Читомо > Новини > Німеччина відзначає День Книги

Новини

Німеччина відзначає День Книги

10.05.2010 1 Автор:

10 травня у Німеччині відзначають День Книги. Це зараз. А от 10 травня 1933 року святкували День багаття. Загалом, об’єктом та винуватцем як сьогодні, так і 80 років тому, були книжки, щоправда, у гітлерівській Німеччині цього дня їх спалювали. Тільки у Берліні на «аутодафе» засудили 20 тисяч непотрібних нацистському режиму книг – у багаття на площі Бебельплатц полетіли видання Альберта Ейнштейна, Карла Маркса, Томаса Манна, Стефана Цвейга, Зігмунда Фрейда. Дуже хороші видання, було, палили.

А от Оскар Марія Граф, відомий німецький письменник, не знайшов свого прізвища у списку спалюваних книг. Проте він зовсім не радів: «Я все життя намагався писати правду!» — звертався він до влади. «Чому ж ви не спалюєте і мої книги? Невже я погано писав?»

.

Book-burning

.

Сьогодні на тій самій площі Бебельплатц ізраїльський архітектор Міха Ульман створив пам’ятник «Бібліотека, що потонула» («Versunkene Bibliothek»): у центрі майдану, а точніше, під ним, знаходиться біла кімната з порожніми книжковими полицями. Приміщення освітлене,  з-під скла постійно випромінюється бліде сяйво.

.

svitlo_miha

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Комментарі читачів:

  1. перуцька
    10.05.2010 в 8:12 pm

    бебельплатц = бібіко(і?)вський бульвар Х) пхагага)

    крутий памъятник, уміють, шельми! треба буде колись, якщо виберуся, знайти)


Warning: Missing argument 3 for WPS\WPS_Hide_Login\Plugin::login_url() in /sata2/home/users/chytomo/www/archive.chytomo.com/wp-content/plugins/wps-hide-login/classes/plugin.php on line 657

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe