Читомо > uncategorized > Поезії Леоніда Кисельова. Аудіокнига

uncategorized

Поезії Леоніда Кисельова. Аудіокнига

19.07.2013 0 Автор:

В серпні 2013 в рамках проекту буде презентовано чергову аудіокнигу для людей із вадами зору – вибрані вірші київського поета Леоніда Кисельова. Ідея записати вірші Леоніда Кисельова належить відомому українському журналісту і телеведучому Андрію Куликову.

ЗАДУМ

Саме на презентації двох аудіокниг проекту минулого року, пан Куликов зачитав кілька віршів Леоніда Кисельова і висловив бажання взяти участь у записі збірки його поезій. Збірка двомовна, адже сам Кисельов почав як російськомовний поет, а згодом почав писати українською.

Попри те, що Леонід Кисельов прожив усього 22 роки, його вірші дуже мудрі та образні, незалежно від мови – українська чи російська, це справжня глибока поезія, «красива і змістовна», як прокоментував сам Куликов.

В коментарях журналу What’s On Куликов сказав: «Я долучився до проекту, бо поважаю ініціативи інших людей, а те, що роблять мої молодші колеги – це приклад благородної справи на користь інших. Щодо поезії Леоніда Кисельова – на мою думку, вона красива і змістовна. Це був виклик для мене самого – начитати вірші і посприяти тому, аби інші дізнались, що таке справжня поезія».

 

Аудіокнига для людей із вадами зору: Леонід Кисельов. Вибрані поезії

«Про проект я почула минулого року, – розповідає керівник проекту Катерина Кисельова, – він привабив мене конкретністю задачі і можливістю бачити реальний результат роботи в короткий термін. Пізніше дізналась, що ситуація із матеріалами для слабозорих в Україні просто катастрофічна: Державний будинок звукозапису цього року не отримав ще жодної копійки з бюджету, відповідно цього року жодної книги записано ще не було. В школах-інтернатах, де навчаються діти із вадами зору, уроки проходять так, що вчитель сидить і читає дітям підручник! Вся ця інформація тільки додає бажання працювати в цьому напрямку, бо держава очевидно не справляється зі своїми обов’язками перед незахищеними громадянами».

Збіг прізвищ коордитора проекту та поета, за словами Катерини Кисельової – «випадкова невипадковість», після якої і виникла ідея взятись за цю збірку.

«Вчора передала диски в бібліотеку ім.Островського – керівництво вже давно на них чекало і читачів уже потихеньку готували до виходу книги, – ділиться враженнями Катерина. – Бібліотекар Лариса Григорівна розповіла, що сама читала своїм відвідувачам вірші Кисельова, тепер читачі бібліотеки чекають на зустріч із родичкою поета Марією Кисельовою, яку я пообіцяла організувати восени».

 

ДИЗАЙН

Попри те, що книга розрахована на людей, що навряд зможуть оцінити оформлення, поезії Леоніда Кисельова мають гарне оформлення. «Мети дизайнувати для незрячих не було ніколи – графдизайн тут в принципі не міг би відігравати якесь значення», – говорить дизайнер Ілля Стронґовський.«Натомість була потреба привернення ширшої уваги до цієї благодійної ініціятиви – і тут уже можна би було щось зробити, бо зазвичай люди реаґують на картинки. Якщо старатися зробити добрі картинки, може буде легше з розголосом та пошуком спонсорів».

Тому диск приверне увагу широкої аудиторії і, можливо, відкриє для багатьох поезію Кисельова.

Таку ж мету мав і оформлювач: «Як привертати увагу, коли все, що люди чули про Кисельова – це його нетривале життя і білінґвальність, а в інтернеті є аж півтора фото в приблизно одному ракурсі. Півроку Катерина мені періодично нагадувала, що треба би.

Аудіокнига для людей із вадами зору: Леонід Кисельов. Вибрані поезії

А потім я сильно отруївся, мав високу температуру і обличчя поета випливало мені серед инших марень. Образ сам прийшов. Лишилося тільки подати все у кислотних кольорах і скористатися чудовим шрифтом Movavi Сергія Ткаченка. Тобто якщо у нас є тільки обличчя і нема культових, іконічних поетичних образів, будемо гіперболізувати те, що є. Катерина мою ідею сприйняла на ура, і, сподіваюся, увагу обкладинка приверне – як до творчости Кисельова, так і до проєкту авдіокнижок».

 

ПРОДОВЖЕННЯ

Це вже сьомий диск в рамках проекту «Аудіокниги для людей із вадами зору», який був започаткований студентками Інституту Журналістики університету імени Тараса Шевченка Євгенією Вятчаніновою і Єлизаветою Олійник на кошти гранту «Ініціатива року».

Аудіокнига «Леонід Кисельов. Вибрані поезії» записаний виключно на волонтерських засадах: диски надано групою компаній «Фокстрот», тираж дисків здійснено компанією «СіДі Імідж», друк поліграфії за сприяння молодіжної громадської організації «Активність». Свій професіоналізм, час і талант вклали звукорежисер Ігор Ісхаков, дизайнер Ілля Стронґовський та журналіст і телеведучий Андрій Куликов.

До речі, Катерина Кисельова обіцяє, що це не остання аудіокнига цієї серії: «Вже маю багато ідей щодо наступних книг – поки що не озвучуватиму, щоб не наврочити, але обіцяю – книги будуть дуже цікаві!». Тому стежте за нашими оновленнями і приходьте у книгарню «Є» на презентацію у серпні (дата уточнюється).

Про попередні книги серії можна довідатись тут:

Видано аудіокнигу Пауля Целана (дизайн Читомо)
Футуризм. Аудіокнига (дизайн Читомо)
Дизайни Іллі Стронґовського

СЛУХАТИ ЛЕОНІДА КИСЕЛЬОВА

Координатора проекту «Аудіокниги для людей із вадами зору»
Катерина Кисельова
kysilkat@gmail.com
067-759-2181

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe