Багато хто захоплюється ілюстрованими обкладинками таких всесвітньовідомих видань, як американський «The New Yorker» і французький «The Parisianer». Надихнувшись цими деколи іронічними, веселими й лаконічними обкладинками, двоє дизайнерів із Токіо запустили новий проект під назвою «The Tokyoiter».
«The Tokyoiter» — це дітище британського ілюстратора Ендрю Джойса (Andrew Joyce) і французького арт-директора Девіда Робера (David Robert), які живуть і працюють у Токіо.
Це колекція ілюстрованих обкладинок для уявного журналу. Хлопці запрошують до співпраці ілюстраторів, які живуть і працюють у Японії, або хоча б раз там побували. Їхня мета — продемонструвати місто Токіо з різних ракурсів, які дали б зрозуміти, що робить його таким винятковим і комфортним місцем для життя та здобування досвіду.
Усі обкладинки викладають на сайті «The Tokyoiter», але можна знайти їх і у Facebook. Без особливих труднощів навіть нетреноване око у них може відгадати стиль обкладинок «The New Yorker», хоча з особливим японським акцентом.
Як розповів Ендрю для Читомо, вони з Девідом відразу вирішили не завантажувати на сайт зроблені ними особисто обкладинки, а шукати нових цікавих ілюстраторів і показувати тільки їхні надзвичайні творіння.
Самурая з віялом авторства Девіда Робера порівнюють із першою обкладинкою «The New Yorker» із франтом Юстасом Тіллі, авторства Рі Ірвіна
А ось і обкладинки «The Tokyoiter», якими можна милуватись безкінечно:
Новозеландський ілюстратор Роб МакМастер
(Rob McMaster)
Цифровий художник і дизайнер із Великобританії Джої Меуросс
(Joey Meuross)
Ілюстраторка з Бангкоку Ферн Чонет
(Fern Choonet)
Токійська ілюстраторка Ніікура Сачійо
(?? ??? / Niikura Sachiyo)
Ілюстратор Хуліо Бренес живе і працює в Австралії
(Julio Brenes)
Ілюстраторка з Сіднею Ґрейс Лі
(Grace Lee)
Ще один австралійський ілюстратор Клейтон МакІнтош
(Clayton McIntosh)
Іспанський ілюстратор Луїс Мендо
(Luis Mendo)
Японський ілюстратор Шіндо Кейко
(?? ??/Shindo Keiko)
Ілюстратор Ґрем МакНі
(Graeme McNee)
Алессандро Біолетті, ілюстратор з Турина
(Alessandro Bioletti)
Японський ілюстратор Цучімочі Шінджі
(???????/Tsuchimochi Shinji)
Ілюстратор з Польщі Матеуш Урбановіч
(Mateusz Urbanowicz)
Каран Сінгх, ілюстратор з Австралії
(Karan Singh)
Французький ілюстратор/коміксист із Ліону Лоїк Локателлі
(Lo?c Locatelli Kournwsky)
Тібо Ерем, французький ілюстратор, що працює в Лондоні
(Thibaud Herem)
Ілюстратор із Токіо Ооцу Моено
(?? ?? /Ootsu Moeno)
Американський ілюстратор Ендрю Браун
(Andrew Browne)
Японська ілюстратора Марія Судзукі
(Mariya Suzuki)
Ілюстратор із Франції Матьє Де Муізон
(Mathieu De Muizon)
Японський ілюстратор Hama-House
Джинсова обкладинка токійської ілюстраторки Міви Ґото
Із середини червня до початку липня у токійському Kaisu Hostel відбувалася перша офіційна виставка «The Tokyoiter».
Читайте також: «Щоденник токійського підлітка»: приїхати, побачити й перемогти Токіо
«На відкриття нашої виставки прийшло близько 200 осіб, — розповідає Ендрю. — Було приємно, що виставку відвідали і японці й іноземці. Це ж був і чудовий шанс для ілюстраторів, які малювали для нас обкладинки, зустрітися і познайомитися. На нашій виставці була приблизно однакова кількість робіт японських ілюстраторів та закордонних. Було весело і цікаво бачити різницю між тим, як Токіо надихає різних людей і як це відображається у їхніх роботах.
Відгуки японських відвідувачів були дуже позитивними. Думаю, їм було цікаво побачити різні погляди на їхнє місто. Щось, що може бути нормальним і буденним для них, для когось іншого може бути новим і захоплюючим.»
Обкладинка, яку хлопці опублікували на своїй сторінці у Twitter і яка була хітом на їхній виставці, виконана російським піксель ілюстратором Waneella. На ній рухається монорельс, фіранки з ліхтарем у раменній, вентилятори й листя на кущах.
А з першого листопада на сайті «The Tokyoiter» відкрився онлайн-магазин, де можна придбати принти обкладинок.
До речі, ілюстраторка Юфрукт (Yufrukt), яка теж малювала обкладинку для «The Tokyoiter», — це українська ілюстраторка Юлія Ґвілим (Соботюк) (Yuliya Gwilym). Вона закінчила Королівську академію мистецтва в Гаазі та з 2008 року проживає у Нідерландах. Дехто з її членів родини живе в Японії.
Для своїх робіт Юлія використовує різноманітні елементи хендмейду, поєднуючи їх із комп’ютерною ілюстрацією. «12 місяців» — так називалась її перша книжка з авторським текстом та ілюстраціями, яка вийшла на початку 2014-го у видавництві «Основи».
Читайте також: Японські ілюстратори на Illustrators Exhibition у Болоньї
Ендрю Джойс, один із засновників «The Tokyoiter»: «Як і я, мій товариш і співзасновник «The Tokyoiter», Девід, обоє ілюстратори, і живемо й працюємо ми в Токіо. Нам подобається малювати й відображати частинку міста у своїх малюнках. А ще нас цікавить, що інші ілюстратори віднаходять для себе в Токіо.
Наша мета завжди була більш наочною — знаходити красиві ілюстрації, на які авторів надихнуло Токіо, а не розповідати про саме місто (що вже було небезуспішно зроблено чимало разів). Ми надихнулися обкладинками журналу «The New Yorker» і тим способом, яким малюнки на цих обкладинках репрезентують найрізноманітніші аспекти життя у місті.
Ми знаємо, що Токіо є місцем надзвичайного натхнення для багатьох ілюстраторів, тому ми не упустили унікальної можливості знайти і показати чудові роботи художників з усього світу».
Читайте також: Аня Сарвіра і понад 70 найкращих ілюстраторів світу
Світлини: The Tokyoiter, Юлія Ґвілим, Ендрю Джойс, Julie Skogoreva
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook