Всього один день, 11 вересня, у приміщенні Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім. Івана Франка тривала унікальна виставка «Львівська латинська архідієцезія ХV-XVIII ст. у документах Наукової бібліотеки Львівського університету».
На виставці були представлені першодруки та рукописи ХV-XVIII століття, більшість із яких для загального огляду виставлялися вперше. «Ми намагалися виокремити ті речі, які безпосередньо торкаються історії львівської латинської архідієцезії, і показати її збірний образ протягом кількох століть, – розповідає Микола Мирославович Ільків-Свідницький, завідувач відділу стародруків, – в нас це вийшло досить концептуально, кафедральна бібліотека і архієпископи присутні, фактично, на всіх виставкових стендах».
Зокрема, на виставці представлені експонати бібліотеки Кафедрального собору, інкунабули, інвентарі монастирських бібліотек, оригінальні видання Івана Федоровича і Михайла Сльоски, а також рукописна мапа XIX ст.
Виставка діяла у рамках Міжнародного історичного конгресу, присвяченого 600-літтю перенесення столиці архадієцезії з Галича до Львова, що проходив 8-11 вересня у місті Лева.
«Ця експозиція дійсно дуже пізнавальна, вона доповнює наші знання, з її допомогою ми можемо побачити й відчути атмосферу, що зберігає історію цього міста», – ділиться враженнями учасниця Конгресу Людмила Поліщук з Острога. І хоча такого роду виставки експонують час до часу безпосередньо у відділі рукописної книги, вони, як правило, значно меншого формату.
Книги ж, представлені сьогодні – предмет вивчення багатьох українських і зарубіжних вчених, тому до них прикута особлива увага.
За словам Василя Кметя, директора Наукової бібліотеки ЛНУ і організатора виставки, її короткотривалість зумовлена давністю папірусних книг, що потребують спеціальних умов зберігання і не можуть довго перебувати поза межами сховища.
«На нашому сайті уже завтра будуть виставлені перефотографовані варіанти видань», – запевняє він і додає, що, все-таки ця виставка буде виставлена іще раз, для архієпископа Мечислава Мокшицького, який, на жаль, не зміг бути присутнім на ній цього дня.
Катерина Танчак
Світлини Юрія Мацьківа
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook