Читомо > Календар подiй > Презентація збірника статей «Сергій Параджанов і Україна»

Календар подiй

Презентація збірника статей «Сергій Параджанов і Україна»

30-05-2014 | 18:00
м. Київ, вул. Лисенка, 3, книгарня "Є"

Журнал «Кіно-Театр» та Видавничий дім «Києво-Могилянська академія» запрошують на презентацію книжки «Сергій Параджанов і Україна. Збірник статей».

Упорядник і редактор Лариса Брюховецька.

Журнал «Кіно-Театр» започатковує нову книжкову серію «Кінематографічні студії». Перша збірка цієї серії «Сергій Параджанов і Україна», видана до 90-річного ювілею славетного режисера, який тривалий час працював в Україні.

До збірки увійшли матеріали однойменної конференції, що відбулася 14 листопада 2013 року в Центрі кінематографічних студій Національного університету «Києво-Могилянська Академія».

Серед них – документи з розсекречених архівів КДБ, підготовані дослідницею українського дисидентського руху 60-х Мартою Дзюбою, які проливають світло на передісторію ув’язнення Сергія Параджанова. Також до видання увійшли інтерв’ю з режисером, що друкувалися в журналі «Кіно-Театр» в 90-ті.

Вихід в світ збірки «Сергій Параджанов і Україна» збігся з 19-м днем народження «Кіно-Театру», який журнал відсвяткував 12 травня. За ці роки кілька разів оновлювався склад редакції, підросло нове покоління критиків, які друкуються тут разом із шанованими кіно- й театрознавцями. Розросталася й географія: крім українських фестивалів, з якими «Кіно-Театр» співпрацює постійно, з’явилися огляди міжнародних – «Берлінале», МКФ у Вальядоліді, Малазі, Сан-Себастьяні, Коттбусі. Але головний приціл «Кіно-Театру» залишається незмінним – це сучасні українські кіно й театр, на які часом і нині бракує тверезого аналітичного погляду.

Анотація збірки
Сергій Параджанов залишив яскравий слід у світовому кіно. З 1952 по 1973 рік він з невеликими перервами жив в Україні та працював на Київській кіностудії ім. О. Довженка, де був лідером незалежного мистецького середовища, що сформувалося в часи «відлиги». У збірнику «Сергій Параджанов і Україна» розглянуто широкий комплекс питань, як творчого, так і соціально-політичного характеру. В наукових дослідженнях автори розглядають своєрідність творчого стилю постановника «Тіней забутих предків», «Саят-Нови» та нездійсненого фільму «Київські фрески», роль образотворчого мистецтва в його режисурі, тогочасний мистецький контекст. Ті, кого цікавить доля Параджанова та причини його арешту, зможуть познайомитись із розсекреченими архівами КДБ, а також сторінками «Щоденника» Святослава Іванова, Голови тогочасного Держкіно України. Цінними є спогади Марти Дзюби, Івана Дзюби, композитора Мирослава Скорика та інших людей, які спілкувалися з режисером. Завершують книгу думки Параджанова, висловлені в Києві після прем?єри в Києві фільму «Ашик-Керіб».

Учасники:
Мирослав Скорик, Марта Дзюба, Вадим Скуратівський, Роман Балаян, Лариса Брюховецька, Марія Миколайчук, Сергій Марченко, Юрій Гармаш, Богдан Вержбицький, Олександр Губарєв

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe