Читомо > Без розділу > «Український стиль» від американців (репортаж)

Без розділу

«Український стиль» від американців (репортаж)

03.12.2011 2 Автор:

1 грудня в Музеї Івана Гончара відбулася прем’єрна презентація книги Лінди Вікланд та Алісії Стівенс «Український стиль». Разом із творцями книги гості події здійснили мандрівку до глибин українських традицій та прикладного мистецтва.

У 1991 році подружжя Вікландів – Лінда та її чоловік, лікар хірург-ортопед Пол, подорожували просторами Радянського Союзу. Відвідавши Москву, Пітер та Київ, американці одразу закохалися в столицю України. Згодом часті візити та непідробне захоплення стало початком щирого 20-річної любові сім’ї Вікландів до українського народу.

Лінда Вікланд

Лінда та Пол заснували Фундацію Шеферд – благодійну організацію, діяльність якої спрямована на соціальну підтримку знедолених. Всі кошти, виручені від продажу книги «Український стиль», будуть передані Золотоніському молодіжному центру,  (м. Золотоноша Черкаської області).

Як людина з тих далеких світів могла відчути Україну? Діяльність Лінди спонукала її до глибинного вивчення української душі. Саме «погляд зі сторони» став поштовхом до написання книги. Слова Лінди говорять самі за себе: «Історії переносять нас в інші світи, формують поведінку людей. За 20 років Україна стала невід’ємною частиною моєї історії». Ігор Ястремський, представник фонду Шеферд, підкреслив, що благодійні проекти об’єднали багатьох людей – як з Америки, так і з України.

Ігор Ястремський

Який же він – стиль по-українськи? Як декорувати сучасну оселю, використовуючи українські палітри та текстиль? Чи можливе поєднання українського національного одягу з модними тенденціями останніх років? На всі ці питання  і намагаються відповісти  Лінда Вікланд та Алісія Стівенс в «Українському стилі».

Мета створення книги – це відверта подяка за гостинність та довіру українців, бажання поділитися власним баченням та особисте визначення українського стилю.

Лінда умовно поділяє книгу на 4 розділи: географія, прикладне мистецтво, звичаї та обрядовість, засоби для відтворення українського стилю. Книга наповнена чудовим фотоматеріалом, записами із щоденників автора та інформативним поясненням. Та Лінда працювала не одна: «Український стиль»  –  справжня командна робота.

«Ukrainian Style»

Американська версія книги вийшла в продаж півроку тому і вже викликала приязнь та зацікавленість читачів Америки. Видання книги – не єдина спроба познайомити людей з українською культурою. Завдяки співпраці з українознавцями, Лінда випустила лінію автентичної символіки та атрибутики. Зараз в магазинах штату Міннесота можна придбати вишиті рушники (за 45 $) та багато іншого з лейблом «Ukrainian Style».

«Український стиль» – ілюстрація української культури за суб’єктивним сприйняттям американської письменниці. Насамперед книга є знахідкою для українського читача. Лінда тонко підмітила: «Українці сприймають як належне свою культуру, а я – дещо особливо». Не варто заглиблюватися в мовні та культурні труднощі сьогоденної України, а ось повернутися до українських витоків було б вкрай доречно.

Особливу подяку Лінда Вікланд виразила сім’ям Сікун та Калин, фотографу Барбарі Ліфблад, співавтору та дизайнеру Алісії Стівенс, видавництву «Києво-Могилянська академія».

Барбара Ліфблад

 

Детальнішу інформацію щодо книги можна знайти на сайті  «Український стиль».

 

Фото і текст Олександри Єременко

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Комментарі читачів:

  1. Henyk
    06.12.2011 в 11:36 am

    Шрифт Courier на лейбаку – розшматував (стилістично) :(((

  2. 06.12.2011 в 11:47 am

    Та й вироби не надто стильні.
    Але американці так щиро захопились українським стилем). Це страшенно приємно.

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe