Читомо > Новинки до Форуму видавців 2016 > Зарубіжна художня проза

Зарубіжна художня проза

Виголошення лоту 49. Томас Пінчон

Виголошення лоту 49 / Томас Пінчон ; пер. з англ. Максима Нестелєєва.  — Київ : Видавництво Жупанського, 2016. — 200 с. ISBN 978-966-2355-74-1

Томас Раґлз Пінчон (1937 р. н.) – культовий американський письменник. Автор восьми романів, збірки оповідань і низки нарисів. Лауреат Фолкнерівської (1963) та Національної книжкової (1973) премій, останньої – за свій найвідоміший роман «Райдуга гравітації» («Gravity’s Rainbow»). Пінчон здобув гучну славу одного з найскладніших і водночас найзагадковішого прозаїка сучасності, а той факт, що письменник є відлюдником (в американців навіть є прислів’я: «Селінджер ховається, Пінчон тікає»), також додає неоднозначності у ставленні до нього: Томас Пінчон за все життя ще не дав жодного інтерв’ю, не з’являється на вручення премій, ретельно приховує будь-яку особисту інформацію, а його фотографій взагалі існує менше як десять. Пінчон також один з небагатьох американських письменників, які з’явились у культовому мультсеріалі «Сімпсони», однак і тут ТРП, озвучивши свого персонажа, лишився «чесним із собою»: гуляє з пакетом на голові, де намальований знак питання.

Не менш загадковою є і творчість Пінчона, яка позначена іронією і водночас надзвичайно заплутаною символікою та конспірологією, які хитромудро і неочікувано вплетені у полотнища творів письменника, над якими й досі не припиняють ламати списи літературні критики, літературознавці та просто поціновувачі літературних шарад і загадок. Одним з таких найвідоміших класичних «пінчонівських» романів є «Виголошення лоту 49», який українському читачеві пропонується вперше.

«Виголошення лоту 49» – один з найвідоміших і водночас один із найзагадковіших романів «темної конячки» американської літератури, «джокера» американського постмодернізму Томаса Пінчона. Починаючись як класична оповідь про життя звичайної американської домогосподарки середини 60-х, оповідь поступово набирає все загадковіших і таємничіших обертонів, а насамкінець приголомшує читача, залишаючи його наодинці з роздумами про загадки й таємниці, щедро розсипані автором на сторінках твору, і змушуючи його знову перечитувати цей хитромудрий роман. Саме тому світова літературна спільнота і досі сперечається, про що ж, передовсім, цей культовий твір: про буремні й солодкі шістдесяті, дивовижний час, який вже більше ніколи не повернеться, про конспірологічні змови, коріння яких сягають у середньовіччя, чи про те, кому насправді належить Америка?

Ціна: 70 грн

Покоління Х. Дуґлас Коупленд

Покоління Х / Дуґлас Коупленд ; пер. Гєника Бєлякова. — Київ : Комубук, 2016. — 272 с. ISBN  978-966-97490-7-9

Біблія дауншифтерів, роман «Покоління Х» Дуґласа Коупленда – це історія про «офісний планктон», який розчарувався в ідеології успіху та щастя, що нав’язується сучасною корпоративною культурою. Якби український переклад роману вийшов одночасно з оригінальним американським виданням, нам, напевне, було б важко вповні його зрозуміти. Однак сьогодні, після більш як 20-ти років корпоративного капіталізму, в Україні з’явилося ціле покоління, яке з легкістю впізнає себе в героях Дуґласа Коупленда. Роман «Покоління Х» – це розповідь про пошуки молодими людьми власної дороги в житті, навскісно і часто всупереч тим шаблонам, які наполегливо насаджує нам суспільство реклами. І розказана ця історія з пристрасністю, прозірливістю та дотепністю справжнього культурного маніфесту.

Придбати книжку вже можна на Yakaboo

Час зірки. Кларісе Ліспектор

Час зірки / Кларісе Ліспектор ; пер. Я. Губарев. — Київ : Видавництво Анетти Антоненко, 2016. — 108 с. ISBN 9786177192465

Останній роман Кларісе Ліспектор справедливо вважають вінцем творчості однієї з найвідоміших письменниць Латинської Америки. Ніби чарівними ножицями письменниця відсікає від читача (певна річ – упередженого) думки про злидні, страх, любов і смерть. І водночас майстерно проводить його таємницями життя, залишаючи десь глибоко у душі надію на щастя.

Роман складається з коротких фрагментів, що їх Ліспектор та її секретарка Ольга Бореллі ретельно збирали впродовж тривалого часу. Кларісе ще не знала тоді, що помирає, і тому нікуди не поспішала, хоча текст сповнений передчуттям близької смерті.

Роман було вперше опубліковано в 1977 році, за два місяці до смерті авторки. У 1986 року  фільм, знятий за романом, отримав приз «Срібний ведмідь» на Берлінському міжнародному кінофестивалі — за кращу жіночу роль.

«Бразильський Сфінкс. … Це була богиня, вона найвизначніша письменниця бразильської літератури».

 Лоррі Мур, NY Review of Books

Ціна: 70 грн

Книжка на сайті видавництва

Джерело. Айн Ренд

Джерело / Айн Ренд ; пер. з англійської Олени Замойської. — К. : Наш Формат, 2016. — 752 с. ISBN 978-617-7279-55-5

Уявіть, що ви народилися в першій половині ХХ століття в США і раптом виявили, що люди, маючи радіо, ЗМІ, кораблі та літаки, досі живуть у будинках, зведених у груцькому стилі. Вони не сприймають нічого, крім фронтонів, химерних статуеток, карнизів та колон… Відмовляються бачити прогрес. Саме в такій ситуації опиняється талановитий архітектор Говард Рорк. Він навіть не намагається відкрити оточенню очі на абсурдність ситуації, а просто хоче виконувати свою роботу. Таких як він — тих, хто має власну думку — суспільство кличе егоїстами, вважає хворими і «неправильними». Перед ним зачиняють двері і всіляко намагаються виштовхнути подалі від епіцентру архітектурного життя. Що вчинить герой та чи справді бути егоїстом погано?

Ціна: 140 грн

Книжка на сайті видавництва

Чи мріють андроїди про електричних овець? Філіп К. Дік

Чи мріють андроїди про електричних овець? / Філіп К. Дік. ; пер. Тараса Бойка — Київ : Комубук, 2016. — 272 с. ISBN 978-966-97490-6-2

Коли Рік Декард, мисливець за головами, отримує завдання ліквідувати групу андроїдів «Нексус-6», що нелегально проникли на планету Земля, він сприймає це як подарунок долі, як свій шанс врешті-решт втілити заповітну мрію свого життя – стати власником справжньої живої тварини. Однак у цьому похмурому постапокаліптичному світі ніщо не є настільки простим, як видається, і місія Декарда швидко перетворюється на кошмарний заплутаний калейдоскоп подвійної гри та обману, де мисливець, сам того не помічаючи, поступово перетворюється на здобич… Розмиваючи межі між людським та машинним, класика літературного кіберпанку, роман «Чи мріють андроїди про електричних овець?» (1968) культового американського фантаста Філіпа К. Діка (1928 – 1982) змушує нас по-новому поглянути на саму сутність людського буття. Цей роман є особливо актуальним сьогодні, коли симбіоз між біологічними формами та кібертехнологіями видається як ніколи реальним.

Придбати книжку вже можна на Yakaboo

Сатанинські вірші. Салман Рушді

Сатанинські вірші / Салман Рушді ; пер. з англ. Тараса Бойка. — Київ : Видавництво Жупанського, 2016. — 600 с. ISBN 978-966-2355-75-8

Салман Рушді (1947 р. н.) – британський письменник, критик і публіцист індійського походження, без перебільшення один із найвідоміших англомовних письменників сучасності. Салман Рушді є автором понад двадцяти книжок, серед яких вісімнадцять романів, дві казкові повісті для дітей і кілька книжок есеїв та публіцистики. За роман «Опівнічні діти» у 1981 році Салман Рушді здобув Букерівську премію. А вже 1993 року він отримує Букер Букерів як автор найкращого роману за всю сорокарічну історію існування премії.

Після публікації роману «Сатанинські вірші» у 1989 році аятола Хомейні виголошує Рушді фетру, і відтоді письменник змушений постійно переховуватися під вигаданими іменами, перебуваючи під охороною спеціальних підрозділів поліції. Проте це не завадило йому далі працювати, створюючи цілу низку визначних літературних творів.

Попри те, що у 1998 році Іран запевнив англійську владу, що не буде сприяти заклику аятоли Хомейні, ісламські релігійні організації все одно намагаються виконати фетру, призначаючи за голову Рушді чимраз більші суми, які на сьогодні вже перевищили 3 мільйони доларів.

Роман «Сатанинські вірші» є найскандальнішим не лише у творчому доробку Салмана Рушді, а й у новітній історії світової літератури. Ще ніколи книжка не була такою вбивчою у прямому сенсі цього слова, адже після фетви аятоли Хомейні, яка оголошувала роман блюзнірським та віровідступницьким, а самого Рушді – ворогом всього ісламського світу, переслідуванням піддавалися всі, хто був причетний до видання і продажу «Сатанинських віршів». Так, релігійні екстремісти вбили перекладача роману на японську мову, були поранені італійський перекладач і норвезький видавець. У Англії підривали магазин видавництва «Penguin Books», де продавалася книжка. Також через цей роман 1989 року Великобританія розірвала дипломатичні відносини з Іраном. Американське видання USA Today включило «Сатанинські вірші» в перелік 25 книжок, які найбільше вплинули на читачів і видавничий бізнес останньої чверті XX сторіччя.

Таким чином, «Сатанинські вірші» стали найкращим підтвердженням того, що література і сьогодні не втратила свого значення та впливу, що художнє слово й досі стоїть на передових рубежах захисту свободи людської думки і свободи світогляду і що справжня література може бути тією кісткою, що застрягає у горлянці темних ортодоксальних сил, які мріють повернути історію навспак і занурити світ у пітьму нового середньовіччя, де панують лише невігластво і покора йому.

Ціна: 150 грн

Долі та фурії. Лорен Ґрофф

Долі та фурії / Лорен Ґрофф ; пер. Ольги Захарченко. — К. : Наш Формат ; #книголав, 2016. — 408 с. — ISBN 9786177279647 

Роман «Долі та фурії» одразу після публікації опинився у списку улюблених книжок Барака Обами, а також увійшов до рейтингів найкращих книжок року за версією Amazon, Washington Post, Time, Kirkus та інших ЗМІ, бестселер New York Times.

В центрі сюжету — життя успішного драматурга Ланселота «Лотто» і його коханої дружини Матильди, яка усе життя провела в тіні чоловіка. Дія роману розгортається у Нью-Йорку впродовж двадцяти п’яти років. Але одного дня стає зрозуміло, що самозакоханий геній Лотто — лише маріонетка в руках своєї дружини. Зовні ідеальний шлюб іде тріщинами: повага поступається місцем брехні, кохання — інтригам.

Лорен Ґрофф — американська письменниця, авторка трьох світових бестселерів. Перший, «Чудовиська Темплтона», ще до публікації отримав схвальний відгук від майстра жахів Стівена Кінга. Другий, «Аркадія», визнано однією з найкращих книжок 2012 року за версією газет New York Times, Washington Post і журналу Vogue.

Партнер проекту — #книголав

Встигніть зробити передзамовлення роману за ціною 130 грн

Бікіні. Януш-Леон Вишневський

Бікіні : роман / Януш-Леон Вишневський ; пер. з пол. Василя Сагана і Юрія Попсуєнка. — Київ?: Махаон-Україна, 2016. — 544 с. ISBN 978-617-526-764-6

«Бікіні» — роман Януша-Леона Вишневського про кохання і війну, про хисткі часи миру й паростки нового — повоєнного — життя, про пристрасть і дружбу на тлі доленосних перемін у світі… Усі ці проблеми вічні, як і самий світ. Головна героїня — вродлива молода німкеня Анна-Марта Бляйбтрой — досконало володіє англійською і мріє стати фотографом. Своє найбільше захоплення пов’язує із Дрезденом — рідним містом. Але дівчина й уявити не могла, що найкращі її світлини закарбують руїни зникаючого з лиця Землі і родинного гнізда і власного усталеного життя…

Лютий 1945-го. Союзники бомблять Дрезден, який стає своєрідним символом Заглади. У вирі війни гине сім’я героїні, залишаючи її наодинці зі світом утрат. У часи неймовірних випробувань, які випали на долю молодої дівчини, в агонізуючій нацистській Німеччині з’являється фотокореспондент газети «Нью-Йорк Таймс» Стенлі Бредфорд. І місце дії поступово переміщується зі старої, понівеченої війною Європи, до Нового Світу — з його задавненими проблемами, й сягає аж екзотичних островів Тихого океану й, конкретніше, атола Бікіні…

Ціна: 120 грн

Королева пустелі. Джорджина Говелл

Королева пустелі / Джорджина Говелл ; пер. з англійської Тетяни Коробкової, Ілони Вінничук. — К. : Наш Формат, 2016. — 456 с. ISBN 978-617-7279-43-2

«Сьогоднішній ранок минув доволі продуктивно — я проклала південну межу кордону Іра­ку», — так писала в одному зі своїх листів до батька героїня роману Джорджини Говелл. І це не вигадка, і не перебільшення… Ці слова належать Ґертруді Белл — британській письменниці, мандрівниці й дослідниці початку ХХ ст., археологу і картографу. Саме її рука малювала кордони між новітніми Іраком, Сирією, Палестиною, Йорданом, Саудівською Аравією.

Великі статки і високий статус родини пророкували Ґертруді благополучне світське життя, та вона обрала інший шлях… Першою з європейців перетнула Сирійську пустелю, об’їздивши на спині верблюда всі куточки Месопотамії. Організувала перші вибори в Іраку, долучившись до створення його конституції. Дослідила культуру і звичаї бедуїнів Близького Сходу й заснувала в Багдаді Національний музей. І про все це ми дізнаємося з її щоденників і численних листів, фрагменти яких Джорджина Говелл наводить у романі.

Книга розповідає про жінку-легенду Ґертруду Белл — британську розвідницю і водночас довірену особу багатьох аравійських шейхів, які нарекли її Хатун — Королева.

Ціна: 90 грн

Книжка на сайті видавництва

Світила. Елінор Каттон

Світила : роман / Елінор Каттон ; пер. з англ. Володимира Панченка. — Київ : РІДНА МОВА, 2016. — 800 с.  іл. ISBN 978-966-917-084-2

Нова Зеландія середини XIX століття — доба «золотої лихоманки». У курильній кімнаті готелю містечка Гокітика сходиться химерне товариство — священик, аптекар, секретар суду, редактор газети, двоє китайців, тубілець маорі та інші, щоб обговорити кілька таємничих пригод, які дивним чином збіглися в часі: загадкове зникнення, не менш загадкова смерть, несподівана знахідка в убогій самітницькій хижі… Разом із молодим адвокатом, який щойно прибув до Гокітики, ми опиняємося в гущавині всіх цих дивовижних подій, химерним чином пов’язаних зі «світилами» — положенням зір і планет на небесній сфері.

Класичний детектив, містико-філософський трактат, психологічний роман — усе це майстерно переплітається в романі молодої новозеландської письменниці Елінор Каттон, відзначеному Букерівською премією 2013 року.

Ціна: 180 грн

Не відпускай мене. Кадзуо Ішігуро 

Не відпускай мене / Кадзуо Ішігуро ; пер. Софії Андрухович ; іл. Оксани Йориш. — Львів : «Видавництво Старого Лева», 2016. — 336 с. ISBN 978-617-679-295-6

Ця пронизлива книга, яка по праву входить в список «100 найкращих англійських романів усіх часів» за версією журналу Time, є першим твором Кадзуо Ішіґуро, що виданий українською мовою. Ішіґуро належить до тих рідкісних авторів, силу яких неможливо розгадати. Читач не знайде у цій прозорій прозі карколомних перипетій, а відчуватиме натомість, як йому перехоплює подих і стискає горло. «Не відпускай мене» – роман не тільки про те, що в недалекому майбутньому може стати реальністю, але й про реальну і незмінну людську суть, про близькість між живими істотами, про крихкість цього життя. Історія, розказана так інтимно, ніби хтось нашепотів її вам на вухо, поклавши голову на вашу подушку.

Книжка на сайті видавництва

Сніданок у «Тіффані». Трумен Капоте

Сніданок у «Тіффані» / Трумен Капоте ; пер. Тараса Бойка. — Київ : Комубук, 2016. — 160 с. ISBN  978-966-97490-8-6

Неймовірно атмосферна та сповнена щемкої ностальгії, повість «Сніданок у «Тіффані» – це маленька книжка про велику мрію та вічні пошуки людиною того місця у світі, яке вона цілком могла б назвати своїм. Але коли темною стіною нависло минуле, від якого з усіх сил намагаєшся утекти, як відрізнити цей пошук від розпачливої втечі з заплющеними очами? Життя Голлі Ґолайтлі, привабливої та вишуканої молодої дівчини, на перший погляд може видатися справжнім втіленням мрії. З вікон її квартири на Мангеттені щоночі лунає гучна весела музика і рікою ллється шампанське. Мільйонери, голлівудські бонзи та гангстери вважають за честь бути її гістьми. Де б вона не з’являлася, вона миттєво спричиняє справжню сенсацію. Здається, весь Нью-Йорк лежить біля її ніг… Але за блискучим фасадом успіху криється розгублена та налякана людська істота, яка наосліп женеться за фантомами щастя, сама до кінця не вірячи у них, аби уникнути необхідності зупинитись та озирнутись назад…

Придбати книжку вже можна на Yakaboo

Каллокаїн. Карін Боє

Каллокаїн / Карін Боє ; пер. О. Король. — Київ : Видавництво Жупанського, 2016. — 184 с. ISBN 978-966-2355-71-0

Карін Боє (1900–1941 р. н.) – видатна шведська письменниця, творчість якої справила помітний вплив на подальший розвиток шведської літератури. Роман «Каллокаїн», уперше запропонований українському читачеві, – чи не найвідоміший твір, останній з усього її значного доробку.

«Каллокаїн» з’явився 1940 року, за рік до смерті письменниці, і став важливим учасником літературного діалогу тогочасних антиутопій – «Мы» Євгена Зам’ятіна, «Прекрасний новий світ» Олдоса Гакслі та епохального «1984» Джорджа Орвелла, що вийшов через дев’ять років після «Каллокаїну» і який за своєю стилістикою та проблематикою чи не найближчий до magnum opus шведської письменниці. Бо в обох романах постає похмуре пророцтво майбутнього світової цивілізації, де величезні конгломерати-держави безкінечно ведуть між собою то «холодні», то «гарячі» війни, які насправді є лише однією війною за владу над власним народом.

Придбати книжку вже можна на Yakaboo

Агапе агов. Вільям Ґеддіс

Агапе агов / Вільям Ґеддіс ; переклад з англійської Максима Нестелєєва. – К. : Темпора, 2016. – 136 с. ISBN 978-617-569-285-1

Останній твір одного з перших американських постмодерністів, «Містера Складного» (Дж. Франзен), культового автора для багатьох поколінь письменників. Повість у формі пристрасного передсмертного монологу митця, що безнадійно прагне завершити свою книгу про історію механічного піаніно, болісно згадуючи пережити та прочитане.

Театр. Книжка 2. Хуана Інес де ла Крус

Театр. Книжка 2 / Хуана Інес де ла Крус ; пер. С. Борщевський. — Київ : Видавництво Анетти Антоненко, 2016. — 232 с. ISBN 9786177192502

Видання пропонує комплексне знайомство з творчою спадщиною сестри Хуани Інес де ла Крус (1651-1695), однієї з найцікавіших іспаномовних письменниць XVII ст. Друга книжка містить зразки обох різновидів  ?  духовного та світського  ?  театру Хуани Інес де ла Крус: ауто «Божественний Нарцис» та лоа до нього й комедію «Пристрасті в домі».

Українською мовою твори сестри Хуани публікуються вперше.

Ціна: 100 грн

Книжка на сайті видавництва

Голий ланч. Вільям Сьюард Берроуз

Голий ланч / Вільям С. Берроуз ; пер. Гєника Бєлякова. — Київ : Комубук, 2016. — 336 с. ISBN  978-966-97490-3-1

«Голий ланч» (1959) ікони біт-покоління Вільяма С. Берроуза (19914 – 1997) ось уже понад п’ятдесят років стабільно користується славою найскандальнішого роману, будь-коли написаного англійською мовою. Це моторошна антиутопія, дія якої відбуваються в невизначеному майбутньому в інфернальному світі, виверненому навспак, під назвою Інтерзона. Роман створено своєрідною експериментальною технікою колажу, тому тут немає сюжету у звичному значенні цього слова. «Голий ланч» – це схоже на нічний кошмар провокативне плетиво безпідставного насильства, непристойних гомоеротичних фантазій, чорного гумору та мовних вибриків, мотивованих схибленою викривленою логікою, зрозумілою лише «героям» цього блискуче-обурливого морально-літературного експерименту.

Придбати книжку вже можна на Yakaboo

Сімка. Зємовіт Щерек

Сімка / Зємовіт Щерек ; переклад Андрія Бондаря. — К. : Темпора, 2016. — 334 с. ISBN 978–617–569–272–1

Подорож до Варшави трасою державного значення № 7 зіштовхне оповідача з різноманітними візіями минулого і майбутнього Польщі, а також із дивакуватими носіями цих поглядів: відьмаком Ґерардом — виробником еліксирів, гіпстерами зі зброєю, сільським магнатом і його прогресивним братом-священиком, який заливає на парафіяльний ютуб відео з односельчанином- трансвеститом. Роад-сторі під кінець набуває фантасмагоричних рис і масштабу, а випадкові розмови на автозаправках і в барах усе більше здаються великими планами зі становлення держави. Однак Зємовіт Щерек далекий від серйозного тону, тим паче — від прагнення створити живучий національний проект. Навпаки, «Сімка» написана дотепно і радше апелює до здатності читача сприймати книгу іронічно.

Чорне і сріблясте. Паоло Джордано

Чорне і сріблясте / Паоло Джордано ; пер. Андрія Маслюха ; іл. Назара Гайдучика. — Львів : «Видавництво Старого Лева», 2016. — 128 с. ISBN 978-617-679-328-1

Завдяки цій книжці надзвичайно проникливого і спостережливого молодого письменника можна ще раз переконатися, наскільки пов’яза­ні, ба навіть тісно переплетені між собою життя і смерть, наскільки сильні взаємні впливи існують між ними. З іншого боку, це дуже реалістична розповідь про сім’ю і стосунки між її членами. Як і в першому своєму романі, Паоло Джордано знову говорить про самотність — куди ж без неї! — і про те, як люди намагаються її долати. Попри невеликий обсяг, цей майстерно написаний, бездоганний стилістично і дещо елегійний роман не раз спливатиме потім у пам’яті, спонукаючи до роздумів і залишаючи дивний гірко-солодкий післясмак.

Книжка на сайті видавництва

Пастка – 22. Джозеф Геллер

Пастка – 22. Джозеф Геллер ; переклад із англійської  Олена Фешовець. — Чернівці: Книги — ХХІ, Вавилонська бібліотека, 2016. — 464 с.

Антивоєнний твір «Пастка?22» (1961) — перший і найвидатніший роман американського письменника Джозефа Геллера (1923–1999), що базується на його власному бойовому досвіді бомбардира Повітряних сил США в час Другої світової війни. Головний герой, капітан Джон Йосаріан, вирішує рятувати своє життя, відмовляючись від додаткових бойових вильотів, та перепоною до порятунку стає Пастка?22 (англ. Catch?22). Використовуючи сарказм, чорний гумор, фарс, гротеск, автор наголошує на жорстокій абсурдності війни, висміює ідіотизм та користолюбність військової бюрократії. Оригінальний, комічний і жахливий, роман «Пастка?22» вважається шедевром сатиричної прози та одним із кращих літературних творів ХХ століття.

Перекладацький проект «Вавилонська бібліотека». Куратори: Роман Малиновський, Віктор Вінтоняк, Віктор Кімакович. Книжку видано видавництвом Книги – ХХІ спільно з Фундацією Короля Юрія

Гендерсон, повелитель дощу. Сол Беллоу

Гендерсон, повелитель дощу / Сол Беллоу ; пер. В. Шовкун. — Київ : Видавництво Жупанського, 2016. — 384 с. ISBN 978-966-2355-72-7

Сол Беллоу [Соломон Білоус] (1915-2005) – видатний американський письменник, народився в провінції Квебек у єврейській родині. Після закінчення школи вступив до Чиказького університету.

Увійшовши в літературу на початку 40-х років, опублікував кільканадцять романів і повістей, збірки оповідань, низку п’єс. Американська критика вважає Беллоу одним з найталановитіших письменників свого покоління.

1976 року С. Беллоу було присуджено Нобелівську премію з літератури «за твори, в яких співчуття до людей поєднане з тонким аналізом сучасної культури».

Роман «Гендерсон, повелитель дощу» – один з основних його творів, написаний у своєрідному філософсько-притчевому ключі, де дуже виразно звучить тема відчуження людини у сучасному світі.

Ціна: 90 грн

Прогулянка довкола пивоварні. Іван Верніш

Прогулянка довкола пивоварні / Іван Верніш ; переклад із польської Ірини Забіяки, Олега Коцарева ; художник Кіндер Альбум (Kinder Album). — К. : Люта справа, 2016. — 96 с. ISBN: 978-617-7420-03-2

Книга «Прогулянка довкола пивоварні» чеського поета Івана Верніша (1942 р.н.) — це вибрані вірші, написані у період від 1960-х років до сьогодні. Для них властива поетика сну, мовна гра, фантасмагоричність і поетичність, які роблять Івана Верніша одним із найцікавіших представників сучасної чеської літератури.

Іван Верніш — лауреат Державної премії з літератури (2012).

В оформленні обкладинки та книги використано фото (2015) і графічні роботи із серії «The Blog» (2012-2014) авторства Kinder Album.

Дівчина з перловою сережкою. Трейсі Шевальє

Дівчина з перловою сережкою / Трейсі Шевальє ; пер. Олександра Гординчук. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 256 с.  ISBN 978-617-679-303-8

Навіть ті, хто не знається на мистецтві, відразу упізнають «Дівчину з перловою сережкою», роботу геніального голландського майстра живопису XVII століття Яна Вермеєра. Ця картина має в собі щось магнетичне, живе своїм окремим життям уже майже чотири століття і надихає митців розгортати далі старе голландське полотно і знаходити на ньому невідчитані історії. Трейсі Шевальє, сучасна американо-британська письменниця, обрала дівчину з відомого портрета героїнею свого роману. Вона побачила в ній історію тамованих почуттів юної служниці, її внутрішню боротьбу між прихованими бажаннями, мріями та суспільними стереотипами того часу. Роман приніс авторці справжній успіх і був екранізований.

Ціна: 60 грн

Книжка на сайті видавництва

Філософія в будуарі. Маркіз де Сад

Філософія в будуарі / Маркіз де Сад ; пер. Андрія Рєпи. — Київ : Комубук, 2016. — 272 с. ISBN  978-617-7438-00-6

Плід радикального Просвітництва, що підносить свободу (у цьому випадку свободу насолоди) вище, ніж будь-які інші суспільні цінності чи особисті чесноти, «Філософія в будуарі» (1795) Маркіза де Сада (1740 – 1814) ось уже понад два століття продовжує обурювати святенників та надихати вільнодумців в усьому світі. Написана у формі драматичного діалогу, книжка розповідає історію юної цнотливої аристократки Євгенії, яку карколомно занурюють у світ гріха та сексуальної насолоди її самопроголошені вчителі – досвідчений розпусник Дольмансе, сластолюбний шевальє де Мірвель і хтива мадам де Сент-Анж. Дія твору відбувається в будуарі мадам де Сент-Анж, де відверта нестримна оргія щедро приправляється філософськими роздумами та коментарями у стилі, що зробив де Сада знаменитим. Заперечуючи релігію, мораль, доброчесність, любов, вірність та інші традиційні чесноти, де Сад з пристрастю революціонера викладає у цій головній книзі лібертіанства, натхненній, серед іншого, Великою французькою революцією, своє бачення нового світу, де панує нічим не обмежена сексуальна свобода.

Придбати книжку вже можна на Yakaboo

У полум’ї. Сім кроків до найяскравішого життя. Джон О’Лірі

У полум’ї. Сім кроків до найяскравішого життя / Джон О’Лірі ; пер. з англійської Ольги Синиці. — К. : Наш Формат, 2016. — 216 с. ISBN 978-617-7279-37-1

Одного дня життя дев’ятирічного хлопчика повністю змінилося. Дитяча цікавість обернулася страшною пожежею, внаслідок якої хлопчик отримав опіки майже усього тіла. Пробувши у лікарні п’ять місяців, він пережив ампутацію пальців та болісну реабілітацію. Але якщо рубці на тілі можна прикрити одягом, то що робити із душевними шрамами? Чи можна після цього мріяти про повноцінне щасливе життя?

«У полум’ї» — це книга-сповідь про незламність, пошук себе і велику роботу на шляху до успіху. Вона написана на основі реальних подій, які змінили життя багатьох людей.

Ціна: 90 грн

 Книжка на сайті видавництва

Комо. Срджан Валяревич

Комо / Срджан Валяревич ; переклад із сербської Андрія Любки. — Чернівці: Книги — ХХІ, 2016. — 208 с. ISBN: 978-617-614-123-5

У своєму культовому романі сербський письменник Срджан Валяревич описує місячний побут ліричного героя над озером Комо: шикарні вечері, дорогий алкоголь, прогулянки горами, загравання з місцевими дівчатами і таке інше, що ми знаємо про напружену письменницьку роботу. Втім, другим, прихованим дном, яке й забезпечило «Комо» світову кар’єру, є війна, що трясла екс-Югославією впродовж дев’яностих років. Тільки книжка ця – з тих найкращих зразків психологічної воєнної прози, де слово «війна» майже не вживається і де взагалі немає описів батальних сцен.

Для найширшого кола читачів

Ми. Євґєній Замятін

Ми / Євґєній Замятін ; пер. Оксани Торчило. — Київ : Комубук, 2016. — 232 с. ISBN  978-966-97490-9-3

Після руйнівної двохсотрічної війни гине мало не все населення Землі. Ті, кому все ж таки вдалося вижити, жертвуючи своєю особистою свободою, створюють Єдину державу – оплот порядку та рівності. Засновники Єдиної держави підкорили голод – нафтовою їжею, а кохання – рожевими талонами. Все у цьому місті раціональне і математично вивірене. Місто майбутнього обнесене Зеленою стіною, яка захищає його мешканців від хаосу навколишнього ірраціонального світу, а будинки у місті нагадують матриці зі скла, де кожен у своїй комірчині постійно знаходиться під наглядом усіх. Головний герой роману, інженер Д-503, щасливий жити посеред цього досконалого математичного світу. Він починає свій щоденник як оду величі Єдиній державі, однак його наміри швидко сходять нанівець… «Ми» Євґєнія Замятіна – це безумовно одна з найкращих антиутопій 20-го століття, яка сьогодні звучить особливо актуально.

Придбати книжку вже можна на Yakaboo

Блакитне мереживо долі. Енн Тайлер

Блакитне мереживо долі  / Енн Тайлер ; пер. з англійської Анастасії Клімової. — К. : Наш Формат ; #книголав, 2016. — 336 с. ISBN 978-617-7279-75-3 

«Блакитне мереживо долі» — розповідь про типову, на перший погляд, американську родину. Ред, Еббі та їхні четверо дітей — дружна й весела сім’я, вони живуть у великому будинку з красивою верандою. Здавалося б, мрія, а не життя. Але диявол ховається в деталях. Авторка дає зрозуміти: не буває простих пересічних родин, у кожної знайдуться сімейні таємниці і неймовірні історії — лише придивіться до мережива їхньої долі.

Ця книжка — історія трьох поколінь сім’ї Вітшенків, розповідь про кумедні моменти, зворушливі сімейні традиції і кохання на все життя. Водночас вона про самотність, швидкоплинність, непорозуміння між близькими, про те, що у будь-якої монети — і справжньої, і фальшивої — є зворотний бік.

Партнер проекту — #книголав

Книжка на сайті видавництва

Чорний — це колір. Ґрізелідіс Реаль

Чорний — це колір : роман / Ґрізелідіс Реаль ; переклад з французької Ірини Собченко. — Чернівці : Книги — ХХІ, 2016. — 272 с. ISBN 978–617–614–147–1

Автобіографічний роман «Чорний – це колір» – перша книга швейцарської письменниці Ґрізелідіс Реаль, присвячена подіям її життя на початку 1960-х. Після невдалого шлюбу мати чотирьох дітей опиняється у скруті – безробіття, злидні, туберкульоз, погрози соціальної служби відібрати дітей. У сподіванні на краще життя вона тікає до Мюнхена разом із сином, донькою і коханцем – чорним американським студентом-медиком, хворим на шизофренію. Без грошей і документів у неприязній до нелегалів Німеччині на неї чекає нелегка доля. Щоб заробити дітям на шматок хліба, молода жінка змушена займатися проституцією. Прихильність до американських чорних солдатів, серед яких трапляються щирі приятелі і фантастичні коханці, дружба з циганською родиною, що дивом вціліла у таборах смерті, а згодом – допомога своїм колегам-повіям та іншим знедоленим, викинутим на соціальні маргінеси людям – ось що допомагає вижити навіть у найкритичніші моменти життя, як неодноразово зізнається сама Ґрізелідіс, героїня цієї сповіді.

Ціна: 85 грн

Дуже скромні дари. Углєша Шайтінац

Дуже скромні дари / Углєша Шайтінац ; переклад Катерини Калитко. — К. : Темпора, 2016. — 152 с. ISBN 978-617-569-276-9

«Дуже скромні дари» – це роман про сучасність, електроннe листування рідних братів, які опинилися по різні боки Атлантики. Обидва герої уже немолоді чоловіки, дуже різні психологічно й за соціальним статусом. Вони діляться поглядами на світ, описують свою повсякденність, вихоплюють спогади про спільне дитинство й уболівають за долі рідних. Углєша Шайтінац розробляє дві приватні історії, що розгортаються в Сербії та Америці, і через них просвічується життя близьких їм людей, цілої сім’ї в кількох поколіннях. Твір перемежований літературними і музичними цитатами, одна з яких і дала йому назву.

Епоха невинності. Едіт Вортон

Епоха невинності / Едіт Вортон ; пер. М. Гребенюк, В. Верховень. – Харків : Фабула, 2016. – 400 с. ISBN 978-617-09-2985-3

Написаний майже сто років тому роман не перетворився на літературну реліквію. Недарма до цієї інтимної «лавсторі»  постійно звертаються історики й соціологи, які вивчають минуле Америки. Жива і захоплива розповідь, сповнена глибоких почуттів, створює точний образ колишнього світу, де помірність і терпимість вважалися «золотим правилом», а будь-яка «ліберальна дурня»  — потворним відхиленням. Важко назвати іншого американського письменника, який би з такою вірогідністю, болем і психологічною правдою передав би муки подолання механічної повсякденності, в якій гине живе людське почуття.

Ціна: 135 грн

Встигніть зробити передзамовлення книги

Три заручники. Джон Бакен

Три заручники / Джон Бакен ; пер. В.Михалюк, В.Меренкова. – Харків : Фабула, 2016. – 384 с. ISBN 978-617-09-2989-1

Найкращий спосіб заховати викрадену людину — позбавити її пам’яті й надати їй відносної волі. Практично неможливо розшукати таких людей, навіть якщо вони були помітними в суспільстві фігурами. Разом із втратою пам’яті зникають сталі зовнішні ознаки, які надають можливості для впізнання, а заодно змінюється й зовнішність. Лорд або парламентарій можуть перетворитися на докера, палубного матроса чи волоцюгу, що вештається під одним із лондонських мостів…

Ціна: 135 грн

Встигніть зробити передзамовлення книги

Тридцять дев’ять сходин. Джон Бакен

Тридцять дев’ять сходин / Джон Бакен ; пер. К.Бєляєв. – Харків : Фабула, 2016. – 192 с. ISBN 978-617-09-2981-5

Річард Ханней, головний герой цієї книги,— втілення британської вдачі. Мужній індивідуаліст і навіть певною мірою споглядач, який не втрачає своєрідного почуття гумору в найкритичніших обставинах,— у хвилини небезпеки він здатний за лічені миті досягти граничної концентрації думок і фізичних сил, а надто якщо йдеться про долю його країни. Зрозуміло, Ханней — проекція особистості автора, й усе життя Джона Бакена — найкраще тому підтвердження.

Ціна: 95 грн

Встигніть зробити передзамовлення книги

Дізнавач. Маргарита Хемлін

Дізнавач / Маргарита Хемлін ; пер. І. Бондар-Терещенко. — Харків: Фабула, 2016 — 384 с. ISBN 978-617-09-3066-8

Україна, Чернігів, повоєнні роки. Вбито молоду жінку Лілю Воробейчик. Слідство доручено працівнику міліції Михайлу Цупкому. Убивцю, нібито, знайдено, справу закрито, а Цупкий усе веде й веде нескінченне розслідування, грузнучи в переплетіннях доль, і складається враження, що злочин розслідує сам себе. Те, з чим стикається дізнавач, здається йому майже містичною пригодою. Неймовірною і смертельно небезпечною.

Ціна: 135 грн

Встигніть зробити передзамовлення книги

11 празьких трупів. Кирил Кобрін

11 празьких трупів / Кирил Кобрін ; пер. І. Бондар-Терещенко. – Харків: Фабула, 2016. – 240 с. ISBN 978-617-09-3069-9

Кожна з одинадцяти новел — завершений, чудово «закручений» сюжет, психологічний екзерсіс, увінчаний точкою — смертю, в чиє обличчя вчергове довелося зазирнути герою-оповідачу. Досконала мова, європейський рівень володіння композицією. Не дивно, що «Одинадцять празьких трупів» спочатку було опубліковано у США англійською мовою, і лиш тепер вони вийдуть друком російською та українською мовами у видавництві «Фабула».

Ціна: 105 грн

Встигніть зробити передзамовлення книги

Алі та Ніно. Курбан Сеїд

Номер стенду: 120

Алі та Ніно / Курбан Сеїд ; пер. Оксани Герман. — Харків : Віват, 2016. —  288 с. ISBN 978-617-690-593-6

Друге десятиріччя ХХ століття. Російська імперія вступила в Першу світову війну, яка переросла у війну громадянську, у низку інтервенцій…

На тлі цих історичних подій нащадок давнього азербайджанського роду Алі Хан Ширваншир розповідає про своє кохання до юної грузинської княжни Ніно Кіпіані. А ще він пристрасно описує рідне Баку — багатолике, парадоксальне, темпераментне і статечне.

Придбати книжку вже можна на Yakaboo

Високий замок. Станіслав Лем

Високий замок / Станіслав Лем ; переклад із польської Лариси Андрієвської. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2016. — 176 c. ISBN: 978-966-10-4589-6

Автобіографічна повість Станіслава Лема про товкуще дитинство, львівську Аркадію і життя поза часом.

Смуток Бельгії. Гюго Клаус

Смуток Бельгії / Гюго Клаус ; переклад з нідерландської Наталії Карпенко. — К. : Темпора, 2016. — 892 с. ISBN 978–617–569–284–4

«Смуток Бельгії» – це роман-дослідження того, як під час Другої світової війни у маленькому провінційному містечку у Західній Фландрії став можливим колабораціонізм, як непомітно й органічно він став частиною життя пересічних громадян, як війна увійшла у буденне існування мешканців Валле і який слід залишила у їхньому світовідчутті, наскільки вони були об’єктом, а наскільки – суб’єктом агресії. Водночас «Смуток Бельгії» – це роман-становлення митця. Луї Сейнаве, якому на початку роману виповнюється 11 років, наприкінці подає свій перший манускрипт до редакції літературного часопису. Тканина роману – це його мовні вправляння і пошуки творчого методу, балансування між фантазіями і описами подій, свідком яких він був.

Природа всіх речей. Елізабет Ґілберт

Природа всіх речей / Елізабет Ґілберт ; пер. Ганна Лелів ; іл. Оксана Йориш. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 704 с.  ISBN 978-617-679-264-2

Алмі Віттекер, неймовірній жінці з гострим допитливим розумом та невгасимою цікавістю до навколишнього світу, випала доля жити в епоху наукових експедицій і революційних просвітницьких ідей. Суспільні приписи й обов’язок тримають її в суворих рамках раціонального, а кохання і жага до знань спонукають до пошуків за межею осяжного. Алмина історія — це пристрасна і захоплива мандрівка людського розуму, спроба пояснити суть усього на світі і досліджувати його попри невтолені бажання та розбите серце. Чи вдасться їй стати визнаним ботаніком поряд із відомими науковцями-чоловіками? Адже Алма Віттекер мала всі шанси затьмарити самого Чарльза Дарвіна, творця еволюційної теорії… Куди заведе її спрага до нового? І чи зможе Алма хоч на крок наблизитися до справжнього пізнання?

Книжка на сайті видавництва

Коняка Фокслі та інші дорослі оповідання. Роальд Дал

Коняка Фокслі та інші дорослі оповідання /  Роальд Дал ; пер. Віктора Морозова. — К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. — 368 с. ISBN 978-617-585-107-4

Нарешті і в Україні виходить перша книжка «дорослих» оповідань Роальда Дала (1916 —1990), лауреата численних літературних премій, одного з найвизначніших англійських письменників ХХ століття, 100-річчя з дня народження якого широко відзначають у цілому світі.

До книжки увійшли уже класичні в Західній Європі та США далівські оповідання. Р. Дала називають майстром чорного гумору, «ніжним мізантропом», для якого найголовніше — розповісти сюжет, часто напівжартівливий, напівдетективний, напівфантастичний. Багато його творів — і дитячих, і «дорослих» — лягли в основу художніх фільмів, а кожна книга мала великий успіх. Письменник змушує читача ненаситно заковтувати сторінку за сторінкою в очікуванні несподіваної розв’язки — блискучого фінального сюрпризу.

Моє ім’я Маріте. Альвідас Шлепікас

Моє ім’я Маріте / А. Шлепікас. — К. : Брайт Стар Паблішинг, 2016. — 168 с. ISBN 978-966-2665-99-4

Роман освітлює одну з білих плям в новітній історії – історію «вовчих дітей». Після Другої світової війни німецькі жінки зі Східної Пруссії відправили багатьох дітей на іншу сторону Німану, де був хліб. Історія німецької дівчини Ренате, що отримала литовське ім’я Маріте, описує трагічну долю багатьох біженців в перші повоєнні роки в Прибалтиці. Роман заснований на реальних фактах.

Ціна: 70 грн

Моя неймовірна подруга. Єлена Ферранте

Моя неймовірна подруга / Єлена Ферранте. — Харків : Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 352 с. ISBN 978-617-12-1487-3

Книга, що стала світовою літературною сенсацією у 2012-му, розпочавши цикл «Неаполітанські романи», фінальна, четверта частина якого — «Історія втраченої дитини» — увійшла до шорт-листа Букерівської премії 2016 року.

Чи існує жіноча дружба? Ніжна білявка Лєну і чорноока Ліла зростатимуть поряд на вузьких вуличках робітничого району Неаполя. На дворі 50-ті, і світ не дуже приязно вітає двох подруг-розумниць, які вирішили за будь-яку ціну розбагатіти і вирватися на справжній простір. Вони в усьому будуть найкращі — найрозумніші, найкрасивіші, найпопулярніші. І завжди одна — на крок попереду іншої…

Ціна: 85.90 грн

Синхрон. Інґеборґ Бахман

Синхрон / Інґеборґ Бахман ; переклад із німецької Анни Стьопіної. — Чернівці: Книги — ХХІ, 2016. — 208 с. 

У п’ятьох оповіданнях Інґеборґ Бахман постають майстерно змальовані образи жінок, які живуть у світі абсурдної синхронності, паралельного послуговування мовами, співіснування досвідів та відчуттів. Героїня титульного оповідання, кваліфікована перекладачка, під час короткої відпустки з майже незнайомим чоловіком виявляє, що ні вона, ні він не мають що сказати одне одному, інертна молода дівчина, найбільше щастя для якої спати до полудня або просиджувати днями в перукарні, Міранда, яка свою короткозорість вважає «даром Божим», бо та дає їй змогу не бачити у всіх деталях злостивість, мерзенність і огидність цього світу, стара пані Йордан, яку єдиний син великодушно прирік на самотнє існування в маленькому помешканні, успішна фотокореспондентка, яка приїжджає навідати батька в старому домі своєї юності – всі вони в наївному зворушенні або в болісному усвідомленні переживають ту довгу мить жаху, протягом якої виявляють, що було, що є і що могло бути.

Емігранти. Пішки. Портрет. Славомир Мрожек

Емігранти. Пішки. Портрет / Славомир Мрожек ; пер. С. Борщевський, О. Катаєва. — Київ : Видавництво Анетти Антоненко, 2016. — 224 с. ISBN 9786177192533

Визначний представник театру абсурду поляк Славомир Мрожек не загубився в компанії таких його корифеїв як ірландець Семюель Беккет, француз Ежен Іонеско, англієць Гарольд Пінтер.

Він не залишив по собі дітей, бо вважав нашу планету не найкращим для дітей місцем, але залишив оповідання, повісті і, головне, близько 40 п’єс, три з яких пропонуються увазі українського читача.

Ціна: 100 грн

Книжка на сайті видавництва

У лісі-лісі темному. Рут Веа

У лісі-лісі темному / Рут Веа; пер. з англійської Оксани Дятел. — К. : Наш Формат, 2016. — 288 с ISBN 978-617-7279-66-1

Коли старанно приховані й запилюжені часом скелети таки вибираються зі старих шаф на світ божий — чекай біди. Головна героїня — письменниця — несподівано для себе отримує запрошення на дівич-вечірку шкільної подруги, з якою не спілкувалася років із десять. Вихідні мають промайнути весело — гучні посиденьки десь далеко від цивілізації поміж густих лісів англійської провінції у скляному будинку з веселою компанією. Проте щось пішло не так…

За дві доби вона, зранена та скалічена, приходить до тями в лікарняній палаті й із жахом усвідомлює, що нічогісінько не пам’ятає… Хоча й відчуває: трапилося щось жахливе!

Ціна: 130

Книжка на сайті видавництва

 

Маг. Джон Фаулз

Маг / Джон Фаулз ; переклад Олега Короля. — Харків : Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 560 с. ISBN 978-617-12-1485-9

Містичний, психологічний та філософський роман Джона Фаулза, що став його творчою візитівкою та посів 67-ме місце серед найкращих творів світової літератури у проведеному BBC серед мільйонів читачів опитуванні The Big Read.

Утомившись від кохання непередбачуваної «дівчини-оксюморона» Алісон, Ніколас Ерфе вирушить на живописний грецький острів Фраскос, щоб стати єдиним англійцем у закритій школі для хлопчиків. Але, балансуючи між містикою та містифікацією, стане учасником жорстокого психологічного експерименту відомого доктора. Принаймні, спочатку цей театр тіней Кончиса так виглядатиме…

Ціна: 149.90 грн

 

Ціле життя. Роберт Зіталер

Ціле життя / Роберт Зіталер. — Харків : Віват, 2016. ISBN: 978-617-690-733-6

Ця книжка — про життя. Вірніше, про волю до життя. Герой від самого дитинства переборює труднощі, на його долю випадає Друга світова війна, його світ зруйнований, проте він не втрачає людяності та здатності бачити навколишню красу. Живе просто та природно. І ціле життя — кохає. А крім Андреаса Еґґера, у романі є ще один головний герой — це велика природа, могутня, велична, прекрасна.

Незаземлені. Ірина Коваль

Незаземлені / Ірена Коваль ; пер. Петро Таращук. — Київ : Видавництво Анетти Антоненко, 2016. — 204 с. ISBN 9786177192519

Роман американської письменниці українського походження Ірени Коваль «Незаземлені» присвячено темам глибокого розриву між світами — капіталістичним і соціалістичним, неможливого, але від того не менш щемкого кохання, а також поєднання поколінь українців, розведених війнами, режимами і океанами. У романі, написаному у своєрідному авторському стилі, оповідається про брата й сестру, які вперше зустрілися у вже дорослому віці — і знову мусили втратити одне одного.

Ціна: 100 грн

Книжка на сайті видавництва

Шістка воронів. Лі Бардуго

Шістка воронів / Лі Бардуґо ; пер. Є. Даскал. — Х. : Віват, 2016. — 544 с. ISBN 978-617-690-717-6

Шість небезпечних покидьків. Одна неможлива крадіжка. Казкова команда – можливо, єдине, що залишилося між світом і його руйнацією – якщо вони, звісно, не повбивають одне одного раніше.

Гіперіон. Ден Сіммонс

Гіперіон : роман / Д. Сіммонс; пер. з англ. Б. Стасюка. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2016.  — 432 с. ISBN 978-966-10-4643-5

Мине якихось вісімсот років, і до загадкових Гробниць часу, що порушують закони Ньютона та загальну теорію відносності, на абсолютно провінційну планету Гіперіон вирушить дивна делегація дивного культу, який боготворить невблаганного монстра. Католицький священник, полковник військово-космічних сил, геніальний поет-лихослов, тамплієр, що водить зореліт-дерево, тихий філософ, приватний детектив та безіменний дипломат – кожен із них має заповітне бажання і потаємну ціль, від яких може залежати майбутнє не тільки кільканадцяти мільярдів людей на двох сотнях планет, а й штучних інтелектів та загадкової постлюдської раси Вигнанців.

В епіцентрі пристрастей та політичних інтриг — Гіперіон.

В епіцентрі уваги — історії прочан (про війну, про любов, про довкілля, про тілесне кохання та про Літературу-з-Великої-Букви).

В епіцентрі подорожі — незбагненна істота, що карає, стинає голови та настромлює жертв на гостряки (не)віртуального Дерева болю, але також обдаровує: благословляє безсмертям, іде проти стрілок годинника та аркушів календаря й існує в статусі Загадки, яку не можна розгадати…

Фантастичні премії «Г’юґо» та «Локус» за 1990 рік, звання найкращого перекладного роману в Японії 1995 року і влучна лаконічна характеристика від поважної енциклопедії Клюта — Ніколлса: «Щонайбільш амбітний епос у жанрі космічної опери». Все це про цикл «Гіперіонових пісень» Дена Сіммонса. І власне про «Гіперіон» — її яскравий, пошанований десятками критиків і тисячами читачів старт.

Ціна: 195 грн

Перлина Сходу. Генрі Райдер Гаґард

Перлина Сходу / Генрі Райдер Гаґард ; пер. з англ. О. Гладкого. — Львів : Свічадо, 2016. — 232 с. ISBN 978-966-395-966-5

Генрі Райдер Гаґард (1856–1925) – англійський письменник, класик світової пригодницької літератури, «Перлина Сходу» – один з найяскравіших його романів про трагічну долю перших християн.

Автор на тлі історичних подій – Юдейської війни, що закінчилася падінням Юдеї, захопленням та знищенням Єрусалиму і знаменитого Храму, – розповідає романтичну історію про долю двох закоханих: християнки Міріям, юдейської дівчини, та римського центуріона Марка; про те, як справжня любов та глибока віра допомогли їм подолати численні труднощі та перепони і знайти своє щастя.

Для широкого кола читачів.

Ціна: 79 грн

Таємнича історія Біллі Міллігана. Деніел Кіз

Таємнича історія Біллі Міллігана / Деніел Кіз ; переклад Олени Стусенко. — Харків : Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 512 с. ISBN 978-617-12-0857-5

Цього ранку він прокинувся від того, що лягаві вдерлися в будинок і звинуватили у зґвалтуванні трьох жінок. Але він упевнений, що не робив цього! Принаймні не пам’ятає. Але чому? Можливо, якась із двадцяти трьох особистостей, що мешкали у його свідомості, замовчувала цей факт? Психіатри ще не стикалися з такою хворобою. Чи скоїв Мілліган усі ці злочини, чи він талановитий актор, який пошив усю Америку в дурні?

Таємнича історія заснована на реальних подіях. Деніел Кіз особисто спілкувався з Біллі, а також з усіма, хто був причетний до цієї справи.

Придбати книжку вже можна на Yakaboo

Донька директора цирку. Юстейн Ґордер

Донька директора цирку / Юстейн Ґордер ; пер. з норвезької Наталії Іваничук. — Львів : Літопис, 2016. — 212 с. ISBN  978-966-8853-56-2

«Донька директора цирку» – роман відомого норвезького письменника Юстейна Ґордера, автора бестселера «Світ Софії».

Історія, яку розповідає Петтер, – мрійник і фантазер, котрий рано став дорослим через сімейні негаразди, – вражає вигадливістю сюжетних ліній та внутрішніх оповідей, які є відомою рисою авторського стилю Ґордера. Герой роману заробляє на життя особливим і незвичайним чином: він продає власні ідеї письменникам з цілого світу… Називаючи себе Павуком, він створює унікальну мережу, але чи не потрапить він сам у сітку, зіткану з неоднозначних переконань?

Бестселер. Рекомендовано для широкого кола читачів.

Вовк з Волл-стріт. Джордан Белфорт

Вовк з Волл-стріт : Автобіографічний роман / Джордан Белфорт ; пер. з англ. І. Павленка. — К. : Вид. група КМ-БУКС, 2016. — 576 с. ISBN 978-966-923-106-2

У 1990-ті Джордан Белфорт, король відомої інвестиційної компанії, зажив такої лихої слави, як ще ніхто в історії американських фінансів. А все тому, що цей кмітливий підприємець заробляв тисячі доларів на хвилину, мав чарівну дружину і двох діточок, а при цьому жменями ковтав пігулки, жбурляв на вітер гроші й не пропускав жодної повії. У своїй неймовірній автобіографії Джордан Белфорт розповідає всю правду про темний бік славнозвісної Волл-стріт.

Ціна: 110 грн

Бесіди нащадка епохи. Фредерик Беґбедер

«Бесіди нащадка епохи» Беґбедер Ф. Бесіди нащадка епохи / Фредерик Беґбедер ; пер. з фр. Леоніда Кононовича. — К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. — 288 с. ISBN 978-966-923-096-6

«Бесіди нащадка епохи» — певною мірою підсумкова книжка для Беґбедера. Зібрані за останні п’ятнадцять років інтерв’ю з такими видатними особистостями, як Умберто Еко, Бернар Франк, Мішель Уельбек, Бернар-Анрі Леві, стають справжнім дзеркалом нашої доби.

Ціна: 99 грн

Іди, вартового постав. Гарпер Лі

Іди, вартового постав : роман / Гарпер Лі ; Пер. з англ. Тетяни Некряч. — К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. — 288 с. ISBN 978-966-923-051-5

Минуло понад півстоліття після шаленого успіху роману «Вбити пересмішника», коли в архівах видавництва, яке опублікувало начебто єдиний роман Гарпер Лі, відшукався манускрипт «Іди, вартового постав». Ті самі герої, тільки старші на двадцять років, нарешті розкриють таємниці, які так і лишилися за лаштунками «Вбити пересмішника».

  • Роман «Іди, вартового постав» зайняв 1 місце у рейтингу найпопулярніших книг 2015 року за версією Amazon.com
  • Відомий на весь світ роман Гарпер Лі «Вбити пересмішника» був написаний пізніше, ніж його продовження «Іди, вартового постав»
  • Сенсацією стало те, що роман «Іди, вартового постав» ледь не 60 років чекав на свій час бути надрукованим

Ціна: 90 грн

Шарлатна літера. Натаніель Готорн

Шарлатна літера : роман / Н. Готорн ; пер. з англ. І. Бондаренко. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан,  2016. — 336 с. ISBN 978-966-10-4651-0

«Шарлатна літера» Натаніеля Готорна — класика американської літератури. Це хвилююча історія про злочин, гріх, покарання та спокуту в суворому моральному кліматі Нової Англії XVII століття.

Вона вчинила перелюбство. Пуританський суд присудив їй носити на грудях ганебний знак — шарлатну літеру. Тож як поведеться ця буква? Чи не заживе власним життям?

Ціна: 135 грн

Все літо наче ніч одна. Рей Бредбері

Все літо наче ніч одна. 100 оповідань. Том другий : у 2-х кн. Кн. 2 / Р. Бредбері. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2016. — 480 с. ІSBN 978-966-10-4608-4

До книги увійшли 50 відібраних самим автором оповідань. Українською мовою абсолютна більшість з-поміж них друкується вперше. Значний інтерес для любителів фантастики становитимуть передмова Рея Бредбері, у якій він розповідає про причини «появи» того чи іншого твору, а також ґрунтовні примітки та «паспорти» кожного оповідання.

Придбати книжку вже можна на Yakaboo

99 франків. Фредерик Беґбедер 

99 франків / Фредерик Беґбедер ; пер. Леоніда Кононовича. — К. : KM Publishing, 2016. — 256 с. ISBN 978-617-7409-30-3

Головний герой «99 франків» Октав Паранго, знаний копірайтер, який заробляє сотні тисяч євро на рік, на перших сторінках роману зізнається, що пише цю книжку, аби його нарешті звільнили з роботи: сам він не має мужності кинути таке тепле місце. Що ж, іноді бажання справджуються: 2000 року, коли Фредерик Беґбедер опублікував скандальний роман, його самого таки звільнили з роботи. Хочете знати темний бік рекламного бізнесу — читайте «99 франків».

Ціна: 85 грн

Непрохані. Майкл Маршалл

Непрохані / Майкл Маршалл ; пер. Наталі Ференс. — К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. — 384 с. ISBN  978-966-97554-0-7

Для колишнього поліцая Джека Вейлена все починається з візиту давнього шкільного приятеля-юриста, який просить Джекової допомоги. Приятель мав справу з відомим науковцем, та нещодавно родину науковця жорстоко вбили, а сам він зник без сліду. Однак у Джека є проблеми нагальніші: в нього самого щезла дружина, поїхавши у звичайнісіньке відрядження. Але в цьому клубку випадкових невипадковостей є ще одна зникла особа: дев’ятирічна дівчинка, яку начебто викрали. Кояться дуже дивні речі, і зрештою Джек змушений буде взятися за справу, та чи сподобаються йому таємниці, які він почне відкопувати?

Переклад з англійської Наталі Ференс. Майкл Маршалл не раз ставав номінантом та лауреатом різноманітних премії – Британської премії фентезі, премії Августа Дарлета, премію Філіпа К. Діка, Всесвітньої премія фентезі, премії Міжнародної гільдії хоррора. За мотивами «Непроханих» на ВВС знімається телесеріал.

Ціна: 75 грн

Ілюзії. Пригоди месії мимохіть. Ричард Бах 

Ілюзії. Пригоди месії мимохіть / Ричард Бах : пер. Дмитра Шостака. — К. : Вид. група КМ-БУКС, 2016. — 128 с. ISBN 978-617-7409-16-7

Ричард Бах, автор уславленої книжки «Джонатан Лівінгстон, мартин», не збирався більше писати ані слова. Він довго гадав: сказав уже все, що хотів сказати. Але це виявилося ілюзією, і свою наступну книжку він вирішив так і назвати — «Ілюзії», бо все в нашому світі — ілюзія, і може вона бути такою, як схочемо ми.

Ціна: 45 грн

Срібна зірка. Джанет Волз

Номер стенду: 113

Срібна зірка : роман / Джанет Волз ; пер. з англійської Наталки Макесі. — Київ : КА «Допомога», Львів : Кальварія, 2016. — 200 с. ISBN 978-966-96272-2-3

Друга книжка серії The New York Times Bestselling Author.

Роман про двох безстрашних дівчат-підлітків, які кидають виклик несправедливості світу дорослих. Історія двох сестер — Бін (12 років) і Ліз (15 років), яких покинула мати в пошуках «власного простору та рівноваги». Щоб уникнути опікунських служб, вони вирішують їхати через всю країну від Каліфорнії до Вірджинії до свого дядька Тінслі, який після смерті дружини живе затворником у старому довоєнному особняку і проводить дні, вивчаючи геологію та історію своєї родини.

Ліз і Бін починають нове життя в маленькому містечку, і дізнаються, що дорослий світ сповнений безпорадності і несправедливості, але також великої любові, хоробрості і краси.

У цій книзі на вас чекають побут, звичаї та стиль спілкування маленького американського містечка, сприйняття його мешканцями політичних подій, шкільне життя підлітків та навіть — зазіхання на злочин і несправедливий суд, приручення страусів й одкровення віднайдених родичів про тата, якого вже немає, але залишилася його нагорода — Срібна Зірка.

Джанет Волз (Jeannette Walls) — американська письменниця й колумністка, авторка автобіографічної книги «Скляний замок», яка буквально за кілька тижнів перетворила журналістку на одну з найпопулярніших авторок Америки, а сама книжка 100 тижнів займала топ-позиції в списку бестселерів The New York Times. Наступна її книга — дебют Авторки в художній прозі, документальний роман про власну матір (яку Авторка витягнула з вулиці, де вона бомжувала й пила) Напівдикі коні (Half Broke Horses: A True-Life Novel, 2009) також привернув увагу і рецензентів, і читачів та потрапив до ТОП-10 The New York Times Book Review, списку бестселерів The New York Times і Publishers Weekly Bestseller.

Її роман, який стане другою книжкою серії The New York Times Bestselling Author — «Срібна зірка» (The Silver Star, 2013) — на сьогодні остання з виданих її книжок і перша — стопроцентна белетристика, тобто просто добре розказана історія. Вона також увійшла до списку New York Times® Bestseller.

Ціна: 50 грн

Крадії. Вільям Фолкнер 

Крадії / Вільям Фолкнер : пер. Ростислава Доценка. — К. : Вид. група КМ-БУКС, 2016 — 352 с. ISBN 978-966-97554-4-5

Опублікований 1962 року роман «Крадії» став останнім твором видатного американського письменника Вільяма Фолкнера, що певним чином підсумував його літературну кар’єру. 1963 року цей крутійський роман завоював другу для цього автора Пулітцерівську премію.

Ціна: 90 грн

Кохання живе три роки. Фредерик Беґбедер

Кохання живе три роки / Фредерик Беґбедер ; пер. Леоніда Кононовича. — К. : KM Publishing, 2016. — 192 с. ISBN 978-966-97554-9-0

Відома теорія твердить: кохання залежить від рівня гормонів у крові. Не виробляється більше дофамін — прощавай, закоханість! Марк Марроньє, на жаль, переконався в цьому на власному досвіді: щойно минули перші три роки його шлюбу, як дружина йому набридла, а героя затягнув вир нової пристрасті. Але час невпинно біжить, і до критичного трирічного строку лишається всього тиждень. Невже і цього разу все повториться знову?

Ціна: 65 грн

The Adventures of Sherlock Holmes. The Red-Headed League and Other Stories. Arthur Conan Doyle

The Adventures of Sherlock Holmes. The Red-Headed League and Other Stories / Arthur Conan Doyle. — Kyiv : Znannia, 2016. — 191 p. ISBN 978-617-07-0390-3

The proposed collection presents Arthur Conan Doyle’s (1859—1930) most popular stories about Sherlock Holmes. Here, the famous detective for the first time will have to deal with the woman’s intuition which will shatter his best thought-out plans; will handcuff the most defiant London felon; will reserve for himself the right not to take to court the accused of murder; will fearlessly hurl himself into the battle with the powerful world organization; will expose the mercantile scheme of a stepfather with regard to his stepdaughter and clear up the circumstances of the disappearance of the lovely lady’s husband. His incisive mind, his stunning logical thought and unusual, incredible power of observation do not cease amazing the reader and are revealed in this collection at the utmost.

Придбати книжку вже можна на Yakaboo

This Side of Paradise. Francis Scott Fitzgerald

This Side of Paradise / F. Scott Fitzgerald. — Kyiv : Znannia, 2016. — 302 p. ISBN 978-617-07-0364-4

«This Side of Paradise» is the first great literary work created by the American writer Francis Scott Fitzgerald which immediately brought him universal acknowledgement. An enchanting youth, full of radiant dreams and hopes for the dazzling prospects at the beginning of the novel, having lost his friends in the war, having experienced tragedies in love, being out of means of subsistence, he finds himself on «this side of Paradise» and tries to find the right niche for himself. Such is not only the main hero’s fate but that of the author himself and his generation burnt by the First world war. The novel attracts the reader owing to its veracity and deep psychological analysis of the characters’ behaviour. These qualities make it interesting and topical for the readers in Ukraine as well as in the whole world.

Придбати книжку вже можна на Yakaboo

По цей бік раю. Френсіс Скотт Фіцджеральд

По цей бік раю / Ф. Скотт Фіцджеральд ; пер. з англ. Олекси Негребецького та Олени Ломакіної. — К. : Знання, 2015. — 302 с. ISBN 978-617-07-0361-3

«По цей бік раю» — перший великий твір, написаний американським письменником Ф. С. Фіцджеральдом (1896—1940), який відразу ж приніс йому визнання. Чарівний юнак, сповнений світлих мрій і надій на блискучі перспективи на початку роману, втративши друзів на війні, зазнавши трагедії в коханні, лишившись без засобів до існування, опиняється «по цей бік раю» і намагається знайти свій шлях у житті. Це доля не тільки головного героя твору, але й самого автора і його покоління, обпаленого Першою світовою війною. Роман приваблює правдивістю, глибоким психологічним аналізом поведінки персонажів. Він і сьогодні є цікавим та актуальним для читачів в Україні і в усьому світі.

Придбати книжку вже можна на Yakaboo

Пригоди Шерлока Холмса. Спілка рудих та інші історії. Артур Конан Дойл

Пригоди Шерлока Холмса. Спілка рудих та інші історії / Артур Конан Дойл ; пер. з англ. Миколи Іванова та Марії Головко. — К. : Знання, 2016. — 191 с. ISBN 978-617-07-0388-0

У пропонованій збірці представлені найпопулярніші оповідання Артура Конана Дойла (1859—1930) про Шерлока Холмса. Тут відомий детектив уперше матиме справу з жіночою інтуїцією, що зруйнує його найпродуманіші плани, одягне наручники на найзухвалішого лондонського злочинця, залишить за собою право не віддавати під суд винного в убивстві, безстрашно порине в боротьбу з могутньою світовою організацією, викриє меркантильний задум вітчима щодо своєї падчерки та з’ясує обставини зникнення чоловіка однієї милої жіночки. Його проникливий розум, приголомшливе логічне мислення та неймовірна спостережливість не перестають дивувати читача і розкриваються у цій збірці повною мірою.

Придбати книжку вже можна на Yakaboo

Love of Life. Jack London

Love of Life / Jack London. — Kyiv : Znannia, 2016. — 174 p. ISBN 978-617-07-0376-7

Jack London (1876—1916) — a writer whose works are enthusiastically read all over the world. His collection «Love of Life» is one of the brilliant pearls of his Northern stories cycle. Alaska is the place where each person should reveal their own real features. The North makes equal the poor and the rich; the intense cold does not take into account the infirmity; harsh, biting wind is indifferent to the social status, and a wild beast does not discriminate between social standings. In the confrontation with the severe nature, the heroes of the adducted works vanquish not only thanks to their courage, endurance, energy, but first and foremost, due to the strength of mind, an obsession with life, the capability even in the extreme situations to remain a Human.

Придбати книжку вже можна на Yakaboo

Любов до життя. Джек Лондон

Любов до життя / Джек Лондон ; пер. з англ. Ніни Дубровської та Галини Яр. — К. : Знання, 2016. — 174 с. ISBN 978-617-07-0378-1

Джек Лондон (1876—1916) — письменник, твори якого із захопленням читають у всьому світі. Його збірка «Любов до життя» — одна з яскравих перлин циклу північних оповідань. Аляска — те місце, де кожен змушений виявляти свої справжні риси. Північ рівняє бідних і багатих, пронизливий холод не зважає на неміч, рвучкий вітер байдужий до соціального стану, а дикий звір не розбирає звань. У протистоянні з жорстокою природою герої наведених творів перемагають не тільки завдяки сміливості, витривалості, енергії, а насамперед завдяки силі духу, одержимості життям, здатності навіть в екстремальних умовах залишатися Людиною.

Придбати книжку вже можна на Yakaboo

Angry Bird. Баса Джанікашвілі

Номер стенду: 113

Angry Bird : п’єси / Баса Джанікашвілі ; переклад з грузинської Гіоргія Арабулі. — Київ : PR-Prime Company, 2016. — 128 c. ISBN 978-617-7251-02-5

До книги увійшли дві п’єси грузинського драматурга, письменника та медіа-менеджера Баси Джанікашвлі: «Angry Bird» і «Гра у в?йнушку». Дві п’єси як дві сторони одного питання — співіснування людей та війна, з гумором і жахами, реалістично та абсурдно.

«Гра у в?йнушку» є сценарною версією однойменного роману, який виходив і презентувався за участю Автора в Україні 2014 року. Також Баса брав участь із читаннями п’єси в Міжнародному театральному фестивалі Драбина у Львові. Грузинський досвід війни з росією в абсурдистському, карнавальному перетворенні.

«Angry Bird» виграла європейський конкурс Talking about borders 2014, і вже поставлена в декількох європейських театрах: у Staatstheater N?rnberg (Німеччина, 2014) і th??tre de Guyancourt (Франція, 2015). Це алегорична історія дружби хлопця з християнської родини та дівничи — з мусульманської на тлі релігійного конфлікту в грузинському селі.

У Грузії цікаві драматурги такі як Лаша Бугадзе і Баса Джанікашвілі, які за світоглядом і творчою актуальності не відстають від світової драматургії в цілому. Щоби привернути глядача, (вони) думають швидше, ніж йде саме життя, або щонайменше у ногу із самим життям. Надія Стефурак, головний редактор Інтернет-проекту «Театраріум».

Ціна: 60 грн

Форрест Гамп. Вінстон Грум 

Форрест Гамп / Вінстон Грум ; пер. Н. Вишневської. — К. : Вид. група KM-БУКС, 2016. — 256 с. ISBN 978-617-7409-22-8 

Здоровань з IQ, що не перевищує 70, Форрест Гамп — дуже милий і на диво кмітливий персонаж кумедної повісті, що давно вже стала класикою. Нехай ранні роки його складалися не вельми вдало, та щойно він опинився у футбольній команді Університету Алабами, як став справжньою зіркою, і це цілковито змінило його життя. Він устиг побувати героєм в’єтнамської війни й видатним гравцем у пінг-понг, та якщо вам і  цього замало, повірте, Форресту Гампу ще багато чого є розповісти!

Ціна: 85 грн

Фредерік Бегбедер. Уна і Селінджер

Фредерік Бегбедер. Уна і Селінджер. — К. : Країна Мрій, 2015. — 320 с. 

«Уна і Селінджер», без сумніву, найкраща книга Фредерика Бегбедера», – так пише про новий роман відомого французького письменника, автора бестселеру «99 франків», авторитетне французьке видання La Cause Litteraire. Коротка історія юнацького кохання славетного автора «Ловця в житі» Дж. Д. Селінджера й Уни О’Ніл — дочки драматурга Юджина О’Ніла й майбутньої леді Чаплін – під блискучим пером Бегбедера перетворюється на історію цілого життя, де змішуються пристрасть і алкоголь, радість і розчарування, війна і біль.

artarsenal bookforum publish messe