У небагатьох зараз є звичка вести щоденники, якщо вони не-онлайн. Проте художників й різних естетів все частіше можна зустріти з записними книжечками – так званими скетч-буками – візуально цікавими й оригінальними.
Серед потоку художніх записників виділяється Альбер Кан (Albert Khan) – французький дизайнер.
За два роки ведення ілюстративної книжечки (з червня 2009 року) він назбирав вдосталь ескізів – замальовок ідей, візуальних записів прожитих і пережитих днів, подій, мрій тощо.
Для створення зображень автор використовує різні матеріали, та найчастіше це акварель й акрил. Підписи до малюнків – французькою та англійською мовами.
Та, навіть не до кінця розуміючи зміст усього, що викладено на блозі (навіть, якщо не допоміг ґуґл-перекладач), можна наблизитися до розуміння художника, його бачення світу.
Далі – дещо з блоґа Альбера Кана.
Ось, наприклад, ідея стосовно того, звідки взялися усі винаходи сучасності:
Вони просто чекали під землею, ще коли над ними гуляли динозаври, а потім – люди.
Та до щоденника потрапили не тільки художні чи навіть філософські ідеї. На блозі чимало й записів рецептів із супровідними малюнками (хоча скоріш, тут саме слова доповнюють зображення):
Також – різноманітні ескізи та записи того, що автор помітив, дізнався. І подібних сторінок чимало.
А ось звіт за вихідні:
Тож, в одному щоденнику художника можна побачити багато всілякого цікавого. Звісно, якщо не зволікати з клацанням на гіперсилки.
До речі, Альбер Кан входить до всесвітнього об’єднання міських скетчерів. Ця спільнота включає сотні записників художників, викладених он-лайн. Найбільше скетчерів з США, Португалії, Англії, Франції, Бразилії, Канади, Індії й Німеччини.
У Португалії скетчбукське (ой, як треба український аналог цього слова!) мистецтво настільки популярне, що там вже 2 роки поспіль проводять Симпозіум міських записників художників.
Цього року як підсумок навіть книжку видали:
Наразі 8 художників представляють Росію і 3 – Польщу.
З України у спільноті зареєстрована тільки Наталія Лі. Ось рідні міські простори з її записника:
Хто з наших читачів грішить мистецькими зшитками – приєднуйтесь до спільноти! Реєстрація там проста.
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook