Behance – невичерпний ресурс надзвичайно цікавих книжкових та поліграфічних проектів. Велика частина з них так ніколи й не зустрілася зі своїми видавцями, тож єдиний спосіб побачити цю красу – гортати профілі дизайнерів. Сьогодні Читомо вирішило показати вам декілька проектів, які на нашу думку варті уваги.
Ukrainian mythology pop-up book
Олена Іванченко
Ця сучасна поп-ап книжка переілюстрована зі старенької книжечки українських легенд, яку авторці читали в дитинстві. На другому курсі вона вирішила дати їй друге дихання, експериментуючи з техніками і матеріалами.
Мета проекту – вигадати та показати щось незвичне. Кожна сторінка оформлена по-своєму, десь вишивка, десь орігамі. Застосовувалося все: зшивання, друк, колаж, паперовий пластик, поп-ап. Цікаво, що для створення цього малюнку використовувалась суміш фарби зі звичайною сметаною.
Читайте також: Обрали найкращі книжкові проекти Ukrainian Design: the Very Best of 2017
А ще, авторка хотіла показати, як формат може впливати на сприйняття змісту в цілому.
На жаль, Олена не зверталась у видавництва з цим проектом, бо вже зараз, коли вона вміє і знає набагато більше, він не здається їй таким досконалим, як колись.
Trip
Поліна Дорошенко
Поліна Дорошенко зробила дитячу книжку, яку можна легко взяти з собою до літака або подорожувати з нею, залишаючись вдома.
Проект «Подорож» зроблений для звітної виставки асистентів-стажистів в художній Академії (НАОМА). Ця книжка розрахована для найменших, 3+. «Подорож» запланована як білінгва, навіть квадролінгва.
Читайте також: Студпроекти-2017: дитячі книжки, артбуки та плакати
Поліна одразу знайомить дитину із звучанням різних мов. Цей проект виник з її бажання зробити книжку для племінників, які саме їхали з батьками на відпочинок.
Книжка-картинка про те, як сім’я їде в подорож, змінює багато різновидів транспорту та розповідає про свої пригоди. Її формат маленький, навіть кишеньковий, щоб книжку дійсно легко було взяти, наприклад, у літак.
Збірник поезій Володимира Маяковського
Оксана Щербакова
Книжка створювалась як дипломний проект на 4 курсі Київського національного університету технологій та дизайну.
Маяковського Оксана обрала тому, що їй подобається його поезія, а особливо – авангард і супрематизм.
В кожне зображення вкладено образи з вірша. При створенні ілюстрацій вона брала приклад з робіт художника Еля Лісіцького. Малюнки створювались методом трафарету – вирізались паперові фігурки, а потім губкою та гуашшю набивався малюнок. Якщо потрібно було отримати інші кольори – доводилосья знову набивати малюнок іншою фарбою. Після цього – робота зі сканером та фотошопом. Оксана зізнається, що першою ілюстрацією був крокодил. Від нього вже пішла стилістика всіх інших ілюстрацій.
Найголовніше для Оксани в цій книжці – компонування ілюстрацій та верстки тексту, яка зроблена «сходинками» – так, щоб підкреслити стилістику поезії.
Зараз авторка розуміє, що було б круто створити схожі книжки й з українськими модерністами.
Читайте також: Дитячі книжки у форматі поп-ап: тренди, історія, шедеври
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook