Читомо > Новинки до Форуму видавців–2017 > Нон-фікшн > Мар’їнка: етнокультурний портрет українського селища на Донеччині кінця 1920-х рр.

Нон-фікшн

Мар’їнка: етнокультурний портрет українського селища на Донеччині кінця 1920-х рр.

10.08.2017 0 Автор:

Мар’їнка: етнокультурний портрет українського селища на Донеччині кінця 1920-х рр. / упор. О. Боряк. – Київ : ТОВ «Видавництво «Кліо», 2017. – 160 с. ISBN 978-617-7023-59-2

Ціна: 50 грн

Моє завдання… – спираючись на емпіричний етнографічний матеріал, зібраний на цих багатостраждальних теренах у 20-х роках ХХ ст., показати, що історична драма нашої країни під назвою «ДНР» або «ЛНР» була цілеспрямовано й послідовно інспірована ззовні. Автентичної культури, так би мовити, «донецьких новоросів» як специфічної спільноти ніколи не існувало і не існує. Усі етнічні особливості, що неодмінно простежуватимуться, – це навіть не регіональна субкультура. На цих землях, в умовах відносно щільної ізоляції, закріпилися архетипічні етнографічні риси, притаманні, зокрема, етнографічним комплексам Чернігівщини і Полтавщини… З часом вони не тільки не зникли, а навпаки – мали всі умови для вкорінення й збереження. Попри свою специфічність, це була культура передусім – українців, і меншою мірою – етнічних меншин.  

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe