Читомо > Новинки до Форуму видавців–2017 > Зарубіжна художня проза > У злиднях Парижа і Лондона. Джордж Орвелл

Зарубіжна художня проза

У злиднях Парижа і Лондона. Джордж Орвелл

22.08.2017 0 Автор:

Орвелл Дж. У злиднях Парижа і Лондона / Джордж Орвелл ; пер. з англ. Є. Полякова. – Київ : Вид-во Жупанського, 2017. – 232 с. ISBN 978-966-2355-85-7

Джордж Орвелл (1903–1950) – англійський письменник і публіцист, який став знаменитим завдяки найвідомішому роману в жанрі антиутопії «1984», де він змалював жахливе тоталітарне суспільство майбутнього, а також повісті “Колгосп тварин”, де в алегоричній формі розповідається про часи становлення СРСР.

Проте свій творчий шлях Орвелл розпочав із несподіваного за тематикою і вражаючого за своєю відвертістю автобіографічного роману “У злиднях Парижа і Лондона”, в якому він з притаманною йому проникливістю і майстерністю описує досвід власних поневірянь серед соціальних низів двох тогочасних світових столиць – Парижа та Лондона. Напівголодне життя, тяжка праця по вісімнадцять годин на добу, всілякі шахраї та шляхетні обірванці – Орвелл знайомить читача зі світом, який “добропорядний член суспільства” зазвичай воліє не помічати, але який, водночас, завжди поруч нас.

 

Ціна: 80 грн

 

За кілька днів кухарка перестала розповідати про Толстого й свою артистичну натуру, й ми розмовляли з нею не більше, ніж того вимагала робота, й так само не розмовляли Борис із Жулем. Вони обоє не розмовляли також і з кухаркою. Навіть ми з Борисом заледве трималися. Хоча ми наперед домовлялися, що engueulades(1) в робочий час не беруться до уваги, але ми говорили одне одному таке, що не виходило забути, та й, насправді, не залишалося іншого часу, крім робочого. Жуль ставав усе більш ледачим і постійно крав їжу, як він казав, з почуття обов’язку. Коли ми відмовилися красти за компанію з ним, він називав нас jaune(2), тобто штрейкбрехерами,. У нього був дивовижно капосний характер. Він розповідав мені – з очевидною гордістю, – що іноді вмочував брудний рушник у суп клієнта перед тим, як подавати, просто щоб помститися представникові буржуазії.

1 Тут – сварки.

2 «Жовтяками» – членами «жовтих» профспілок, тобто тих, що співпрацюють з роботодавцями.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe