Читомо > Інтерв’ю > «Теж люди», але інші

Інтерв’ю

«Теж люди», але інші

06.06.2010 2 Автор:

«Теж люди» з Новосибірська – це неймовірне поєднання фантазії і таланту. Їхні імена – Олексій Ляпунов та Олена Ерліх, їхня улюблена справа – створювати світ у папері. Це дизайнери, чиї роботи заслуговують називатися справжнім паперовим мистецтвом. Вони створюють цілі сюжетні композиції, які вражають своєю оригінальністю, гумором, увагою до деталей.

Яка історія вашого творчого дуету? Коли він був створений?

– Першим замовником наших ілюстрацій був американський підприємець Кріс Тарабраун, який почав розвивати в Новосибірську мережу кав’ярень «Тревелерс кофе». Це сталося 2000 року, коли ми разом працювали дизайнерами в невеликій новосибірській дизайн-студії. Нам дуже сподобалось зайатись ілюструванням, і незабаром це стало нашим основним напрямом діяльності. З 2004 року ми вирушили у вільне плавання, а свій кораблик назвали «Теж люди».

Розкажіть, будь ласка, детальніше про «Теж люди».

– Ми не створювали «Теж люди» спеціально, все вийшло само собою.  Малюємо ілюстрації, експериментуємо з папером, любимо складні завдання. Перші паперові експерименти почалися в журналі «Експерт-сибір», і нас дуже підтримав головний художник журналу Степанов Володимир. Робили картинки в надзвичайно швидкому режимі: завдання в п’ятницю – чистовик до понеділка. Так за півроку на портфоліо навирізали. Ідея працювати з папером належить Олексію. Стараємося робити все по-своєму, і в кожній роботі щось по-новому.

Що слугує для вас натхненням? Звідки ви черпаєте свої ідеї?

– Заряджають нас люди, книги, кіно, природа, щодо ідей, то вони навколо нас – скрізь. Найкраще «натхнення» – складне завдання. Все починається, коли, прочитавши завдання, півсекунди ми сумніваємося, чи зможемо його виконати.

Зрозуміло. А які з цих робіт (серій), «складних завдань», викликають особливу гордість?

– Особливої гордості немає, сподіваємося ще зробити круті роботи. А наразі, мабуть, найскладніші і тим цікаві 3 серії для ТНК BP і серія для журналу Бестлайф (потрібно було одягти в дизайнерські лахи ікеєвського дерев’яного чоловічка).

.

8_peopletoo.

9_peopletoo.

Ви берете участь у яких-небудь конкурсах?

– Спочатку ми виставлялися на деяких конкурсах, потім зацікавленість у цьому зникла, ми навіть дипломи викинули. Не гріє воно ніяк. Але час від часу все-таки з’являється якийсь рух, у якому цікаво взяти участь. Наприклад, рік тому в Тюмені проходив конкурс малої скульптури «Пристрасть». Ми відіслали туди свою паперову скульптуру. Найближчим часом хочемо зробити комікс для Бумфесту, тому що це збігається з нашими інтересами. Для нас це просто мотивація хорошої роботи.

Над чим ще ви нині працюєте?

– Про поточні комерційні проекти поки що не можемо говорити. Нещодавно побачив світ перший номер дитячого альманаху «Батискаф», для якого ми зробили кілька ілюстрацій і ведемо рубрику «Вирізаріум». Вперше вирішили зробити комікс, вигадали сценарій і тепер розробляємо нові паперові методи.

Розкажіть, будь ласка, детальніше про «Вирізаріум».

– Завдання «Вирізаріуму» – розвивати фантазію дитини. Не важливо, чи він буде вирізати, малювати чи ліпити, головне, щоб він почав самостійно вигадувати й винаходити, спостерігати й шукати щось гарне й незвичайне. Хочемо, щоб у дітей було якомога менше штампів і стереотипів, а більше власних оригінальних ідей. Таке ось у нас завдання.

А скільки часу займає одна робота?

– По-різному: від одного дня до тижня, були серії, які займали близько місяця.

Чи є у вас роботи-улюбленці?

Олена: Дуже люблю нашу паперову монстеру і музичну серію для компанії Март-Трейдинг: Бітли, маленький Майкл Джексон, Боб Марлі, Елтон Джон, Квіни. І ось ще одна історія однієї робити. Є в нас замовник в іншому місті, який закохався у прекрасну співачку і замовив нам її паперову скульптурку. За фотографіями зробили дівчину і її улюбленого кота. Такий-от незвичайний подарунок вийшов. Цього літа у них весілля – класно!

.

11_peopletoo.

12_peopletoo.

13_peopletoo.

14_peopletoo.

15_peopletoo.

16_peopletoo.

Олексій: Мені найбільше запам’ятався перший великий проект для Студії Лебедєва – ТНК-шний скрінсейвер-інструктаж із техніки безпеки в офісі, на заводі та на дорогах. Коли робили «офіс», то майже місяць не виходили з дому, тільки за папером і за продуктами – супер!

.

23_peopletoo.

5_peopletoo.

Ось такі вони, «Тоже люди» – два фантазери, які втілюють різноманітні життєві сюжети на папері, надихаючись самим життям. Їхній безсумнівний талант і багатство ідей – це ті відмінні риси, що вирізняють «Теж людей» з-поміж інших.

.

3_peopletoo

.

6_peopletoo.

7_peopletoo.

18_peopletoo.

19_peopletoo.

Артбук – “Росія окремо, історія окремо”.

.

17_peopletoo.

Теж паперове, але інше.

.

20_peopletoo.

21_peopletoo.

22_peopletoo

Роботи Олексія та Олени може побачити кожен охочий, для цього не потрібно ані їхати в музей, ані платити гроші за вхід. Серії та окремі паперові ілюстрації «Теж людей» представлені, за їхніми словами, на безкоштовній виставці, що працює цілодобово та без вихідних, – peopletoo.ru.

Юлія Вустілка

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Комментарі читачів:

  1. перуцька
    06.06.2010 в 10:02 pm

    ого! вражає!

  2. liljaart
    20.06.2010 в 6:48 pm

    Біг і Вері дякую за статтю! Моя тема!

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe