Ілюстратор Джейкоб Паркер у 2009 році вирішив покращити свою техніку малювання чорнилом і побудувати міцну звичку малювати щодня. Він обрав формат 31-денного челенджу, дав йому назву «inktober» (ink+october), і пообіцяв у соцмережах викладати малюнки кожного дня. Інші художники, ілюстратори, дизайнери і взагалі всі, кому подобається малювати, поступово дізнавалися про челендж Паркера, і приєднувалися.
Сьогодні в інктобері беруть участь тисячі людей у всьому світі. Вони малюють чорнилом — від кулькової ручки до туші —, і викладають свої роботи під гештеґом #inktober щодня чи раз на тиждень. Головний пріоритет інктоберців — регулярність, що допомагає себе дисциплінувати і, як наслідок, малювати краще, пише Джейк Паркер на своєму сайті.
Де публікувати роботи — індивідуальне рішення кожного учасника. У Facebook є офіційна сторінка ініціативи, де Паркер і його асистент поширюють роботи відомих ілюстраторів, що беруть участь в інктобері.
Роботи австралійського художника Нейтана Ферлаццо
Цьогоріч Джейк також опублікував офіційний список тем чорнильних малюнків — для тих, хто має труднощі з ідеями.
Читайте також: Global Illustration Award 2017: найкращі книжкові ілюстрації світу
Українські художники також взяли участь у марафоні чорнильного малювання. Один з них — Олександр Ком’яхов, ілюстратор, співзасновник спільноти «Ілюстрактор», автор книги-зоряної байки «Чуб» і «Книжуки про бобрюки».
Ось що він каже про інктобер: «У принципі, я малюю щось кожен день. Інктобер — це привід зробити проект (наприклад, торішній Савка і Баклан), або повправлятись у давно закинутих техніках. Я б не сказав, що інктобер дуже поліпшує вміння, все-таки 31 малюнок — це малувато для відчутних результатів. Те, що справді корисно — це досвід щоденного малювання готової роботи. Принаймні я стараюсь робити день-у-день, без гонитви чи відставання».
Роботи Олександра Ком’яхова
Торішній «інктоберський» проект Ком’яхова перетворився на комікс, що вийшов на початку літа — «Савка і Баклан — замінована прогулянка». Ком’яхов також щороку запрошує учасників спільноти «Ілюстрактор» на Facebook приєднатися до марафону, і вважає це способом зблизити колег по цеху:
«Я стежу за багатьма художниками постійно. Якщо майстри вирішують брати участь в інктобері, це, звичайно мотивує і підвищує статус челенджу. Власне, на мою думку, так він і набув популярності. За інктоберами колег теж надзвичайно цікаво стежити. Це надихає і дає відчуття якоїсь цехової спільності. На Facebook є проблема з гештегами, тож зручніше слідкувати за зірками чорнила на Instagram, або на сторінці інктобера у Facebook, де адміни додають відібрані роботи».
Також до популяризації челенджу цього року долучилася ініціатива «Малюнок на сніданок». Ось чим це мотивує засновниця ініціативи, Віолетта Борігард: «Будь-яке щоденне малювання з певним завданням корисне для покращення навичок. А особливо коли ти сам собі ставиш питання і перевіряєш свої можливості на міцність». За її словами, десятеро учасників «Малюнку на сніданок» зголосилися брати участь у марафоні.
Фото Віолетти Борігард
Ілюстраторка Марися Рудська цьогоріч обрала темою для свого жовтневого марафону морських істот.
Робота Марисі Рудської
Художник Ілля Угнівенко, що належить до об’єднання Pictoric, також прийняв виклик намалювати 31 чорнильний малюнок за жовтень і ділитися ними у фейсбуці:
Роботи Іллі Угнівенко
Більше можна побачити за гештеґом #inktober у всіх соцмережах, де водяться художники.
Читайте також: Студпроекти-2017: дитячі книжки, артбуки та плакати
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Ось мій інктоубер в одному відео:
https://youtu.be/pKjYOghC45o