Читомо > Новинки до Форуму видавців–2017 > Нон-фікшн > Львів давній. Францішек Яворський, Адам Краєвський, Александер Чоловський

Нон-фікшн

Львів давній. Францішек Яворський, Адам Краєвський, Александер Чоловський

11.08.2017 0 Автор:

Яворський Ф., Краєвський А., Чоловський А. Львів давній / Францішек Яворський, Адам Краєвський, Александер Чоловський / перекладач Ілько Лемко. — Львів: «Апріорі», 2017. – 256 с. ISBN 978-966-441-414-9

У книзі «Львів давній» представлено переклади трьох найцікавіших фрагментів «Львівської Бібліотеки» – книжкової серії початку XX століття про історію Львова.

Ціна: 120 грн

Замовити книгу 

Повсякденне чоловіче вбрання складалося влітку з короткої куртки, штанів до черевиків із високими і твердими халявами, з темно-синьої камізельки, хустки на шиї і шапки (саделки) з дашком. Це вбрання доповнювала визираюча з кишені кольорова носова хустинка. У святкові дні личаків’яни одягали темно-синій лапсердак і конфедератку, деколи циліндр. Взимку носили баранячий кожушок, короткий чи довгий.

Жінки гладко зачесане волосся пов’язували хусткою. Носили пристойні вовняні катанки, пару накрохмалених спідниць, хустку на плечах, ну і коралі, деколи вартістю до 500 гульденів. Дівчата вдягалися так само, лишень не мали на голові хустки, пишалися косами, в які вплітали квіти. То були дівки високі, міцні, рум’яні й відважні, тому якщо якомусь нахабі прилипла рука личаківської діви, то на це місце ще довго не сідала муха.

Для покращення звичаїв і запровадження добрих манер мало могла зробити єдина тривіальна школа імені святого Антонія, тим більше, що заледве чверть личаківських дітей її відвідувала, а решта три чверті були неписьменними і пильнували дім, менших дітей, коней чи худобу.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe