Читомо > Казкарка > Задоволення від читання: чого хочуть діти та їхні батьки

Казкарка

Задоволення від читання: чого хочуть діти та їхні батьки

15.02.2018 0 Автор:

У 2016 Scholastic разом із YouGov розпочали опитування у двох етапах, щоб дослідити як батьки та діти ставляться до читання для задоволення. Було опитано 2 718 респондентів, з яких 632 батьків, що мають дітей у віці 0-5 років та 1043 батьків, що мають дітей у віці 6-17 років, а також їхніх дітей. Результати дослідження оприлюднено у формі звіту.

BLUE_LINE

Чого очікують від книжок батьки та діти?

Звичайна американська сім’я має на своїх книжкових полицях в середньому 104 дитячі книжки. Як показало дослідження, розмір бібліотеки залежить від фінансових можливостей родини, а також від того, як часто дитина читає книжки.

Діти, які люблять читати, мають в себе вдома близько 141 дитячої книжки, тоді як не дуже охочі до читання – лише 65.  Домашні бібліотеки заможних родин (дохід понад $100 000) налічують близько 127 дитячих книжок, а бібліотеки сімей з невеликим достатком (дохід менший від $35 000) – 69.

37% дітей і 42% батьків, шукаючи книжку для читання на дозвіллі, «хочуть просто хорошу історію», такий же відсоток батьків намагається вибрати книжку, що змусить дітей сміятись.

Батьки дітей у віці 12-17 років частіше, ніж діти, під час вибору книжок звертають увагу на те, чи наявні там персонажі, що репрезентують різноманіття, тільки одна дитина з десяти у згаданому віковому діапазоні цілеспрямовано вибере історію з героєм, який має певні психічні чи фізичні особливості розвитку (13%),  є представником іншої культури чи етносу (11%), ламає усталені стереотипи (11%).

На запитання про те, що для них є репрезентацією в дитячих книжках різноманіття, батьки відповідали: «люди та досвід, відмінний від того, що є в моєї дитини» (73%), «різні культури, звичаї, вірування» (68%), «люди з особливими потребами» (51%), «люди з іншим кольором шкіри» (47%), «ЛГБТК» (21%).

Читайте також: Дитяче читання: 10 «не» від 0 до 100

BLUE_LINE

ТОП-5. Чого батьки і діти хочуть від дитячих книжок?

1

 

2

 BLUE_LINE

Частота читання книжок та кількість прочитаного за рік

Діти у віці 6-17 років за рік читають в середньому 23 книжки. Однак слід зауважити, що кількість прочитаних книжок тими, хто читає найбільше, в 6 разів  перевищує кількість прочитаних книжок дітьми, які нечасто беруть до рук книжку.

 

3

.

Кількість дитячих книжок у домашній бібліотеці

4

.

«Між паперовою та електронною книжкою, я завжди виберу паперову»

5

.

Мотиви вибору дитячої книжки

6

 BLUE_LINE

Читання для задоволення

Більшість дітей віком від 6 до 17 років згодні з тим, що «читання дуже важливе для їхнього майбутнього» (86%), крім того, 6 з 10 дітей (58%) стверджують, що люблять читати для задоволення.

Щодо пошуку нових книжок для читання, то з результатів опитування можна зробити висновок, що батьки дещо недооцінюють рівень цієї проблеми. Лише 29% батьків погодились з тим, що їхні діти мають з цим труднощі, в той час як 41% з усіх опитаних дітей відповіли, що для них це справді проблемне питання; крім того, цей показник зростає до 57% серед дітей, які загалом не дуже часто читають, і становить лише 26% серед опитаних дітей, які регулярно читають книжки.

В пошуках цікавих книжок діти звертаються за порадою до вчителів та шкільних бібліотекарів (51%), братів, сестер та друзів (50%). Для дітей у віці 6-11 років джерелом книжкових рекомендацій є також шкільні книжкові клуби та ярмарки, тоді як діти 12-17 років більше довіряють соціальним мережам.

Читайте також: Саміт дитячої книги: чому соцмережі стимулюють читання

 .

Відсоток дітей, які читають для задоволення 5-7 разів на тиждень

7

.

«Мені важко знайти книжку, яка б мені сподобалась»

8

.

Батьки: «Моя дитина зіштовхується з труднощами під час пошуку книжки»

Діти: «Мені важко знайти книжку, яка б мені сподобалась»

9

 

BLUE_LINE

Читання вголос

77% батьків, які мають дітей віком 0-5 років, розповідають, що почали читати вголос книжки своїм дітям коли їм не було ще й 1 року, більше того, 40% батьків почали читати дитині вголос до досягнення нею 3 місяців.

Опитування показало батьки 3-5-річних дітей почали читати їм вголос частіше, і роблять це 5-7 днів на тиждень.  В 2014 році відсоток таких батьків становив 55%, тоді як у 2016 – 62%.  Щоправда, після досягнення дітьми 5-8-річного віку їм читають вголос все рідше й рідше.

Діти віком 6-11 років та їхні батьки стверджують, що насолоджуються спільним читанням вголос, оскільки це чудовий спосіб провести разом час (72-77%) і повеселитись (66%-67%).

Читайте також: Табуйовані теми у підлітковій літературі: важливі цитати

.

Коли батьки починають читати дітям вголос?

10

.

Кількість книжок, які батьки прочитують дітям вголос за один раз

11

.

Чому батьки і діти люблять спільне читання вголос?

12

 BLUE_LINE

Читання під час літніх канікул

Всупереч поширеному стереотипу, 6 із 10 дітей у віці 6-17 років стверджують, що «справді отримують задоволення від читання книжок влітку» (62%), адже «просто насолоджуються читанням» та вважають це «способом весело провести час».

90% батьків та 80% дітей згодні з тим, що читання під час літніх канікул стане в пригоді дітям під час навчання в школі. Зокрема, батьки вважають, що такий спосіб проведення дозволить дітям тримати розум у тонусі і розвинути читацькі навички.

В середньому дитина прочитує 8 книжок за літо; тим не менш, 1 дитина з 5 у віці 12-17 років і 1 дитина з 5 серед менш забезпечених сімей не прочитали влітку жодної книжки.

Майже половина батьків, що мають дітей віком 6-17 років (48%), чули про літній спад – втрату під час канікул частини знань і вмінь, здобутих у школі. Батьки, що мають нижчий рівень доходу, чули про це рідше (38%). Найчастіше джерелом такої інформації є вчителі та школи.

Читайте також: Дитячий психолог про те, як привчити дітей до читання

.

Чому батьки вважають корисним читання під час літніх канікул?

13

.

Чому діти вважають корисним читання під час літніх канікул?

14

.

Як батьки спонукають своїх дітей до читання під час літніх канікул?

15

 BLUE_LINE

Улюблені дитячі книжки

Батьки називають твори Доктора Сьюза, серії книжок «Будиночок на чарівному дереві» Мері Поуп Осборн, «Щоденник слабака» Джефа Кіні, «Хроніки Нарнії» К. С. Льюїса та «Гаррі Поттер» ДЖ. К. Ролінґ серед тих, які має прочитати кожна дитина, і самі діти з цим цілковито згодні.

.

Топ-5 книжок, які має прочитати кожна дитина (за версією батьків)

16

 

17

 

Переклад: Сергій Стократюк, Олександра Брунова

Інфографіка адаптована Олександрою Бруновою

Чільне зображення: Grace Lin

 

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe