Американська письменниця Нора Джемісін стала лауреаткою цьогорічної премії Hugo. Оголошення відбулося на конвенції WorldCon, яка цього року проходить в Гельсінкі.
Джемісін отримала премію другий раз підряд за черговий том циклу технофентезі «Поламана Земля», що розповідає про глобальний катаклізм у вигаданому світі Спокій.
.
.
Кращою повістю стала «Кожне серце — двері» Шеннон Макгвайр — це науково-фантастичний горор про сирітський притулок, у якому зникають діти.
Тенденція, яка склалася в останні роки, продовжується: серед переможців переважають жінки. Цього разу вони отримали майже усі нагороди, в тому числі й для редакторів, художників та авторів початківців.
Також премії отримали Лоіс Макмастер Буджолд за цикл «Барраяр» та Урсула Ле Гуін — за збірку есе «Світи — моя справа».
Детальніше про цьогорічних переможців читайте на офіційному сайті премії.
Н. K. Джемісін (Нора Джемісін, англ. Nora Jemisin) — американська письменниця-фантаст і блогер. У 2010 році її дебютний роман «Сто тисяч королівств» (англ. The Hundred Thousand Kingdoms) був номінований на премії Неб’юла, Г’юґо та World Fantasy Award, і здобув премію Локус у номінації «Дебютний роман».
.
.
Hugo Award — премія в області наукової фантастики, заснована 1953 року. Названа на честь Г’юго Гернсбека — засновника першого науково-фантастичного журналу «Захоплюючі історії» (англ. Amazing Stories). Організацією премії займається Світове товариство наукової фантастики (англ. World Science Fiction Society (WSFS)).
Премія присуджується за найкращі твори в жанрі наукової фантастики та фентезі, опубліковані англійською мовою в попередньому році. Номінанти та переможці обираються за результатами голосування зареєстрованих учасників Всесвітнього конвенту любителів фантастики WorldCon (тому премію вважають «читацькою»). Перший раз премія вручалась в 1953 році на 11-тому WorldCon-і в Філадельфії, а з 1955 року вручалась щорічно.
Раніше повідомлялося, що Колсон Вайтхед отримав Arthur C. Clarke Award (Премію Артура Кларка) за роман Підземна залізниця, який у цьому році також здобув і Пулітцерівську премію. Про це повідомляє офіційний сайт нагороди.
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook