Читомо > uncategorized > Як заробляти грабунком і танцювати з Ісусом – 8 дивних книжок

uncategorized

Як заробляти грабунком і танцювати з Ісусом – 8 дивних книжок

04.12.2015 0 Автор:

Умберто Еко зазначав: «Не існує жодних правил, якщо хочеш написати книгу». Із священного атрибуту і мистецького витвору книга перетворилася на щось звичне, буденне, навіть банальне. І справді: чим може нас здивувати книжка? Виявляється, що може. Читомо підготувало для вас підбірку найдивніших книжок останніх років, щоб це довести.

Цукерки незнайомців завжди смачніші

strangers


 

Назва: «Strangers Have the Best Candy»

Автор: Маргарет Мепс Шульте

Рік: 2014

Видавництво: Самвидав


 

Книжка «Цукерки незнайомців завжди смачніші» хоча й не відома широкій публіці, вже здобула гучну премію Diagram Prize-2014. Diagram Prize – щорічна нагорода від журналу The Bookseller за найдивнішу чи найкурйознішу назву книжки. Впродовж місяця на сайті We Love This Book триває голосування, після якого автор отримує… лише пляшку червоного вина і титул «дивака року».

Однак не все так просто: премія суттєво підвищує рівні продажу, тому за неї щороку тривають справжні «літературні бої». «Цукерки» Шульте  на 26,1% голосів випередили практичний порадник Діани Рейчел «Розлучення з Реальною Відьмою: для язичників і тих, хто їх кохав».

Серед інших фаворитів – «Звідки походять верблюди» Кена Томпсона, «Потворних дружин цінують вдома» Меліси Маргарет Шнайдер і «Природа у пеклі» Менно Шильтхузен. У своїй промові Шульте зазначила, що Diagram Prize – це премія «не за погану літературу, а за оригінальність мислення». І додала: «Деякі книжи отримують нагороду, бо орієнтовані на маленьку аудиторію, але мої подорожні нотатки «Цукерки» – для всіх людей світу».

Редактор The Bookseller Тім Тівнан радо відмітив повернення «справді оригінальних, а не просто вульгарних книжок» і те, що вперше за історію існування Diagram Prize головну нагороду здобула книжка-самвидав.

Як отримати найбільш оплачувану роботу із ліплення вареників

pierogi-making


Назва: Як отримати найбільш оплачувану роботу із ліплення вареників («How to Land a Top-Paying Pierogi makers Job»)

Автор: Ешлі Макфадден

Рік: 2012

Видавництво: Tebbo


 

Американський кулінар Ешлі Макфадден пропонує читачам не просто книжку з історії вареників, а «повне керівництво щодо можливостей, резюме, супровідних листів, інтерв’ю, зарплати та вимог роботодавців у цій сфері».

Видання обіцяє навчити не так правильно ліпити вареники, як розробляти дієву бізнес-модель, яка допоможе завоювати загадковий ринок «пірогі-мейкерів». Цікаво, що американці вареники називають «Pierogi» і впевнено зараховують їх до «шедеврів російської кухні».

Тож, можливо, час їхати у Штати і показати їм, що таке справжні varenyky. Не без допомоги книжки Макфадден, звичайно.

Любителям мохнатих сторінок: ТОП-50 книжкових «перлів» з творів ЗНО

Танці з Ісусом: демонструємо дивовижні рухи

Layout 1


Назва: Танці з Ісусом: демонструємо дивовижні рухи («Dancing with Jesus: Featuring a Host of Miraculous Moves»)

Автор: Сем Столл

Рік: 2012

Видавництво: Running Press


 

Американський письменник і редактор Сем Столл відомий своєю любов’ю до котів: його книжка «Інструкція до кішки» стала національним бестселером: впродовж року її придбали понад 300 000 американців. Решта, напевне, купили наступний мануал Столла «Інструкція до собаки».

Три роки тому Столл вирішив довести світові, що любить не лише тварин, а й Ісуса. Свою любов письменник пропонує показувати за допомогою ритмічних танців, адже співи є «надто стандартною практикою». Серед рухів – «прогулянка водою», «пристрасне танго», «макарена Мойсея», «апостольське конга» і багато інших. Біля кожного елементу композиції Столл зобразив Ісуса у русі, який і є «головним вчителем кожного з нас».

Як заробити грошенят у вільний час

how to make money


Назва: Як заробити грошенят у вільний час («How to Make Money in Your Spare Time»)

Автор: Джон Райс

Рік: 2014

Видавництво: CreateSpace Independent Publishing Platform


 

У всіх великих американських магазинах є не лише відділи «Класика» та «Новинки», а й «Мотивація». У «мотиваційному відділі» можна придбати книжки про те, як швидко схуднути, навчитися готувати, опанувати йогу/оригамі/плавання і, звичайно, заробити грошей. Здавалося б, «Як заробити грошенят у вільний час» – ідеальне видання такого типу, якби не один нюанс: автор описує винятково незаконні способи заробітку, за які можна потрапити до в’язниці.

Райс стверджує, що найкращими порадниками для нього були «професійні крадії і політики», завдяки яким він розробив «прості кроки до успіху у злочинному світі». Поборникам законності не варто переживати: книгу написано в іронічному модусі, як і решту робіт Райса.

Щоправда, деякі читачі-авантюристи стверджують, що «прості кроки до успіху» справді працюють.

Як гострити олівці

how-to-sharpen-pencils-300dpi


Назва: Як гострити олівці («How to Sharpen Pencils»)

Автор: Девід Ріс

Рік: 2013

Видавництво: Melville House


 

Завдяки «практичному і теоретичному трактату про мистецтво заточування олівців письменниками, художниками, постачальниками, ковалями і цивільними службовцями» ви дізнаєтеся не лише про безліч способів нагострити свій олівець, а й про психологічні, перформативні і навіть окультні аспекти цього заняття.

Чим небезпечні механічні олівці? Що означає, якщо ваш бос постійно гострить олівці в офісі? Який олівець краще обрати для іспиту? Девід Ріс не лише  знає про олівці безліч важливих,  але й не дуже потрібних фактів.

Зомбі-єноти і вбивці-кролики

Zombie Raccoons & Killer Bunnies


Назва: Zombie Raccoons & Killer Bunnies»)

Упорядник: Мартін Х. Грінберг 

Рік: 2009

Видавництво: DAW


 

Книжка «Зомбі-єноти і вбивці-кролики» – це сповідь «фермера, який воює проти небезпечних створінь природи». «Геніальні оповідання» (так нам обіцяє анотація!) сучасних американських фантастів, впорядковані Мартіном Грінбергом, змусять вас «сміятися і плакати», а також двічі перевірити, чи ви замкнули всі двері та вікна.  На сторінках діють «злі єноти», «стара леді з рушницею», «летючі щури» і безліч інших гротескних персонажів.

Деякі твори є справді вдалими. Наприклад, «Bone Whispers» Тіма Ваггонера критики небезпідставно порівнюють з Кінгівським «Pet Sematary». Дещо від Кінга у Ваггонера справді є, проте проза останнього – менш «зачесана» і кінематографічно зручна. Оповідь «Things That Crawl» Річарда Лі Баєрса за атмосферою ближча до «Вбивства на вулиці Морг» Едгара По. А «Dead Poets» (не плутати з «Dead Poets Society»!) є цікавим експериментом поєднання прози і поезії. Інші історії, як-от «Watching» Кері Вон – це класична і не особливо цікава варіація на тему mind control, після якої хочеться запитати «ну скільки вже можна?!».

«Хрещені сестри» – трепетна поема про єднання України й Росії

Танцюючи з котами

Dancing with Cats


Назва:  «Dancing with Cats»

Автори Бьортон Сілвер, Хезер Баш

Рік: 2014

Видавництво: Chronicle Books


 

Класика повертається! Безліч фотографій людей, які танцюють з домашніми улюбленцями має надихнути «нове покоління котофанатів».

Під час танців з котом автори радять промовляти мантру «Я поділяю всю благодать, силу і єдність зі Всесвітом. Я відчуваю хутро і весь спектр котячої тілесності на глибокому рівні. Тепер я інакше ставлюся до птахів». Такі ритуали мають допомогти господарям досягти емпатії, що, у свою чергу, дасть змогу краще зрозуміти улюбленця і навчитися «використовувати котячу енергію вібрацій».

Годі запідозрити Бьортон Сілвер і Хезер Баш у серйозності, гротеску у їхній книжці так багато, що є ризик ним пересититися.

І тому, коли автори пропонують «потренувати котячі звуки» вже не смієшся, а лише роздратовано знизуєш плечима. Навіть котів буває забагато!

Дивні речі, як клієнти кажуть в книгарнях

Weird Things Customers Say in Bookstores


Назва:  «Weird Things Customers Say in Bookshops»

Автор: Дженніфер Кембелл

Рік: 2012

Видавництво: The Overlook Press


 

Коли до мізантропа Бернарда Блека, головного героя культового британського серіалу «Black Books», заходить покупець і питає, показуючи на книжку, «Це справжня шкіра?», той зневажливо відповідає: «Це справжній Діккенс!» Нам видається, що такі діалоги можливі лише у фільмах, проте Дженніфер Кембелл переповідає сотні справжніх short-talks, які відбуваються у звичайних американських книгарнях: «Ця книга їстівна?», «Чи є у вас які-небудь книги такого ж відтінку зеленого, як обгортковий папір, який я купив?», «Привіт, я просто хотів запитати: чи Анна Франк написала яке-небудь продовження, перша книга вийшла нічогенька?», «Мої діти почали лізти нагору вашими книжковими полицями. Це ж ок? Вони не впадуть?».

Тим, хто працює у літературні сфері, книга сподобається зрозумілими і впізнаваними ситуаціями: адже недарма ще Аристотель зазначав, що особливе задоволення ми маємо від впізнавання вже знайомих сюжетів. Решта ж насолоджуватиметься легким гумором і прекрасними ілюстраціями від Грега Маклеода.

Підсумки

У науковому світі вже 24 роки існує щорічна пародійна нагорода – Ігнобелівська премія. Її можна отримати за досягнення, які «спочатку викликають сміх, а потім – роздуми». Книжки із дивними назвами і незвичним змістом також змушують нас сміятися. А потім – замислитися.

Обкладинки книжок – із сайту www.amazon.com
Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe