Читомо > Тексти > Роальд Дал. «Відьми»

Тексти

Роальд Дал. «Відьми»

04.02.2017 0 Автор:

«Відьми» — одна з найпопулярніших дитячих повістей Роальда Дала, довкола якої поміж читачами точиться чи не найбільше суперечок. Нарешті українські «малята від 5 до 105» теж мають можливість її прочитати.

Публікуємо уривок з повісті, який люб’язно надало видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».

Дещо про відьом

У казках відьми завжди носять дурноверхі чорні капелюшки і чорні плащі, а ще вони літають на мітлах.

Але це вам не казка. Це історія про СПРАВЖНІХ ВІДЬОМ.

Ви мусите знати про СПРАВЖНІХ ВІДЬОМ одну найважливішу річ. Нашорошуйте вуха, і ніколи не забувайте про те, що я вам зараз скажу.

СПРАВЖНІ ВІДЬМИ носять звичайнісінький одяг і дуже схожі на звичайнісіньких жінок. Вони живуть у звичайнісіньких будинках і ходять на ЗВИЧАЙНІСІНЬКУ РОБОТУ.

Ось чому їх так важко спіймати.

СПРАВЖНЯ ВІДЬМА ненавидить дітей такою вогняно-попелющою ненавистю, яку нам годі собі уявити.

СПРАВЖНЯ ВІДЬМА увесь свій вільний час тільки й думає про те, як їй позбутися дітей, які зазіхають на її територію. Ох, як пристрасно вона бажає покінчити з ними, ліквідувати їх одне по одному… Цілісінькими днями вона тільки про це й думає.

Навіть якщо вона працює касиром у супермар­кеті або друкує ділові листи для якогось мена-бізнесмена, або ж їде за кермом розкішного автомобіля (а це все вона вміє робити дуже непогано), її голова вирує, шумує, кипить, шумбурбулить, піниться, міниться, комбінує, інтригує і переливається через край зловісними кровожерливими задумами.

«Кого ж із цих малих потвор мені придушити сьогодні? Кого, кого?» — цілий день бурмоче вона собі під ніс.

СПРАВЖНЯ ВІДЬМА, душачи дитину, отримує таке ж задоволення, як і ви, коли наминаєте повну миску полуниць з вершками.

Щотижня відьма зазвичай вколошкує бодай одну дитину. Бо інакше вона стає дуже сварлива і зла.

Одне дитя щотижня — п’ятдесят два за рік,

Души, зітри їх в порошок, укороти їм вік!

Це гасло усіх відьом.

10_30

Читайте також: Великий добрий велетень британської літератури Роальд Дал

Жертву обирають дуже ретельно. Після цього відьма підкрадається до бідолашної дитини так, як мисливець підкрадається до птаха в лісі. Вона ступає ледь чутно. Навшпиньках. Підходить усе ближче й ближче. І ось нарешті настає слушний момент… рраз! — і вона нападає!.. Сипляться іскри. Спалахує полум’я. Піниться олія. Виють щури. Зсихається шкіра. І дитина зникає.

Ви ж розумієте, що відьма не б’є дитину по голові, не штрикає її ножем і не стріляє в неї з пістолета. Тих, які здатні на такі речі, ловить поліція. А відьму впіймати годі. Не забувайте, що її пальці володіють чарами, а в її крові витанцьовує всіляка чортівня. Вона може учворити таке, що камені стрибатимуть, як жаби, а на поверхні води палахкотітимуть язики полум’я.

Ці її відьмацькі штучки ду-у-же страшні.

На щастя, сьогодні в світі зосталося небагато СПРАВЖНІХ ВІДЬОМ. Та все одно їх ще достатньо для того, щоб ви почали нервуватися. У Англії їх ще, мабуть, близько сотні. У деяких країнах більше, а в інших — значно менше. Нема жодної країни в світі, де ВІДЬОМ не було б узагалі.

Відьма — це завжди жінка.

Я не маю на меті сказати щось погане про жінок. Переважна більшість із них — дуже милі. Але факт залишається фактом: усі відьми — тільки жінки. Не існує відьом-чоловіків.

А от упирі — це завжди чоловіки. І вовкулаки теж. І ті, й інші небезпечні. Але СПРАВЖІ ВІДЬМИ небезпечніші вдвічі, якщо не втричі.

І саме дітям, як нікому іншому з усіх живих істот на землі, треба їх остерігатися. Найбільша загроза полягає в тому, що у СПРАВЖНЬОЇ ВІДЬМИ аж ніяк не загрозливий вигляд. І навіть якщо вам відомі усі її секрети (про них я вам зараз розповім), ви ніколи не здогадаєтесь, з ким маєте справу — з відьмою чи з доброю люб’язною леді.

Якби тигр міг перетворитися на великого собаку, що весело метляє хвостом, ви, скоріш за все, підійшли б до нього, щоб погладити його по голові. І тут вашій казочці настав би кінець. Так само і з відьмами. Вони всі, як одна, подібні на милих леді.

Ось подивіться на цей малюнок. Яка з цих двох жінок — відьма? Нелегке запитання, але кожна дитина повинна спробувати відповісти на нього.

Якщо вже на те пішло, то відьма може жити просто з вами по сусідству. І ясноока жінка, що сіла зранку навпроти вас у автобусі, теж може виявитися відьмою.

Або ж це може бути пані зі сліпучою посмішкою, яка на вулиці запропонувала вам перед обідом пригоститися солоденьким печивом з білого паперового пакетика.

Вона навіть може бути… тільки дивіться, щоб ви зараз не звалилися на підлогу… вона навіть може бути вашою улюбленою шкільною учителькою, яка в цю мить читає вам оці слова. Придивіться до неї уважно. Ймовірно, її й розсмішило таке припущення. Але ви не дайте збити себе з пантелику. Вона просто хоче вміло приспати вашу пильність.

Не подумайте, ніби я запевняю вас, що саме ваша вчителька — відьма. Я лише кажу, що вона може нею бути. Скоріш за все, це не так. Але… і я наголошую на цьому «але»… все в цьому житті можливе.

Ох, якби тільки існували способи визначення, котра жінка відьма, а котра ні!.. Ми б тоді згребли їх усіх в одну купу і кинули у спеціальну м’ясорубку. Та ба! Таких способів не існує. Але є чимало маленьких ознак і майже непомітних химерних повадок, властивих усьому відьмацькому кодлу, знаючи і не забуваючи про які, ви зумієте уникнути капосних підступів будь-якої відьми. А тоді ви вже подорослішаєте, і відьмам до вас — зась.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe