Читомо > Новини > На 83-й Міжнародний Конгрес ПЕН у Львів приїдуть Мюллер та Алексієвіч

Новини

На 83-й Міжнародний Конгрес ПЕН у Львів приїдуть Мюллер та Алексієвіч

12.07.2017 0 Автор:

З 17 по 24 вересня цього року у Львові відбудеться 83-й конгрес Міжнародного ПЕН-клубу. Близько 230 лідерів громадських думок — видатних письменників, поетів, перекладачів, журналістів, істориків, публіцистів та редакторів з 101 країни світу — на декількох мовах будуть говорити про літературу, творчість і свободу слова.

.

«Ми до останньої хвилини вересня минулого року не вірили, що 83-й Міжнародний Конгрес ПЕН відбудеться у Львові. Ми працювали над цією ідеєю два роки, кожна країна мала би за щастя провести цей захід. Була і потужна конкуренція, і опір – самі знаєте, з чийого боку, але ми вибороли це право, яке накладає честь і певну відповідальність», – про це повідомив програмний директор Конгресу, Президент Українського центру Міжнародного ПЕН Микола Рябчук під час прес-конференції у Прем’єр Готелі «Дністер» у Львові.

Окрім того, Рябчук зауважив, що у процесі дискусій навколо кандидатури міста, яке мало б прийняти Конгрес, було обрано саме Львів як культурну столицю України, яка має відповідний пул організацій із інституційною спроможністю прийняти подію такого рівня.

 .22й.

Ольга Муха, кураторка, координатор команди 83-й Міжнародний Конгрес ПЕН у Львові, очільниця Офісу «Львів – місто літератури ЮНЕСКО» наголосила, що перебіг події із такою тематикою напрочуд логічний саме у Львові, оскільки місто уже є не лише містом літератури, як в титулі ЮНЕСКО (від грудня, 2015), так і на мапі України, але й стихійною домівкою для тих, хто потребує прихистку через вимушене переселення із Криму чи східних регіонів. Окрім того, пані Ольга звернула увагу на те, що програма Конгресу поєднує дипломатичну складову (закрита програма) та літературну (відкрита програма для усіх охочих), то ж у вересні запросила усіх містян і не тільки до активної участі у відкритій культурній програмі, нагадавши, що цей місяць буде у Львові ще більш літературним, аніж зазвичай.

Читайте також: Говорить ПЕН-клуб: культура між спокусою націоналізму та викликом глобалізму

«Ми раді тому факту що Конгрес відбудеться саме в Україні у Львові і маємо приємну кооперацію з Українським центром ПЕН та Львівською командою Конгресу, в т.ч. Офісом міста літератури ЮНЕСКО та Львівською міською радою», – додала Кетлін Кальдма, Секретарка Міжнародного ПЕН-клубу, Президентка Естонського центру Міжнародного ПЕН-клубу, – під час скайп-включення з Греції та згадала зіркових гостей конгресу: нобелівських лауреаток Світлану Алексієвіч та Герту Мюллер, неодноразового номінанта Адама Загаєвського та цілу низку опінієн-мейкерів із понад сотні країн світу. Зазначила й активну участь українських авторів, які підтвердили свою участь: Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Олена Стяжкіна, Андрій Курков та інші.
.

3432й

.
Відпроситися на два тижні у міського голови і побути волонтером на Конгресі збирається Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку. «Важливо по-максимуму використати можливість побути біля людей, які творять сьогодні світ, книжки яких змінювали хід подій у цілих країнах», – наголосив Москаленко.

Про набір волонтерів буде оголошено до кінця липня на Faсebook-сторінці проекту, – розповіла Богдана Брилинська, координаторка з партнерства 83-го Міжнародного Конгресу ПЕН у Львові, головний спеціаліст відділу культурних індустрій управління культури департаменту розвитку Львівської міської ради. Також пані Богдана повідомила про початок реєстрації делегатів на Конгрес і запуск інформаційної сторінки та звернула особливу увагу на слоган «When truth comes true», що вповні відображає ідею конгресу в Україні, яка зараз, не зважаючи на  складну політичну ситуацію, намагається впевнено рухатись в бік формування відкритого суспільства.

Читайте також: Президент ПЕН-центру світу: Ми маємо підтримувати «малі» культури

«Ми очікуємо, що до Львова приїде близько 200 делегатів із усього світу. Це не так багато як на «Євробаченні», чи «Євро», але це стратегічно важливіша публіка. І це шанс, який треба використати, щоб представити себе, почути і зрозуміти іншого», – вважає Рябчук. «Багато письменників переслідуються і тепер, сидять у тюрмах, я вже не кажу про цензуру і конфіскацію книжок. Усі ми знаємо про долю Олега Сенцова… зараз критична ситуація в Криму з членом Українського центру Міжнародного ПЕН-Клубу Миколою Семеною. На Конгресі будуть розглянуті ці та інші питання».
.

33

.
Щодо характеру Конгресу додала Ольга Гончар, координаторка з PR та комунікацій: «ПЕН-клуб – це міжнародна організація, яка має уже майже 100-річну історію й була створена, щоб допомагати письменникам у часи скрути». Нагадаймо, що важливою складовою Конгресу може стати питання долучення Львова до міжнародної мережі ICORN, що захищає письменників, поетів, художників, музикантів, правозахисників, видавців, що перебувають у стані ризику, відстоюючи свободу слова, захищаючи демократичні цінності та сприяючи розвитку міжнародної солідарності.

Читайте також: Рябчук: Сплеску вісімдесятників передував прихований літпроцес

«Ми мусимо навчитися слухати, якщо ми не чуємо, – ми не знаємо і не розуміємо подібних проблем в інших країнах – у Африці, Азії. Ми не можемо вимагати такого самого розуміння наших проблем, тому я хочу звернути вашу увагу на потребу бути уважними  до інших, не бути надто егоїстичними й не нарікати, що нас не чують і не розуміють, а ми цього прагнемо» – резюмував Рябчук.

До слова було запрошено й поважних гостей:

Мирослав Маринович, почесний Президент Українського центру Міжнародного ПЕН наголосив на можливості для України вплинути на позицію Міжнародного ПЕН й особливій участі України у підготовці резолюції Конгресу.
.

Безымяцуйцуйнный

.
Оксана Дащаківська
, керівник Західноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження» додала: «Саме культура і культурні цінності допоможуть нам знайти союзників у всіх сферах діяльності. Львів може стати завдяки Конгресу центром притягання для письменників, але за ними будуть творитися й інші спільноти – мистецькі, бізнесові, громадські. І це буде породжувати нові активності й нову відповідальність».

Нагадаємо, що 17-24 вересня у Львові  відбудеться 83-й Конгрес Міжнародного ПЕН-клубу. На декілька днів культурна столиця України стане світовим центром літературних та інтелектуальних дискусій. Тема 83-го Конгресу Міжнародного ПЕН-клубу у Львові –  «Відстоювання правди у добу пропаганди».

Близько 230 лідерів думок, видатних письменників, поетів, перекладачів, журналістів, істориків, публіцистів та редакторів із 101 країни світу говоритимуть чотирма мовами про літературу, творчість та свободу слова. Під слоганом 83-го Конгресу ПЕН «Коли правда стає істиною» відбудеться засідання делегатів Міжнародного ПЕН-клубу та низка відкритих подій, панельних дискусій, літературних читань, презентацій і зустрічей.
.

іцііянный

.
Серед зіркових гостей 83-го Конгресу ПЕН нобелівські лауреати Світлана Алексієвіч (Білорусь) та Герта Мюллер (Румунія-Німеччина), неодноразовий нобелівський номінант Адам Загаєвський (Польща), Пітер Померанцев (Велика Британія), Людмила Уліцька (Росія), Пол Остер (США), сучасні українські письменники Юрій Андрухович, Андрій Курков, Сергій Жадан, Олена Стяжкіна і ще 200 найяскравіших літераторів із усього світу.

ПЕН-клуб (International PEN) є вагомою міжнародною неурядовою організацією, яка об’єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів від 1921 року. Його назва утворена від англійського слова «pen» – ручка, що є водночас абревіатурою слів Poets, Playwrights, Essayists and Novelists – «поети, драматурги, есеїсти, романісти». Також до ПЕН-клубу входять журналісти, історики, видавці, загалом понад 25 000 членів із усього світу.

ПЕН-клуб перебуває у формальних консультаційних зв’язках з ЮНЕСКО і має спеціальний консультативний статус в Економічній і Соціальній Раді ООН. Це одна із найстаріших організацій, яка бореться за права людини й одна з перших міжнародних письменницьких організацій. Свого часу до ПЕН-клубу належали Джозеф Конрад, Бернард Шоу, Герберт Уелс, а очолювали його Джон Голсуорсі, Генріх Белль, Маріо Варгас Льйоса.

Президентами Українського ПЕН-центру були поет Микола Вінграновський, правозахисник і публіцист Євген Сверстюк, філософ і релігієзнавець Мирослав Маринович. Нині організацію очолює Микола Рябчук – публіцист, письменник і науковець.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Warning: Missing argument 3 for WPS\WPS_Hide_Login\Plugin::login_url() in /sata2/home/users/chytomo/www/archive.chytomo.com/wp-content/plugins/wps-hide-login/classes/plugin.php on line 657

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe