Читомо > Дайджест > Дайджест: детективні історії, читання від засновника Amazon і нове видавництво

Дайджест

Дайджест: детективні історії, читання від засновника Amazon і нове видавництво

18.11.2013 0 Автор:

ПОДІЇ

Не заплатили за Карпу

Карпа в Майстерні шоколаду

glazamiobektiva.com.ua

14 листопада у Києві, у «Львівській майстерні шоколаду» відбулася презентація збірки оповідань Ірени Карпи «Історії моїх жінок». Організаторів вразила не так кількість відвідувачів (у принципі, у Карпи з цим проблем ніколи не було), а з тим, що більша частина відвідувачів не заплатила за вхід, залишивши організаторів у легкому шоці.  Що ж до самої події, то чекайте репортаж від Читомо скоро.

Календар Форуму видавців

Форум видавців опублікував календар подій. Серед анонсованих акцій – тренінг з промоції літератури через переклад, участь у Лейпцизькому і Варшавському книжковому ярмарках, міжнародний дитячий фестиваль і Форум видвців.

ПРЕМІЯ

20 українських письменників на одного Конрада

Конрад

Понад 20 письменників з України претендують на премію імені Джозефа Конрада. До 1 грудня міжнародне українсько-польське журі вибере трійку людей (кандидатів), з яких оберуть переможця. Згідно з правилами, переможець отримує три тисячі євро і можливість піврічного стажування в одній з культурних установ Польщі у рамках стипендіальної програми Gaude Polonia.

ЖАНРИ

«Літакцент» взявся за детективи

Шерлок Холмз

Adv: Stiematzky

Літературний оглядач Олександр Стукало для «Літакценту» написав про метаморфози й трансформації детективу як жанру – від чисто класичного детективу аля Едвард По до маркерно-уточнювального – любовного, кримінального, містичного, історичного тощо. Через намагання охопити неохопний період (адже Стукало розпочав свій аналіз із давньокитайських хронік), стаття виглядає трохи поверховою і претендує на такий собі вступ до дисертаційного дослідження. Про те у ній є цікаві моменти, зокрема правила для написання детективу від американця С. С. ван Дайна.

Тим часом літкритик Ярина Цимбал більш звузила тему, зосередившись на зародженні детективу в Україні й обмежившись періодом до 30-х років.

ДОБІРКА

Що рекомендує читати засновник Amazon

улюблені книги Безоса

12 улюблених книг творця Amazon Джеффа Безоса: про те, як виміряти все, що завгодно, автобіографія засновника Wal-Mart та романи, що навчають більшого, ніж нон-фікшн. Частина списку доступна російською, але після рекомендації Безоса, подальші переклади можуть не змусити себе чекати.

АМБІЦІЇ

Лауреатка Пулітцеру напише про Голодомор в Україні

golodomor_33

Лауреатка Пулітцерівської премії Енн Епплбом пише книгу про Голодомор в Україні 1932-1933 років. Про це американська письменниця і журналістка оголосила на міжнародній конференції в Нью-Йорку. Серед українських діячів культури це вселило надію, що про Голодомор в Україні світ дізнається більше.

ЗАКОРДОННЕ

«Сова» розпочала з кулінарії
Австралійське видавництво «Сова»

В Австралії на початку листопада з’явилося українське видавництво «Sova Books». Таку назву, як зазначають на офіційному сайті, обрано через те, що цей птах символізує знання і мудрість. І не було б це наше видавництво, якби не почало свою діяльність з кулінарії, випустивши англомовну книгу про українську кухню Taste of Ukraine: Rustic Cuisine from the Heart of Ukraine («Смак України: сільська кухня із серця України»).

ІНТЕРВ’Ю

Екс-главред Le Monde Ів Аньєс про французьку журналістику

Le-Monde

«День» опублікував інтерв’ю екс-главредом Le Monde Івом Аньєсем, який розповів про перехрестя політики й літератури у французькій журналістиці, про першість факту чи стратегію коментарів, про політкоректність і мораль у медіа.

ДЕРЖЗАКУПІВЛІ

Парламентка скупилась на 11 мільйонів

parlamentska_biblioteka

Національна парламентська бібліотека України уклала низку угод із видавництвами про закупівлю книжок на суму 10,96 млн грн для поповнення фондів публічних бібліотек України. Всього видавництв-щасливчиків 27, серед яких «Факт», «Пульсари», «Грані-Т», «Антологія» тощо. Про те, якими книгами поповнилась книгозбірня, вирішили не уточнювати, пише Наші гроші.

Аналіз помилок у підручниках

Останнім часом кількість новин про криві підручники досягла непристойної межі, тому Фокус узагальнив побачене та проаналізував ситуацію. Журналістка Наталя Кандаурова пропонує перетворити навчання за треш-підручниками у квест, а також влаштувати публічну порку авторів і видавців.

Чотири тренди електронного ринку книг

тренди ебуків

Американська Book Industry Study Group підводить підсумки розвитку електронного книжкового ринку за 2013 рік і пропонує чотири тренди, що досі не свідчать про зникнення традиційної книги, але констатують зменшення росту ринку ебуків.

СТАТИСТИКА

Скільки читомо-годин витрачено на книгу

Print

The New Yorker розмірковує про кількість годин, витрачених на читання, і чи можна це якось систематизувати й обчислити. Наприклад, скільки часу в середньому  йде на «Анну Креніну», а скільки – на «Маленького принца».

ЧИТАТИ

Експрес-читання на Великій Ідеї

Муракамі про біг

Слухати аудіокнигу або читати добірку цитат з перших двох розділів книги письменника-спортсмена Харукі Муракамі «Про що я кажу, коли кажу про біг» можна тут

ШРИФТИ

Листівка для посткросінгу

postcard-lw00058-1

Цвіт українського шрифтового дизайну випустив шрифтову листівку з надписами назв основних українських міст. Крім надписів на листівці, є штрихкод, що при розпізнанні його камерою мобільного пристрою, планшету чи нотбуку відкриває сторінку англійською мовою про Україну на сайті Вікіпедії. Як стверджують ініціатори, листівка чудово підходить для посткросінгу: «Ви можете на карті позначити місто в якому проживаєте, чи показати місця куди варто поїхати в подорож».

ВІДЕО

Найкращі буктрейлери

Завершився Всеросійський конкурс бук трейлерів – усіх учасників було понад 400. Переможцем у номінації “Вибір журі” став Максим Перепьолкін з роликом “Проповідник”, який, за словами журі, зміг передати дух книги та її внутрішній зміст.

Також відзначили  бук трейлери за книгами “Мцирі” Міхаїла Лєрмонтова й “У кожному місці, на кожній полиці”. А тут можете побачити усіх 24 фіналістів.

ВІЗУАЛЬНЕ

 

fbcdn-sphotos-a.akamaihd

 

Nickel Cobalt

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Warning: Missing argument 3 for WPS\WPS_Hide_Login\Plugin::login_url() in /sata2/home/users/chytomo/www/archive.chytomo.com/wp-content/plugins/wps-hide-login/classes/plugin.php on line 657

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe