Читомо > Новинки до Форуму видавців 2016 > Підліткова книжка

Підліткова книжка

Бути мною. Анна Хьоґлунд

Бути мною / Анна Хьоґлунд ; переклад зі шведської Юлії Юрчук. — Київ : Видавництво, 2016. — 84 с. ISBN 978-966-97574-0-1

У центрі книги «Бути мною» – тринадцятирічна дівчинка-підліток, яка починає усвідомлювати себе жінкою і розмірковує над питаннями, що тривожать багатьох у цьому віці.

«Це така собі історія і теорія фемінізму для підлітків, написана в дуже поетичній формі. Сподіваюся, її вихід стане приводом для пильнішої уваги до питань рівноправності в Україні», – розповідає перекладачка Юлія Юрчук.

Текст книги супроводжують малюнки і комікси, які створила авторка Анна Хьоґлунд. Також спеціально для українського видання вона написала передмову.

Книга «Бути мною» отримала одну з відзнак престижної премії Bologna Ragazzi Award і є вже завоювала популярність в Європі.

Ціна: 250 грн

Вуличний кіт на ім’я Боб. Джеймс Бовен  

Вуличний кіт на ім’я Боб : повість / Джеймс Бовен ; пер. з англ. Володимира Панченка. — Київ?: РІДНА МОВА, 2016. — 208 с. ISBN 978-966-917-081-1

Вуличний кіт на ім’я Боб : повість / Джеймс Бовен ; пер. з англ. Володимира Панченка. — Київ?: РІДНА МОВА, 2016. — 208 с. ISBN 978-966-917-081-1

Ця історія сталася в Лондоні, хоч могла трапитися в будь-якому сучасному великому місті. Два випадкові знайомі — вуличний музикант Джеймс і вуличний рудий кіт Боб — стають друзями на все життя і дарують одне одному надію на щастя…

Ціна: 75 грн

Це серйозно. Сара Андерсон

Номер стенду: 120

Це серйозно / Сара Андерсон ; пер. Наталі Загребельної. — Харків : Віват, 2016. —  112 с. ISBN  978-617-690-370-3

Якщо ти «зірка універу», завжди знаєш, чого хочеш, успішна в усьому, якщо тобі незнайомі невпевненість і сумніви, тоді розслабся — ця книжка не для тебе.

Сара Андерсен, молода художниця з Брукліна, адресувала її всім іншим дівчатам. Тим, хто може витратити цілі вихідні на сидіння в Інтернеті. Хто безперервно мріє повернутися додому і влізти в улюблену піжаму.

Що може допомогти в такій ситуації? Тільки почуття гумору й самоіронія! Відкрий на будь-якій сторінці — і життя здасться не таким уже і складним!

Ціна: 94,90 грн

Тобі Лолнесс. Очі Еліші. Тімоте де Фомбель

Тобі Лолнесс : у 2 кн. Кн. 2 : Очі Еліші / Тімоте де Фомбель ; пер. з фр. Мії Марченко ; худож. Франсуа Пляс. — К. : Час майстрів, 2016. — 384 с. : іл. ISBN 978-966-915-156-8

Продовження гостросюжетного екологічного фентезі «Тобі Лолнесс. Книга перша. На волосину від загибелі» про боротьбу крихітного хлопчика за порятунок власної сім’ї, свого народу і дивовижного деревного світу.

Дереву все ще загрожує смертельна небезпека. Кратер Джо Мітча все більшає і глибшає, довбати його примушують полонених та інакодумців. Дерево від цього сохне, а його кора вкривається непролазним лишайником. Та маленький Тобі в своєму прагненні свободи і щасливого майбутнього вже не самотній. На допомогу йому приходить народ Трави.

Читання цього екологічного фентезі-екшну захопить як дітей, так і дорослих, яким буде більш зрозуміла вся глибина і цінність твору.

Підкоривши книжковий світ не одного десятка країн, завоювавши більше 20 престижних французьких і міжнародних літературних нагород і премій, двотомник «Тобі Лолнесс» подарував світову славу молодому паризькому драматургу і письменнику.

Придбати вже можна тут

Тобі Лолнесс. На волосину від загибелі. Тімоте де Фомбель

Тобі Лолнесс : у 2 кн. Кн. 1 : На волосину від загибелі / Тімоте де Фомбель ; пер. з фр. Мії Марченко ; худож. Франсуа Пляс. — К. : Час майстрів, 2016. — 368 с. : іл. ISBN 978-966-915-155-1

Перша книга гостросюжетного екологічного фентезі знайомить з головним героєм ? крихітним хлопчиком, який разом зі своєю сім’єю живе у казковому світі на величезному дереві. І все було б добре, якби його батько, великий учений, не зробив неймовірне відкриття, яке перетворило деревний сік на джерело енергії для механізмів. Геніальний винахідник не захотів відкривати свій секрет, бо зрозумів, що це згубить Дерево, а в результаті і його народ. Через це родина Лолнессів опинилася за ґратами. Втекти вдалося тільки Тобі, який почав боротьбу з цілою зграєю злодіїв, щоб урятувати від загибелі не тільки батьків, а й власний світ. Та зробити це дуже непросто, коли твій зріст лише півтора міліметри, а життя висить на волосині.

Підкоривши книжковий світ не одного десятка країн, завоювавши більше 20 престижних французьких і міжнародних літературних нагород і премій, двотомник «Тобі Лолнесс» подарував світову славу молодому паризькому драматургу і письменнику.

Придбати книжку вже можна на Yakaboo

Диво. Р. Дж. Паласіо

Номер стенду: 120

Диво / Р. Дж. Паласіо ; пер. Світлани Колеснік. — Харків : Віват, 2016. —  368 с. ISBN 978-617-690-558-5

Головний герой роману «Диво» – п’ятикласник на ім’я Огест Пуллмен, хворий на рідкісну хворобу. Риси обличчя хлопчика наче переплутані. Зазвичай це викликає в людей жах…

Аж ось дитина потрапляє до звичайної школи, де на неї чекають нові труднощі, знайомства та ще багато чого. Читачі дізнаються, що почуття гумору й дружба можуть створити справжнє диво.

Придбати книжку вже можна на Yakaboo 

Стонадцять халеп Остапа Квіточки. Сашко Дерманський

Стонадцять халеп Остапа Квіточки /  Сашко Дерманський ; іл. Максима Паленка. — К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. — 192 с. ISBN 978-617-585-109-8

Не секрет, що книжки відомого українського письменника Сашка Дерманського, написані буцімто для дітей, з шаленою втіхою «поглинають» і старші читачі, включно з бабусями й дідусями.

Цього разу автор утнув іншу штуку: «Стонадцять халеп Остапа Квіточки» — книжка, написана нібито для старшої читацької аудиторії, але ж… Немає жодних сумнівів, що чудернацькі та смішні пригоди молодого вчителя Остапа й не менш чудернацькі та смішні походеньки недодідька Вельзепера припадуть до смаку не лише старшим, а й молодшим школярам.

Ключ до книги скрижалей. Оксана Мардус

Ключ до книги скрижалей : повість / Оксана Мардус ; художник Надія Дойчева-Бут. — К. : Фонтан казок, 2016. — 128 с. ISBN 978-617-7262-30-4

Ця книжка — історично-пригодницький детектив, у героях якого впізнає себе кожен підліток, якому цікаво розкрити джерела свого роду. Тут кмітливі школярі розслідують таємниці життя славетного будівни­чого Якима Погребняка, який на замовлення запорозьких козаків звів унікальний бароковий храм без жодного цвяха. Карколомний сюжет зі справжнім привидом, таємничим підземеллям, дивовижною книгою скрижалей і розколотою кахлею, яку треба відновити, щоб зняти давнє родове прокляття…

Повість Оксани Мардус «Ключ до книги скрижалей» — переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!», оголошеного видавництвом «Фонтан казок» улітку 2015 року з метою простимулювати українських письменників до творення книжок, у яких ключовим є образ сучасної дитини.

Для дітей середнього шкільного віку.

Ціна: 60 грн

Книжка на сайті видавництва

Емілі у вирі життя. Лусі Мод Монтгомері

Емілі у вирі життя / Лусі Мод Монтгомері ; пер. О. Бурячівського. — Львів : Свічадо, 2016. —   256 с. ISBN 978-966-395-971-9

Ця книга продовжує історію про дівчину на ймення Емілі.

Оповідь про юну героїню сповнена драматизму. Вона закінчила школу, і перед нею – усе доросле життя: перші дівочі захоплення, з його надіями та розчаруваннями, і, врешті-решт, справжнє кохання; перші літературні проби, з успіхами та невдачами, і, врешті-решт, широке визнання її письменницького хисту. Тепла розповідь про дружбу, вірність, жертовність та кохання.

Ціна: 69 грн

Тигролови. Іван Багряний

Тигролови / Іван Багряний ; іл. Є. Харука. — К. : Час майстрів, 2016. — 320 с. : іл. ISBN  978-966-915-146-9

Пригодницький роман, який допоможе зрозуміти історичні підвалини нинішньої боротьби України за незалежність та прагнення кожного українця до свободи. Твір розповідає про поєдинок нащадка славетного козацького роду Григорія Многогрішного і майора НКВС Медвина, що символізує боротьбу добра зі злом, людини світла зі тьмою. І хоча зло часто перемагає, сама боротьба залишає надію на краще майбутнє і надихає на звитягу. Серед картин знущань з людей, приниження людської гідності, насилля автор звертає увагу на волю до життя, родинні стосунки, вічність традицій предків, роль особистості у суспільстві, знаходить місце для гармонії людини і природи, а головне, для великого справжнього кохання, сильнішого за смерть.

Особливістю видання є оригінальні ілюстрації Євгена Харука. Вони стали своєрідним резонатором для перетягнутих психологічних струн роману, підсилюючи їх і без того виразне надривне звучання.

Придбати вже можна тут

Маленькі чоловіки. Луїза Мей Олкот

Маленькі чоловіки : Життя у Пламфілді з хлопцями Джо / Луїза Мей Олкот ; з англ. пер. Х. Кунець. — Львів : Свічадо, 2016. — 320 с. ISBN 978-966-395-948-1

Луїза Мей Олкот (1832–1888) – відома американська письменниця, авторка численних книг, відомих у цілому світі.

«Маленькі чоловіки» є продовженням її роману «Маленькі жінки», що вже вийшов друком. Джо, разом з чоловіком та з допомогою родини, здійснює свою мрію – закладає школу для хлопчиків, яка стає радше великою сім’єю. Щира батьківська любов та турбота, а також педагогічний хист подружжя Берів допомагає їхнім вихованцям плекати свої чесноти та розвивати Богом дані таланти й водночас позбуватися поганих звичок та нахилів. А особливого шарму цьому галасливому товариству надає присутність у школі двох дівчаток.

Книжка написана легко й захопливо і принесе задоволення кожному читачеві, незалежно від віку.

Ціна: 69,90 грн

Перехідний вік… моєї мами. Ірина Мацко

Перехідний вік… моєї мами : повість / Ірина Мацко. — К. : ВЦ «Академія», 2016. — 128 с. ISBN 978-966-580-490-1

Їй не подобається у собі все. У свої тринадцять Аля гостро переживає непорозуміння в сім’ї. Допитливо приглядається до мами, в якої свій  «перехідний» вік. Її бентежать стосунки з однокласниками, перші місячні, пригоди в таборі, поцілунки і пробуджене кохання… І щось дуже важливе відкриває мамина розповідь про її перше кохання.

Порозуміння завжди можливе, якщо його прагнути, — переконують події повісті Ірини Мацко «Перехідний вік… моєї мами».

Книжка заборон і таємниць

Книжка заборон і таємниць / упор. В. Арєнєв ; пер. Ю. Гордієнко, А. Пітек, К. Грицайчук, І. Тумко, М. Жученко. — Х. : Віват, 2016. — 368 с. ISBN 978-617-690-705-3

Заборони і таємниці – от те, що доводиться долати у своєму житті будь-кому з нас. Особливо –  якщо ти у тому примарному, невизначеному віці, який дорослі називають «підлітковим».

Чим загрожує твоє дорослішання тобі та іншим? Що робити, коли у новому класі стикаєшся із загрозливим і загадковим школьняком? Де межа між віртуальним та реальним у сучасному світі? Як освідчитися у коханні дівчині, якщо ви настільки несхожі, що й розмовляєте наче на двох різних мовах?

Шістнадцять письменників з чотирьох країн уперше об’єднали свої зусилля для того, щоб поговорити про сучасних підлітків – відверто, сміливо, іноді – провокаційно!

Коти-Вояки. На волю! Ерін Гантер

Номер стенду: 129

Коти-Вояки. На волю! / Ерін Гантер ; переклад із англійської Дудка К., Українець О. — Харків : АССА, 2016. — 320 с. ISBN: 978-617-7312-45-0 

У хащах незайманого лісу дикі племена котів відчайдушно змагаються за свою територію і за право вижити. Що станеться з рудим хатнім котиком, який опинився в самісінькому центрі цих котячих війн? Тут його точно ніхто не погладить по загривку і не нагодує смачною їжею. У нього є вибір: або повернутися назад і бути живою іграшкою, або випустити на волю свої дикі інстинкти і стати справжнім вояком Клану… Світовий бестселер Warriors — понад 30 000 000 проданих примірників! Чотири Клани котів. Чотири потужні стихії. Чотири армії вояків, що живуть за законами честі та братерства. Приєднуйся до них, пригоди починаються!

Коти-вояки. Вогонь і крига. Ерін Гантер

Номер стенду: 129

Коти-вояки. Вогонь і крига / Ерін Гантер ; переклад із англійської Дудка К., Українець О. — Харків : АССА, 2016. — 336 с. ISBN: 978-617-7312-61-0

«Вогонь і крига» — друга книга серії світового бестселеру «Коти-Вояки». Продовження історії хатнього котика Рудька. Він залишив тепле і затишне життя домашньої кицюні. Тепер він — Вогнесерд, вояк Громового Клану диких котів. Полювання у лісових хащах, запеклі бійки з ворогами, ночівля під зоряним небом і повна свобода, яку ніхто не обмежує… Про що ще можна мріяти? Та чомусь Вогнесерд все частіше згадує своє минуле. Там були любов, тепло, ласка, а зараз навколо нього — холодна байдужість, нерозуміння і навіть неприхована ненависть. Чи стане він врешті своїм для Клану, за який ладен віддати власне життя?

Гімназист і Чорна. Рука Андрій Кокотюха

Гімназист і Чорна Рука / Андрій Кокотюха. — К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. — 224 с. ISBN: 978-617-585-108-1

У Першій зразковій гімназії все зразкове – окрім учнів. Про гріхи кожного знає лиховісний незнайомець, який називає себе Чорною Рукою. Хто не виконає його наказів, тому непереливки. Саме через погрози Чорної Руки починаються небезпечні пригоди звичайного київського гімназиста Юрка Туряниці. Волею долі лише Чорна Рука знає, хто скоїв убивство, в якому звинувачують українського воїна-добровольця. І восьмикласник іде по сліду, як справжній детектив. Разом з київським гімназистом та його друзями ви потрапите в моторошні покинуті будинки, старі київські двори та лігва озброєних бандитів. Поруч із Юрком – простакуватий і мудрий приватний детектив Назар Шпиг, котрий дуже любить змінювати зовнішність, та кумедний Джентльмен на чотирьох лапах… Нова захоплива детективна повість відомого українського письменника Андрія Кокотюхи обіцяє перерости у цілу серію детективів про пригоди київського гімназиста Юрка Туряниці.

Для середнього шкільного віку.

Я вмію стрибати через калюжі. Алан Маршалл

Я вмію стрибати через калюжі / Алан Маршалл ; пер. М. Пінчевського. — К. : Вид. група КМ-БУКС, 2016. — 256 с. ISBN 978-617-7409-01-3

Це історія про мужнього хлопчика, який за всяку ціну хотів навчитися стрибати через калюжі. Нехай не сам, а з допомогою норовистого поні. Ставши через хворобу калікою, Алан не здається й  домагається набагато більшого, живе повніше, ніж будь-яка інша людина. Він твердо впевнений в тому, що його каліцтво не завадить йому зробити те, що він захоче, і стати тим, ким він забажає.

Для середнього шкільного віку.

Ціна: 80 грн

Пошуки Одрі. Софі Кінселла

Пошуки Одрі / Софі Кінселла : пер. В. Ракуленка. — К. : Видавнича група КМ-Букс, 2016. — 320 с. ISBN 978-966-97554-2-1

Одрі не може вийти з дому. Вона не наважується зняти темні окуляри навіть у приміщенні. Та раптом в її житті з’являється братів друг — Лінус. Своєю схожою на скибку апельсина усмішкою й жартами він потроху знову виманює Одрі назовні.

Ціна: 90 грн

Солоні поцілунки. Ольга Купріян

Солоні поцілунки : повість / Ольга Купріян. — К. : ВЦ «Академія», 2016. — 128 с. ISBN 978-966-580-491-8

Повість Ольги Купріян «Солоні поцілунки» — про відкриття себе і переживання чотирнадцятилітньої дівчини. Про болісні зміни в її стосунках з однолітками і дорослими. Про перші досвіди самостійності, цілком недитячі розчарування і сльози.

«Чемним» дівчатам і хлопцям, а тим паче їхнім батькам читати не рекомендується.

Тринадцять причин чому. Джей Ашер  

Тринадцять причин чому / Джей Ашер ; пер. М. Торяника. — К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. — 288 с. ISBN 978-617-7409-14-3

Клею Дженсену зовсім не хочеться слухати касети, що їх записала Ханна Бейкер. Для всіх було б краще, якби таємниці дівчини поховали разом із нею. Виявляється, Клей згадується на одній із касет, а це означає, що й він причетний до її смерті. Впродовж ночі Клей слухає історію Ханни і прямує складеним нею маршрутом… І нарешті хлопець дізнається про те, що змінить його життя назавжди.

Для дітей середнього і старшого шкільного віку.

 

Ціна: 95 грн

 

Поганий початок. Лемоні Снікет

Поганий початок / Лемоні Снікет ; пер. з англ. О. Мокровольського. — К. : Вид. група КМ-БУКС, 2016. — 160 с. ISBN 978-966-97554-1-4

Після раптової смерті батьків трійко діточок Бодлеряток мусять покладатися самі на себе та на свою кмітливість, коли з’ясовується, що визначений їм опікун хоче будь-якими засобами відібрати у них їхній спадок.

Для середнього шкільного віку.

Ціна: 75 грн

 

 

Кораліна. Ніл Ґейман  

Кораліна / Ніл Ґейман ; пер. О. Мокровольського.  —  К. : Вид. група КМ-БУКС, 2016. — 192 с. ISBN 978-966-923-109-3

Шукаючи цікавих розваг, Кораліна насмілилася пройти через таємничі двері у світ, який хоч і подібний до її власного, але прикро від нього відрізняється, і  там їй доводиться кинути виклик моторошній істоті, яка називалася її «іншою мамою», щоб врятувати себе, своїх батьків і душі трьох інших дітей…

Для середнього шкільного віку.

Ціна: 75 грн

Томасина. Пол Гелліко

Томасина / Пол Гелліко : пер. А. Сагана. — К. : Вид. група КМ-БУКС, 2016. — 336 с. ISBN 978-617-7409-17-4

Розповідь про маленьку дівчинку, в якої померла мати і яка всю свою любов віддавала кішці. Але кішка її загинула, і дівчинка не знає, як буде жити без неї… Ця книжка про те, як важко жити і маленькій, і дорослій людині без доброти і співчуття, а також про любов і вірність. Тільки любов здатна сотворити чудо, чиста, щира любов, яка може перемогти навіть смерть.

Для середнього шкільного віку.

Ціна: 105 грн

 

Хроніки Амбера. Рука Оберона. Роджер Желязни

Хроніки Амбера : у 10 кн. кн. 4 : Рука Оберона : роман / Р. Желязни ; пер. з англ. Анатолій Пітик та Катерина Грицайчук. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2016. — 240 с. ISBN 978-966-10-4650-3

«Рука Оберона» — четверта книга циклу романів «Хроніки Амбера» американського письменника-фантаста Роджера Желязни.

Ціна: 69 грн

Пригоди Тома Сойєра. Марк Твен

Пригоди Тома Сойєра / Марк Твен ; пер. з англ. Юрія Корецького, Олени Ломакіної. — К. : Знання, 2016. — 238 с. ISBN 978-617-07-0365-1

Чим зайнятися хлопчакам, коли уроки їм уже геть набридли, а до канікул ще далеко? Том Сойєр має безліч відповідей на це запитання. Кілька вірних друзів і трохи фантазії — і нудне фарбування паркана перетвориться на розвагу, що принесе багато хлоп’ячих скарбів, гра в піратів і розбійників дозволить відчути вільготне життя, хоча й змусить дорослих добряче понервувати, а нічний візит на кладовище зробить героями усього міста. Правда, для цього треба не злякатися химерних привидів та жорстоких злодюг і виявити благородство навіть тоді, коли загрожує неминуче покарання. Але це дрібниці, якщо на тебе очікують справжні скарби й життя, повне пригод!

Придбати книжку вже можна на Yakaboo

The Adventures of Tom Sawyer. Mark Twain

The Adventures of Tom Sawyer / Mark Twain. — Kyiv : Znannia, 2016. — 238 p. ISBN 978-617-07-0367-5

How should the boys employ their time if they are bored to death with their lessons and their school holidays are still far off? Several  true friends and a little bit of imagination — and a dull fence whitewashing turns into an entertainment which will bring a lot of boys’ treasures; the game of pirates and robbers will allow to feel free-and-easy life though it will make their grown-ups worry a great deal; and the night visit to the graveyard will make them heroes of the whole town. True, they should not be scared to meet the chimerical ghosts and cruel filthy thieves, but display nobility even when harsh punishment is inevitable. But these are trivial matters if real treasures and life full of adventures are waiting for you.

Придбати книжку можна на Yakaboo

 

artarsenal bookforum publish messe