Протягом 23-27 червня 2014 у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури відбувався прилюдний захист дипломних творів різних факультетів. Нас, як і минулого року, зацікавили дипломні проекти майстерні оформлення та ілюстрації книги.
У 2013-му було 10 випускників, нині ж майстерня книжкової графіки професора Г. І. Галинської випустила 5 вихованців.
Для своїх дипломів випускники обрали твори Ганса Крістіана Андерсена, братів Стругацьких, Сергія Таска, Шейна Джонса та українську народну казку.
Далі читайте детальніше про кожен дипломний твір, всі вони були оцінені на відмінно.
Катерина Позюмська. Художнє оформлення та ілюстрації до казки «Дерево до неба».
Папір, змішана техніка.
Сюжет цієї української народної казки немовби відбувається у двох світах: під деревом і над деревом. Тому художниця підкреслила фактуру трави і фактуру дерева, а між ними – простір неба, який розділяє ці два світи.
Авторку надихало декоративно-прикладне мистецтво, техніка вибійки, тому вона й обрала за фон полотно і стриману кольорову гаму (всього 5 кольорів). У роботі простежується зв’язок з народною творчістю, також застосовані фотоелементи.
Техніка: гравюра на картоні, лінолеум.
Ілля Угнівенко. Художнє оформлення та ілюстрації до твору братів Стругацьких «Важко бути Богом».
Папір, авторська техніка.
У роботі використані похмурі тони для підтримки загальної атмосфери книги, композиція ілюстрацій – скупчення сірих і безликих людей.
На всіх ілюстраціях присутній так званий білий шум, візуальні перешкоди, бо ми нібито дивимося на зображуване як спостерігачі з Землі. Також як нагадування, що це фантастична, а не середньовічна повість, був обраний піксельний шрифт.
Щоб створити грубі образи, художник працював мастихіном і олійними фарбами на папері з подальшою комп’ютерною обробкою.
Дар’я Павленко. Художнє оформлення та ілюстрації до казки С. Таска «Таємниця рудого кота».
Папір, змішана техніка.
Художниця обрала для ілюстрування «роман-детектив для дітей від 7 до 107» через жвавість сюжету, де багато перетворень і персонажів. Щоб зацікавити і дорослих, і юних читачів, притримувалася своєрідного коміксного стилю.
В ілюстраціях є чорно-біле основне малювання і кольорові розводи. Чорно-біле здійснює режисуру книги, підкреслює дрібні деталі та смислові акценти. А кольорові розводи об’єднують і дають емоційне навантаження.
Також був розрблений шрифт для обкладинки та шрифтових вставок, щоб підкреслити динамічність. У роботі використані різні матеріали: від класичної туші до фломастера і гелієвої ручки, акварель.
Ніна Дзивульська. Художнє оформлення та ілюстрації до твору Г. К. Андерсена «Русалочка».
Папір, змішана техніка.
Художниця обрала казку про безмежне кохання і приклад самопожертви, де любов перемагає.
Застосувала змішану техніку з використанням різних фотографічних фактур, чергуванням великих і малих форм. Символіка до робіт вкладена не буквальним зображенням, а образним. Художній хід ілюстраторки – співставлення двох стихій: землі і води в кожному зображенні. Використані кольори – синій і золотий – створюють казковий і відчутно сумний настрій.
Ольга Бобошко. Художнє оформлення та ілюстрації до твору Шейна Джонса «Залишаємось зимувати».
Папір, змішана техніка.
Книга про невідоме місто, в якому люди страждають від того, що вже понад рік триває місяць лютий, привабила художницю своєю образністю. Щоб передати замкнений простір, вона вирішила композицію так: зобразила навколо – місто, а в центрі – небо, де живе Лютий.
Ольга застосувала змішану техніку: поєднала ліногравюру, гравюру на картоні та кілька видів монотипії.
Читайте також: Книжкові дипломні проекти випускників НАОМА 2013
Радимо переглянути розмаїття книжкових технік на ІІ виставці Триєнале книжкової графіки
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook