СТАТИСТИКА
Наклади російськомовних книжок зростають
Не чекаючи чергової звітності від Палати або Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, «Український тиждень» опублікував тривожну статистику. Наклади виданих в Україні книг російською мовою продовжують стрімко зростати.
ДИСКУСІЯ
Скільки має коштувати книжковий дизайн?
Письменник Антон Санченко переконаний: «Кращий друг дизайнера – калькулятор». У пості автор вирішив підрахувати, у скільки обійшлося б виготовлення такої [див. вгорі – Ред.] обкладинки в наших конкретних умовах. У підсумку – вартість виходить поза формат українського ринку. Ілля Стронґовський: «не розумію, чому інтенція “буде какашка, зате автору бодай щось перепаде” подається як позитив. З некрасивими книжками зникає мотивація купувати продукт. Прихильники ліцензій підуть на сайти з електронними книжками, а більшість читатиме текст по піратських бібліотеках. Це ті, хто в принципі читає».
ВИСТАВКА
Від розчерку до літери
2 серпня відкрилася виставка «Від розчерку до літери», присвячена культурі і навчанню української та європейської каліграфії. У галереї «Мінус4» представили творчі роботи учнів курсів «Арт і Я», каліграфа Вероніки Чебаник, майстрів з леттерінгу Вікторії та Віталіни Лопухіних, Кирила Ткачова. Докладніше: Арт і Я
КІНО
Друга екранізація Жадана
Myshortcinema films та режисер Михайло Лукьяненко екранізували кіно за мотивами «ДепешМод» Сергія Жадана. Трейлер дивимось тут.
АНОНС
Що обіцяють у літературних програмах вересня
Активно анонсує свої події Форум видавців у Львові – цього тижня з українських гостей у програмі анонсовані Сергій Жадан, із зарубіжних – румунська поетеса Нора Іуґа, данський письменник Клаус Анкерсен, латвійська поетеса Мілена Макарова. Перші анонси робить і міжнародний інтердисциплінарний фестиваль Гогольфест, що планує провести окрему літературно-мистецьку програму «Генезис». Куратор – Олександр Михед.
ЗАКОРДОННЕ
Продовжується битва «контент VS код»: 1 серпня в Німеччині набрав чинності закон, що дозволяє видавцям вимагати від компанії Google гроші за публікацію цитат з текстів, що належать видавництвам. Проте Google погодились видалити цитати тих суб’єктів авторського права, які не дадуть свою згоду на показ текстів (до 250 знаків) у результатах пошуку. Подробиці на Редакторському порталі.
АКЦІЯ
Безкожновні книжки до 1 жовтня
Цими вихідними у Києві на Хрещатику з’явилися віртуальні книжкові полиці. На тротуарах можна буде побачити стійки з прінтами книжок з QR-кодами та завантажити собі на смартфон одну з 500 книжок. Усе це – гарно спланована рекламна акція від компанії мобільного зв’язку. Докладніше тут.
ПУБЛІКАЦІЇ
Лікнеп для літературно-книжкового журналіста
Фото: flickr
Анонсована школа молодих критиків «Контекст», певне, спричинила дискусію. Спершу на Літакценті з’явилися «МУКи творчості», а цього тижня тему підхоплює Mediasapiens із лікнепом «Про що журналістам не варто запитувати в письменників». Справді, не треба про таке питати)
МОЖЛИВОСТІ
У передчутті «сезону»
Зображення: Велика ідея
Велика ідея цього разу підготувала збірку можливостей, що будуть цікаві і для нашої аудиторії, адже всередині Gaude Polonia, кураторіум для молодих перекладачів, волонтерство на Форумі видавців та Гогольфесті.
ВІЗУАЛЬНЕ
Рання інфографіка
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
![]() |
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook