Портативні пристрої невеликого формату, які можуть зчитувати друковані тексти й переводити інформацію в аудіоформат, вже кілька років існують на ринку й стають у пригоді сліпим або слабозорим людям. До таких, наприклад, належить пристрій із вмонтованою камерою Intel й маленький сканер LookTel.
/
Але поки що гаджети не мали великого успіху в людей із вадами зору. Адже мова у синтезаторів надто дратівлива, і пристрій повинен довго «думати», перш, ніж «заговорити». Якщо читач не використовує навушників, то звуковий синтезатор може налякати випадкових людей, що опинилися поруч.
До зчитування друкованих газет, книжок, оголошень по-іншому підійшов дизайнер-конструктор Байок Кіль Хен. Він розробив невеличку гаджет-капсулу Haptic у формі зручної мишки, яка розпізнає і переводить букви у літери Брайля. Як тільки пристрій за допомогою мінісканера розпізнав друковану букву, то її брайлівський аналог подає у верхньому кутику.
З таким винаходом можна легко проникати у бібліотеки й розпізнавати раніше не доступну інформацію кінчиком пальця. Варто сказати, що ця гуманна ідея перемогла у конкурсі винаходів «Red Dot Award». Поки що пристрій існує лише як гарна ідея, але люди, які потребують читати друковане, проте не мають можливості, були б щасливі, якби Haptic запустили у виробництво.
Ми ж нагадуємо, що в Україні теж є чим пишатися: зовсім нещодавно редакція дитячих видань «Ангелятко» та «Ангеляткова наука» запустила журнал для незрячих дітей.
І в багатьох бібліотеках вже є нова аудіокнижка віршів Пауля Целана для людей із вадами зору, а на «Читомо» її можна прослухати.
Фото з сайтів: Yankodesign, Zik.
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
ого! друга ідея взагалі надзвичайна