Вид книгозбірня
Клас дитяча книгарня
Назва Національна бібліотека України для дітей
Місце популяції
м. Київ, вул. Бауманська, 60
Їхати від станції метро «Нивки» автобусом № 47
Затишний, тихий район. Поряд – Сирецький парк, юнацька футбольна школа «Динамо», приватний сектор, резиденція посла Лівії, трохи далі – «Експоплаза».
[geo_mashup_map]
Період
Щодня – 9.30 до 18.00 в літній період
з 8.30 до 17.00 у зимовий
субота – вихідний день
Еволюція
Книгозбірня була заснована 1967 року. 1978-го переїхала у нове приміщення, збудоване за спеціальним проектом. З жовтня 2003 року бібліотеці надано статус національної. Її фонди нараховують близько 440 000 примірників книг, журналів, грамзаписів, компакт-дисків, діафільмів і кінофільмів.
_
Асортиментність
Головне завдання бібліотеки – збереження і популяризація дитячої літератури, яка коли-небудь видавалася в Україні. Для цього в структурі закладу створено фонд обов’язкового примірника, метою якого є якнайповніше збереження вітчизняного репертуару дитячих книжок. У фонді рідкісної книги знайдете понад 17 одиниць зберігання – книг і періодичних видань для дітей.
У бібліотеці розмежовані відділи літератури для учнів 1-4 та 5-9 класів, тобто для молодшого та середнього шкільного віку.
Також є відділи мистецтв, організації дозвілля і гурткової роботи, довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування читачів, науково-бібліографічної роботи. Бібліотека проводить дослідження і результати своєї науково-дослідної і методичної роботи публікує у власних виданнях.
_
Пошук
Для дозволу на користування послугами бібліотеки потрібно мати документ, який би свідчив про твоюособистість. Дітям від 5 до 15 років треба приходити з паспортами батьків. Студентам достатньо мати студентський квиток. Загалом реєстрація проста і швидка: Вас вносять у базу – і користуйтеся книгами без усіляких там контрольних листків і перепусток, які інколи неприємно діють на нерви і свідомість.
Є ще електронний каталог бібліотеки, в який занесені книги з 1993 року. Він поділений на логічні бази даних. Працівники бібліотеки постійно розширюють можливості пошуку книг шляхом створення двомовного політематичного тезаурусу, тобто присвоєння кожному документу бази даних тематичних рубрик.
У покажчиках представлено списки найкращої літератури українською і російською мовами з фондів бібліотеки. Кожний список супроводжується відсканованою ілюстрацією, що враховує психологію сприйняття тексту дитиною. Електронний каталог дуже спрощує пошук. Він можливий через сайт бібліотеки: http://www.chl.kiev.ua/Default.aspx?id=4527.
Тут же працює бібліографічна довідка – відповідь на запит пошуку літератури за різними галузями знань: http://www.chl.kiev.ua/Default.aspx?id=3873.
Дорослі запросто можуть знайти тут художню літературу ( і сучасну також): несподівано багатоманітний фонд, і книги можна брати додому під грошову заставу (в середньому 20 грн).
_
_
Популярність
Послугами бібліотеки щороку користуються більш ніж 18 000 дітей і фахівців у галузі дитячих книги й освіти. Вона є центром організації дозвілля дітей міста Києва.
Читачам до вподоби спеціалізований відділ мистецтв, у якому зосереджена відповідна література, а також аудіовізуальні матеріали.
_
Додаткові ритуали
Важливо, що навколо бібліотеки гуртується молодше покоління, яке не тільки послуговується її багатими фондами, а й бере участь у різноманітних гуртках, які діють при ній. Серед них – безплатні читацькі об’єднання за інтересами: ляльковий театр, драматична студія, гурток шанувальників українського мистецтва “Джерельце”, літературна студія, гуртки м’якої іграшки “Фантастична голка” і народного співу, казкова вітальня “Приходь у казку”, етнографічна студія “Мандри”, лекторій “Кіноман”, студія “Чарівний пензлик” тощо. За такою програмою бібліотеки можна з радістю говорити про велику її роль в культурницькій освіті дітей та юнацтва. Такі осередки можна перерахувати на пальцях руки, і серед них книгозбірні відіграють важливу роль. Якщо, звісно, таки справді орієнтуються на сучасних дітей.
_
Типовий читач
Це діти від 5 до 15 років. Та зрідка – це дорослі та студентство.
_
Олексій Гавриленко
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
> м. Київ, вул. Баумана, 60
поправка: вул. бауманська, 60 (див. мапу).
ага, вже поправили