Вид книгарня
Клас книгарня-кав’ярня
Повна назва Czu?y barbarzy?ca / Ніжний варвар
Місце популяції: ul.Dobra 31,
00-344 Warszawa
[geo_mashup_map]
або в онлайні
http://chuly.pl
http://facebook.com/czuly
Період
Пн-Нд
З 10:00 до 23:00.
Еволюція. Це перша у Варшаві книгарня-кав’ярня, створена засновником видавництва «Swiat Literacki» і за сумісництвом викладачем Варшавського університету Томашем Бжозовським (Tomasz Brzozowski) у 2003 році. Книгарня органічно вписалася у місцевий культурний ландшафт на вулиці Добрій, поблизу Варшавського університету та його бібліотеки. Це недалеко від центру і саме на шляху студентів.
Назва книгарні запозичена у відомого чеського письменника Боґуміла Ґрабала, а точніше у його книги «Ніжний варвар».
Будова лаконічна: перший поверх (подекуди ситуативно розмежований полицями) та затишна антресоль. Зручні крісла, стільці, дивани й табурети. «Дизайн місця придумав шеф» – гордо кажуть місцеві книгарі.
Асортиментність. Література тут за мовною ознакою польська, проте за національністю також широко представлена чеська (віддаючи належне Ґрабалу), та й взагалі світова проза та поезія.
Серед українських авторів можна знайти Юрія Андруховича та Сергія Жадана (сюди вони потрапляли не тільки у вигляді книг, але й власною персоною), Оксану Забужко, Софію Андрухович. Загалом у книгарні не опиняються випадкові видання, тут ведеться суворий добір якісних як за змістом, так і за оформленням видань.
Тематичний ряд, окрім художньої літератури, урізноманітнюється науковою та науково-популярною: філософією, теорією літератури, культурологією та літературознавством.
Книжкові видання розбавляє періодика – здебільшого це літературні та культурні / культурологічні часописи.
Усі видання нові. Навіть дуже – часом трапляються заповиті у плівку ексклюзивні альбоми, які для «просто подивитись» із легкістю (без жалю і докору в очах консультантів, як то буває) розпаковуються і видаються для ознайомлення.
Асортимент книжок доповнюється асортиментом ДЛЯ книжок – різноманітними книжковим аксесуарами – закладками, тримачами, листівками.
Цінова політика. Найдешевші книжки тут можна знайти від 4 – 5 злотих. Найдорожчими ж тут, як, мауть, і всюди, є альбомні видання мистецької тематики, а також Молескіни (до речі, саме ця книгарня є ексклюзивним дистриб’ютором записників у Польщі).
Загалом за день книгарню полишають від 10 придбаних книжок. І, за словами книгарок, не було ще такого дня, щоби ніхто не купив книгу.
Поїсти. На щастя, меню не дасть опуститись до гріха обжерництва. Тут можна замовити лише необхідний мінімум для читання: чай, каву, безалкогольні, але від того не менш вишукані напої, канапки та тістечка.
Типовий читач. До книгарні часто заходять студенти. Загалом молодь – це і є основна аудиторія. Проте «Ніжний варвар» користується популярністю і в старших. Часто тут можна зустрітися із людьми публічними: письменниками, акторами; з одного боку, вони нерідко допомагають у проведенні різноманітних акцій, а з іншого – приходять сюди вибрати або просто почитати книгу за горнятком кави.
Події. Влітку зазвичай спостерігається період затишшя, і запланованих зустрічей, читань чи презентацій у «Ніжному варварі» практично нема. Але менш спекотні і негастрольні пори року книгарня провадить свої власні заходи. Наприклад, «Ніжні читання». Відомі актори приходять і читають дітям казки (останні у цей час можуть малювати чи будь-як займати себе іншою творчістю).
Із більш пасивних, але однаково цікавих подій у книгарні, варто згадати постійні виставки. Наразі у «Ніжному варварі» проходить показ плакатів на тему європейського культурного різноманіття студентки Академії мистецтв Марії Міленько.
Бук-кросинг: відсутній.
Бонуси. Перший і найбільший – це гойдалка, на якій можна читати книжки, до того ж навіть удвох. Вона дуже надійна і за сім років обривалась лише три рази.
Другий – безкоштовний Wi-Fi (питати про нього слід із вимовою “ві-фі”).
Третій – фортепіано, яке хоч і стоїть там наче прикраса, проте знаходиться у повній бойовій готовності.
Четвертий – взагалі-то сюди можна навіть і не приходити – купувати книжки є нагода і через інтернет-версію книгарні «Ніжний варвар». Проте це вже нецікаво.
Висловлюємо вдячність працівникам книгарні –
Паоліні та Кароліні за гостинність)
irkopupirko та huha.mohovynka
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
класне місце)