Читомо > Місця > «Довженко. Книги. Кава. Кіно» і не тільки

Місця

«Довженко. Книги. Кава. Кіно» і не тільки

29.09.2014 2 Автор:

Поєднання кав’ярні з книжковим магазином – вже добра традиція для українського книгорозповсюдження останніх років. Ми вже писали про «Інтермеццо»  в Чернігові, «Запашну книжку» в Одесі, «Calamarius» у Рівному, «Українську книгу» + «Literatur Cafe» у Чернівцях, зрештою, про київську індікнигарню «Хармс» і про багато львівських закладів. Тож, форматом уважних читачів не здивуєш, але поява нового мазину-кав’ярні в непрості часи в Україні – може тільки потішити.

dovjenko - Copy

Історія

І так – центр Києва, велике приміщення і третій книжковий магазин у Києві, яке відкрило видавництво «Фоліо» (ще є на вулиці Трьохсватителька і на Петрівці). Власники перебудували книгарню із радянського гастроному. На запитання Читомо, як це вдалося у такі непрості часи, директор «Довженко. Книги. Кава. Кіно» Євген Красовицький відповідає: «Вигідна пропозиція щодо оренди, та й обставини збіглися».

Щодо класика кінематографу й літератури Олександра Довженка, то це ще й спосіб вшанувати 120-річчя з дня його народження. «Це культова особистість. Наприклад, «Фоліо» першим видавало щоденники Довженка два роки тому. У нашому закладі ви зможете переглянути його фільми – звісно, ті, на які не поширюються дія авторських прав», – зазначає Красовицький. Концептуально Довженка бракує – назва, лого, фільми, але немає, наприклад, окремої полиці з його книжками, та й аури Зачарованої Десни не вистачає. Власники пояснюють це тим, що в останню хвилину дизайнери підвели, тому дизайн здійснений власними силами.

dovjenko5

Асортимент

Очевидно, тут можна дешевше купити книжки вже вищезазначеного видавництва. Окрім того, книгарня працює й і з іншими – Видавництво Строго Лева, УРБІНО, КСД, Пелікан, Ранок, Нора-Друк, Кальварія, Бізнес букс, Братське, Наш час, Брайтбукс тощо. Акцент – й на книжках російських видавців, асортимент яких у книгарні доволі солідний. «Під час війни немає проблем працювати легально з представництвами російських видавництв. Якщо книжка російською мовою продається у нас трохи дорожче, ніж на Петрівці, то це означає тільки те, що з нашої книжки податки і збори оплачені, а з книжки на Петрівці – ні. Загалом це не дуже суттєво, але деякі книжки дорожчі у нас на 30%. Ми не працюємо з чорним ринком і не ввозимо машини книжок „для власного користування” – по 1000-2000 щомісяця, ще й однакових. Ми читаємо повільніше», – розповідає Красовицький.

dovjenko2

Щодо книжок іншими мовами, то поки «Фоліо» над цим не працювало. Кажуть, ввозити іноземні книжки у легальний спосіб невигідно.

Також обіцяють привезти блокноти й канцелярію (воно й недивно, адже поблизу навчальні корпуси Національного педагогічного інституту імені М. Драгоманова, де такий товар завжди буде користуватися попитом).

Пошук

Перевірити компетентність книжкових менеджерів (їх всього – шість) нам поки що не вдалося, адже на момент візиту видання тільки розкладали по полицях.

dovjenko3

Тим часом тематика видань – доволі передбачувана: дитячий, історичний, кулінарний, художній стенди. Проте є чим поживитись любителям езотерики, психології, батьківства та медицини.

На своїй Facebook-сторінці власники повідомляють, що в разі відсутності потрібних книжок у магазині, постараються їх замовити. Ось створювати окрему посаду арт-директора (за аналогом до книгарні «Є»), який би займався організацією подій, власники не збираються, кажуть, це розкіш.

Читання

Погортати книжку можна не тільки за столиком в іншому залі (всього їх два), а й випити кави-чаю-соку (є знижки на напої зранку) й навіть перекусити тістечками.

dovjenko4

Акції

«Довженко» створює конкуренцію книгарні «Є», адже, судячи з кількості заходів, запланованих на найближчий місяць, там мало не щодня щось відбуватиметься.

dovjenko7

Цінова політика

На загальному тлі особливо не відрізняється. «Деякі книжки коштують дешевше, ніж у книгарні «Є». Є більший вибір російських книжок, а деякі видання від «ЭКСМО» коштують значно дешевше, ніж у Читай-городі», - розповідають власники.

dovjenko6

Місце

м. Київ, вул. Воровського, 43 а

Період

Пн – Сб: 9:00 – 21:00

Нд: 10:00 – 20:00

Facebook-сторінка

 Світлини Читомо

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Комментарі читачів:

  1. 30.09.2014 в 10:36 am

    Я вже хочу туди піти :)

  2. 20.06.2017 в 11:17 am

    Дана книгарня вважає що привітання Слава Ісусу Христу! є не коректною формою звертання, і з людьми які так вітаються, чи пишуть їм листа, можна прощатись до початку розмови. Майте це на увазі шановні покупці!!!!!


Warning: Missing argument 3 for WPS\WPS_Hide_Login\Plugin::login_url() in /sata2/home/users/chytomo/www/archive.chytomo.com/wp-content/plugins/wps-hide-login/classes/plugin.php on line 657

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe