Читомо > uncategorized > На Майдані Мухарський презентував «Майдан. (R)Еволюція духу»

uncategorized

На Майдані Мухарський презентував «Майдан. (R)Еволюція духу»

28.07.2014 0 Автор:

Цьому заходу не пасували б стіни книгарень чи лекторіїв. Бо найкраще про події останніх місяців в Україні говорити там, де вони і відбувалися. 24 липня Антін Мухарський презентував альманах «Майдан. (R)Еволюція духу». Безпосередньо зі сцени Майдану.

Мухарський прийшов не один, а з людьми, які допомагали йому в роботі над виданням – Владом Кириченко, Інною Корнелюк та Єлизаветою Бєльською. Презентація виглядала як таке собі літературне міні-віче, однак, не співмірне з недільними зборами на Майдані за кількістю присутніх. А так все як завжди: ятки з сувенірами, скриньки для допомоги українській армії та самообороні Майдану, тільки замість Мистецького Барбакану на Прорізній – стенд Українського культурного фронту біля сцени, на якому можна було придбати «(R)Еволюцію духу».

7A714B2B-F156-4C45-AF20-3AA281924BD8_mw1024_s_n-890x395.jpg.pagespeed.ce.Lw0fCAW4f_

За словами Антіна, видання складається з п’яти розділів. У першому – «Очевидці Майдану» – вміщено спогади тих, хто були безпосередніми учасниками революційних подій. Серед них – відомий як «гроза Януковича» Володимир Парасюк, постраждалий медик Олеся Жуковська, так звані «Янголи Майдану», які виносили з Інститутської поранених і загиблих, а також учасники Автомайдану (Сергій Поярков, Дмитро Булатов) та навіть видавець проекту Влад Кириченко, який був сотником Майдану.

Другий розділ представлений текстами сучасних українських філософів та істориків – Сергія Дацюка, Ярослава Грицака, Вадима Скуратівського, Євгена Сверстюка. Його родзинкою є інтерв’ю з російським опозиціонером Міхаілом Ходорковскім, який встиг відвідати епіцентр української революції.

10537134_812256105460286_7811595806926958627_n

Також до альманаху потрапили есе українських письменників (Юрій Андрухович, Оксана Забужко, Юрій Винничук, Сергій Жадан, Андрій Любка, Ірена Карпа, Тарас Прохасько, Олександр Бойченко, Андрій Бондар тощо).

«Мистецтво Майдану» розповідає про творчість під час Революції гідності. У створенні розділу взяли участь Олекса Манн, Іван Семесюк, Олександр Ройтбурд та інші революційні митці. А мистецтвознавець Олеся Авраменко написала окрему оглядову статтю про художників Майдану.

Заключний розділ книжки – «Поезія Майдану». Сюди увійшли вірші Сергія Жадана та Юрія Винничука. До поетичної частини «(Р)Еволюції» долучився і Дмітрій Биков – відомий російський письменник і журналіст, автор проекту «Гражданин Поэт».

Далі Мухарський та його колеги детально розповіли про ідею проекту та роботу над ним.

10391031_815447578474472_9142099962992688703_n

Влад Кириченко,

автор і видавець «(R)Еволюції духу», засновник мистецької агенції «Наш формат»

«“(R)Еволюція духу ” – це вже другий наш спільний проект з Антіном Мухарським. Перший – “Жлобологія” – ми видавали минулого року. Звісно, історія про боротьбу з українськими жлобами повинна була отримати продовження, і її ідея виникла сама по собі. Після Форуму видавців, де ми презентували “Жлобологію”, почався Майдан. Можна сказати, що він і був бунтом українців проти тотальної жлобізації. Вважаю, що у нас вийшов якісний продукт, який зацікавить усіх, хто хоче зберегти пам’ять про ті події».

Читайте нашу рецензію на проект „Жлобологія”

Єлизавета Бєльська,

упорядник фотографій альманаху

«Ми оголосили про конкурс фотографій до альманаху і протягом кількох місяців отримали 6000 робіт. Критеріями відбору фото були їх історична доцільність і правдивість, емоційність, а також художня цінність. Далі почався тривалий процес комунікації з фотографами: з’ясування, кому належать авторські права на фото, робота з їхньою якістю. У процесі з’ясовувалося, що кожен автор фотографій має багато особистих особливих історій, пов’язаних із Майданом. Наприклад, один з фотографів зробив лише одну світлину, бо після того його підстрелив тітушка. Інший зараз служить в батальйоні Азов і практично щовечора пише мені листи – розповідає про те, що там і як. Ще один перебуває в Слов’янську – фотографує ті події, які стануть важливими у нашій наступній книжці. Знаючи, що фотографам хочеться висловитися окремо, ми видали також каталог фотографій Майдану.

Хтось може сказати, що бачив в інтернеті фотографії кращі, яскравіші чи виразніші за ті, що потрапили до альманаху. На це я хочу відповісти: дійсно, наш погляд був суб’єктивним поглядом фахівців у галузі мистецтва і українських патріотів, які теж тут були і все це бачили. Тому свідомо ми не розміщували фотографій вкрай трагічних – таких, після яких читачі не могли б спати ночами. Ми не зображували тих, кого було сильно поранено чи покалічено, тому, що поважаємо право цих людей на реабілітацію і хочемо, щоб вони швидше забули все те погане, що тут відбувалося. Сподіваємося, ви оціните наші старання».

Інна Корнелюк,

літературний упорядник «(R)Еволюції духу»

«Це видання справді унікальне. Це калейдоскоп різних поглядів на українську революцію. Один з наших авторів – публіцист Олександр Бойченко – говорить, що дуже хотів би, аби ще за свого життя можна було дізнатися, що насправді відбулося на Майдані і хто пише ці сценарії, які втілювалися тут, де ми з вами стоїмо.

Хочу зазначити, що тексти альманаху – це переважно ексклюзивний матеріал. В інтернеті ви їх не знайдете. Серед авторів альманаху є багато інтровертів – людей, які рідко дають інтерв’ю, бо їм важко розкритися під диктофон.

Ми віримо, що українців цікавить історія без купюр. Тут багато сказано про світлий бік Майдану, але є історія і про темний, яку написав Влад Кириченко. Сподіваюся, що ця книга буде цікавою і дослідникам. Бо у виданні є багато деталей, які залишилися поза увагою медіа».

Антін Мухарський,

ідеолог проекту

10494559_815447505141146_4622477175355778946_n

«Скажу одразу: наступним нашим проектом буде книга про хлопців, які зараз воюють на сході України. А цю ми робили чотири місяці – щоденно, цілодобово. Цей плід колективної творчості ми присвячуємо народу України. Бо все, що відбувалося на Майдані, на Інститутській, на Грушевського, стало подією, про яку ми не повинні забувати. Зараз кожний день приносить нам нові трагічні новини, але ми мусимо пам’ятати, що саме тут починалася революція – тут, на цьому Майдані, народжувалася нова модерна українська нація.

Альманах – це лише частина нашого великого проекту про Майдан. Ще одну – фільм про митців Майдану – ми також сьогодні презентуємо. З 22 серпня в Українському домі почнеться виставка фотографій про революцію. До 20 лютого 2015 року плануємо зробити велику стрічку про Майдан для телевізійного ефіру. Всі гроші від продажу альманаху підуть на її створення, а також на підтримку наших мистецьких акцій.

Найближчим часом ми перекладемо “(R)Еволюцію духу” англійською, французькою, польською, німецькою мовами і презентуємо альманах за кордоном. Аби донести до всього світу правду про те, що відбувалося на Майдані».

Читайте також: Майдан у книжках

Фото з Facebook Антіна Мухарського

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe