Читомо > Новинки до Форуму видавців 2016 > Мистецькі видання

Мистецькі видання

Дніпрові пороги. Дмитро Яворницький

Дніпрові пороги. Альбом фотографій з географічно-історичним нарисом / Дмитро Яворницький ; передм. та прим. О. Ю. Власова ; упоряд. О. О. Савчука. — Харків : Видавець Савчук О. О. — 2016. — 194 с. ; 119 іл. — Серія «Слобожанський світ». Випуск 9. ISBN 978-966-2562-74-3

Перевидання раритетної книги Д. І. Яворницького «Дніпрові пороги» (1928 р.) здійснюється зі збереженням стилістики та нумерації сторінок оригіналу, але з усуненням друкарських помилок і неточностей. Для значної кількості світлин альбому віднайдено оригінали. Книгу доповнено сучасними передмовою, примітками та ілюстративним додатком з 29 ілюстрацій, більшість з яких публікується вперше. Видання розраховане на істориків, краєзнавців та всіх, кого цікавить українська минувшина.

Ціна: 220 грн

Книжка на сайті видавництва

Пливи рибо пливи. Сергій Жадан

Пливи рибо пливи / Сергій Жадан. — Чернівці : Чорні вівці, 2016. — 32 c. ISBN 978-617-614-142-6

«Завжди цікаво співпрацювати з художниками, коли книга перестає бути просто певною кількістю й комбінацією літер, набуваючи натомість цілком іншого вигляду та звучання. Приємно, що в Україні з’являється щоразу більше цікаво оформлених та виданих книг. У таких книгах і текст звучить цілком інакше» (Сергій Жадан).

Ілюстрації до книжки зробила художниця й письменниця Христина Лукащук.

Ціна: 80 грн

Беззахисність перед красою. Катерина Білетіна

Номер стенду: 127

Беззахисність перед красою / Катерина Білетіна. — К. : Родовід, 2016. — 88 с. ISBN: 978-966-7845-85-8

«Я називаю цей проект збіркою авторських мистецьких реконструкцій народного одягу. Серія започаткована в 2005 році, коли я вступала до аспірантури НАОМА і представила на творчий відбір кілька аркушів формату А4. Мене не взяли, і це несподівано стало великою невдачею, і навіть перервою в праці. Але зробило сильнішою… Більше, ніж костюми, в цьому проекті мене цікавлять портрети. Власне, портрети цікавили мене завжди. Якраз в них мені легко перекладати «те сонце, що повинен носити в собі мистець, на лінію, колір і фактуру», як писав в листі до свого учня Василь Єрмілов».

Катерина Білетіна

Джерелом натхнення для малюнків сучасної художниці Катерини Білетіної стало традиційне українське вбрання з різних куточків країни – з Буковини, Полісся, Східного Поділля, Волині, українського Причорномор’я та ін. Окрім ілюстрацій, до альбому увійшло розлоге інтерв’ю з мисткинею та невеликі есеї про її творчість.

Чорнокнижник з Чорногори. Ярослав Вільшенко

Чорнокнижник з Чорногори / Ярослав Вільшенко ; ілюстрації Антіна Манастирського. — Київ : Бібліотека українського мистецтва ; Харків, Видавець Савчук О. О., 2016. — 84 с. 

Віршована поема Чорнокнижник з Чорногори вперше вийшла друком у 1921 році у львівському видавництві «Світ дитини». Написана вона Ярославом Вільшенко, справжнє ім’я якого – Антін Лотоцький. У книзі 72 сторінки, ілюстрації до кожної з яяких виконав Антін Манастирський (1878-1969). Здебільшого на картинках зображено саме те, про що йдеться у тексті на цій же сторінці.

Твір Вільшенка та Манастирського розповідає про Чорнокнижника з Чорногори та його малого сина. Прагнучи помститися Чорнокнижнику, відьма Язя змусила його сина вимовити заборонені магічні заклинання. Через це усі слуги та гості у замку Чорнокнижника перетворилися на тварин та птахів. Повернувшись з мандрівки, Чорнокнижник у розпачі зачаклував свого сина…

Перевидання 2016 року доповнене передмовою.

Книжка на сайті видавництва

Ціна: 99 грн 

Арт-бук «Скриня. Речі сили». Юлія Табенська, Ярина Винницька

Арт-бук «Скриня. Речі сили» / Юлія Табенська, Ярина Винницька. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 156 с.  ISBN 978-617-679-323-6

Арт-бук «Скриня. Речі Сили» — це спроба систематизувати те, з чого колись складався світ наших бабусь і що невблаганно зникає з нашого життя, наче міфічна Атлантида. Речі ужиткові, але настільки прекрасні, що мимоволі погоджуєшся із визначенням «неземна краса». Вони справді родом з «кращого світу» і служать нам порталами у «paradise city where the grass is green and the girls are pretty». Ми об’їхали цілу країну у пошуках народних скарбів та уклали список українського musthave: того, що повинно бути у серці і в хаті кожного українця. Зібрали і акуратно поскладали у скриню-ковчег, щоби врятувати від глобалізаційного «потопу» і повернути у наші домівки. Це речі не прості, а чарівні… Це речі Сили. З ними у домі стає добре, затишно… бо ви опиняєтеся «за тишею».

Ціна: 550 грн

Книжка на сайті видавництва

Юрій Галіцин

Номер стенду: 204

Юрій Галіцин : каталог / ред.-упоряд. Л. Мірошниченко ; худ. оформл. О. Здор ; пер. англ. мовою О. Гутник. — К. : Веселка, 2016. — 167 с. ISBN: 978-966-01-0436-5 

Ця книга – про самобутню творчість досі, на жаль, малознаного художника Юрія Галіцина (1964-2012). Його недовге життя освітив яскравий спалах багатогранного таланту: віртуозного гравера, життєрадісного ілюстратора книжок, творця довершених символічних образів векторної графіки. Народжені в перші роки незалежності України, роботи митця пронизані нестримними пошуками нових можливостей малярського вислову, його багатим світовідчуттям, закоріненим у традиціях української та світової культури. Натхнення роботи Майстра – то витвори мистецького сумління, що досягають абсолютної простоти і чистоти стилю, сповнені живого подиху і теплого усміху доброї людини. Тексти подаються двомі мовами: українською та англійською.

Писанки Ганни Косів. Трипільські мотиви

Писанки Ганни Косів. Трипільські мотиви. — Львів : Свічадо, 2016. — 100 с. ISBN: 978-966-395-945-0

«Дивними шляхами скерував Господь думки Ганусі до первня життя – яйця (курячого, перепелиного і навіть страусиного). Яйця – ідеальної еліпсовидної форми, яка в руках жінки закрутилася шляхами все нових необмежених можливостей. Так появилися «Дороги», «Драбини і драбинки небесні», «Кручені круцьки», «Колеса», «Зимові дерева», «Сіро-червоні світи» – жмути замкнених у собі меандрів і звивистих ліній. Відкриття: лінія, яку воском започатковуємо на яйці, вираховуючи очима і серцем місце її зустрічі й кінця, мимоволі переходить у вічність, де почато-кінець уже не існує, межа стерта, є тільки коло-еліпс-хвиля – вічний рух»

Іванка Крип’якевич Димид, з передмови до книги

СКАЗКІ РУSSКАГО МІРА. Антін Мухарський

СКАЗКІ РУSSКАГО МІРА / Антін Мухарський ; художник Іван Семесюк. — К. : Люта справа, 2016. — 144 с. ISBN: 978-966-97508-8-4

Найлютіша та найрадикальніша книга Антіна Мухарського, що розвінчує імперські міфи, десакралізує та демотивує пропагандистські штампи, історичні та культурологічні кліше «русского міра», б’є під дих по духовних скрєпах та сакральних місцях путінської квазіімперії. Цей арт-бук втілено у творчій співпраці з Іваном Семесюком – українським художником, що створив до нього не менш люті та навіть геніальні ілюстрації, що, без сумніву, увійдуть до творчої скарбниці українського та світового мистецтва. Увага! У книзі присутня ненормативна лексика. Бажане вікове обмеження — 18+.

Двовзори. Олег Шупляк

Двовзори : альбом / Олег Шупляк. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2016. — 72 c. ISBN: 978-966-10-4591-9

В альбомі представлено серію картин-ілюзій «Двовзори» українського художника Олега Шупляка, а також навіяні його роботами вірші поета Богдана Мельничука.

Гуцульські вишивки Карпат. Мистецтво геометричного орнаменту і колориту. Книга 4. Ірина Свйонтек

Гуцульські вишивки Карпат. Мистецтво геометричного орнаменту і колориту. Книга 4 / І. Свйонтек. — Львів : Апріорі, 2015. — 264 с. ISBN 978-617-629-234-0

Альбом «Гуцульські вишивка Карпат. Мистецтво геометричного орнаменту і колориту» – 4-й альбом із серії «Вишивки Карпат». У ньому подано низинкові вишивки кінця ХІХ – першої половини ХХ ст., частина яких побутувала впродовж ХХ і на початку ХХІ ст. В альбом входять 86 таблиць та 231 фотоілюстрація. Альбом складається з двох частин – загальної та спеціальної. До загальної частини входить географічна довідка про Гуцульщину, опис вишивок Гуцульщини та фотографії типажів гуцулів першої половини ХХ ст. у традиційному одязі.

У спеціальній частині вишивки систематизовано по розділах, що відповідають районам Галицької Гуцульщини, а саме: вишивки Верховинського, Косівського та Надвірнянського районів Івано-Франківщини, а також Рахівського району Закарпатської області. У цьому альбомі подано лише взори астрального (зіркоподібного) геометричного орнаменту.

Взори вишивок подано за орнаментальними мотивами, де чітко видно як творився (складався, «укладався») взір починаючи з одного мотиву, потім збільшувалась їх кількість, створюючи різні орнаментальні композиції. Використовувались мотиви як головні, так і другорядні, вишивки і типажі гуцулів у традиційному одязі. У кожному розділі подано: опис локальних особливостей вишивок, опис таблиць і фотоілюстрацій, що відповідають поданим розводам узорів вишивок на таблицях.

Введено рубрики – «Географія орнаменту на Рахівшині» (Закарпатська область) і «Географія орнаменту на Покутті», «Географія орнаменту на Опіллі». Альбом призначений для мистецтвознавців, етнографів, українознавців і краєзнавців. Він стане корисним для наукових працівників музеїв, колекціонерів, керівників фольклорно-етнографічних колективів; а також може слугувати посібником для студентів художніх вузів і майстрів народної творчості та буде корисним для широкого кола читачів, що цінують унікальне українське національне мистецтво вишивки. Альбом рецензований М. Селівачовим.

Ціна: 350 грн

artarsenal bookforum publish messe