Читомо > Новинки до Форуму видавців–2017 > Нон-фікшн > З історії етносоціальних конфліктів. Богдан Гудь

Нон-фікшн

З історії етносоціальних конфліктів. Богдан Гудь

18.08.2017 0 Автор:

Гудь Б. З історії етносоціальних конфліктів. Українці й поляки на Наддніпрянщині, Волині й у Східній Галичині в XIX – першій половині XX ст. / Богдан Гудь ; пер. з пол. А. Павлишина. – Харків : Акта, 2017.– 440 с. ISBN 978-966-8917-22-6.

Автор майстерно висвітлює економічні, релігійні та національні чинники  українсько-польських конфліктів на теренах Наддніпрянщини, Волині й Східної Галичини у дев’ятнадцятому й першій половині двадцятого століть. Надто важливими для розуміння проблеми є розділи, що обіймають період 1918–1945 років. Читачам, котрі звикли до текстів, що подають польсько-українські конфлікти у чорно-білих кольорах, ця розвідка не видаватиметься легким і втішним читанням. Підсилені щедро долученими архівними свідченнями та зіперті на ґрунтовні наукові розвідки авторські висновки важко ігнорувати.

Для істориків, журналістів, широкого загалу зацікавлених читачів.

Ціна: 249 грн

Замовити книгу

…[С]оціальні, релігійні й політичні чинники конфлікту в певні історичні періоди щільно перепліталися між собою. … У першій половині XX ст. мотиви, якими керувалися сторони протистояння, вийшли поза межі розбіжностей, детермінованих лише становими або класовими інтересами. …

Територіальні межі конфліктів, про які йдеться, були змінними. До початку XVIII ст. конфліктогенні обшири простягалися від теренів колишньої Червоної Русі й Волині аж до Диких Піль та Лівобережної України. Після окупації Лівобережжя Московським царством і остаточного повернення Правобережжя під владу Речі Посполитої на початку XVIII ст.* українсько-польські конфлікти збереглися тільки на теренах Київщини, а також Волині, Поділля та майбутньої Східної Галичини, заселених  українсько-польською людністю.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe