Читомо > Новинки до Книжкового Арсеналу-2015 > Нон-фікшн > Зло. Розкриття сутності зла у літературі та мистецтві. Тармо Кунна

Нон-фікшн

Зло. Розкриття сутності зла у літературі та мистецтві. Тармо Кунна

20.04.2015 0 Автор:

Номер стенду: D03 

Куннас Т. Зло. Розкриття сутності зла у літературі та мистецтві / Тармо Куннас ; пер. з фінськ. – Львів : Видавництво Анетти Антоненко ; К. : Ніка­Центр, 2015. – 288 с. 

У книжці «Зло. Розкриття сутності зла у літературі та мистецтві» знаний фінський письменник і ­філософ Тармо Куннас аналізує прояви зла у художніх і мистецьких творах і наводить переконливі й яскраві докази того, що зло ніяк не може бути однозначним. Зло не лишало байдужими митців і письменників усіх епох – від доби античності до третього тисячоліття, – вабило їх спуститись у незвіданий світ тіней. Воно звикло ховати справжній лик за різними масками: «Квіти зла» Бодлера, «Декамерон» Боккаччо, сцена на сходах у фільмі «Броненосець “Потьомкін”» Сергія Ейзенштейна зображують зло у зовсім несхожі способи. Воно може тихо дрімати під егідою глупоти, слабкої моралі чи інертності. Якщо зазирнути йому у вічі, можна спізнати абсурдну, моторошну, харизматичну й порочну злобу. Тармо Куннасу вдається зірвати зі зла маски та показати його справжню сутність. Завдяки численним цитатам і переказам класичних творів світової літератури, присвяченої різноманітним проявам зла, книжка читається немов пригодницький роман, а оригінальні погляди й ідеї роблять її сучасною й злободенною.

Стане у пригоді фахівцям – філософам, історикам, культурологам тощо, а також усім, хто цікавиться модерною гуманітаристикою.

Українською перекладено вперше.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe