Читомо > Видане > «Подорож листа»: плаский герой святкової книжки

Видане

«Подорож листа»: плаский герой святкової книжки

19.12.2014 0 Автор:

Видавництво «Братське» продовжує серію книжок-миколайчиків і після святкової збірки «Особливий подарунок» представляє книжку «Подорож листа» – написану Валею Вздульською і намальовану Дашею Раковою. Власне, саме Даша перетворила історію Валентини на канонічну книжку-картинку: ті, хто не навчився читати букви, дізнаються про все з ілюстрацій, а ті, хто вже вміє, зможуть сприйняти легкий і гарно вичитаний текст із добірною лексикою. Рідкість сьогодні, навіть для короткої дитячої прози.

Сюжет простий, але стрункий. Історія оповідає про бажання, що помістилося всього в чотири слова, про диво його здійснення, про справжнє і важливе в житті від самого дитинства: про віру (ту, яка в найкраще), дружбу і взаємодопомогу. Про віру конкретизувала не дарма, релігійна тематика тут взагалі дуже ненав’язлива. Головна дійова особа – лист, Святий Миколай у тексті не з’являється, окрім як адресат, він не творить видимих чудес, і лише насамкінець, дізнавшись ті чотири слова, стає зрозуміло, що без дива тут не обійшлося.

Книжечка вийшла в гідному оформленні, причому для найширшої аудиторії. По-перше, за задумом самої авторки, обкладинка не апелює до гендерних обмежень, унісекс у найкращому значенні цього англіцизму. По-друге, так вже сталося історично, що для переважної більшості читачів досі актуально пов’язувати новорічну тематику зі святом Миколая. І хоча на обкладинці зазначено, що це історія таки до свята Миколая, кольори різдвяних вінків пасують до всіх зимових свят, тому книжка може бути не лише миколайчиком, але й різдвяним чи новорічним подарунком.

Podoroj_lysta_1Podoroj_lysta_2Podoroj_lysta_3

Окремо чарівний образ листа – нехай нікого не збиває його безособовість на обкладинці. Кожна нова сторінка все глибше розкриває такого, здавалось би, плаского персонажа, і до нього не можна лишитись беземоційним. Навіть формат книжки нагадує лист: він всіма силами підштовхує до надсилання.

З недоліків книжки можна назвати тільки сторінку з вихідними відомостями, що розміщені на звороті першої сторінки обкладинки, а не титульного аркуша. Натомість там уже починається історія. Очевидно, це знижує собівартість видання, але це таки псує враження від потенційно ідеальної книжки.

  •  тим, хто вірить в Святого Миколая і не вірить в Діда Мороза
  •  тим, хто вірить в Діда Мороза, і не вірить у Святого Миколая
  •  тим, хто сьогодні під подушкою знайшов різочки
  •  тим, хто щороку отримує миколайчики

  • вперше складно придумати
Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe