Футуристичний дизайн бібліотеки розробляли одразу кілька відомих архітектурних бюро, в тому числі Bernard Tschumi Architects, Bing Thom Architects та MVRDV.
Не маючи можливості обіграти нудний прямокутний екстер’єр, заданий майстер-планом, голландці із MVRDV разом з китайськими архітекторами з TUPDI створили неймовірний інтер’єр, що просвітлює наскрізь засклені фасади.
Центром інтер’єру стала гігантська білосніжна куля, у якій розташували аудиторію. Навколо терасами розташовані книжкові стелажі. Вони ж формують поверхи і слугують лавками для сидіння. І, звісно, полицями для понад мільйона книжок.
Окрім читальні, на п’яти поверхах будівлі розташовані офіси, аудиторії, комп’ютерні класи й аудіовізуальні сховища.
Проект було реалізовано лише за три роки — від ескізу до завершення будівництва. Такий поспіх привів до того, що будівельники припустилися великої помилки: дістати книжки з верхніх полиць стало неможливим через відсутність запланованих у проекті читальних залів.
Читайте також: Оціум-Бібліотека: як громаді зробити радянську книгозбірню «своїм» місцем
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook