Читомо > Новинки до Форуму видавців–2017 > Мистецькі видання > Де кураторство. Катерина Носко, Валерія Лук’янець

Мистецькі видання

Де кураторство. Катерина Носко, Валерія Лук’янець

18.08.2017 0 Автор:

Носко К., Лук’янець В. Де кураторство. – Харків: IST Publishing, 2017.  – 256 с. ISBN 978-966-97657-0-3

Книга «Де кураторство» є збіркою есеїв та інтерв’ю, що охоплюють коло питань, пов’язаних із темою кураторства — колективного й індивідуального — та зосереджених на українському контексті.
Тексти стали результатом обговорення зазначеної теми авторками-упорядницями із кураторами та сучасними художниками з різних міст України. Задум видання полягав у висвітленні особливостей курування з позиції художника як куратора, не оминувши й іншої — куратора як художника. Цьому присвячено два розділи книги відповідно.Третій розділ є своєрідною спробою описати та систематизувати основні інституції, художні об’єднання, виставкові проекти та імена, згадувані в текстах, інформація про які дотепер була неточною, малодоступною або відсутньою взагалі. Також до видання увійшли візуальні матеріали, частина яких опублікована вперше.

Ціна: 600 грн

Замовити книгу 

Обговорення однієї теми —кураторства — дозволило різним, подекуди протилежним, поглядам зустрітися разом — у однiй книзi. У свою чергу спектр цих поглядів на постать куратора повернув нас ще й до питання етичних норм у його стосунках iз художником, яке виявилось на сьогодні чи не найбільш гострим. Так, зібравши разом сімнадцять текстів українських художників та груп, а також два інтерв’ю з кураторами, книга постає зрізом суб’єктивних поглядів на те, чим сьогодні є курування і де воно проявляється у виглядi нематеріальної практики. При цьому очевидно, що цей зріз не може вичерпати всієї широти явища, показуючи кураторський досвід художників крізь обмежену вибiрку прикладів. Однак саме ця окремішність наближає нас до розуміння специфіки явища художника як куратора в Україні.

 

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe