Традиція української витинанки дуже багата. Витинанку, як і папір, винайшли в Китаї. Її різновиди поширилися усім світом. У Франції почали вирізати силуети, в Україні ж її застосовували в оздобі одягу, тобто уже із тканини.
На Форумі майстер-клас з витинанки проводили молоді українські художники Богдан і Юлія Поліщук, Олена Рачковська, Ольга Юрасова. Це сміливі ентузіасти, які видають театральний журнал «Коза», третє число якого вчора вже побачило світ, щоправда – локально київське небо. До створення нових образів у витинанці були залучені всі охочі.
Гості майстер-класу дізналися про види витинанки (подвійна, четвертна, гірлянда, сніжинка) та навчилися їх робити. Під пильним наглядом майстрів-художників у руках людей виникали чудові візуальні образи – чоловічки, янголи, пташки, дерева.
Обмежень і кордонів не знала ні фантазія, ні сама техніка.
Витинанка як мистецький виріб може мати неймовірні масштаби. Це довела художниця Олена Рачковська, виконавши ескізи декорацій для Київського муніципального академічного театру опери та балету для дітей та юнацтва саме у цьому стилі (гігантські витинанки вирізалися з тканини за меншими ескізами).
Дивовижно, яке задоволення може подарувати папір і ножиці. Паперова пластика у витинанці – цікаво й весело.
Про папір та інші його втілення читайте у наступних звітах із виставки «Папір. Перевтілення».
Олексій Гавриленко
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
![]() |
хороша справа!