Читомо > Новини > Центральним іменем літературного фестивалю Словенії стане Андрухович

Новини

Центральним іменем літературного фестивалю Словенії стане Андрухович

07.06.2017 0 Автор:

Юрій Андрухович стане центральним іменем словенського літературного фестивалю Vilenica 2017, що відбудеться з 5 по 10 вересня у Любляні (Словенія). Про це повідомляє офіційний сайт події.

15 Міжнародний компаративістський колоквіум, який Vilenica організовує в Любляні в співпраці зі Словенським товариством порівняльного літературознавства, буде присвячений питанням європейського гуманізму та його викликам.

Метою симпозіуму є представити погляди різних фахівців з гуманітарних дисциплін, мистецтва і літератури, проаналізувати духовний стан суспільства сьогодні, в час, коли іноді здається, що гуманітарії відіграють у ньому дедалі меншу роль. Учасники колоквіуму спробують окреслити виклики та роль мистецтва, їхнє значення для розуміння світу і людини, а також творення майбутнього як відкритого, солідарного і демократичного суспільства.
.


.
Центральним іменем фестивалю є володар премії Vilenica 2017 Юрій Андрухович. Журі присудило її українському письменнику за багатогранну, провокативну і відверту літературу, яка повертає голос несправедливо забутим частинам Європи, і таким чином, у зухвалий, гумористичний та інтелектуальний спосіб повертає нам, середньоєвропейцям, власне і спільне минуле і майбутнє. Таким чином, у список володарів премії Vilenica вперше увійшла й Україна. Вручення премії відбудеться 9 вересня.
.

web-ozadje-1
.
Серед письменників із України, які брали участь у колоквіуму у попередні роки: Катерина Калитко (2016), Артем Чапай (2014), Таня Малярчук (2013), Юрій Андрухович (2008); Андрій Курков (2007), Остап Сливинський (2006).

Переклад: Олена Дзюба

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe