Держкомтелерадіо відмовив ТОВ «Якабу Трейд» у видачі дозволу на ввезення з території держави-агресора тиражу книжки Олени Качур «Как жили на Руси» у кількості 10 тис. примірників. Про це повідомляє прес-служба відомства.
Наказ про відмову видано після негативного висновку експертної ради Держкомтелерадіо, яка визнала, що у цьому виданні (видавець – ООО «Манн, Иванов и Фербер», м. Москва), розрахованому на дітей, присутні ознаки пропаганди держави-агресора та «звичної вже для російських пропагандистів практики фальшування історії Київської Русі, невизнання Української держави».
Загалом, починаючи з 22 травня 2017 року, Держкомтелерадіо надав дозволи на ввезення 14 453 видань з території держави-агресора, а також з тимчасово окупованих територій України. Разом з тим надано 46 відмов у їх видачі. Ще 460 відмов надано у зв’язку з неправильною подачею пакетів документів, необхідних для одержання дозволу.
Як відомо, 1 січня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту», згідно з яким видавнича продукція, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, може бути ввезена на митну територію України та розповсюджена на її території за умови наявності відповідного дозволу, крім видавничої продукції, що ввозиться громадянами в ручній поклажі або супроводжуваному багажі загальною кількістю не більше 10 примірників.
Із повним текстом закону можна ознайомитися тут
Раніше повідомлялося, що з ринку на Петрівці та з ТРЦ «Навігатор» вилучені книжки, які визнані такими, що ввезені в Україну без дозвільних документів.
До того повідомлялося, що Управління дозвільної процедури та контролю за розповсюдженням видавничої продукції оприлюднило новий перелік видань, заборонених в Україні.
Нагадаємо, що за минулий рік Держкомтелерадіо видав 221 відмову на ввезення видавничої продукції з території РФ.
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook