Ще на початку зими вийшов друком дитячий видавничий проект «Зимові пригоди пташки Махаль» – інтерактивна книжка для найменших. До створення видання непричетне жодне видавництво, це self-publishing: ідея народилася в мами, юриста і співзасновниці фонду Happy Paw Олі Спектор, а візуально її задум втілила художниця Аня Хоменко, з якою ви вже могли познайомитися на сторінках Читомо.
Пригоди пташки Махаль, що перекочувала у книжку з бабусиних розповідей маленькій Мані, доньці Олі, починаються просто з обкладинки: пташка Махаль прилетіла з теплих країв у нашу місцеву зиму – зі снігом, забавами і святами. Словом, вчинила вона геть не так, як зазвичай вчиняють інші птахи, відлітаючи у вирій. Тут є на що подивитися, особливо в деталізованих ілюстраціях Анни Хоменко.
Видання лише на перший погляд нагадує книжку: приємна на дотик «дута» обкладинка, якісна поліграфія – яку, щоправда, можна оцінити хіба на палітурці і форзацах, бо видання не має сторінок. По суті, у ваших руках опиняється обкладинка. Спершу це може викликати скептичну посмішку, але під час читання виявляється дуже практичним варіантом, бо порвати «Пташку» немає жодних шансів.
«На мій суб’єктивний, чисто побутовий погляд – це зручно. Мої діти і вся родина дуже люблять книжки))) Книг, зокрема дитячих, у нас набагато більше, ніж будь-яких іграшок. З досвіду помітили, що такий формат у спілкуванні з дітьми набагато зручніший, ніж «багатосторінковий». До того ж, ми плануємо кілька видань про Пташку, тому логічним видається рішення «одна книга – одна історія», – коментує Спектор.
Зимове життя, яке побачила Пташка, можна дофантазувати, керуючись підказками. Частина з них написана з помилками і тут же виправлена «кольоровими олівцями». І це вдалий хід, який дозволяє дитині не боятися стати співавтором і вільно писати й малювати, без комплексу припуститися помилки, адже головне – лише вчасно її побачити. Але тут можна зробити і зауваження: далася взнаки відсутність редактора, і хоча тексти коротенькі, але трапляються дрібні хиби. Хоча більшість із них легко виправити тим же способом, що й «навмисні помилки». Але це вже завдання для батьків.
Інтерактивність видання полягає ще й в особливостях поліграфічного втілення, що зумовило, на жаль, високу собівартість: по-перше, оскільки видання створене для дітей від 2 до 5 років, усі матеріали добиралися з категорії «безпечних», по-друге, ці матеріали обиралися з тих, які можуть бути багаторазовими. Загалом автори своєї мети досягнули: книга зроблена якісно, а «заселені» в книгу нові герої, як і каляки-маляки, легко стираються сухою чи вологою серветкою, не пошкоджуючи видання. Для малювання підійдуть звичайні дитячі спиртові олівці.
Проте «Зимові пригоди пташки Махаль» – це, швидше, назва проекту, а книжка називатиметься іменем дитини, яке треба вписати на обкладинці. Зрештою, чи будуть це пригоди, чи щось статичніше, залежить теж тільки від маленького автора, який дофантазує все, що могло статися з Махалем цієї зими в Україні.
Книжка розрахована на спільне читання і малювання з батьками.
«Намалюй власну історію» – пропонує зворот обкладинки
Зимова книжка започатковує серію, де вже майже готова книжка-веснянка, і можливо, з’явиться літньо-осіння версія. Окрім цього, зараз ініціатор вчить доньку дотримуватись режиму, тому вже запланувала «побутову» серію книжок, які їй та іншим мамам в цьому зможуть допомогти.
Спробувати довигадувати і розмалювати «Зимові пригоди пташки Махаля» можна, придбавши книжку в нашій крамничці за акційною ціною. Доступні лише три примірники.
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook