Читомо > Новинки до Книжкового Арсеналу-2016 > Нон-фікшн

Нон-фікшн

Архів Розстріляного Відродження. Лесь Курбас і театр «Березіль»

Архів Розстріляного Відродження. Лесь Курбас і театр «Березіль»: Архівні документи (1927—1988) / Упорядкування, передмова, коментарі Ольги Бертелсен. — Т. 2. — К. : Смолоскип, 2016. — 504 с. ISBN 978-617-7173-40-2

До цього видання увійшли архівні матеріали про видатного українського режисера, актора та теоретика театру Олександра Степановича Курбаса і його театр «Березіль». Документи розкривають нелегкі будні театру в його харківський період, стосунки між акторами, ставлення акторів до майстра, а також ставлення влади до театру і його керівника. У книзі подано матеріали архівно-слідчої справи Курбаса та матеріали, пов’язані з його реабілітацією. Документи цієї колекції зберігаються в архівах Києва і Харкова. Більшість документів оприлюднюється вперше.

Збірка буде цікавою історикам, мистецтвознавцям, зокрема любителям і знавцям театрального мистецтва, та всім, хто цікавиться історією культурного будівництва і сталінських репресій в Україні в 1920–1930-ті роки.

Ціна: 100 грн

Цинкові хлопчики. Світлана Алексієвич

Номер стенду: В15

Цинкові хлопчики / Світлана Алексієвич ; пер. з рос. Тетяни Комлик і Дзвінки Торохтушко. — Х. : Віват, 2016. — 368 с.

Ще одна книжка про війну з художньо-документального циклу «Голоси Утопії» російськомовної білоруської письменниці Світлани Алексієвич.

Без цього роману вже неможливо уявити історію афганської війни й останніх років радянської влади. На його сторінках розкрито правдиві реальні життєві сюжети про ту війну в спогадах тих, чиї життя розділилися на до і після, передано горе матерів «цинкових хлопчиків», які прагнули дізнатися правду про те, як і за що воювали та гинули в Афгані їхні сини.

У війни не жіноче обличчя. Світлана Алексієвич

Номер стенду: В15

Алексієвич С. У війни не жіноче обличчя / Світлана Алексієвич ; пер. з рос. В. Рафєєнка. — Х. : Віват, 2016. — 400 с.

Ця книжка про війну розпочинає художньо-документальний цикл «Голоси Утопії» російськомовної білоруської письменниці Світлани Алексієвич.

Книга-сповідь, документ людської пам’яті, запис історій жінок, яким війна дала в руки зброю для захисту рідної землі від фашизму. Це дослідження духовного світу жінок, що виживали в нелюдських умовах війни.

В’ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою. Василь Деревінський

Номер стенду: В15

Деревінський В.?Ф. В’ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою / Василь Деревінський. — Х. : Віват, 2016. — 496 с. : іл. — (Гордість нації).

Доля кидала його в найнижчі низини і підіймала до найвищих висот. Тесляр, редактор, літературний критик, політв’язень, журналіст, кочегар, лідер партії Народний Рух України, ініціатор заснування Української Гельсінської спілки — це все про В’ячеслава Чорновола.

Він був тричі ув’язнений радянською владою, але зумів підняти між­народну громадськість на захист політв’язнів у Радянському Союзі. Він став депутатом і активно боровся за незалежну українську державу. У чому ж полягає феномен цієї людини? Чи була його смерть політичним замовним убивством? Дізнайтеся відповіді на ці питання вже зараз.

То АТО. Дневник добровольца. Дмитрий Якорнов

Номер стенду: В15

Якорнов Д. Е. То АТО. Дневник добровольца / Дмитрий Якорнов. — Х. : Виват, 2016. — 400 с.

Хотели новостей с передовой? С самого пылу-жару? Да не тех, что по телерадио, а из первых рук! Так вот, получите. Это они и есть. Книга в ваших руках — дневник воина АТО, добровольно отправившегося туда именно для того, чтобы все увидеть своими глазами и нам рассказать. И про учебку, и про ночные дежурства, и про синюшные будни ВСУ, и про обыкновенный армейский маразм на каждом шагу. Да рассказать не скучно и казенно, а живым разговорным, без купюр и притом весело до коликов! А что ж нам, плакать, что ли?

Благодаря своим честным и подробным описаниям книга вышла за рамки художественной беллетристики и заняла место в каталоге исторических хроник. Узнайте все об этой войне, увиденной глазами, по крайней мере, одного из непосредственных участников. Лексика для взрослых!

Кишеньковий сміттяр. Кері Сміт

Номер стенду: С04

Сміт К. Кишеньковий сміттяр / Кері Сміт ; пер. з англ. Г. Литвиненко. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 208 с. : іл.

Відмовся від звичного способу мислення й почни робити те, на що ніколи не наважувався! Як саме? Відчуй себе сміттярем, вируши на пошуки найнеочікуваніших предметів: слона, зеленої плями, червоної мотузки, оригамі, п’яти ґудзиків, шматочків пазлу та пінопласту, листівки, обгортки, чотирьох квадратів, кількох трикутників чи уламків гірської породи. Змінити свою уяву про навколишній світ. Це завжди цікаво, захопливо й радісно! Жодних обмежень і правил! Залучай друзів і починай цікаву подорож світом відкриттів! 1, 2, 3 — гру розпочато!

Книжка-сенсація, яка розійшлася мільйонними накладами! Обережно! Занудам протипоказано! Сприяє розвитку креативності та прищеплює новий погляд на світ!

Rework. Ця книжка змінить ваш погляд на бізнес. Джейсон Фрайд, Девід Хайнемайєр Хенссон

Номер стенду: С04

Дж. Фрайд, Д. Х. Хенссон. Rework. Ця книжка змінить ваш погляд на бізнес / Джейсон Фрайд, Девід Хайнемайєр Хенссон. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 176 с.

Настав час відкинути традиційні уявлення про ведення бізнесу! Дізнайтеся, як започаткувати справу чи вдосконалити ведення бізнесу.

Автори крок за кроком навчать вас, як почати справу; пояснять, чому вам треба менше, ніж ви думаєте; порадять, як зробити так, щоб про вас дізналися; порекомендують, кого і коли варто взяти на роботу, а також як з усім цим упоратися.

Книжка надихає та дає практичну базу для руху вперед!

Перекладено за виданням: Fried J., Hansson H. D. Rework / Jason Fried, David Heinemeier Hansson. — USA : Crown Business, 2010. — 288 p.

Ціна на сайті видавництва: 100 грн

Всесвіт за колючим дротом. Мирослав Маринович

Номер стенду: Д10  

Маринович М. Всесвіт за колючим дротом (Спогади і роздуми дисидента) / Мирослав Маринович.— Львів: Видавництво Українського католицького університету, 2016. — 536 с. + 28 с. іл.

Автор у брежнєвські часи відбув 10 років ув’язнення в концтаборі й на засланні – за участь у правозахисній Українській Гельсінкській групі (УГГ). Це була перша не підпільна група Руху опору, яка, діючи відкрито, тривалий час показувала всьому світові ситуацію з правами людини в підрадянській Україні. Народжений у Галичині вже після Другої світової війни і виховуваний у радянській школі, автор показує у своїх спогадах роль галицької родини у формуванні позиції спротиву тоталітарному режимові. Живо, цікаво й відверто розповідає про життя в підрадянському Києві в епоху Гельсінкського руху, про діяльність УГГ та її членів, про несправедливі арешти і радянське кривосуддя. Детально змальовує картини життя політичних в’язнів у концтаборі. Описує обставини свого заслання в Казахстані. Велику увагу приділяє духовному зростанню людини. Ділиться своїми роздумами про дисидентство і природу тоталітаризму. І врешті виносить присуд комуністичній системі.

«Де скарб Твій…» – бесіди владики Любомира Гузара з підприємцями

Номер стенду: Д10 

«Де скарб Твій…» – бесіди владики Любомира Гузара з підприємцями / Львівська бізнес-школа УКУ. — Львів : Видавництво Українського католицького університету, 2016. — 72 с.

У цій книжці зібрано і згруповано за тематичними блоками відповіді колишнього предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви владики Любомира Гузара на запитання підприємців під час зустрічей дискусійного клубу «Бізнес-Credo», що їх організувала Львівська бізнес-школа УКУ (LvBS) у 2012 та 2015 роках. Теми цих зустрічей, що цікавили українських бізнесменів, – завжди актуальні питання моралі та цінностей в особистому житті, у бізнесі, загалом у державі та суспільстві.

Дві зустрічі в 2015 році були присвячені 150-літтю від дня народження митрополита Андрея Шептицького, зокрема його посланню «Як будувати Рідну Хату». Тож короткі та влучні, не позбавлені гумору відповіді владики Любомира на запитання підприємців великою мірою подані у світлі вчення митрополита Андрея, постать якого й сьогодні може служити зразком для наслідування. Сподіваємося, що ця збірочка стане для вдумливого Читача нагодою по-новому поглянути на буденні речі, переосмислити деякі аспекти своєї праці та взаємин з іншими, а також глибше пізнати підставові засади духовного життя.

Ханна Арендт або Любов до світу. Алоїз Принц

Номер стенду: Д13

Алоїз Принц. Ханна Арендт або Любов до світу. — К. : Темпора, 2016. — ISBN 978-617-569-265-3

Книжка «Ханна Арендт або Любов до світу» побачила світ у 1998 році, а у 2001 Алоїз Принц здобув за неї престижну нагороду «Evangelischer Buchpreis». У своїй праці Принц наголошує на тому, що філософію Арендт годі зрозуміти, якщо не зважати на складність її біографії. Ханна Арендт народилася у Німеччині, у роки фашизму побувала у концтаборі у Ґюрсі, емігрувала до Америки, де написала такі відомі праці, як «Витоки тоталітаризму», «Банальність зла. Суд над Айхманом в Єрусалимі», «Люди за темних часів». Як дослідницю Арендт цікавили насамперед темні сторони людини, природа зла і підкорення. Основну увагу у своїй книжці Принц приділяє поступовій кристалізації ідей Арендт і її складним стосункам з оточенням.

Нечуваний Нечуй. Реалізм в українській літературі. Максим Тарнавський

Номер стенду: Д21

Максим Тарнавський. Нечуваний Нечуй. Реалізм в українській літературі. — К. : Laurus, 2016. — 400 с.

Книжка канадського славіста, професора Торонтського університету переосмислює життя і творчість хрестоматійного класика. Біографія, тексти, контекст, війна з галицьким варіантом української мови і багато іншого — все, що треба знати про автора вітчизняної «сім’ї Адамсів» під однією палітуркою.

Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє. Ешлі Венс

Зал Малі.ua

Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє / Ешлі Венс ; переклад з англійської Мирослави Лузіної. — 2-ге вид. — К. : ТАО, 2016. — 416 с.

Серед легенд технологічного бізнесу, мабуть, саме Ілона Маска найбільше обдаровують гучними епітетами та приголомшливими порівняннями: його називають і Леонардо да Вінчі нашої епохи, і новим Стівом Джобсом. Без нього не було би ані платіжної системи PayPal, ані електромобілів Tesla, ані перших приватних космічних польотів. Він замірився не тільки пересадити людство на електромобілі, зняти його з нафтової голки завдяки сонячній енергії та мережі супер-зарядок для електромобілів, але й розпочати колонізацію Марса та зробити людську цивілізацію міжпланетною.

Знаний у світі технологій американський журналіст Ешлі Венс зміг отримати ексклюзивний доступ до Маска,, одного з найвідчайдушніших підприємців Кремнієвої долини і світу, а також до його родини, колег та друзів. Ця книжка відстежує його шлях від непростого дитинства у Південній Африці й аж до сходження на вершини світового бізнесу. Венс проінтерв’ював майже триста осіб та провів понад 50 годин у розмовах з Маском, аби розповісти історію компаній, які змінюють світ та розкрити непросту особистість підприємця-інноватора, який втілює в реальність задуми планетарного та міжпланетного масштабу.

Переглянути фрагмент

Забуті науки. Ренс Бод

Номер стенду: С10

Бод Ренс. Забуті науки. Історія гуманітарних наук / Ренс Бод ; пер. з нідерландської Ярослава Довгополого. — К. : Вид-во Жупанського, 2016. — (Історична думка). — 376 с.

У наш час комп’ютерних технологій, приголомшливих відкриттів у царині математики, фізики, астрономії, хімії, біології й генетики, гуманітарні науки у суспільній свідомості відійшли убік, зайняли другорядне місце і на перший погляд вважаються не настільки важливими, як точні науки. Але не варто забувати, що саме гуманітарні науки є тими першими пранауками, з яких пізніше зародилися всі точні науки.

Ренс Бод, професор інформаційних та гуманітарних наук в Амстердамському університеті створив першу доступну оглядову історію гуманітарних наук з моменту їхнього зародження (бл. 600 року до нар. Хр.) і аж до початку XXI століття.

Куншт

Куншт №3. — К. : Куншт, 2016. — 104 с.

Науково-популярний журнал українською. У третьому випуску читайте про сни, психологічну підготовку космонавтів, штучне запліднення та генномодифікованих мишей

Антологія української літературно-критичної думки першої половини ХХ ст.

Номер стенду: Д06

Антологія української літературно-критичної думки першої половини ХХ ст. / Упоряд. В. Агеєва. – К. : Смолоскип, 2016. – 912 с.

Антологія представляє різні тенденції й напрями в українській літературній критиці першої половини ХХ століття. Зібрані в книжці тексти дають змогу простежити кілька цікавих мистецьких сюжетів, важливих поворотів у розвитку літературного процесу. При початку віку йшлося про модерністську естетичну революцію, розрив з реалізмом та українофільською традицією. Складні колізії у боротьбі ґенерацій означено й проінтерпретовано насамперед авторами журналу «Українська хата», такими послідовними речниками естетизму, як М. Євшан та М. Сріблянський. Символістські та формалістські інтенції виявилися у статтях, публікованих на сторінках «Музагету» й «Мистецтва». У двадцяті роки обстоювання модерністських вартостей означало водночас боротьбу за мистецьку автономію в умовах посилення імперського культурного тиску. У літературній дискусії 1925–1928 рр. ваплітяни й неокласики, «ліві» та «праві» часто виступали однозгідно. Критичні статті київських неокласиків, зокрема Миколи Зерова, дають уявлення про український варіант формалізму. Надзвичайно цікавими були авангардистські концепції; на сторінках «Нової ґенерації» обговорювалася поетика авангардного «лівого» роману, розвиток футуристської поезії. В еміґраційному Мистецькому Українському Русі почасти продовжувалися полеміки, ґвалтовно обірвані радянською цензурою при кінці двадцятих. Серед проблем, дискутованих мурівськими літераторами, – роль і місце неокласицизму як авторитетної стильової традиції, засади творення «великої» літератури, що мала б репрезентувати Україну по Другій світовій війні. Літературна критика модерністської доби означила увагу до форми, стилю, сприяла усталенню ієрархії естетичних вартостей.

Гюсейнові городи у витягу історій із заходу та сходу. Мустафа Наїма

Номер стенду: С10

Наїма, Мустафа / Гюсейнові городи у витягу історій із заходу та сходу. (Повідомлення про Україну) / Мустафа Наїма ; пер. з османсько-турецької О. Галенка та О. Кульчинського. – К. : Вид-во Жупанського, 2016, 288 с.: іл. – (Історична думка)

Хроніка Мустафи Наїми описує події в Османській імперії 1593–1660 рр. Багато з них стосуються України, адже османці вважали її небезпечним пограниччям. У цій книзі зібрано і перекладено українською мовою повідомлення про події на Хотинщині, Очаківщині та Буджаку, про стосунки Османів з Кримським ханатом і кримськими татарами, нарешті про українську козаччину. Перекладачі прагнули якомога повніше передати тонкощі мудрованого османського наративу, а спеціальні студії допоможуть читачеві краще розібратися у його явних та прихованих смислах.

Філософська думка кримського ханства. Михайло Якубович

Номер стенду: С29

Якубович М. М. Філософська думка кримського ханства : монографія / Михайло Якубович. – К. : КОМОРА, 2016 – 448 с.

Михайло Якубович (1986) — сходознавець, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Національного університету «Острозька академія». Автор повного перекладу Корану українською мовою, а також численних наукових публікацій з питань ісламської філософії в українських і зарубіжних академічних журналах. Виступав із лекціями й доповідями в університетах Бельгії, Білорусі, Ірану, Німеччини, Польщі, Росії, Саудівської Аравії, США, Туреччини та ін.

Ця книжка — перше комплексне наукове дослідження релігійно-філософської спадщини Кримського ханства XV—XVIII століття, що показує розвиток його основних інтелектуальних традицій — правознавства й апологетики, дискурсивного богослов’я та містицизму (суфізму) — в глобальному контексті мусульманської філософії посткласичного періоду. Крім того, авторові вдалося реконструювати біографії найвидатніших мислителів Кримського ханства, а в додатках вміщено фрагменти їхніх праць, перекладені безпосередньо з рукописних та друкованих першоджерел. Значну частину використаних джерел уведено в науковий обіг уперше в світовій сходознавчій практиці.

Автобіографія у чотири руки. Єжи Ґєдройць

Автобіографія у чотири руки / Єжи Ґєдройць. — К. : Дух і літера, 2015. — 408 с.

Ця книга – автобіографія Єжи Ґєдройця – людини надзвичайної інтелектуальної потуги, великого польського видавця та громадського діяча. Відкритість політики як головна засада демократії та політичної стабільності, свобода слова стали лейтмотивом усього його життя. Все, що робив Єжи Ґєдройць, було просякнуто любов’ю до кожної окремої людини і жагою не до існування, а до життя. Його волею була видана антологія української літератури 1917–1933 років, що відображала поступ та перерване життя українського письменства – «Розстріляне Відродження» (упорядник Ю. Лавріненко).

Ця автобіографія – питання до світу і пошук відповідей на них видатних інтелектуалів ХХ століття. Книга стане справжнім скарбом для тих, хто цікавиться як постаттю Єжи Ґєдройця, так і історією Європи, боротьбою за свободу поляків та їхніх сусідів.

Ціна: 75 грн

Ціна питання. Євгеній Стасіневич

Ціна питання. 27 інтервю Євгенію Стасіневичу. — К. : Laurus, 2016. — 256 с.

Євгеній Стасіневич — літературний критик, літературознавець, запрошений лектор багатьох культурных проектів.. В цій книжці він постає перш за все уважним інтерв’юером, якого головним чином цікавлять питання культури і зокрема — літератури. Його співрозмовники – прозаїки і поети, історики і видавці, перекладачі і літературознавці.

Життя і тексти Йоаникія Ґалятовського. Наталя Яковенко

Номер стенду: Д21

Наталя Яковенко. Життя і тексти Йоаникія Ґалятовського. — К. : Laurus, 2016. — 604 с. : іл. + додатки

Нову книжку гуру українських істориків Наталі Яковенко присвячено найпопулярнішому православному автору другої половини ХVІІ століття, могилянському книжнику Йоаникію Ґалятовському. Через його життя і коло читання авторка малює широку інтелектуальну історію ранньомодерної України, полеміку з уніатами і юдеями, розповідає, що хвилювало тодішніх інтелектуалів, як функціонував імпорт ідей і текстів, як середньовічне світосприйняття поступалося місцем ранньомодерному. Книжку щедро проілюстровано, а науковий апарат настільки ґрунтовний, що його довелося винести в окремий том.

Чарунки долі. Вахтанґ Кебуладзе

Номер стенду: В29

Кебуладзе В. Чарунки долі : есеї / Вахтанґ Кебуладзе. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 160 с.

«Чарунки долі» — це збірка есеїв, у якій немає наскрізного сюжету, втім, окремі оповідки пов’язані між собою. В них вигулькують ті ж самі імена й історії, але в різних контекстах — так, зрештою, і плететься тканина людської долі та історії. На сторінках книжки зустрічаються філософи й митці з різних країн і часів. Автор змушує їх говорити одні з одними. Із цієї розмови народжуються нові історії, з яких і складено цю книжку.

Погортати тут

Це Воргол. Кетрін Інґрем

Номер стенду: В29

Інґрем К. Це Воргол / Кетрін Інґрем ; переклад Ростислав Паранько. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 80 с.

Енді Воргол є однією з найвідоміших та найбільш суперечливих особистостей у мистецтві другої половини XX століття. Протягом усього життя він створював безліч історій навколо своєї персони та став основоположником поп-арту, довівши, що мистецтво може бути прибутковим. Ілюстрований життєпис художника, неймовірні факти з його біографії і знамениті картини, розкажуть про життя та творчість митця-новатора.

Для тих, хто захоплюється творчістю Воргола та цікавиться мистецтвом загалом.

Donbas Studies. Гендерні дослідження

Збірка Donbas Studies. Гендерні дослідження. — Фонд ІЗОЛЯЦІЯ

Автори: Марина Вороніна, Леся Гасиджак, Катерина Яковленко, Олена Стяжкіна, Лінн Етвуд, Чой Чаттер’є, Антон Лягуша, Тамара Злобіна, Нина Потарская, Алевтина Кахидзе, Вікторія Савицька (інтерв’ю).

Упорядниця: Катерина Яковленко.

Створена у рамках проекту Донбаські студії фонду ІЗОЛЯЦІЯ за підтримки Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні, збірка Гендерні студії містить наукові та публіцистичні статті українських та зарубіжних авторів, а також інтерв’ю та ілюстрації, що описують життя жінок та чоловіків під час військових конфліктів та у переламні періоди розвитку Донбасу. Книга ставить за мету дослідити контекст Донбасу крізь гендерний аспект, висвітлити умови життя чоловіків та жінок, їхні гендерні та соціальні ролі у східному регіоні України, а також світові приклади стратегій виживання в окупаційному та постокупаційному суспільствах.

In Wartime: Stories from Ukraine. Tim Judah

In Wartime: Stories from Ukraine. — United Kingdom : Penguin Books, 2016. — 288 p.

Making his way from the Polish border in the west, through the capital city and the heart of 2014 revolution, to the eastern frontline near the Russian border, seasoned war reporter Tim Judah brings a rare glimpse of the reality behind the headlines. Along the way he talks to the people living through the conflict – mothers, soldiers, businessmen, poets, politicians – whose memories of a contested past shape their attitudes, allegiances and hopes for the future.
Together, their stories paint a vivid picture of a nation trapped between powerful forces, both political and historical. This urgent, insightful account of the human side of the conflict in Ukraine is an evocative exploration of what the second largest country in Europe feels like in wartime.

Українська версія:

Тім Джуда – відомий британський журналіст та політичний аналітик, який пише для New York Review of Books та Economist, автор кількох книг про війну на Балканах. 2014 року Джуда вирушив до України та задокументував хроніку Євромайдану та війни на Донбасі.

In Wartime: Stories from Ukraine – це репортажі з місця подій та інтерв’ю з людьми із різних куточків України у супроводі власних фото Тіма Джуда. Книга є виваженим поглядом журналіста-міжнародника на новітню історію України.

Переселенці. Люди, які не загубили себе

Номер стенду: С30

Переселенці. Люди, які не загубили себе / упорядник Світлана Ославська. — Брустурів : Дискурсус, 2016. — 176 с.

У цій книзі — історії людей, яких спіткало велике лихо — війна. Вони були вимушені покинути рідні місця й міста, роботу й друзів… Але, ставши переселенцями, не загубили найголовніше — себе. Бо коли в людині є Людина, то завжди можна дати собі раду.

Ціна на сайті видавництва: 38 грн

Дороги й середохрестя. Віра Агеєва

Номер стенду: В29

Агеєва Віра. Дороги й середохрестя : есеї / Віра Агеєва. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 352 с.

Ця книжка — спроба розглянути найцікавіші тенденції й повороти, зміни і зміщення, розломи і зсуви у складному й контроверсійному українському літературному розвитку ХХ–ХХІ століть. Велику увагу відведено автобіографічному дискурсу. Видатний письменник завжди цікавий читачеві не лише своїми текстами, а й біографією, тими аспектами особистого досвіду, які наснажують художній твір, так чи так відбиваються у сюжетах, психології персонажів, навіть в обмовках, шифрах, грі приховування / (напів)відкривання. Мозаїка стилів, шукань, художніх прямувань, творчих біографій розгортається у зверненні до текстів Олександра Довженка, Миколи Бажана, Майка Йогансена, Юрія Косача, Оксани Забужко, Сергія Жадана. Попри те, що саме міжґенераційні конфлікти й рухають мистецький розвиток, бунтівливі діти все ж багато чим завдячують своїм «літературним батькам». Бо від традиції конче треба втікати, але ніколи не можна втекти.

Погортати тут

Реактивність літератури. Ярослав Поліщук

Номер стенду: Д07

Поліщук Я. Реактивність літератури / Ярослав Поліщук. — К. : Академвидав, 2016. — 192 с.  

Побачити у творі літератури оголений нерв дійсності, а не лише круту екзотику або приємну розвагу, пережити в тексті біль, сором, розпач, екзистенційну пустку і все-таки — надію… Пережити в драматичному минулому, яке і тепер необхідно по-новому розуміти, і в сьогоденні, яке шокує, вчить і не стає уроком. Перетерпіти все те разом з героями творів Юрія Винничука, Сергія Жадана, Оксани Забужко, Галини Пагутяк, Василя Слапчука, Бориса Гуменюка. Таким шляхом пішов автор цієї самобутньої праці, аналізуючи найрезонансніші явища і найзначущіші тенденції сучасної української літератури.

А кожен, хто вдумливо формує світ свого читання і стежить  за новітніми процесами літературного життя,  знайде в ній свої спонуки для розмірковувань про час, людину і слово.

Важкі рішення. Гілларі Клінтон

Номер стенду: С12

Важкі рішення / Гілларі Клінтон; пер. з англійської Лесь Герасимчук. – К. : Наш Формат, 2016. – 600 с.

Програвши президентські перегони 2008 року, Гілларі Клінтон через рік опиняється на посту Держсекретаря США, де пліч-о-пліч працює з своїм колишнім суперником – Бараком Обамою. Ця книга – відверті спогади Клінтон про свою роботу у ролі Держсекретаря США, що відповідає за один з основних напрямів діяльності Адміністрації президента – зовнішньополітичний. Книга «Важкі рішення» розповідає нам про те, що відбувалося за «зачиненими дверима»:  проливає світло на війну в Афганістані та злісну проблему США – Сирію; показує як Америка змогла вийти зі скандалу з WikiLeaks, не втративши обличчя; вкотре піднімає такі важливі питання як проблема зміни клімату та порушення прав людини. У своїй книзі Держсекретар постає нам у ролі і як сильної жінки-політика, і як люблячої дочки та матері. Клінтон довелося працювати у непрості часи, які вимагають важких рішень. Саме про ці рішення вона відверто розповідає у своїх мемуарах.

Книга на сайті видавництва

Сміття і люди. Зворотний бік споживання. Еріксен Томас Гілланд

Номер стенду: Д04

Еріксен Томас Гілланд. Сміття і люди. Зворотний бік споживання?/ Томас Гілланд Еріксен ; пер. з норвезьк. – К.?:?Ніка-Центр, 2016. — 224?с. – (Серія «VIAE HUMANAE»; вип. 9).

Книжка знаного норвезького вченого-антрополога Томаса Гілланда Еріксена «Сміття і люди» – це розгляд різних аспектів співіснування людської ойкумени та світу відходів. Попри свою назву, це зовсім не екологічна розвідка й не інструкція порятунку світу від забруднення та різних відходів. Автор розглядає сміття як невід’ємну рису людського способу існування.

Зазвичай мало хто знає, скільки реально сміття ми виробляємо. Мало кому відомо, що під час створення одиниці більшості пластикових предметів продукується більший об’єм відходів, аніж об’єм самої тієї речі. Усвідомити і відчути реальність сучасного виробництва та, що головне, споживання – ось те, що пропонує нам Еріксен, і, звичайно ж, пуститись у роздуми разом із ним.

У цій книжці ідеться про хаос і порядок, загальнолюдську відразу до всього гидкого, а також про те, що ми робимо у мінливих обставинах, аби утримувати цей темний — і смердючий — бік життя подалі від себе. Та насамперед ідеться про те, як позбутися сміття, перетворивши його при цьому на щось корисне. А ще автор згадує одну з найболючіших проблем сучасності – засмічення мізків.

Українською перекладена вперше.

Розрахована на вчених і студентів – істориків, антропологів, філософів, соціологів, а також тих, хто цікавиться проблемами екології.

Уявлена глобалізація. Нестор Ґарсія Канкліні

Номер стенду: Д04

Уявлена глобалізація / Нестор Ґарсія Канкліні. – К. : Видавництво Анетти Антоненко ;?К.?:?Ніка-Центр, 2016. – 256 с.

Це дослідження масової та міської культури, нових неординарних процесів реальності, культурних змін і пошуків управління ними. Після двох десятиліть дослідження глобалізації як невідворотної долі сьогодення автор розглядає втрачені взаємопроникнення і нерівності та нерівномірності процесів глобалізації. Багато уваги приділено проблемам урбаністики, міському просторові як уособленню глобалізації, а також поняттю пограниччя, його впливу на глобалізований світ.

Розрахована на соціологів, політологів, економістів і культурологів, а також на широкий загал читачів, яких цікавить розвиток сучасних суспільств.

Нестор Ґарсія Канкліні (нар. 1939) – всесвітньо відомий аргентинський антрополог, соціолог, культуролог, дослідник мистецтва і літератури та письменник-есеїст. Він закінчив Національний університет Ла Плати у 1975 р., захистив там докторську дисертацію. Здобув ступінь доктора в Університеті Париж X – Нантер. Викладав в університетах Ла Плати, Буенос-Айреса, Сан-Паулу, Барселони, Остина, Стенфорда, Неаполя та інших. З 1990 р. живе у Мехіко та обіймає посаду професора в Автономному університеті Метрополітана. Також очолює програму досліджень міської культури.

Видавнича ціна: паперова книжка – 90 грн; цифрова книжка (PDF, EPUB, MOBI) – 50 грн

Читати фрагмент

Чорнобильська молитва: хроніка майбутнього. Світлана Алексієвич

Номер стенду: С29

Світлана Алексієвич. Чорнобильська молитва: хроніка майбутнього : Роман / Переклад і післямова Оксани Забужко. — К. : КОМОРА, 2016. — 288 с.

Світлана Алексієвич — всесвітньовідома білоруська письменниця, творець унікального документально-художнього методу, заснованого на творчо сконцентрованих розмовах із реальними людьми. Її книги перекладено на понад двадцять мов. Лауреат багатьох літературних премій, зокрема премії Курта Тухольського (Шведський ПЕН) «За мужність і гідність у літературі», премії Андрія Синявського «За шляхетність у літературі», російської незалежної премії «Тріумф», лейпцизької премії «За європейське порозуміння-98» та премії Гердера. 2015 року стала лауреатом Нобелівської премії в галузі літератури «за багатоголосу творчість, яка є пам’ятником стражданню та мужності у наш час».

2000 року під тиском режиму Аляксандра Лукашенка виїхала з Білорусі, жила в Італії, Німеччині, Франції та Швеції, 2013 року повернулася до Мінська.

Художньо-документальний роман білоруської письменниці Світлани Алексієвич, Нобелівської лауреатки 2015 року, говорить голосами «маленьких людей» про катастрофу, що зруйнувала мільйони життів, перевернула світогляд цілого покоління, а заразом відхилила залізну завісу й підважила непорушну, здавалося, конструкцію радянської держави. Роман створено на основі розлогих інтерв’ю з очевидцями та потерпілими від Чорнобильської трагедії: ліквідаторами та їхніми близькими, вимушеними переселенцями з уражених радіацією регіонів та самоселами «зони», посадовцями, від рішень яких залежали долі десятків тисяч людей, та дітьми, котрі знали, що народилися вже приреченими.

Переклад українською та післямова Оксани Забужко.

Танечні ведмеді. Вітольд Шабловський

Номер стенду: Д13

Шабловський Вітольд. Танечні ведмеді. — К. : Темпора, 2016. — 300 с. — ISBN 978-617-569-236-3

Танечні ведмеді, точніше відмова від них,— це алегорія посткомуністичної трансформації. У першій частині книги автор описує давню і, на думку захисників тварин, дику традицію дресирування ведмедів і поступову відмову від неї в Болгарії, друга частина?—?про болючі моменти посткомуністичного життя у різних країнах (Польща, Україна, Естонія, Сербія, Албанія, Куба, Грузія). Пропонована книга?—?яскравий приклад польського художнього репортажу.

Результативний конфлікт. Пітер Т. Коулман, Роберт Ферґюсон

Номер стенду: С12

Результативний конфлікт / Пітер Т. Коулман, Роберт Ферґюсон; пер. з англійської Інни Софієнко. – К. : Наш Формат, 2016. – 320 с.

Книга Пітера Коулмана та Роберта Ферґюсона «Результативний конфлікт» має дуже влучний підзаголовок – «Незгода – це сила, що працює на вас». Саме незгода, з якої, власне, і починається будь-який конфлікт, стає рушійною силою поступу в найрізноманітніших ситуаціях – від малих родинних суперечок до великих світових революцій.

До уваги читача – цілий калейдоскоп скрутних сюжетів, шляхи врегулювання конфлікту та методи застосування влади, найрізноманітніші пастки конфліктів, а також сім основних стратегій урегулювання яскравих та часом небезпечних спалахів конфлікту і влади: доброзичливості, підтримки, домінування, поступливості, самостійності, адаптації та непокори. Найкраще ці стратегії можна опанувати тоді, коли ви самі визначаєте, якими будуть ваші власні дії та результати під час конфлікту. З цією метою у книзі запропоновано інструменти для самооцінювання, вправи, перелік запитань для перевірки та зведені таблиці, що допомагатимуть менеджерам, керівникам, адміністраторам, вчителям, медіаторам, переговіникам, консультантам та адвокатам у цьому дуже непростому питанні.

Для керівників усіх ланок та їхніх підлеглих, батьків, а також для тих, хто хоче навчитися мистецтву врегулювання конфліктів.

Книга на сайті видавництва

Як виховати дорослого. Джулі Літкотт-Гаймс

Номер стенду: С12

Як виховати дорослого / Джулі Літкотт-Гаймс; пер. з англійської Олени Замойської. – К. : Наш Формат, 2016. – 400 с.

Ідея створити цю книгу виникла у Джулі Літкотт-Гаймс, коли вона обіймала посаду декана першокурсників у Стенфордському університеті. Протягом десяти років роботи авторка помітила загрозливу тенденцію, що кожного року дедалі дужче поширювалася серед першокурсників. Студенти скеровували всі свої зусилля на отримання примарного успіху та високих балів, проте були геть безпорадні у звичайному житті, не здатні самотужки визначити власні пріоритети та уподобання, не готові до самостійного життя в найелементарніших його аспектах.

Батьківська гіперопіка, на думку Джулі Літкотт-Гаймс, уже набула масштабів катастрофи. Сучасна молодь не готова найближчим часом перебрати на себе відповідальність за долю країни. Ба більше, вона не готова навіть відповідати за власне життя.

На численних життєвих прикладах і багаторічних дослідженнях авторка показує, що батькам насамперед потрібно не перевиховувати дітей, а змінюватися самим. І ці зміни Джулі починає з себе. На прикладі власної родини авторка демонструє як вирватися з лабетів надмірної опіки щодо власних дітей, і перестати поповнювати лави «батьків-квочок».

Книга на сайті видавництва

Символическая антропология. Давиде Наваррия

Номер стенду: Д12

Наваррия Д. З народу руського. Символическая антропология. Человек религиозный и его опит священного / Давиде Наваррия. — К. : Дух і літера, 2016. — 376 с. 

Данная книга является введением в символическую антропологию, дисциплину, которая рассматривает человека как живое существо, характеризующееся особой модальностью отношения к реальному. Эта модальность может быть названа символической или религиозной. Книга предлагает анализ наиболее значимых теорий, составляющих основу данного направления антропологических исследований. Элиаде, Видаль, Дюран – каждый из этих мыслителей обращается к символу как ключу, способному стать определяющей и неотъемлемой частью решения вопроса об отличительной черте вида sapiens. Путь, намеченный в книге, начинается с символа и ведет к двум другим «константам священного»: мифу и ритуалу.

Ціна: 63 грн

З народу руського. Шляхта Київщини, Волині та Брацлавщини (1569-1648). Генрик Літвін

Номер стенду: Д12

Літвін Г. З народу руського. Шляхта Київщини, Волині та Брацлавщини (1569-1648) / Генрик Літвін. — К. : Дух і літера, 2016. — 616 с. 

Книжка є результатом двадцятилітніх зацікавлень автора ранньомодерною українською історією. В центрі його досліджень – шляхта Київщини, Волині та Брацлавщини. Автор пов’язує в густе мереживо роди, родини, клани, фокусує увагу не лише на представниках еліти, а й вихоплює у минулого цілком пересічних осіб. Він ретельно аналізує, як бідніли та збагачувалися окремі роди, а водночас – як земля конвертувалася в нематеріальне багатство – престиж у спільноті. Автор також торкається низки контроверсійних питань перебування українських теренів у складі Речі Посполитої. Це передусім – політична та культурна «полонізація» української шляхти: її покатоличення, експансія польської шляхти на Схід тощо. За допомогою цих мозаїчних фрагментів минулого автор демонструє, як зі своєрідної автономії руських земель у Речі Посполитій Двох Народів постає та утверджується «руський народ» як Третій суб’єкт федерації.

Ціна: 125 грн

1986. Чорнобильські хроніки. Сергій Трохим

Номер стенду: С30

Трохим Сергій. 1986. Чорнобильські хроніки / Сергій Трохим. — Брустурів : Дискурсус, 2016

У книзі розповідається про те, як через об’єктиви телекамер українських журналістів світ дізнавався, що ж реально відбувалося в зоні відчуження. Автор не тільки торкається фактів з історії трагедії Чорнобиля. Він доводить, що ця масштабна катастрофа стала саме тією безповоротною подією в історії Радянської імперії, що призвела до її розпаду. Зоря Полин — прикінцевий акорд сумної мелодії, що передує остаточному фіналу. Далі — агонія величезної країни.

Орвелл і біженці: невідома історія «Колгоспу тварин». Андреа Чалупа

Номер стенду: С10

Чалупа Андреа. Орвелл і біженці: невідома історія «Колгоспу тварин» / Андреа Чалупа; пер. із англійської Ірина Вушко, Маршал Комінс. — К. : Вид-во Жупанського, 2016. — 96 с. — (Серія «NonFiction»)

У цій книжці розповідається про незвичайні та важкі обставини з’яви першого у світі перекладу культового твору Джорджа Орвелла «Колгосп тварин», який був здійснений саме українською мовою. Тут висвітлюються невідомі для широкого загалу сторінки життя Джорджа Орвелла, який доклав дуже багато зусиль, щоб відкрити західному суспільству справжню суть радянського тоталітарного режиму. А ще описується життя та побут українців у німецьких таборах для переміщених осіб (DP camps), де і з’явився український переклад «Колгоспу тварин». Також зі слів очевидця, Олексія Кейса, ми дізнаємося про ті страшні події, які у 20–30 рр. минулого сторіччя відбувалися на теренах України і всього Радянського Союзу, – саме вони й спонукали Джорджа Орвелла до написання «Колгоспу тварин».

Філософія свободи. Ларс Свендсен

Номер стенду: С06

Свендсен Ларс Фр. Г. Філософія свободи / Ларс Фр. Г. Свендсен ; пер. з норвезьк. Софії Волковецької. – К. : Видавництво Анетти Антоненко ;?К.?:?Ніка-Центр, 2016. – 336 с.

Свобода – один з найцікавіших феноменів існування людини. Це багатовимірне філософське явище, що включає онтологічні, метафізичні, політичні й особистісні аспекти. Оригінальність книжки норвезького вченого Ларса Свендсена виявляється у тому, що він спромігся вибудувати цілісну концепцію свободи, а також зробив власний внесок до розуміння та критичного огляду поглядів різних філософів і різноманітних теорій. У коло питань, що їх розглянуто в його книжці, входять такі: чи може існувати свобода у всесвіті, яким керують закони природи? Що потрібно людині, щоб почуватися вільною? Яке суспільство ми маємо розбудувати, щоб його можна було назвати вільним? Які загрози чекають на свободу в сучасному суспільстві? Чи має свобода зазнавати певних обмежень? Та багато інших.

Розрахована на науковців, викладачів, студентів – філософів, політологів, соціологів, а також на широкий загал інтелектуалів, що цікавляться питаннями свободи

Ціна на сайті видавництва: 110 грн

Переглянути фрагмент

Самітний геній: Олесь Ульяненко. Ольга Пуніна

Номер стенду: Д07

Пуніна О. Самітний геній: Олесь Ульяненко : літературний портрет  / Ольга Пуніна. — К. : Академвидав, 2016. — 288 с. — (Серія «Життя і слово»)

Дивно склалося в нього: жив неприкаяним схимником. Був відкритим і категоричним у стосунках. Вважав себе містичним письменником. Стверджував, що його твори допомагають людині випалити звіра в собі. І був нещадно критикований за її «очорнення». Мав визнання не тільки «літературної богеми», а пішов нерозпізнаним. Загадковість Олеся Ульяненка стає зрозумілішою завдяки дослідженню його особистісної натури і творчої самобутності в моменти психічних осяянь і затемнень. Різнобічно і доступно аргументована праця «Самітний геній» наближає до розуміння Олеся Ульяненка як незвично цілісної особистості, допомагає побачити геніальне і в його прозі.

Літературознавців, психологів, культурологів і людей, яких захоплюють інтелектуальні тексти, чекають при читанні цієї книжки бентежні спостереження, враження і роздуми.

Олігархи. Багатство і влада у новій Росії. Девід Гоффман

Номер стенду: Д13

Гоффман Девіс. Олігархи. Багатство і влада у новій Росії. — К. : Темпора, 2016. — 580 с. — ISBN 978-617-569-232-5

У книжці лауреата Пулітцерівської премії Девіда Гоффмана описано події перехідного періоду російської історії – розпад СССР, приватизацію, перші президентські вибори, дефолт кінця 90-х і, зрештою, прихід до влади Владіміра Путіна. Гоффман розповідає свою історію через призму життя шести ключових російських олігархів, що піднялися саме у 90-і роки: Боріса Бєрєзовського, Міхаїла Ходорковського, Владіміра Ґусінського, Алєксандра Смолєнського, Юрія Лужкова та Анатолія Чубайса.

Книжка буде цікавою всім, хто прагне розібратися в новітній історії російського великого бізнесу.

Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ століття. Франсуаза Барб-Ґалль

Номер стенду: В29

Франсуаза Барб-Ґалль. Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ століття / пер. з фр. Софії Рябчук. — Львів: Видавництво Cтарого Лева, 2016. — 176 с.

Щоб продовжити захопливу бесіду, розпочату в бестселері «Як розмовляти з дітьми про мистецтво», авторка пропонує ознайомитися з творчістю сучасних художників і по-справжньому зрозуміти й полюбити мистецтво, яке може здаватися найскладнішим для розуміння. Для цього вона радить забути про всі упередження та ярлики, відкинути непевність — і показує, як довіритися художникам, як перейнятися кожним, навіть найхимернішим, твором; вчить дивитися, бачити і… просто насолоджуватися.

Книга зацікавить батьків та педагогів, які творчо підходять до розвитку дітей, а також — без жодних сумнівів! — усіх тих, хто хоче пізнати й оцінити мистецтво ХХ століття так щиро і відкрито, як діти.

Погортати тут

Українська література для дітей та юнацтва. Тетяна Качак

Номер стенду: Д07

Качак Т.  Українська література для дітей та юнацтва : підручник / Тетяна  Качак. — К. : ВЦ «Академія», 2016. — 352 с. — (Серія «Альма-матер»)

Читання  дає дитині небуденні враження і теми для роздумів. А розпізнана мудрість книг допомагає їй ставати особистістю. Щоб дитина обирала цінні книги, правильно думала про них і розвивала свій літературний смак, їй потрібен кваліфікований порадник. Завжди ним є вчитель, і саме майбутнім педагогам адресований цей підручник. Він пропонує естетично вмотивовану періодизацію історії літератури для дітей та юнацтва, розкриває її особливості, методику аналізу та інтерпретації творів фольклору і найпомітніших авторів від давнини до сьогодення.

Системно структурований, логічно і вправно написаний підручник прислужиться педагогам, дитячим психологам, фахівцям із дитячого читання, працівникам бібліотек, батькам, авторам і дослідникам творів для дітей та юнацтва. Кожному, хто переймається світом дитини, роллю в ньому книги і читання, він буде цікавим і корисним.

По освіту по світу: посібник із міжнародного стипендійного навчання. Тамара Марценюк

Номер стенду: Д06

Марценюк Тамара. По освіту по світу: посібник із міжнародного стипендійного навчання / Тамара Марценюк. – К. : Смолоскип,  2015. — 152 с.

Посібник про міжнародне стипендійне навчання написано на основі власного досвіду авторки та її знайомих і друзів. Перший розділ містить узагальнену і класифіковану інформацію про міжнародні освітні стипендійні програми, огляд найпопулярніших міжнародних програм, перелік джерел отримання інформації. Окрему увагу приділено тематиці навчання і дослідження у Скандинавії. У Розділі 2 йдеться про специфічні програми — Літні школи — які надають можливість поєднувати науку і туризм. Третій розділ стосується того, як успішно подати аплікаційні документи на міжнародну програму. Посібник стане у нагоді школярам, студентам, випускникам і загалом людям, які бажають вчитися за кордоном, зокрема на стипендійних програмах.

Ціна на сайті видавництва: 50 грн

Майдан. Свідчення

Номер стенду: Д12

Майдан. Свідчення / за редакцією Леоніда Фінберга та Уляни Головач. К. : Дух і літера,  2016. — 784 с.

Ця книга – добірка свідчень про події Революції Гідності в Україні (листопад 2013 – лютий 2014 років). Тут зібрано розповіді оборонців, медиків, священиків, митців – людей різного віку та фаху, мешканців практично всіх регіонів країни. Вони були учасниками й свідками Майдану – етапу «народження нової нації».

Майдан, поза сумнівом, стане одним із важливих символів української новітньої історії. Багатоголосся думок, представлених у книзі, ми певні, зацікавить як сьогоднішніх, так і прийдешніх читачів.

Ціна: 130 грн

Корупція: роздуми після Майдану. Віра Валлє

Корупція: роздуми після Майдану. Віра Валлє. — К. : Дух і літера», 2015. — 280 с.

Книга присвячена дослідженню проблеми корупції та пошуку шляхів протидії їй. Розглянуто вплив корупції на соціально-політичні процеси та проаналізовано психологічні аспекти цього феномена.

«Корупція: роздуми після Майдану» – це погляд автора на проблему корупції у контексті важливості ролі громадянського суспільства для демократизації та суспільного розвитку. Чи зможе Україна подолати корупцію? Які реформи необхідні для викорінення цього явища? Яка рушійна сила здатна вивести країну в нове перспективне русло розвитку?

Дієвою зброєю проти корупції є соціальна енергія єдності, яку відкрив в українцях Майдан, – енергія, яку українці повинні зберегти і спрямувати на вирішення нагальних поточних завдань розвитку держави.

Ціна: 99 грн

Сила життя. Гедоністичний маніфест. Мішель Онфре

Номер стенду: Д04

Онфре Мішель. Сила життя. Гедоністичний маніфест / Мішель Онфре ; переклад з французької. — К. : Ніка-Центр, 2016. – 192 с.

Написавши понад тридцять книг, – від першої «Живіт філософів» (1989) до «Трактату атеології» (українське видання 2010 року), – відомий французький філософ Мішель Онфре вирішив зібрати найголовніші свої ідеї в одній книзі. У цьому «Гедоністичному маніфесті» філософ ділиться своїми світоглядними, політичними, екзистенційними переконаннями.

Як мислити як художник? Чи можливо обґрунтувати етику на теренах естетики? Яке місце відведене Діонісові в цивілізації, підкореній пануванню Аполлона? Яка природа зв’язків між гедонізмом та анархізмом? Як застосовувати філософські ідеї на практиці? На що сподіватися людському тілу від постмодерних біотехнологій? Які стосунки між біографією мислителя та його текстами? Як формуються філософські міфи? Як «дехристиянізувати» західну думку? Чи можливі нові форми спільноти? Ці та інші запитання розглядаються в книзі.

Для широкого кола читачів.

Зима наближається. Гаррі Каспаров

Номер стенду: С04

Зима наближається / Гаррі Каспаров. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016

Гаррі Каспаров, тринадцятий чемпіон світу з шахів, уже багато років бореться проти путінського режиму, відстоюючи загальнолюдські цінності. У своїй новій книжці «Зима наближається» він закликає лідерів демократичного світу консолідувати зусилля у боротьбі з диктатором Путіним. Каспаров демонструє картину руйнівних внутрішніх процесів у Росії та її неминуче падіння у безодню. Це історія про те, як колишній кадебіст Володимир Путін зміг узурпувати владу в Росії та знищити опозицію. На переконання Каспарова, світ мусить не умиротворювати цього диктатора, а дати йому рішучу відсіч, змусити відповісти за жертв на сході України, загиблих пасажирів в рейсу MN17, вбитих опозиціонерів.

Перекладено за виданням: Kasparov G. Winter Is Coming / Garry Kasparov. — New York : Public Affairs, 2015. — 292 p.

Щоденник. 1948–1949, 1967–1968, 1971–1976. Осип Зінкевич

Номер стенду: Д06

Зінкевич Осип. Щоденник. 1948–1949, 1967–1968, 1971–1976 / Осип Зінкевич ; передм. Н. Ксьондзик.  – К. : Смолоскип, 2016. — 504 с.

Осип Зінкевич – не просто директор-засновник видавництва «Смолоскип», це його символ і натхненник. Пропонуємо увазі читачів книжку його щоденникових записів, з якої дізнаєтеся про діяльність українців в еміграції, сприяння дисидентському руху в підрадянській Україні, поширення самвидаву й історію створення нашого видавництва.

Видання стане у пригоді не лише тим, хто цікавиться історією, діаспорою, рухом опору та видавничою справою, а й тим, хто хоче знати, як малі справи залишають великі сліди в житті країни.

Ціна на сайті видавництва: 75 грн

Нарис про свободу волі. Пітер ван Інваґен

Номер стенду: Д12

Інваген Пітер ван. Нарис про свободу волі / Пітер Ван Інваґен. К. : Дух і літера, 2016. — 344 с.

Проблема свободи волі є однією з найважливіших у філософії. Чи може людина мати свободу волі у світі, де все обумовлене природною необхідністю і визначене наперед?

Ця книжка побачила світ 1983 року і зробила переворот у дискусіях про свободу волі в аналітичній філософській традиції. Її автор, видатний американський філософ Пітер ван Інваґен, послідовно обґрунтовує несумісність свободи волі та детермінізму і показує, як наша моральна відповідальність постає гарантом свободи волі. Книга буде цікавою не лише професійним філософам, а й широкому колу читачів.

Ціна: 79 грн

Метафізика. Майкл Лакс

Номер стенду: Д12

Лакс М. Метафізика: сучасний вступ / Майкл Лакс. — К. : Дух і літера, 2016. — 584 с.

Ця книга адресована і студентам, і фахівцям із філософії; вона зацікавить усіх, хто хоче зорієнтуватися в сучасній метафізиці. Книга висвітлює центральні метафізичні проблеми через характеристику основних поглядів та ретельний аналіз дискусій, представлених у сучасній літературі. Зокрема, розглядаються питання природи універсалій, модальностей і часу, проблеми індивідуації об’єктів та їхньої тяглості в часі, а також дуже важлива для сьогоднішньої метафізики дискусія між реалізмом та антиреалізмом. Книга написана живою мовою і містить багато прикладів, які прояснюють складні поняття. Багаторічний досвід викладання філософії автором та його безпосередня участь у сучасних метафізичних дебатах роблять цю книгу одним із найкращим посібників з метафізики.

Ціна: 119 грн

Історичний атлас України

Номер стенду: Д09

Історичний атлас України / керівник проєкту й автор-упорядник Юрій Лоза. — К. : Мапа, 2015. — 320 с.

ISBN 978-966-8804-44-1

Новий Історичний Атлас України видавництва «Мапа» охоплює всі періоди української історії — від появи людини в українських землях до найостанніших подій дня сьогоднішнього, включаючи війну путінської Росії проти України.

Мапи атласа згруповано в 9 тематично-хронологічних розділів. Окрім важливих історичних періодів, пов’язаних з розвитком первісних спільнот на українських землях, їх міґраціями, появою індоевропейців та протослов’янських, праслов’янських і власне слов’янських племен,  ми закцентували особливу увагу читача на періодах, що стосуються історії української державності (Київська Русь, Галицько-Волинська держава, Українська козацька держава, включно з автономними формуваннями у складі інших держав, а також державні традиції новітньої доби – Українська Народна Республіка, Українська Держава та квазідержава у складі СРСР – Українська РСР).

Більшість мап атласа абсолютно нові (зокрема це ті, що відображають історію українських земель у найдавніші часи, історію Української козацької держави, період поступової інкорпорації Гетьманщини і Запорожжя імперією, нинішній час, включно з подіями на Майдані та російською агресією в Криму і на сході України).

Атлас нагороджений Грамотою «Краща книга 22 форуму видавців» у Львові, а також є переможцем 18-го Всеукраїнського рейтингу «Книжка Року 2015» в номінації «Минувшина. Дослідження, документи».

Ціна на сайті видавництва: 395 грн

Етнологія для народу. Свята, традиції, звичаї, обряди, прикмети, вірування українців. Ірина Ігнатенко

Номер стенду: С04

Ігнатенко І. Етнологія для народу. Свята, традиції, звичаї, обряди, прикмети, вірування українців / Ірина Ігнатенко. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 320 с.

Тільки осмисливши минуле, пізнавши витоки своєї культури та історії, можна краще зрозуміти сьогодення й уявити майбутнє. Розгорнувши цю книжку, ви поринете в дивовижний світ української минувшини: звичаї й обряди, найшанованіші свята та традиції, розповіді про сімейну й трудову обрядовість у різних куточках України. Деякі з цих традицій живуть лише на сторінках книжок, інші міцно ввійшли в наше життя, але всі вони відображають морально-етичні настанови наших предків, є безцінним надбанням, справжньою мудрістю, яка передається з покоління в покоління.

 • Весільні обряди та звичаї в Україні
 • Родильна обрядовість
 • Поховально-поминальні обряди
 • Хліб: народні традиції, звичаї та прикмети
 • Традиції народного лікування
 • Календарна обрядовість українців

Ціна на сайті видавництва: 88.90 грн

Народна культура українців: життєвий цикл людини. Том 5

Номер стенду: С13

Народна культура українців: життєвий цикл людини. У 5-ти т. – Т. 5: Старість. Смерть. Культура вшанування небіжчиків.— К. : Дуліби, 2015. — 429 с.

ISBN ?978-966-8910-93-7 (т. 5)

1 місце в номінації «Минувшина» підномінації Етнологія/ Антропологія / Повсякдення Всеукраїнської рейтингової акції «Книжка року 2015»

Дослідження про культуру старіння, про інтерпретацію теми і життя після смерті в українській традиції. П’ятий том історико-етнологічного видання завершує фундаментальний історико-етнологічний проект Марини Гримич «Народна культура українців. Життєвий цикл людини». Матеріали  поділені на дві тематичні групи: перша – присвячена культурі старіння, а друга зосереджується на інтерпретації теми смерті в традиційній культурі: віщування смерті, підготовка до смерті, похоронний обряд, різнотипні уявлення про небіжчиків та їхнє життя на «тому світі», фольклоризація та міфологізація (в т. ч. демонологізація) померлих. В розділі «З етнографічної класики» публікуються праці Пантелеймона Куліша «Странствования по тому свету», «Похороны, списанные со слов поселянина в Харьковской губернии» та Івана Франка «Сожжение упырей в с. Нагуевичах в 1831 г.»

Ціна роздрібна:? 150 грн

Українці Аргентини. Сергій Ціпко

Номер стенду: С13

Українці Аргентини (1897-1950 рр.): творення громади / Сергій Ціпко ; за науковою редакцією ?Марини Гримич ; переклад з англ. Світлани Кухаренко, Марини Гримич.— К. : Дуліби, 2015. — 280 с.

ISBN ?978-617-7310-01-2

Видавництво «Дуліби» пропонує добірному товариству поціновувачів екзотичних сторінок української історії нове наукове видання, яке на сьогоднішній день є найкращим дослідженням про українців Аргентини.

Це переклад з англійської мови книги канадського дослідника Сергія Ціпка.

Монографія канадського історика Сергія Ціпка «Українці в Аргентині (1897-1950): творення громади» є суттєвим внеском в українську історичну науку, передусім завдяки цінності викладеного в книзі нового, часом екзотичного фактологічного матеріалу, досі невідомого навіть вузьким фахівцям закордонної історії українців. Крім того, це дослідження кардинально змінює наше бачення себе не лише як народу, століттями прив’язаного до своєї території, а як мобільної спільноти, яка впродовж усієї своєї історії мандрує світом, закладає в різних його куточках великі історико-культурні анклави, які  так чи інакше змінюють етнокультурну мозаїку географічної мапи світу.

Ціна роздрібна:? 80 грн

Час second-hand (кінець червоної людини). Світлана Алєксієвич

Номер стенду: Д12

Алєксієвич С. Час second-hand (кінець червоної людини) / Світлана Алєксієвич. К. : Дух і літера, 2016. — 464с. (друге видання з включенням Нобелівської промови в жовтні 2015 року)

Ця книга стала останньою в циклі з п’яти праць Світлани Алєксієвич під загальною назвою «Червона людина. Голоси утопії».

«Комунізм мав божевільний план, – розповідає авторка у передмові до книги, – переробити «стару» людину, «ветхого Адама». І це здійснилося… може, лише це й здійснилося. За сімдесят з гаком років у лабораторії марксизму-ленінизму створили окремий людський тип – «homo soveticus». Хтось вважає, що це трагічний персонаж, а хтось називає його «совком». Мені здається, я знаю цю людину, вона добре мені знайома, я з нею поруч, пліч-о-пліч, прожила чимало років. Вона – це я. Це мої знайомі, друзі, батьки».

Монологи, що потрапили до книги, авторка записувала протягом останнього десятиріччя, мандруючи всім колишнім Радянським Союзом.

«Час секонд-хенд» – це мій діагноз нам, діагноз тому, що ми зробили за 20 років, нашому злочинному романтизмові та, як я зараз вважаю, нашій мовчанці, нашій теперішній німоті й мовчанню еліти. Ми поступилися владою бандитам. Я навіть не знаю, як назвати. Це вже навіть не політики, а такий орден тих, хто має доступ до російського пирога. Ось вони його розділили, і це такий своєрідний орден».

Світлана Алєксієвич – лауреат Нобелівської премії з літератури за 2015 рік.

Ціна: 110 грн

Капітал у ХХІ столітті. Томас Пікетті

Номер стенду: С12

Капітал у XXI столітті / Томас Пікетті; пер. з англійської Наталії Палій. – К. : Наш Формат, 2016. – 712 с.

Кому буде належати світ наприкінці XXI століття? Чи правий був Карл Маркс, обіцяючи неминучу загибель капіталізму? Як суспільство і держава повинні реагувати на зростаючу прірву між багатими і бідними? На ці та інші питання французький економіст Томас Пікетті дає вичерпні відповіді у цій книзі.

Автор жодним чином не претендує на беззаперечність своїх ідей. На прикладі Європи і США він розглядає концепції розвитку капіталу від ХVІІІ століття й до сьогодні, усі свої ідеї підкріплює ретельно розробленими таблицями, елементарними та усім зрозумілими формулами, навіть прикладами з класичного та сучасного мистецтва.

Книга Пікетті розширює і поглиблює наші знання про такий складний організм, як капітал, що по-своєму росте, розвивається, переживає кризи та депресії, відновлюється і набуває нових форм.

Книга на сайті видавництва

Можливо все! Джон Вон Ейкен

Номер стенду: С04

Вон ЕйКЕн  Джон. Можливо все! / Джон Вон Ейкен. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016

Джон ВОН ЕЙКЕН – уславлений бізнес-тренер, експерт у сфері продажів, маркетингу, поведінкової психології. Автор бестселерів, присвячених бізнесу, особистісному розвитку. Автор книги «Можливо все», яка вийшла українською у видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля». Має 20-річний досвід роботи у Східній Європі та країнах СНД, за цей час ідеально вивчив підходи, які реально працюють на цих ринках. Серед його клієнтів – провідні компанії світу Microsoft, Intel, Philips, Nestle, British Airways, Schwarzkopf&Henkel, Audi, Bosch, Johnson&Johnson, Toyota, McDonalds, BMW, Adidas, Yandex тощо. На сьогодні веде декілька проектів в Україні, вважається беззаперечним гуру стартаперів.

 

Перекладено за виданням: Вон Эйкен Дж. Возможно всё! Дерзни в это поверить… Действуй, чтобы это доказать! / Джон Вон Эйкен. — Москва : Альпина Паблишер, 2015. — 358 с.

Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі. Віктор Франкл

Номер стенду: С04

Франкл Віктор. Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі / Віктор Франкл ; переклад з англійської Олени Замойської. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 160 с.

Віктор Франкл — всесвітньо відомий психіатр, психотерапевт, філософ. 1942 року він потрапив до концтабору, де на нього чекали голод, приниження, хвороби, постійна загроза життю. Аналізуючи свою поведінку та поведінку інших в’язнів, Франкл віднайшов стратегії, що утримують людину над прірвою, захищають розум від божевілля та дають сенс життю. Свій жахливий досвід виживання він описав у книжці, яка допомогла мільйонам людей віднайти себе та змінити життя. Віктор Франкл доводить, що, тільки-но людина знаходить сенс свого існування, вона отримує сили, щоб здолати будь-які випробування. Поради людини, яка зазнала нелюдських випробувань, варті того, щоб бути почутими.

Перекладено за виданням: Frankl V. Man’s Search For Meaning: The classic tribute to hope from the Holocaust / Viktor Frankl. — London. Sydney. Auckland. Johannesburg : Rider, 2004. — 160 p.

Зроби це зараз. 21 чудовий спосіб зробити більше за менший час. Брайан Трейсі

Номер стенду: С04

Зроби це зараз. 21 чудовий спосіб зробити більше за менший час / Брайан Трейсі ; переклад з англійської Ірини Савюк. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016

Перекладено за виданням: Tracy B. Eat That Frog! 21 Great Ways to Stop Procrastinating and Get More Done in Less Time / Brian Tracy. — San Francisco : Berrett-Koehler Publishers, Inc., 2007. — 146 p.

Ігри, у які грають люди. Ерік Берн

Номер стенду: С04

Берн Е. Ігри, у які грають люди / Ерік Берн ; переклад з англійської Карини Меньшикової. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 256 c.

Чому книжка Еріка Берна така популярна? Засновник власної теорії про людські стосунки блискуче пояснює головні причини того, чому  відносини заходять в глухий кут, а в колективі виникають непорозуміння. Уся річ в іграх, у які ми майже щодня граємо один з одним упродовж усього життя. Доктор Берн сказав про це: «Більшість людей у сімейних і ділових стосунках постійно грає один з одним в ігри. Поза тим вони прагнуть — зазвичай несвідомо — мати з цих ігор емоційний “виграш”, що нагадує виграш у раціональному сенсі, який можна очікувати від виграшу або програшу в такій грі. Ми стикаємося з дивним явищем, яке кожен з нас час від часу спостерігав…»

Перекладено за виданням: Berne E. Games People Play: The Basic Handbook of Transactional Analysis / Eric Berne. — New York : Ballantine Books, 1996. — 216 p.

Ціна на сайті видавництва: 61.10 грн

Будь дивом: 50 уроків, щоб зробити неможливе можливим. Регіна Бретт

Номер стенду: С04

Бретт Р. Будь дивом: 50 уроків, щоб зробити неможливе можливим / Регіна Бретт ; пер. з англ. В. Кучменко. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 256 с.

Двічі фіналіст Пулітцерівської премії, Регіна Бретт — відома американська журналістка та лауреат численних премій за журналістську діяльність. Її життєвий шлях не був безхмарним. Одинадцята дитина в родині, у 16 вона вже зловживала алкоголем, у 21 стала матір’ю-одиначкою, у 41 захворіла на рак. Проте життєві випробування, здається, лише загартували цю надзвичайну жінку. Поборовши хворобу, вона зібрала свої роздуми про життя в книжки. Ії 50 уроків — це колекція життєвих притч, інколи кумедних, частіше зворушливих, проте завжди непересічних і повчальних. Це досвід, який авторка винесла з власного минулого, зі своїх помилок, поразок, випробувань та перемог. Якщо вам сумно, якщо здається, що світ до вас несправедливий, і вам терміново потрібна підтримка — просто відкрийте цю книжку. Знайдіть той самий урок, який важливий для вас зараз. Прочитайте його. І посміхніться. Тому що, як каже Регіна Бретт, життя не перев’язане стрічкою з бантом, та це все одно подарунок!

Ціна на сайті видавництва: 61.10 грн

Креативний щоденник HappyBook (жовта обкладинка)

Зал Малі.ua

Задоволення. — К. : Сова, 2016. — 48 с.

Жовта обкладинка: ISBN 9786177360444

Серія креативних щоденників HappyBook допоможе тобі розкрити власний творчий потенціал. Сповнюйся натхненням та радістю, генеруй ідеї, створюй свій неповторний світ. За завданнями HappyBook ти будеш малювати, вирізати, робити колажі, складати переліки та  впевнено наближати здійснення заповітних мрій. Життя – прекрасне. Наповни кожен день щастям і кольором.

Ціна: 42 грн

Креативний щоденник HappyBook (зелена обкладинка)

Зал Малі.ua

Задоволення. — К. : Сова, 2016. — 48 с.

Зелена обкладинка: ISBN 9786177360451

Серія креативних щоденників HappyBook допоможе тобі розкрити власний творчий потенціал. Сповнюйся натхненням та радістю, генеруй ідеї, створюй свій неповторний світ. За завданнями HappyBook ти будеш малювати, вирізати, робити колажі, складати переліки та  впевнено наближати здійснення заповітних мрій. Життя – прекрасне. Наповни кожен день щастям і кольором.

Ціна: 42 грн

Вакуленко Олеся Український міфосвіт: розмальовка для душі. Олеся Вакуленко

Номер стенду: С14

Вакуленко Олеся. Український міфосвіт: розмальовка для душі / Олеся Вакуленко. — Львів :  Урбіно, 2016. — 80 с.

ISBN 978-966-2647-31-0

У Ваших руках  розмальовка, створена за мотивами української  традиційної обрядовості та міфології. Ця книжка не лише дозволить Вам відпочити, забути про негаразди та позбутися стресу, але й допоможе поринути в яскравий та самобутній світ вірувань наших пращурів, познайомить з міфічними образами та обрядами, які мають тисячолітнє коріння. Озброюйтеся кольоровими олівцями, фломастерами або гелевими ручками й наповнюйте мої чорно-білі фантазії власними барвами. Натхнення Вам і радості у творчості!

 

Кіно на папері. Ірен Роздобудько, Олесь Санін

Номер стенду: С11

Роздобудько І., Санін О. Кіно на папері. Збірка / Ірен Роздобудько, Олесь Санін. — К. : Нора-Друк, 2016. — 288 с.

ISBN 978-966-8659-64-5

Кіно створюється на папері. І ці «папери» мусять бути такими, щоби прочитавши їх, режисер зрозумів: це саме те, про що він хотів говорити зі світом! Кінодраматургія – не спосіб самореалізації, а досить чітка наука зі своїми законами. Які вони? Як зробити, щоби ваш сценарій продюсери прочитали передовсім?.. Про це – перша частина книжки.

У другій частині збірки – літературний синопсис сценарію «Садок вишневий…», котрий був написаний в 2008 році та зі значними змінами став стрічкою «Поводир» режисера Олеся Саніна у 2013 році.

«Я повернусь!» – сценарій, створений для відомого режисера і актора Ахтема Сейтаблаєва задовго до анексії Криму. В ньому – епічна історія кримськотатарської дівчини від 1930-х до середини 80-х років. Героїня, всупереч випробуванням долі, все життя мріяла повернутися до рідного Криму. І повернулась. Адже те, про що мрієш – збувається, якщо ти вмієш за це боротися.

Француженки не сплять на самоті. Джеймі Кет Каллан

Номер стенду: С02

Каллан Дж.К. Француженки не сплять на самоті / Джеймі Кет Каллан ; пер. з англ. – К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. – 232 с.

Чому француженки завжди виглядають сексуально? Чому французькі жінки обожнюють флірт? Де француженки знайомляться з чоловіками? Як правильно обрати стильне й привабливе вбрання? У цій дотепній, проникливій і відвертій книзі ви дізнаєтеся, як віднайти і насолоджуватися радощами кохання, романтики та шлюбу. Відкрийте у собі француженку, незалежно від місця свого народження!

Пробуждение. О Революции из первых уст. Руслан Сан-Марино

Номер стенду: С02

Сан-Марино Р. Пробуждение. О Революции из первых уст / Руслан Сан-Марино. – К. : Издательская группа КМ-Букс, 2016. – 208 с.

События, происходившие в Украине в период с 21 ноября 2013 года по февраль 2914, освещены в прессе, кино, литературе разными людьми и с разных точек зрения. Но интерес к этой теме не угасает, ведь так много надежд на будущее тогда возлагалось, так много жертв было принесено.

История страны в те дни писалась коллективно, каждый небезразличный к ее судьбе человек вносил в общее дело свою посильную лепту. Кто-то стоял на баррикадах, кто-то обеспечивал тыл Майдана, а кто-то просто ходил на вече, демонстрируя тем самым поддержку протестующих и единство украинского народа.

Книга «Пробуждение. О революции из первых уст» написана участником этих событий, который, как и большинство честных и свободных духом украинцев, не смог остаться в стороне от происходящего.

Издание представляет собой подборку расположенных в хронологическом порядке статей, составляющих, тем не менее, единое целое. В ней автор рассказывает об участии и роли в Революции Достоинства как отдельных ее лидеров, так и простых людей — друзей и случайных знакомых по общему делу. Хронология событий, в которых он принимал участие, во многом отображает хронологию происходившего в стране.

Описывая свое участие в акциях Автомайдана, в противостояниях на Грушевского и Институтской, блокировании силовиков на территории Академии МВД, автор попутно рассказывает и о том, что предшествовало возникновению в стране всеобщего недовольства, об отношении ко всему происходившему простых людей.

Выражаясь высоким стилем, предлагаемая вниманию читателей книга — это ода рядовым украинцам — движущей силе Революции, которые, рискуя жизнью, сражались за ее идеалы, принимали важные решения, выполняя не свойственные им функции, брали на себя ответственность за судьбы других людей.

Описываемые в книге события проиллюстрированы цветными фотографиями, сделанными как самим автором, так и профессиональными фотографами.

Як працює Google. Ерік Шмідт, Джонатан Розенберг

Номер стенду: С02

Шмідт Е., Розенберг Дж. Як працює Google / Ерік Шмідт, Джонатан Розенберг ; пер. з англ. Ю. Гордієнка. – К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. – 304 с. : іл.

Коли автори цього видання лише починали працювати у Google, вони були певні, що знають усе про успішний бізнес. Утім швидко переконалися, що помиляються: в епоху інтернету варто дотримуватися зовсім інших правил його ведення. Йдеться передовсім про сучасні погляди на корпоративну культуру, кращі стратегії пошуку і найму талановитих співробітників, про принципи спілкування і прийняття рішень, упровадження інновацій і досягнення революційних зрушень. Неабияке значення для бізнесу має відкритість корпоративних комунікацій і системи прийняття рішень.

Книга розкриває секрети трансформування сучасного бізнесу, коли доступною стає будь-яка інформація, мобільні пристрої дають змогу спілкуватися незалежно від часу і місця перебування, а хмарні обчислення забезпечують доступ до необмежених ресурсів. Автори діляться прийомами залучення до компанії найнепередбачуваніших і разом з тим найбільш геніальних та ефективних службовців, так званих кмітливих креативників, а також доводять, що іноді досягти найамбітнішої цілі вкрай просто, оскільки вона приваблює найкращих спеціалістів і найбільше стимулює.

За даними «New York Times», «Wall Street Journal», «USA Today» та Асоціації книговидавців США, видання стало бестселером одразу, щойно побачило світ.

Симон Петлюра. Віктор Савченко

Номер стенду: С11

Савченко В. Симон Петлюра / Віктор Савченко. – К. : Нора-Друк, 2016. – 469 с.

ISBN 978-966-8659-76-8

Петлюра, у тому числі не без допомоги своїх ворогів, став символом українського опору, символом визвольних змагань 1917—1921 рр. за незалежність України. Але яким Симон Петлюра був у реальності, без чорно-білого розфарбування? На це питання намагається дати відповідь ця книжка.

Симон Васильович — лицар чину, але й жива людина, в житті якої були прорахунки і невдачі, але яка вперто йшла до своєї мрії — української незалежності. Цікаво, що й досі Петлюра не реабілітований, йому приписують злочини проти людяності, зраду своїх союзників та покровителів, масонську змову… Але він зупинив російську навалу, коли українська державність робила перші свої кроки.

Гра престолів : Офіційна розмальовка. Джордж Реймонд Річард Мартін

Номер стенду: С02

Джордж Р. Р. Мартін. Гра престолів : Офіційна розмальовка / Джордж Реймонд Річард Мартін ; пер. з англ. Н. Тисовської. – К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. – 96 с. : іл.

Фантастична сага «Пісня льоду й полум’я» давно завоювала серця читачів у всьому світі, перекладена більш як на 20 мов і продається мільйонними накладами. Чудова розмальовка, яку п’ятеро відомих художників створили за мотивами Мартінового знаменитого твору, не залишить шанувальників байдужими.

Путишествия вместо туризма. Антон Фридлянд

Номер стенду: В15

Путишествия вместо туризма. Антон Фридлянд. — Х. : Віват, 2016

Что заставляет людей путешествовать? Кто-то хочет отдохнуть в тишине, кто-то пытается убежать от рутины, а кто-то ищет ярких эмоций и впечатлений…

Эта книга — не традиционный путеводитель по городам и странам. В ней нет набивших оскомину рассказов о всем известных достопримечательностях, как нет и очевидных фактов, знакомых каждому с детства. Автор миксует информацию о традиционных маршрутах и менее популярных, но не менее интересных и необычных местах для путешествий. Вы будете блуждать лабиринтами узких улочек, отрываться на лучших музыкальных фестивалях, восхищаться красотами архитектуры и открывать для себя лучшие пляжи планеты.

Шоб ви так жили!..

Номер стенду: В15

Шоб ви так жили!.. / упоряд. Марина Вереснева. — Х. : Віват, 2016. — 160 с.

Дерибасівська та легендарний Привоз, Остап Бендер і Тьотя Соня — ці колоритні місця і персонажі незмінно асоціюються у нас із Одесою. А хто не чув фраз «Я имею вам кое-что сказать», «Шоб ви так жили, как прибедняетесь!», «Та не надо мине делать нервы, их есть кому портить!»… Гумор, іронія, сарказм і неймовірне життєлюбство — ось що лежить в основі кожного жарту, найкращі з яких ми зібрали для вас у цій збірці — скарбниці одеської мудрості й веселощів. Запевняємо, афоризми й анекдоти з книжки допоможуть вам легко вийти з будь-якої ситуації, вони не втратять актуальності через багато років! Усміхаймося частіше!

Ні туди і ні сюди без моєї бороди. Карлос Сун’є, Альфонсо Касас

Номер стенду: В15

Сун’є Карлос, Касас Альфонсо. Ні туди і ні сюди без моєї бороди / Касас Сун’є, Альфонсо Карлос ; пер. з іспанської О. Г. Яцини. — Х. : Віват, 2016. — 160 с.

ISBN 978-617-690-493-9

Бути бороданем чи ні? Це запитання може здатися банальним, але за ним приховується одна з важливих тем нашого уявлення про справжній чоловічий стиль життя. Останніми роками мода на бороду повернулася! Нині бути бороданем — це не просто мати волосся на обличчі. Це справжній стиль життя! Його представники, бородосексуали, щодня конкурують із метросексуалами та іншими чоловіками за титул найгарніших. Утім, повноцінна борода потребує неабиякого догляду. Ця книжка допоможе вам дізнатися про всілякі засоби по догляду за бородою та вусами, порадить, як відрощувати бороду, а ще допоможе визначитися з формою, що личитиме саме вам. До того ж видання рясніє багатьма цікавинками, як-от: фото зіркових борід, словник бороданя, факти про ставлення дівчат до бороди тощо.

Дитина не слухає. Що робити? Ліля Дубінська

Дитина не слухає. Що робити? – К. : Брайт Стар Паблішинг, 2016. — 128 с.

Ця книжка – чудовий порадник і помічник для тих батьків, які мають проблеми у стосунках зі своїми дітьми. Назвати її «чарівною кнопкою», яка відразу розв’яже всі проблеми, – не можна. Це радше путівник, що вкаже правильний маршрут до дитячого серця, до відкритих, довірливих і теплих стосунків.

У ній подано алгоритм для батьків, як почати працювати над собою: стежити, що кажеш, намагатися зрозуміти, що рухає малям і що воно відчуває, контролювати свої реакції. А ще авторка підкаже, як навчитися любити дитину не для себе, а для неї: вчасно підставити руку, а не носити на руках, направити, але не відвести, домовлятися, а не тиснути.

Виходить продюсер. Олександр Роднянський

Виходить продюсер. – К. : Брайт Стар Паблішинг, 2016. – 408 с.

Ця книга про те, як заробляють на ідеях. Про те, якою ціною дається успіх, про чесне суперництво в творчості.
Олександр Роднянський легко й захоплююче розповідає про нюанси професії кінопродюсера, показує, чим відрізняється підхід до бізнесу-на-ідеях у різних країнах і як за допомогою сучасних медіаресурсів можна змінити світ.

Вторжение в Украину: хроника российской агрессии. Группа «Информационное сопротивление»

Вторжение в Украину: хроника российской агрессии. – К. : Брайт Стар Паблишинг, 2016. – 240 с.

Книга «Вторжение в Украину: Хроника российской агрессии» – результат двухлетней работы волонтерской разведывательно-информационной группы «Информационное сопротивление», инициативы украинской общественной организации «Центр военно-политических исследований», которая, в свою очередь, изучала проблему военной угрозы России против Украины еще с 2008 года, сразу после войны РФ против Грузии.

Три войны Украины с Россией. Антон Антонов-Овсієнко

Номер стенду: С09

Антонов-Овсієнко  А. Три войны Украины с Россией / Антон Антонов-Овсієнко. –  Харків : Фоліо, 2016. – 352 с.

Автор книги – российский историк и журналист Антон Антонов-Овсеенко, внук известного революционера В. А. Антонова-Овсеенко и сын писателя-диссидента – основателя музея истории ГУЛАГа в Москве А. В. Антонова-Овсеенко.

В издании речь идет о трех войнах Украины с Россией: о первой в 1917-1920 годов, о второй в 1939-1954 годов и третьем, современном, конфликте 2014-2015 годов. Автор анализирует несколько исторических попыток российских властей захватить территорию независимой Украины на протяжении последних ста лет.

Современный военный конфликт на востоке Украины возник не в одночасье: он стал продолжением тлевших столетиями острых противоречий между Киевом и Москвой. В процессе «собирания земель» на протяжении многих веков Россия пыталась подчинить своему влиянию соседние территории и особенно – территорию Украины. Для оправдания этого постоянного давления во все времена использовался и используется сейчас один и тот же тезис: территория Украины нужна России в качестве буферной зоны для защиты от нападений с Запада. Соображения о том, хотят ли сами украинцы быть таким буфером безопасности, в расчет никогда не принимались ранее и не принимаются теперь. Однако отличие в этом вопросе прошлых времен от нынешних заключается в том, что если угрозы России со стороны Запада ранее были вполне реальными, то теперешние утверждения о новых угрозах с Запада целиком надуманны. Поэтому очень важно разобраться с тем, что происходило между Украиной и Россией в течение последней, как минимум, сотни лет, – чтобы понять то, что происходит сейчас.

Украина. Центр. Юг. Андрій Тичина

Номер стенду: С09

Тичина  А. Украина. Центр. Юг / Андрій Тичина. – Харків : Фоліо, 2016. – 256 с.

Путеводитель «Украина. Центр. Юг» является совместным проектом журнала «Вести. Репортер» и известного журналиста и телеведущего Андрея Тычины.  Интерес к внутреннему туризму в Украине растет с каждым годом. Наш путеводитель предназначен для людей, которые любят самостоятельно планировать путешествия, открывать для себя новые маршруты и места. С его помощью можно освоить до 30 увлекательных маршрутов по Центральной и Южной Украине, узнать об интересных местах, музеях и памятниках по маршруту следования, правильно выбрать время тура, чтобы не только насладиться новыми открытиями, но и посетить местные праздники и фестивали, рассчитать бюджет поездки.

Автор этой книги за рулем машины проехал тысячи километров и рассказал не только о достопримечательностях и памятниках, но и о состоянии дорог, по которым туристам придется добираться до цели путешествия. Кроме того, автор предоставляет подробную информацию о музеях, гостиницах, местах отдыха и развлечений, указав ориентировочную стоимость посещения этих мест.

Книга иллюстрирована фотографиями автора.

Украина. Запад. Восток. Андрій Тичина

Номер стенду: С09

Тичина А. Украина. Запад. Восток / Андрій Тичина.  – Харків : Фоліо, 2016. – 256 с.

Путеводитель «Украина. Запад. Восток» является продолжением совместного проекта журнала «Вести. Репортер» и известного журналиста и телеведущего Андрея Тычины, начало которому положила публикация издательством «Фолио» путеводителя «Украина. Центр. Юг». Интерес к внутреннему туризму в Украине растет с каждым годом. Наш путеводитель предназначен для людей, которые любят самостоятельно планировать путешествия, открывать для себя новые маршруты и места. С его помощью можно освоить до 30 увлекательных маршрутов по Центральной и Южной Украине, узнать об интересных местах, музеях и памятниках по маршруту следования, правильно выбрать время тура, чтобы не только насладиться новыми открытиями, но и посетить местные праздники и фестивали, рассчитать бюджет поездки. Автор этой книги за рулем машины проехал тысячи километров и рассказал не только о достопримечательностях и памятниках, но и о состоянии дорог, по которым туристам придется добираться до цели путешествия. Кроме того, автор предоставляет подробную информацию о музеях, гостиницах, местах отдыха и развлечений, указав ориентировочную стоимость посещения этих мест.Книга иллюстрирована фотографиями автора.

Як навчитися готувати не за книжками. Відеорецепти на кожен день. Андрій Талєрка

Номер стенду: С09

Талєрка А. Як навчитися готувати не за книжками. Відеорецепти на кожен день / Андрій Талєрка. – Харків : Фоліо, 2016. — 394 с.

Це третя книжка автора, відомого в кулінарному інтернеті як talerka, художника за освітою і дизайнера за професією, хобі якого стало метою життя – навчитися готувати всі кращі традиційні рецепти з різних країн. Андрій Талєрка збирав цей матеріал останні 10 років, приділяючи увагу регіональним особливостям продуктів для кожного рецепта, історії виникнення рецепта і традиції його приготування. Підсумок: сотні докладних відеорецептів, сотні тисяч глядачів щомісяця і понад 8 500 000 переглядів на Youtube. У цій книжці читач знайде не просто 365 рецептів, зібраних разом за сезонами року, що робить книжку кулінарним щоденником, а й 365 посилань (QR-код) на 365 відеорецептів, які ведуть на відповідні сторінки сайту автора – talerka.tv. Рецепти написані простою і лаконічною мовою, а відео демонструє всі деталі приготування, тому і початківці на кухні зможуть навчитися готувати, і професіонали оцінять різноманітність матеріалу з урахуванням сезонності продуктів протягом року.

Ученые. Олицетворение истории

Номер стенду: Д22

Ученые. Олицетворение истории. – К. : Личности, 2016. – 240 с. – (Олицетворение истории)

В сборник вошли двенадцать биографических очерков, героями которых стали: советский математик Николай Боголюбов (впервые статья была опубликована в №21/2009 журнала «Личности»), американский математик и философ Норберт Винер (№89/2016), советский физик Георгий Гамов (№26/2010), лауреаты Нобелевской премии по физике Петр Капица (№75/2014) и Альберт Эйнштейн (№9/2007), основоположник космонавтики Юрий Кондратюк (№25/2010), советский физик Лев Ландау (№35/2011), лауреат Нобелевской премии по химии Эрнест Резерфорд (№73/2014), советский изобретатель Лев Термен (№88/2015), американские изобретатели Никола Тесла (№32/2011) и Томас Алва Эдисон (№29/2011), английский физик-теоретик Стивен Хокинг (№43/2012).

Художники. Олицетворение истории

Номер стенду: Д22

Художники. Олицетворение истории. – К. : Личности, 2016. – 240 с. – (Олицетворение истории)

В сборник вошли одиннадцать биографических очерков, героями которых стали: художники эпохи Ренессанса Софонисба Ангиссола (впервые статья была опубликована в №52/2012 журнала «Личности»), Лукас Кранах Старший (№77/2015), Микеланджело Буонарроти (№18/2009), Тициан (№37/2011), Альбрехт Дюрер (№88/2015) и Сандро Боттичелли (№35/2011), испанские художники Диего Веласкес (№68/2014) и Доменико Эль Греко (№49/2012), один из крупнейших мастеров барокко, итальянский художник Караваджо (№8/2007), голландский художник и гравер Рембрандт ван Рейн (№71/2014), фламандский живописец Питер Пауль Рубенс (№54/2013).

Писатели. Олицетворение истории

Номер стенду: Д22

Писатели. Олицетворение истории. – К. : Личности, 2016. – 240 с. – (Олицетворение истории)

В сборник вошли двенадцать биографических очерков о писателях, героями которых стали: Рэй Брэдбери (впервые статья была опубликована в №28/2010 журнала «Личности»), Хулио Кортасар (№42/2012), Астрид Линдгрен (№78/2015), Габриэль Гарсиа Маркес (№18/2009), Сомерсет Моэм (№30/2011), Эрих Мария Ремарк (№16/2008), Франсуаза Саган (№8/2007), Антуан де Сент-Экзюпери (№12/2008), Роберт Стивенсон (№22/2009), Алексей Толстой (№76/2014), Оскар Уайльд (№22/2009), Эрнест Хемингуэй (№16/2008).

Ціна на сайті видавництва: 120 грн

Абетка України. Ірина Татаренко

Номер стенду: В15

Татаренко І. Л. Абетка України. — Х. : Віват, 2016. — 144 с.

А — Андріївський узвіз, Б — борщ, В — вишиванка… Ні, це не дитяча гра в слова, а цікава абетка-словник про рідну країну, що об’єднала під своєю обкладинкою відомості, легенди та цікаві факти, завдяки яким кожен читач дістане унікальну нагоду познайомитися з культурою та історією нашої славетної держави. Особливості національного одягу та кухні, історія міст та видатних пам’яток, традиції й обряди, музичні інструменти і, звичайно, оспівані національні символи — усе це та багато іншого чекає вас на сторінках видання. Уся інформація в книжці подана українською та англійською мовами.

Путешественники. Олицетворение истории

Номер стенду: Д22

Путешественники. Олицетворение истории. — К. : Личности, 2016. — 224 с. — (Олицетворение истории)

В сборник «Олицетворение истории. Путешественники» вошли одиннадцать биографических очерков, героями которых стали: норвежский путешественник Руаль Амундсен (впервые статья была опубликована в №71/2014 журнала «Личности»), украинский путешественник и писатель Василий Григорович-Барский (№58/2013), испанский мореплаватель и открыватель Америки Христофор Колумб (№33/2011), испанский конкистадор и завоеватель Мексики Эрнан Кортес (№14/2008), английский исследователь и первооткрыватель Джеймс Кук (№24/2010), шотландский миссионер, исследователь Африки Давид Ливингстон (№47/2012), русский этнограф и антрополог Николай Миклухо-Маклай («Личности России» №6-7/2009), русский путешественник Афанасий Никитин (№32/2011), итальянский купец и путешественник Марко Поло (№31/2011), английский полярный исследователь Роберт Скотт (№50/2012), норвежский путешественник Тур Хейердал (№68/2014).

Ціна на сайті видавництва: 120 грн

Журнал «Личности» №89/2016

Номер стенду: Д22

Личности №1 (89) 2016. – К. : Личности, 2016. – 128 с.

Герои номера: Вия Артмане, Сулейман Великолепный, Норберт Винер, Джироламо Савонарола, Фритьоф Нансен, Уильям Моррис.

Ціна на сайті видавництва: 25 грн

Журнал «Личности» №90/2016

Номер стенду: Д22

Личности №2 (90) 2016. – К. : Личности, 2016. – 128 с.

Герои номера: Альфонс Муха, Константин Великий, Сидней Рейли, Хубилай, Умберто Нобиле, Михаил Лермонтов.

Ціна на сайті видавництва: 25 грн

 

Мировые войны в истории человечества

Номер стенду: Д04

Мировые войны в истории человечества (к 100-летию начала Первой и 75-летию начала Второй мировых войн) : монография / [Троян С. С., Головко Н. Л., Фисанов В. П. и др.] ; науч. ред. С. С. Троян. – К. : Ника-Центр, 2016. – 256 с.

Коллективная монография посвящена 100-летию начала Первой и 75-летию начала Второй мировых войн и охватывает широкий круг актуальных проблем двух глобальных конфликтов ХХ в. Материалы научных исследований объединены в три содержательных блока. Первый посвящен предпосылкам, истории и последствиям Великой войны 1914–1918 гг., второй – отдельным аспектам межвоенного периода, а третий – украинской проблематике периода Второй мировой войны. В частности, проанализированы информационные процессы на территории Украины в 1939–1945 гг., идеология и практика украинского националистического движения, а также сложная палитра украинско-польских отношений в 1943–1945 гг.

Монография предназначена для историков, международников, политологов, социологов, учителей и студентов, всех, кто интересуется вопросами Первой и Второй мировых войн и межвоенного периода.

Росія: ідентичність агресора. Василь Ткаченко

Номер стенду: Д07

Ткаченко В. Росія: ідентичність агресора : монографія / Василь Ткаченко. — К. : ВЦ «Академія», 2016. — 256 с.

Центральний мотив книги — агресивна сутність «путінізму», його соціальні та ідейні витоки, еволюція від ідеї європейського вибору до євразійства, плекання психотипу «совка» як соціального агента системи російської влади, дискредитація нового світового порядку і нав’язування «іншого світу». У ній також висвітлено агресивну сутність ідеологічної війни Росії проти України,  практику масового цинізму, моральної деградації і зневаги до загальнолюдських цінностей.

Для науковців, науково-педагогічних працівників, аспірантів і студентів, усіх тих, хто цікавиться проблемами українсько-російських відносин.

Смаки раю. Соціальна історія прянощів, збудників та дурманів. Вольфґанґ Шивельбуш

Номер стенду: С06

Шивельбуш В. Смаки раю. Соціальна історія прянощів, збудників та дурманів / Вольфґанґ Шивельбуш ; переклад з нім. Юрія Прохаська. — К. : Видавництво Анетти Антоненко, 2016. — 256 с.

Книжка знаного німецького дослідника науки та культури Вольфґанґа Шивельбуша присвячена не так історії найвідоміших і найуживаніших спецій, як-от перець, чай, кава, тютюн тощо, як тому впливові цих засобів насолоди, який вони справляли протягом віків, починаючи від доби Середньовіччя, на загальний поступ людства, тому особливому місцю, яке вони посідали в культурному й економічному житті Європейського континенту. Автор зводить докупи величезну кількість фактів, подеколи зовсім невідомих, аби розгорнути цікаву історію завезених і створених в Європі «речовин насолоди», аби покликати у мандрівку хмільними середньовічними трапезними залами, першими кав’ярнями часів реформації, будуарами іспанської аристократії, де ранками чути запах гарячого шоколаду, німецькими шинками та англійськими джин-барами, опіумними притонами та багатьма іншими місцями, де люди, збираючись, уживали ці привабливі зілля та трунки.
Для широкого кола читачів, що цікавляться глобальними питаннями розвитку людства.

Ціна на сайті видавництва: 110 грн

Переглянути фрагмент

Нариси Дніпра. Олександр Афанасьєв-Чужбинський

Номер стенду: Д01

Нариси Дніпра / О. С. Афанасьєв-Чужбинський. – Львів : Апріорі, 2016. – 544 с.

Олександр Афанасьєв-Чужбинський – відомий у свою епоху письменник, публіцист, етнограф, приятель молодих років Тараса Шевченка. Багато мандрував Україною, вивчаючи народний побут, уклав словник української мови. У 1856–1860 роках здійснив експедицію берегами Дніпра й Дністра, результатом якої стала книга у двох томах – ґрунтовне краєзнавче та етнографічне дослідження і водночас захопливий художній твір у жанрі дорожніх нотаток з безліччю живих діалогів. У першому томі, «Нарисах Дніпра», описано життя на берегах ріки від порогів і до її гирла: навігацію і торгівлю, будні містечок і сіл, побут їхніх мешканців – відважних дніпровських лоцманів, українських селян, німецьких, шведських та єврейських колоністів. З особливим почуттям автор пише про занедбані запорозькі пам’ятки – рештки Січей і забуті могили «степових лицарів».

Ціна на сайті видавництва: 120 грн

На роздоріжжі. Тимур Аласанія

Аласанія Т. На роздоріжжі / пер. з грузин. колективу видавництва. — К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. — 264 с.

Відомий дипломат Тимур Аласанія пропонує увазі читачів  збірку ретельно підібраних та опрацьованих результатів досліджень і власних спостережень, висновків та інтуїтивних умовиводів стосовно реформування, розбудови і розвитку держави нового формату на прикладі Грузії. Автор не створює нових парадигм, його мета — нагадати читачеві, можливо, позабуті думки відомих філософів і політиків щодо шляхів і методів державотворення та ролі індивідуума у цьому процесі, розглянути існуючі соціальні, політичні, економічні, морально-етичні, релігійні догми з нестандартної точки зору та всебічно проаналізувати їх на предмет застосування.

Книга стане справжньою підмогою для реформаторів — довідником і дорожньою картою, за якою можна буде звіряти пройдені версти і прокладати нові, виправляти помилки або ж взагалі їх уникати.

Храм Воскресения Христова. Голгофа и Гроб Господень. Александр Логвиненко

Номер стенду: А17

Храм Воскресения Христова. Голгофа и Гроб Господень / автор-составитель Логвиненко А., – К. : ТОВ «АДЕФ-ПРИНТ», 2015. – 68 с., фотографии и пояснения

Много дорог в христианском мире ведут в старинный город под названием Иерусалим. А главная для христианина дорога ведет к Храму Воскресения Христова. Альбом «Храм Воскресения Христова. Голгофа и Гроб Господень», с пояснениями к достоверным и выверенным фотоиллюстрациям, внесет уточнения и
разъяснения в те визуальные впечатления, которые вы получите в Храме. Большим отличием этого фотоальбома является то, что все даты, цифры, имена, размеры и ссылки тщательно вычислены, выверены и пунктуально уточнены лично автором. Все авторские фотографии выполнены в течение 2014-2015 гг,
во время шести экспедиций в Иерусалим. Карты и схемы позволяют легко ориентироваться в самом Храме и старых кварталах Иерусалима. Панорамные фотографии, сделанные с помощью современных технологий, внутри и снаружи храма позволяют полнее увидеть его необычность. Особенностью альбома также является целостное описание всех шести христианских конфессий, присутствующих сегодня в Храме.

Стоимость на сайте издательства: 190 грн

Із третього світу в перший. Історія Сингапуру: 1965-2000. Лі Куан Ю

Із третього світу в перший. Історія Сингапуру: 1965–2000 / Лі Куан Ю ; пер. з англ. Є. Сагайдака. — К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. — 760 с.

«Із третього світу в перший» — спогади Лі Куана Ю, які охоплюють період з 1965 по  2000 рік. У 1965 році Сингапур здобув незалежність. З того часу його батькові-засновнику, Лі Куану Ю, довелося вирішити чимало проблем: як побудувати мирні відносини із вороже налаштованими сусідніми державами, як забезпечити людей житлом та й взагалі підвищити рівень їхнього життя, як налагодити постачання води, як позбутися небезпечних комуністичних партій. За роки свого управління крихітною державою Лі Куан Ю спромігся зробити, здавалось би, неможливе. Нині його країна — одна із найбільш перспективних у світі. То яким чином цій людині вдалося домогтися цього «чуда»? У цій книжці є відповіді на всі питання.

Сокальська вишивка

Номер стенду: Д1

Сокальська вишивка : альбом / Наталія Гаврилів. — Львів : Апріорі, 2015. – 28 с.

В альбомі представлено фотографії, схеми орнаментів і кроїв давніх сокальських сорочок з фондової збірки Музею народної архітектури та побуту у Львові.

Видання розраховане на викладачів і студентів художніх навчальних закладів, дослідників української вишивки, майстринь і широкого кола шанувальників народного мистецтва.

Ціна на сайті видавництва: 45 грн

Блеск и скрежет стали. Уроки войны. Том 1: танки, боевые бронированные машины. Сергей Згурец

Номер стенду: А17

Сергей Згурец. Блеск и скрежет стали. Уроки войны. Том 1: танки, боевые бронированные машины / С. Згурец. – К. : ИД «АДЕФ-Украина», 2016 г. – 200 с.

Книга посвящена анализу опыта противодействия Вооруженных сил Украины российской агрессии в период 2014-2015 гг. Особое место в книге уделено обобщению практики боевого применения штатной, модернизированной и новой бронетехники. Поэтому в издании детально описаны основные образцы танков,
боевых машин пехоты, бронетранспортеров и бронеавтомобилей, созданных в Украине с 1992 г., их сильные и слабые стороны. Это, а также анализ имеющихся данных лучших образцов аналогичной зарубежной техники, позволило сформулировать новые задачи по перевооружению Вооруженных сил Украины в условиях
непрекращающейся военной угрозы на востоке страны. Весь материал изложен детально и в доходчивой форме с применением большого визуального ряда из более чем 670 эксклюзивных фото и инфографики.
Книга будет интересна и полезна всем, кто интересуется украинской военной бронетехникой, оружием и анализом боевых действий на востоке Украины.

Стоимость на сайте издательства: 500 грн

Мова чудова. Ольга Уліщенко

Номер стенду: В15

Мова чудова / Ольга Уліщенко. — Х. : Віват, 2016. — 356 с.

Видання «Мова чудова» адресоване тим носіям наймилозвучнішої мови у світі, які бажають володіти нею досконало! За допомогою цієї книжки ви матимете змогу дізнатися про складні випадки вживання українських слів, навчитесь не припускатися поширених мовних помилок при наголошенні слів, написанні, вживанні сталих виразів тощо. Як грамотно привітатися й що сказати на прощання? Чим кардинально відрізняються гривна й гривня або ж блуза та блузка? І чому завдяки деяким синонімам ви можете вмить опинитися в ніяковому становищі? Дізнайтеся відповіді на ці та інші питання в нашій книжці, що допоможе вам позбавитися мовних помилок, поповнити словниковий запас і вийти на новий рівень спілкування із сучасним інтелектуальним суспільством!

 • автор видання «Мова чудова» — філолог, літературний редактор із багаторічним стажем та великою кількістю професійних відзнак Ольга Уліщенко;
 • книжка «Мова чудова» рекомендована для використання в навчально-виховному процесі;
 • рецензентами видання виступили Уліщенко А. Б., кандидат педагогічних наук, та Косолапова Т. М., кандидат філологічних наук;
 • проілюструвала видання відома українська ілюстраторка Ірина Потапенко;
 • видання «Мова чудова» створене для тих, хто прагне оволодіти всіма тонкощами української мови. Водночас книжка написана легкою зрозумілою мовою і не обтяжена спеціалізованою лексикою. Тож навчання буде легким і приємним.
artarsenal bookforum publish messe