Говорят, что книга исчезает,
я думаю, что это невозможно.
Хорхе Луис Борхес
Читання електронної книги потребує більше часу порівняно з її паперовою версією. Такого висновку дійшли американські дослідники в результаті цьогорічного експерименту, проведеного Nielsen Norman Group.
В експерименті брали участь 24 людини. Кожен учасник читав оповідання Гемінґвея на запропонованих типах пристроїв і на папері. З’ясувалося, що порівняно із читанням звичайної книги, читання за допомогою планшетника iPad і рідера Kindle відбувається відповідно, на 6,2% і 10,7% повільніше.
Учасників також просили оцінити за семибальною шкалою рівень задоволення від читання за допомогою різних пристроїв. Amazon Kindle, Apple iPad і звичайна книга набрали приблизно однакову кількість балів – 5,7, 5,8 і 5,6 відповідно. А ось читання на комп’ютері більшості користувачів не подобається: середня оцінка склала лише 3,6 бала.
Один із засновників Nielsen Norman Group і керівник дослідження Якоб Нільсен вважає, що непопулярність комп’ютера як інструмента для читання електронних книг пов’язана з тим, що ПК міцно асоціюється у користувачів із роботою. Читання ж для більшості – це відпочинок, коли хочеться із задоволенням погортати сторіночки улюбленої книжки, а не клацати вкотре мишкою, пересуваючи курсор.
Цікава статистика вимальовується стосовно українських читачів: згідно з опитуванням, проведеним компанією Ivox для Телекритики, 51% українців хотіли б читати пресу та книги з електронних носіїв, проте купувати собі читалку або планшет вони не збираються. Виходить, що швидке погіршення зору і нетранспортабельність таких «книжок» їх не надто турбує…
За матерiалами РИА Новости
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook