Читомо > Book Art > Книга-іграшка «Пори року» Анни Хоменко: зайчики і їжачки говорять по-дорослому

Book Art

Книга-іграшка «Пори року» Анни Хоменко: зайчики і їжачки говорять по-дорослому

18.02.2013 4 Автор:

В подорож тривалістю в рік запрошує нас книжка, створена художницею Анею Хоменко. Рівно стільки триває зміна пір року, яким цей проект і присвячено. До збірки увійшли різноманітні народні віршики та співанки, об’єднані спільною темою. Тема ця настільки глибока і завжди актуальна, що дає поштовх до творчості багатьом митцям вже не одне сторіччя.

 

Художниця вирішила її в досить оригінальний спосіб, створивши книжку-іграшку. Книжка ця хоч і дитяча, але захопити може будь-кого, адже в ній на нас чекають сюрпризи. Граючись вкладкою-іграшкою, ми можемо спостерігати за зміною природних явищ та життям її героїв. Загалом книжка має 14 розворотів 32 х 32 см, і умовно поділяється на чотири частини ? по одній на кожну пору року, що відокремлюються веселими шмуцтитулами. 

Доповнюють загальний задум ілюстрації, для яких авторка винайшла свій неповторний стиль і власну художню мову, використавши поєднання декількох технік (тут і чорнила, і фломастери, і елементи аплікації). Всім відомо, що у дитинства – свій власний світ, і перед багатьма ілюстраторами дитячої літератури неодмінно постає питання: «А чи варто говорити до дітей їхньою ж мовою?».

 

 

В ілюстраціях «Пір року», як виявилось, зовсім немає знижки на вік. Аня розповіла «Читомо», що, малюючи, не орієнтується на своє дитяче сприйняття книги, а малює для себе теперішньої, так, щоб їй самій було цікаво спостерігати. Зайчики та їжачки, хоч і мають свої клопоти, звертаються до кожного з нас своєю мовою, дорослою і красивою ? але надзвичайно щиро. Будемо сподіватись, що невдовзі цей творчий проект знайде свої шляхи реалізації і буде радувати діточок та дорослих.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Комментарі читачів:

 1. Наталка
  27.02.2013 в 11:58 am

  Дуже цікаво. Вражає оригінальна манера художниці. Але, вибачте, не зрозуміла чому ви спочатку назвали книжку “Пори року” книжкою-фріки, а потім подаєте як книжка-іграшка. Це одне й те саме значення? Поясніть будь ласка. На жаль, на виставку не встигла. Де можна її придбати?

 2. irko
  27.02.2013 в 12:35 pm

  справдi художниця дуже! Книжки-фрiки – це тiльки назва рубрики. тут живуть незвичайнi книжки

 3. Олена Мишанська
  04.03.2013 в 7:29 pm

  Книжку, на жаль, поки що придбати неможливо. Про це й мова, це наразі тільки прожект, який існує в одному авторському примірнику. Ця ситуація зміниться, коли книгою зацікавиться якесь видавництво і випустить її друком, або сама авторка знайде шлях, як це зробити. Наразі я би порадила вам звязатись безпосередьо з Анею http://anna-khomenko.livejournal.com/, http://www.facebook.com/anna.khomenko.illustrations/info та попитати.

 4. Юлія Поліщук
  23.03.2013 в 9:19 pm

  Цікаво! Хотілось би подивитись і погортати онигінал! Бо не зрозуміло як зроблений сам макет. А ілюстрації цікаві!

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe