Читомо > Новинки до Форуму видавців–2017 > Нон-фікшн > Момент еврики. Джон Куніос, Марк Біман

Нон-фікшн

Момент еврики. Джон Куніос, Марк Біман

15.08.2017 0 Автор:

Джон Куніос, Марк Біман. Момент еврики : Ага-реакції, творчий інсайт і мозок / пер. з англ. І. Вінничук. – Київ : КНИГОЛАВ, 2017. – (Серія «Полиця  нон-фікшн»). ISBN 978-966-97639-2-1

Еврика! Це слово позначає відчуття, що з’являється в кожного з нас у момент раптового осяяння – інсайту. Звідки ж беруться неймовірні ідеї? Що відбувається в людському мозку під час пошуку варіантів розв’язання проблеми? Яким чином формуються інсайти і як можна збільшити шанси на їхнє виникнення? Книжка «Момент еврики» розкриває природу людського мислення, показує механізми, що керують припливами натхнення, й навчає розпізнавати та активізувати спалахи творчих ідей.

Упродовж останніх кількох десятиліть дослідники зареєстрували різні типи реакцій ЕЕГ. У 1980 році когнітивні неврологи Марта Кутас і Стівен Гіллярд відкрили одне з найпопулярніших електричних коливань у мозку. Вони назвали його ефектом «N 400». Це реакція кори головного мозку на будь-який змістовний стимул — слово чи зображення, — що не підходить за контекстом. Ефект «N 400» — яскравий приклад того, як протестує мозок, коли його очікування не були виправдані. Щоразу, коли ви чуєте якесь слово, ваш мозок вгадує, яке буде наступне, а коли його прогноз виявляється хибним, він подає сигнал тривоги.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe