Читомо > Новинки до Книжкового Арсеналу-2016 > Дитяча книжка

Дитяча книжка

Сузір’я Курки. Софія Андрухович, Мар’яна Прохасько

Номер стенду: В29

Сузір’я Курки / Софія Андрухович, Мар’яна Прохасько. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 48 с.

У «Сузір’ї Курки» все навпаки: головна героїня тут – не дівчинка, а старенька бабуся Марія, яка живе високо в горах зі своєю улюбленою куркою Марічкою. Марія не припиняє з широко розплющеними очима дивуватись із цього світу і щодня відкриває для себе щось нове. Заради своїх друзів, дідусів Кулінського і Зелінського, Марія долає власні страхи і вирушає до темного лісу, в якому водяться кабанюки з крученими хвостами, ведмедевзі, які іклами розгризають скелі, а кігтями перетинають стовбури сосон, та інші чудовиська. На Марію з Марічкою в лісі чекають небезпеки, несподіванки, відкриття і справжні пригоди. Виявляється, що в лісових хатинках не завжди живуть лихі істоти, і що діти бувають хоробрішими й відповідальнішими від дорослих, і що навіть для літньої людини щось постійно трапляється вперше.

«Сузір’я Курки» – це історія про дитинство і старість, про зв’язок між живими істотами і природою, про емпатію і страхи, про бабусю і дівчинку, рись і кота, про курку Марічку і велику зоряну курку Іскру, яка дивиться з небес.

У книзі використано фото Олени Субач.

Погортати тут

Паперова Царівна. Оксана Лущевська

Номер стенду: В15

Паперова Царівна / Оксана Лущевська ; художниця Світлана Балух. — Х. : Віват, 2016. — 32 с. : іл. — (Акварель)

Перед вами зворушлива історія Паперової Царівни, створеної маленькою дівчинкою Лізою з аркуша старих нот. Трохи незграбна, але мила Царівна розкриває важливий секрет: головне — залишатися собою й слухати своє серце!

Кожен може стати принцесою. Кузько Кузякін, Євгенія Доброва

Номер стенду: В15

Кузякін К., Доброва Є. Кожен може стати принцесою. Казки про дів­чисько з палацу / Кузько Кузякін, Євгенія Доброва. — Х. : Віват, 2016. — 80 с. : іл. — (Мрійники).

Оце так дівчисько з палацу, що за непосида! Одного разу воно надумало… Чого тільки не спадало на думку Принцесі! Зробити ремонт у замку, порибалити, пошукати ананаси на березі, стати письменницею — батьки просто за голову хапаються від витівок улюбленої дочки. А втеча у місто з-під самісінького носа Головного Радника пана Етикетуса! Ця прекрасна казка здивує читачів іскристним гумором і оригінальним сюжетом. Швидше відкривайте книжку! І готуйтеся отримувати задоволення від напрочуд добрих і по-справжньому кумедних історій.

Великі собаки бояться маленьких дівчаток. Сергій Лоскот

Номер стенду: В15

 Лоскот С. Великі собаки бояться маленьких дівчаток / Сергій Лоскот. — Х. : Віват, 2016. — 32 с.: іл. — (Акварель)

Ви тримаєте в руках книжку про дуже примітну дівчинку Риську. Неслухняні ручки й ніжки дитини допомогли їй перетворити справжнє чудовисько на талановитого художника, що вміє малювати хмарки. Й навіть суворі мама і тато не змогли встояти перед чарівністю нової подруги своєї доньки.

Видавництво також пропонує цю книгу російською мовою

Байки Федра

Номер стенду: А09

Байки Федра / переклад Володимира Литвинова ; ілюстрації Поліни Дорошенко. — К. : Основи. — 32 с.

Досконалість форми, вишукана мова у поєднанні із сарказмом і повчальним змістом – така формула успіху байок давньоримського поета Федра. Ці сюжети переспівували Лафонтен, Сковорода, Крилов, Глібов. Але й класичний текст не втратив актуальності протягом століть: тут вловлено саму суть людської природи, яка залишається незмінною попри розпад імперій, зникнення вірувань, зміну уявлень про світ.

Елеанор і Парк. Рейнбоу Ровелл

Ровелл Р. Елеанор і Парк / Рейнбоу Ровелл ; пер. з англ. Світлани Колесник. — Х. : Віват, 2016. — 432 с.

Елеанор — нова дівчина в місті та школі. Дивний, незрозумілий одяг, складні стосунки в родині, внутрішній світ незліченні кілометри завглибшки, небажання спілкуватись і подобатись — вона точно знає, що ніхто й ні за яких обставин не назвав би її приємною! Але не Парк…

Парк завжди сидить у кінці шкільного автобуса. Чорна футболка, навушники у вухах, очі звернені в книжку — він абсолютно впевнений, що цього достатньо, щоб бути невидимим. Але не для Елеанор…

Ця книжка — історія пронизливого кохання двох підлітків-аутсайдерів, яка в підсумку стає хронікою подолання життєвих перипетій. Адже «вона пішла, і тепер приходить лиш у мріях і мареннях, у друзках дежавю…» Чи зможе він її повернути?

Слідами Марко Поло. Джеронімо Стілтон

Слідами Марко Поло / Джеронімо Стілтон. — Видавництво «Ірбіс Комікси», 2016. — 48 с. : іл.

Це четверта книга серії світового бестселеру про Джеронімо Стілтона. Джеронімо Стілтон, ерудована миша, що живе в місті Мишанія і працює головним редактором газети «Гризун» – найвідомішого видання на цілому Мишачому острові. Понад усе на світі він любить та цінує спокій. Та коли історія всієї планети опиняється під загрозою через підступні плани зловмисних котів-піратів, Джеронімо разом зі своїми друзями та родичами сміливо вирушає в минуле.

У цій історії Джеронімо стикається зі своїми найзапеклішими ворогами — котами-піратами, які відкрили спосіб подорожувати в минуле, щоб змінювати історію…

…Цього разу Терсілла, Котордон III та Бонзо вирушили у 1292 рік у Ханбалик — столицю Стародавнього Китаю. Вони придумали нову схему зміни історії, в яку збираються вплутати не кого іншого, як знаменитого італійського мандрівника Марко Поло! Тож чи вдасться котам втілити свої підступні плани?!

Поліанна. Елеонор Портер

Номер стенду: В03

Поліанна / Елеонор Портер ; пер. з англ. Богдани Гори; іл. Н. Каламєєць. — К. : Час майстрів, 2016. — 240 с. : іл. — (Серія «Рекомендуємо прочитати»)

Світовий бестселер, вперше виданий у далекому 1913 році. Особливістю нинішнього видання є незвичайне, як для такої літератури, вінтажне оформлення. Талановитій художниці вдалося у сучасному художньому стилі передати дух і настрій тієї епохи, уникнувши нафталінового «ретро».

Зворушлива добра історія дівчинки, яка після смерті батька залишилася круглою сиротиною на далекому Заході. Заможна тітка взяла її на виховання не з любові, а з почуття обов’язку та добропорядності. Тітонька була хоч і багатою, але дуже суворою, «застебнутою на всі ґудзики» панною, і, як наслідок, вкрай самотньою і нещасною.  Племінниця, на яку очікували як на зайвий клопіт і навіть тягар, несподівано стала справжньою знахідкою і великою удачею, що принесла в дім довгоочікуване щастя. Дівчинка своєю добротою, готовністю до самопожертви та невичерпним оптимізмом не тільки відігріла скам’яніле тітчине серце, а й причарувала усіх мешканців містечка.

Один із секретів того, що роман не втрачає своєї популярності уже понад століття, полягає у його вічній актуальності. Адже він дає зрозуміти, що радості і щастю можна навчитися, бо кожен з нас прийшов в цей світ, щоб бути щасливим. Один із способів ? це «гра в радість», якій маленька смішна веснянкувата дівчинка невтомно навчає всіх, хто відкриває цю книжку.

Ґруффало. Джулія Дональдсон

Зал Малі.ua

Дональдсон  Д. Ґруффало / Джулія Дональдсон ; художник Аксель Шеффлер ; з англійської переклав Віктор Морозов ; літературний редактор Богдана Матіяш. — Харків : Читаріум, 2016

Рятуючись від лісових хижаків, спритна мишка вигадала жаховисько на ім’я Ґруффало. Та раптом вона зустрічає в лісі… здогадалися, кого? Але мишка не з боязких, від неї навіть Ґруффало не втече.
Цю кумедну казку у віршах перекладено десятками мов, віддруковано мільйонними накладами. Українських читачів із Ґруффалом знайомить Віктор Морозов.

Де моя мама? Джулія Дональдсон

Зал Малі.ua

Дональдсон Д. Де моя мама? / Джулія Дональдсон ; художник Аксель Шеффлер ; з англійської переклав Віктор Морозов ; літературний редактор Богдана Матіяш. — Харків : Читаріум, 2016

Чи зможе метелик допомогти мавпочці знайти її маму? Це не так просто, як може здатися, адже в джунглях багато різних мам. Але метелик прекрасно впорається з цією головоломкою, і після багатьох кумедних помилок маленька мавпочка опиниться в обіймах своєї мами. Ця пізнавальна та добра книжка створена авторами знаменитого «Ґруффала».

Пригоди пусяки Сані. Аша Фредріксон

Номер стенду: В03

Пригоди пусяки Сані / Аша Фредріксон ; переклала з лапландської Тамара Нестеренко; переповів українською Іван Андрусяк. — К. : Час майстрів, 2015. — 152 с. : іл. — (Cерія «Рекомендуємо прочитати»)

Пригодницька казка, яка перемогла в конкурсі «Корнійчуковська премія» завдяки своєму оригінальному і захопливому сюжету та легкому перу автора. Вона запрошує дітей у цікаву подорож, яку випадково з необачності розпочала пусяка Саня. Пусяки ? це милі і дуже цікаві до всього створіння, які мають хвостика з китичкою і одночасно схожі на шиншил, мишей, а також пацюків, з якими не бажають родичатися. І ось одна з них опинилася далеко від дому і загубилась у величезному лісі. Причому таких загублених, крім неї, підібралась ціла компанія: шукач пригод мишеня Мішель, пусяченя Хахуня, що не може вимовити навіть власне ім’я, маленька лісова ксена ? ще одне дивне створіння, яке зовсім не могло розмовляти. І вся ця, в прямому значенні, різношерста компанія гризунів вирушила на зустріч пригодам під проводом справжньої морської вовчиці ? корабельної пацючки Есмеральди.

Книжка про добро, дружбу, взаємодопомогу. В ній, крім розваги, можна знайти і немало мудрості, філософії та впевненості у тому, що Дорога, яку долають в сльозах, і Дорога, у яку вирушають із посмішкою, ? це дві різні Дороги. Вона переконує, що поки ми посміхаємося, ми спроможні на все.

Особливо потрібно відзначити оформлення книги та прекрасні живі, виконані маслом малюнки української художниці Ольги Кузнецової, визнаного майстра-ілюстратора.

Сонце в озері твоєму. Олена Осмоловська

Номер стенду: В07

Осмоловська О., Бутковська О. Сонце в озері твоєму / Олена Осмоловська ; іл. Ольга Бутковська : казка укр. мовою для мол. та серед. шк. віку. — К. : Видавничий центр «12», 2016. — 32 с. : іл.

ISBN 978-966-97304-8-0

Казкова історія про любов, у якій образно розповідається про людей з особливими потребами – із синдромом Дауна (дітей Сонця) та аутистів (дітей Дощу). Увага акцентується не на фізичних особливостях таких людей, а на яскравих барвах їхніх внутрішніх світів.

У книжці застосовано інноваційний художній прийом. Спеціально для казки були створені ексклюзивні ляльки, які збагатили сторінки твору яскравими живими ілюстраціями.

Квітті. Олена Осмоловська

Номер стенду: В07

Осмоловська О., Маканик Х. Квітті: проект Олени Осмоловської, малюнки Христини Маканик : Книжка-гра укр. та англ. мовами для дошк. та мол. шк. віку / Пер. англ. О. Пивоварової. – К. : Видавничий центр «12», 2016. – 32 с.: іл. – Текст парал. укр., англ.

ISBN 978-966-97304-9-7

Книжка-гра для розвитку уяви малюків з яскравими малюнками, розмальовками та навчальними елементами. Книжка для творчих занять у сімейному колі та в дитячих колективах.

Хто проти суперкрутих. А. Аудгільд Сульберґ

Номер стенду: В29

A. Аудгільд Сульберґ. Хто проти суперкрутих / А. Аудгільд Сульберґ ; ілюстрації Анастасії Стефурак. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 208 с.

Дванадцятилітня Анне Беа вважає себе потворою, та й у школі на неї поглядають співчутливо. А дехто, особливо трійко крутелиць із їхнього класу, взагалі відверто з неї глумляться. Тому дівчинка мало з ким спілкується, і якби не найкращий друг Нільс, її життя було б зовсім нестерпним. Але Анне Беа доведеться поглянути в очі своїм найбільшим страхам і дати відсіч суперкрутим.

Погортати тут

Рілла з Інглсайду. Люсі-Мод Монтгомері

Номер стенду: С14

Монтгомері Люсі-Мод. Рілла з Інглсайду  : роман / Люсі-Мод Монтгомері; пер. з англ. Анни Вовченко. – Львів : Урбіно, 2016. – 322 с.

Дія роману розпочинається 28 червня 1914 року – у день, що назавжди змінив хід світової історії. Попереду в героїв – а передовсім у Рілли, наймолодшої доньки Енн і Гілберта Блайтів – чотири складні й болісні роки тривоги, страху та жертв, пізнання болю втрат… а проте й невимовної любові та безцінного душевного розвитку на тлі великої війни. Надзвичайно щира, жива та завжди сучасна оповідь про звичне життя в незвичних, неприродних умовах, що назавжди змінить і персонажів, і читачів заключної частини циклу романів про долю Енн Ширлі.

Книжки легендарної канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874–1942) вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами у США, Канаді, Австралії, країнах Європи та Азії.

Це восьма й остання книжка із циклу про Енн Ширлі в чудовому українському перекладі Анни Вовченко.

Гаррі Поттер і філософський камінь. Велике ілюстроване видання. Дж. К. Ролінґ

Номер стенду: В08

Гаррі Поттер і філософський камінь. Велике ілюстроване видання. Дж. К. Ролінґ; Ілюстрації: Джим Кей. — К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. — 248 с.

Перше ілюстроване видання магічної класики Дж. К. Ролінґ містить у собі безліч пречудових кольорових ілюстрацій Джима Кея, кавалера медалі Кейт Ґрінвей. Це справжнє феєричне свято і для відданих шанувальників цієї книжки, і для нових її читачів.

«Побачивши ілюстрації Джима Кея, я була глибоко зворушена. Мені подобається його бачення світу Гаррі Поттера, і я вдячна йому за талановите втілення цього бачення — це для мене велика честь», – Дж. К. Ролінґ.

220 маршрутів. Малгожата Гутовська-Адамчик

Номер стенду: С14

Гутовська-Адамчик  Малгожата. 220 маршрутів  : роман / Малгожата Гутовська-Адамчик; пер. з пол. Ярослави Івченко. – Львів : Урбіно, 2016. – 280 с.

ISBN 978-966-2647-29-7

Із братами Міхалом та Міколаєм Вербицькими читач уже знайомився в книжці Малгожати Гутовської-Адамчик «110 вулиць». Та якщо героєм «110 вулиць» був старший, Міхал, то цього разу нас чекає ближче знайомство з молодшим, або Малим. Міколаєві 13 років.

Він обожнює гру на ударних інструментах і мріє про створення власного музичного гурту. Хлопець саме розпочинає навчання в гімназії і, схоже, що в школі він зовсім не має друзів. Прогулюючи уроки, він досліджує різні автобусні маршрути Варшави.

Зовсім несподівано виявляється, що хлопець таки знаходить однодумців і друзів, причому там, де він найменше цього сподівався…

 

Портрет малої Олі. Юлія Лактіонова

Номер стенду: F07 (Мистецька книгарня Nebo)

Портрет малої Олі / Юлія Лактіонова ; ілюстратор Анна Гаврилюк. — К. : Арт-видавництво «Небо», 2016. — 32 с. — (cерія «Книга про картину»)

Шестирічна Оля живе у чарівному дитячому світі, де іграшки говорять та діють, коли їхні хазяї не бачать. Дівчинка любить малювати, адже росте вона у сім’ї художників. Історія відбувалась у зимовому Києві в 50-х роках на колишній вулиці Червоноармійській.

Ця історія натхненно створена за мотивами картини української художниці Тетяни Яблонської «Застудились», хоча біографічною її назвати не можна. Автор лише намагалась уявити, яким чином було створене полотно.

Перше мереживо Стефанії. Юлія Лактіонова

Номер стенду: F07 (Мистецька книгарня Nebo)

Перше мереживо Стефанії / Юлія Лактіонова ; ілюстратор Поліна Дорошенко. — К. : Арт-видавництво «Небо», 2016. — 32 с. — (cерія «Книга про картину»)

ISBN 978-966-97555-2-0

Тринадцятирічна Стефанія живе у Брюсселі в XVII столітті у родині банківського працівника. Дівчина мріє про вишукане мереживо, в якому вона зможе мати дорослий вигляд. Історія розповідає про те, як врешті мрія втілюється в життя. Казка написана за мотивами картини Отто Ван Веена «Портрет дівчини» з колекції Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Розповідь про створення полотна не є історично достовірною, а лише художньою версією автора, з якої маленький читач дізнається не тільки про побут та життя людей в іншу епоху, а і дещо про мистецтво.

Три жизни кота Васики

Номер стенду: F07 (Мистецька книгарня Nebo)

Три жизни кота Васики / Наталия Романова ; иллюстратор: Романа Рубан. — К. : Арт-издательство «Небо», 2016. — 32 с. — (cерия «Книга про картину»)

Это сказка про кота – не в сапогах, но не менее достойного. Наш кот тоже хорошо понимает по-французски и переживает приключения, а в конце оказывается вместе со своей хозяйкой на полотне замечательного художника-передвижника Ивана Крамского. Картина с их изображением хранится в Киевском национальном музее русского искусства и широко известна; история кота рассказана впервые. Вы узнаете, почему его назвали сначала Диманш, а потом Васика.

Ліндберґ. Історія неймовірних пригод Мишеняти-летуна. Торбен Кульман

Номер стенду: В29

Кульман Торбен. Ліндберґ. Історія неймовірних пригод Мишеняти-летуна / Торбен Кульман. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 98 с.

Багато років тому жило у Гамбурзі цікаве до всього Мишеня, яке дуже любило читати людські книжки і мало багато друзів-мишей. Та одного дня з міста зникли всі миші… Щоби знову побачити своїх приятелів, Мишеняті доведеться здолати чимало небезпек, стати справжнім винахідником і навіть — перелетіти через океан.

Ціна на сайті видавництва: 95 грн

Погортати тут

Вітер з-під сонця. Оксана Лущевська

Номер стенду: В25

Лущевська О. Вітер з-під сонця: повість / Оксана Лущевська ; художник Яна Гавриш. – К. : Фонтан казок, 2016. – 128 с., іл. (Серія «Книжка про мене»)

У героях цієї книжки впізнає себе кожен підліток, який уже мав щастя закохатися. Женька й Рися зустрілися випадково на кораблі – й хоч відтоді вже минув рік, але їх усе дужче манить одне до одного. Одначе за цей рік дуже багато всього сталося: Рися нервує через те, що цілі канікули мусить працювати, щоб допомогти забезпечити родину, а в Женьки загинув тато, і він дуже болісно переживає цю тяжку втрату…

Ціна на сайті видавництва: 60 грн

Середина світу. Андреас Штайнгьофель

Номер стенду: В29

Штайнгьофель Андреас. Середина світу : роман / Андреас Штайнгьофель; переклад з нім. Ірини Загладько. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 432 с.

Сімнадцятирічний Філ намагається знайти своє місце серед вихору людських дивацтв. Він шукає порозуміння з ексцентричною мамою та відлюдькуватою сестрою-близнючкою, мріє дізнатися бодай щось про свого батька, закохується у нового загадкового однокласника, досліджує «чорні діри» власної душі разом з найближчою подругою та змалечку чинить опір «маленьким людям» – жителям провінційного містечка, на краю якого хлопець живе у великому занедбаному маєтку. Це історія про все перше, раннє, несподіване, що стається на початку життєвого шляху. Написана для підлітків, вона стала неабияк популярною в Німеччині, знайшовши читачів серед значно ширшого кола. Адже кожному важливо дізнатися, де вона – середина світу.

Твір перекладено за підтримки гранту Goethe-Institut.

Ціна на сайті видавництва: 80 грн

Погортати тут

 

Маленький Мук. Вільгельм Гауф

Номер стенду: В08

Маленький Мук. Вільгельм Гауф; Ілюстрації: Ростислав Попський. — К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. — 24 с.

Цю знамениту східну казку розповів відомий німецький письменник Вільгельм Гауф (1802—1827), який прожив усього 25 років — найменше з усіх казкарів… Проілюстрував казку талановитий молодий графік Ростислав Попський — нова яскрава зірка української ілюстрації. П’ять років тому він надіслав кілька своїх малюнків до «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ», і несподівано для себе отримав пропозицію на співпрацю, що докорінно змінило плин життя молодого держслужбовця. Відтоді його майстерність зросла просто неймовірно, а надто якщо взяти до уваги той факт, що його єдина мистецька освіта — дитяча художня школа. Чим не початок нової казки?

Джордж і таємний ключ до Всесвіту. Стівен Гокінґ, Люсі Гокінґ

Номер стенду: В29

Джордж і таємний ключ до Всесвіту Стівен Гокінґ, Люсі Гокінґ ; ілюстрації творчої майстерні «Аґрафка». — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. 

«Джордж і таємний ключ до Всесвіту» – це велика пригода, у якій найвідоміший фізик-теоретик сучасності Стівен Гокінґ та його донька Люсі розкривають захопливі таємниці Всесвіту. Завдяки цій книзі юні читачі дізнаються більше про зірки, планети та їхні супутники, чорні діри та багато іншого.

Вперше у «Видавництві Старого Лева» книга вийде з особливою палітуркою: під скретч-покриттям ховається загадка для маленьких та дорослих дослідників. Хочете знати, що намальовано під сірими плямами, – просто зітріть скретч-покриття монеткою. Дизайн обкладинки – Творча майстерня «Аґрафка».

Погортати тут

 

Фантастичні історії на добраніч. Ервін Мозер

Номер стенду: С28

Мозер Ервін. Фантастичні історії на добраніч / Ервін Мозер. – Чернівці : Чорні вівці, 2016. – 240 с.

Книжка Мозера «Фантастичні історії на добраніч» складена з найкращих оповідок та ілюстрацій із понад десяти його раніших книжок. У ній маленькі читачі зустрінуться з котом Ксав’є Хутрорудом, що полюбляє книжки, хвостатими пожежниками із Мишеграду, мовчазним мурахоїдом Джакомо з-під Ведмедінгтена та безліччю інших, веселих і кмітливих звірят.

Знаєте, як навчити кенгуру їздити на лижах? А хто знайшов черепашачий скарб? І як на космічному качкольоті долетіти до зірок?

Про це та більше дізнаєтеся з книжки…

Ервін Мозер (Erwin Moser) – авcтрійський письменник, автор дитячих ілюстрованих книжок, лауреат численних премій у сфері дитячої літератури. Серед інших він отримав 1987 року японську «Сову», 1992-го – відзнаку «Щуролов» міста Гамельн, 2013-го – Золоту відзнаку за заслуги міста Відень та премію землі Бурґенланд. Нині Ервін Мозер є одним із провідних дитячих письменників Австрії.

Магазин невидимих речей. The Shop of Invisible Things. Іван Андрусяк

Номер стенду: В25

Андрусяк І. Магазин невидимих речей. The Shop of Invisible Things : казка-гра / Іван Андрусяк; художник Оксана Липка. — К. : Фонтан казок, 2016. — 48 с., іл.

Мала Ляля любить ходити до крамниці невидимих речей. Тут можна знайти найкращі у світі невидимі шкарпетки і сукні… Та несподівано Лялина мамина теж довідується про це дивовижне місце. І починає готувати… невидимий обід. Чи вдасться Лялі з мамою порозумітися серед невидимих речей? Кумедна казка-гра Івана Андрусяка з колоритними ілюстраціями Оксани Липки неодмінно підніме вам настрій!

Українською та англійською мовами.

Ціна на сайті видавництва: 60 грн

Ковчег часу. Марцін Щигельський

Номер стенду: С14

Щигельський Марцін. Ковчег часу, або Велика втеча Рафала із колись крізь тоді в тепер і назад : повість / Марцін Щигельський; пер. з пол. Божени Антоняк. – Львів : Урбіно, 2016. – 232 с.

ISBN 978-966-2647-30-3

Воєнна Варшава. Рафалові дев’ять років і він живе в гетто. Хлопчик не ходить до школи, а сусіди довкола постійно змінюються, тому друзів у Рафала теж немає. Дідусь, який ним опікується, мусить заробляти гроші на прожиття, і його цілими днями не буває вдома. Найчастіше Рафал залишається сам. Проте в нього є книжки й бібліотека – єдине місце в гетто, куди дідусь дозволяє йому ходити самому. Якось бібліотекарка дає йому книжку Герберта Веллса «Машина часу». Відтоді життя Рафала цілковито змінюється. Починається його велика й небезпечна Пригода…

Гойдалка під кленом / The Swing under the Maple Tree. Галина Ткачук

Номер стенду: А05

Ткачук, Галина. Гойдалка під кленом / The Swing under the Maple Tree. Книжка-білінгва. ; Галина Ткачук ; худож. О. Була. — К. : Братське, 2016. — 24 с.: іл.

Ніна гойдається на гойдалці й виглядає літо. Аж ось виявляється, що не буде ні квітів на клумбі, ні синіх дельфінів. І все через Нінину необережність! Але не варто впадати у відчай. Трішки зусиль — і Ніна та решта героїв книжки не тільки врятують літо, а й здобудуть для себе щось дуже особливе. Ця українсько-англійська білінгва з вишуканими ілюстраціями припаде до вподоби і дітям, і їхнім батькам.

Великодній пікнік: книжка-розмальовка із завданнями й англійськими словами. Галина Ткачук

Номер стенду: А05

Ткачук Галина. Великодній пікнік: книжка-розмальовка із завданнями й англійськими словами / Галина Ткачук ; худож. Катерина Степаніщева. – К. : Братське, 2016. – 16 с. : іл. 

Великоднього дня Мишко з мамою і татом вирушають на пікнік до лісу. Невже їхнє свято зіпсує якась дрібниця? Ні, бо ж у пригоді їм стане дивовижне вміння ділитися. Весела історія-розмальовка з дотепними завданнями та англійськими словами розважить і створить святковий настрій.

Сім нескладух Говорухи. Саша Кочубей

Номер стенду: В25

Кочубей С. Сім нескладух Говорухи : повість / Саша Кочубей ; ілюстрації автора; обкладинка Наді Каламєєць. — К. : Фонтан казок, 2016. — 104 с., іл. (Серія «Книжка про мене»)

Височенна як жирафа однокласниця Єва, образившись на Андрійка Говоруху (шкільне прізвисько Андроїд), напророчила йому сім неприємностей – нескладух. І ось вони починають збуватися – і хлопець усе дужче нервує, через що раз у раз потрапляє в усе кумедніші ситуації. Аж доки раптом не з’ясовується, що насправді… Говоруха з Євою одного зросту, а рахувати веснянки на обличчі дівчинки дуже навіть цікаво!

Ціна на сайті видавництва: 50 грн

Як змайструвати мотоцикл. Мартін Содомка

Номер стенду: В29

Содомка Мартін. Як змайструвати мотоцикл / Мартін Содомка ; переклад Тетяни Савченко. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 60 с.

Напровесні на власноруч змайстрованому літаку повернулися з далекого півдня троє відважних мандрівників – пацюк Арні, горобець Зила і жабун Крістіан. Мандрівка далася їм нелегко, і новий досвід, напевно, змінив їхнє уявлення про світ.

Однак удома на них чекають друзі – Малий і Фред, а головне – нові випробування.

Арні більше не тягне на пригоди, він би краще гуляв зі своєю подружкою Люсі. Але плани довелося змінити. На читача чекає багато несподіванок. Єдине, чого з певністю можна чекати від нової книжки Мартіна Содомки, – ви дізнаєтеся все про те, як змайструвати мотоцикл.

Переклад цієї книги здійснено за підтримки Міністерства культури Чеської Республіки.

Погортати тут

Чи вмієш ти свистати, Юганно? Ульф Старк

Номер стенду: В29

Ульф Старк. Чи вмієш ти свистати, Юганно? / Ульф Старк. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 72 с.

Дідусі існують, щоб ловити з онуками рибу і вчити їх свистати – так гадає Ульф і переконує в цьому свого друга Берру. І не біда, що в Берри дідуся немає – є місце, де його можна знайти. Так герої повісті «Чи вмієш ти свистати, Юганно?» знайомляться з дідусем Нільсом, і ця дружба дає їм найважливіший у житті досвід чуйності та любові.

Ульф має найкращу у світі сестру, яка не верещить і не смикає його за чуба. Адже вона – ангел. Такою її уявляє собі Ульф, тому з ним відбуваються кумедні пригоди.

1996 року книжка «Моя сестра – ангел» з ілюстраціями відомої шведської художниці Анни Геґлунд отримала найпрестижнішу у Швеції відзнаку Augustpriset (премію ім. Авґуста Стріндберґа) у номінації «Найкраща книжка для дітей та підлітків».

Книжку видано за підтримки Шведської ради з питань культури KULTURR?DET.

Погортати тут

Мандрівки з Чарівним Атласом: Венеція. Надійка Гербіш

Номер стенду: В29

Гербіш Надійка. Мандрівки з Чарівним Атласом: Венеція / Надійка Гербіш. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 56 с.

Одного вечора Лука й Терезка гортали в кабінеті свого дідуся-географа атлас, навіть не здогадуючись, що він – чарівний. Несподівано для самих себе діти опиняються у Венеції. Вони милуються гондолами та чудовою архітектурою міста, куштують місцеві страви та дізнаються про найцікавіші події в його історії завдяки їхньому новому знайомому – пану Валеріо. А головне – братові та сестрі під час цієї мандрівки вдається відкрити таємницю Чарівного Атласу.

Ціна на сайті видавництва: 80 грн

Погортати тут

Зоряна подорож. Тетяна Мельник

Номер стенду: В27

Мельник Тетяна. Зоряна подорож. – К. : Грані-Т, 2016

Почалося все із загадкового зникнення Марійчиного улюбленого Качуні та розмови з матусею про мрії. А тим часом у іншій частині міста Богданчик узагалі не хотів мріяти і дружити – адже іграшок у його кімнаті більше, ніж у будь-кого, то навіщо йому якісь друзі? Дивно так виходить із тими іграшками – як стареньке потерте каченя може бути важливішим за новесенький поїзд із залізницею? Щось тут не те… Треба неодмінно розгадати цю та інші загадки! Подорож дітей до Країни Мрій, знайомство з самою Мрією, чарівником Хваликом, кумедним кошеням Кузею, грайливою драконихою Фанею та іншими персонажами покажуть маленьким читачам, як важливо мати друзів, уміти просити пробачення, бути сміливим і готовим до пригод. А довідковий матеріал від казкотерапевта Катерини Єгорушкіної розповість батькам про те, чому так важливо навчитися мріяти разом із дітьми, розвивати дитячу уяву і творчість.

Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку

Мікробот. Олег Чаклун

Номер стенду: В25

Чаклун О. Мікробот : казки / Олег Чаклун ; художник Яна Любарська. – К. : Фонтан казок, 2016. – 64 с., іл. – (Серія «Добра фантастика»)

Маленький робот Мікробот понад усе полюбляє гратися в хованки. Випадково опинившись на нашій планеті, він заводить дружбу з дівчинкою Амелією та хлопчиком Пітером, і вони разом перемагають космічного лиходія Сульфура. Упевнившись, що хованки тут неперевершені, Мікробот приводить іще сімох друзів-роботів – таких само веселих пустунів і розбишак. І вони вирішують пограти в хованки там, де ще ніхто й ніколи не грав. Але, звісно, без допомоги дітей їм не обійтися…

Надсучасні технології, суперможливості, дива техніки органічно поєднуються в новій книжці найтаємничішого сучасного українського дитячого письменника Олега Чаклуна з живими традиціями доброї казки.

Марічка і Червоний Король. Подорож туди, де сніг. Марія Рибалко

Номер стенду: В29

Рибалко Марія. Марічка і Червоний Король. Подорож туди, де сніг / Марія Рибалко. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 272 с.

Будьте обережнішими зі своїми бажаннями! Адже коли дуже-дуже захотіти, можна потрапити поза межі Реальності! А там… поруч зі звичайними людьми живуть дракони, розбійники, королі природних стихій, котрим притаманні людські почуття. Повернення можливе тільки тоді, коли сила дружби здолає всі випробування і з’єднає в єдине ціле амулет «Скіфське сонце».

Ціна на сайті видавництва: 55 грн

Погортати тут

Стефа і Чакалка. Іван Андрусяк

Номер стенду: В25

Андрусяк І. Стефа і Чакалка : пригодницькі повісті / Іван Андрусяк ; художник Ольга Кузнецова. — К. : Фонтан казок, 2016. — 240 с., іл. — (Серія «Добрі пригоди»)

Чакалка дуже страшна! Вона приходить уночі до неслухняної дитини, забирає її у звуконепроникний мішок, несе в темний ліс – і так починаються веселі розбишацькі пригоди…

Повість Івана Андрусяка «Стефа і її Чакалка» – один із знакових творів сучасної української дитячої літератури, які найбільше полюбилися малюкам за останнє десятиліття. Там само захоплено читачі сприйняли і продовження історії – повість «Кабан дикий – хвіст великий». А в цій книжці разом із ними до вас приходить новісінька третя повість – «Чакалка і Чупакабра», у якій два уславлені фольклорні персонажі нарешті завдяки Стефі зустрічаються, щоб остаточно перемогти Великого Бабая і його зграю справжніх страшил.

Футбольний матч тривалістю в літо. Бернар Шамбаз

Номер стенду: В29

Шамбаз Бернар. Футбольний матч тривалістю в літо : повість / Бернар Шамбаз; переклад з франц. Ірини Дух. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 128 с.

Цього літа Фосто вирушає з татом (і своїм м’ячем) у велику навколосвітню подорож. Одинадцять етапів від Баньоле до Бамако. Тисячі зустрічей і відкриттів, починаючи від багдадського цирульника і закінчуючи смаком копченої риби на Північному полюсі. І повсюди футбол — справжнісінький! Це перше всесвітнє турне, яке Фосто ніколи не забуде.

Погортати тут

Славні професії борсука. Романа Рубан

Номер стенду: В01

Славні професії борсука / Романа Рубан. — К. : АРТБУКС, 2016. — 24 с. 

Цією книгою Видавництво «АРТБУКС» разом з талановитою ілюстраторкою Романою Рубан розпочинає велику серію чорно-білих книг для малюків з головним героєм Борсуком. У книжці малюк ознайомиться з важливими і цікавими професіями. Це одна з найцікавіших тем для молодшого дошкільного віку.

Концепція чорно-білої серії вибрана не випадково, оскільки відсутність яскравих кольорів і присутність контрасту дозволяє дитині зосередитися на запам’ятовуванні. Крім того, психологами перевірено, що чорно-білі книжки для дітей молодшого дошкільного віку стимулюють візуальне сприйняття речей. Завдяки контрасту вони ідеально засвоюються дітьми і, особливо в перші роки життя, дозволяють максимально розвиватися дитині. Чорно-білі малюнки – це ідеальний спосіб стимуляції зору і концентрації.

Книга є двомовною, завдяки чому ваша дитина легко і швидко запам’ятає важливі професії різними мовами.

Жива книжка. Ерве Тюлле

Номер стенду: В01

Жива книжка / Ерве Тюлле. — К. : АРТБУКС, 2016. — 54 с. 

Ерве Тюлле без сумніву один з найгеніальніших дитячих ілюстраторів та авторів у сучасному світі. Його книги спрямовані на розвиток фантазії та творчості у дітей і однозначно є найулюбленішими серед малечі.

«Жива книжка» – це бестселер перекладений на 40 мов, вона продана накладом понад 1 500 000 у світі! У рейтингу New York Times довгий проміжок часу вона була лідером серед кращих дитячих книг.

Цього року «Жива книжка» Ерве Тюлле вперше друкується українською мовою. Це не просто книга, а книга з секретом! Варто дитині виконати всі завдання – і різнобарвні кружечки оживають! Вони міняють колір, перекочуються з одного боку на інший, а ще збільшуються розміром та зникають у темряві. Як це відбувається?! А в цьому є увесь секрет і таємниця! Усе геніальне просто, і саме така простота та глибоке знання дитячої психології робить цю книжку номером один серед дітей дошкільного віку і молодшого шкільного віку.

Це не казка і не вигадана історія – це інтерактивна книга, яку можна перечитувати багато-багато разів.

Великий АВТО Віммельбух. Стефан Зайдлер

Номер стенду: В01

Великий АВТО Віммельбух / Стефан Зайдлер. — К. : АРТБУКС, 2016. — 10 с. 

Це віммельбух для справжніх хлопчиків! У книзі можна віднайти різноманітні машини і події, які відбуваються з ними. Тут є спортивні автівки, вантажівки, можна побачити перегони та ретро автомобілі. Усі діти без виключення зацікавлені темою транспорту, і вони із задоволенням почнуть шукати причину автомобільного гармидеру в місті або уважно розглядати усі машини, яких у цій книзі сила-силенна.

«Великий АВТО Віммельбух» –  це справжній витвір мистецтва німецького ілюстратора Стефана Зайдлера. В ній ретельно промальовані деталі та реалістичні елементи щоденного життя та побуту, а історія кожного персонажа розвивається і триває на кожній наступній сторінці. Крім того, події відбуваються в місті, за містом, на гоночній трасі, вдень та вночі. Незважаючи на величезну популярність «Великого АВТО Віммельбух»  у країнах Європи, ця книга є одною з перших віммельбухів в Україні представлених Видавництвом «АРТБУКС».

Що чує котеня? Велика книга звуків. Лоті

Номер стенду: В01

Що чує котеня? Велика книга звуків / Лізелот Верштеег (Лоті). — К. : АРТБУКС, 2016. — 14 с. 

«Що чує котеня? Велика книга звуків» – новинка Франкфуртського книжкового ярмарку 2015 року, яка привертає увагу своєю тематикою і унікальним підходом до раннього навчання дитини. Її автором є голландський ілюстратор Лізелот Верштеег, яка відома у всьому світі своїми малюнками під псевдонімом «Лоті».

Цю яскраву книгу можна віднести до числа перших дитячих енциклопедій-помічників мамам, яка допоможе дитині вивчати навколишній світ з найперших місяців життя. Звуки, які чує малюк навкруги – це перше, що він починає повторювати. Головним героєм книги є Кошеня, яке гуляє у місті, лісі, парку, зоопарку і закінчує прогулянку вночі удома. Навколо себе воно чує різні звуки, які можна просити повторити дитину. Крім того, книга поєднує в собі усі елементи віммельбуха з розгляданням картинок та сюжетів, що дуже корисно для маленьких читачів. Але головна відмінність та перевага цієї книги у порівнянні з іншими віммельбухами в тому, що в ній є завдання і питання для дитини, а на полях вказані предмети, які треба знайти і порахувати.

Вікова категорія від 0 до 5 років.

Про драконів і щастя. Катерина Міхаліцина

Номер стенду: В29

Міхаліцина К. Про драконів і щастя / Катерина Міхаліцина ; ілюстрації Наталка Гайда. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 48 с.

Цю історію про кумедних і милих драконів зі смішними іменами-язиколамками написано разом з дітьми і для дітей. Дракони в ній живуть, веселяться, закохуються, вони просто собі щасливі. І той, хто зазирне в книжку, неодмінно їм усміхнеться. А потім схопить ручку або фломастер і візьметься домальовувати те, що так завбачливо не домалювала художниця.

Погортати тут

Творчі нравки. Папка для творчості №2 «Лісова історія»

Зал Малі.ua

Творчі нравки. Папка для творчості №2 «Лісова історія» (на вік 3-8 років). — Львів : Nravo Kids, 2016

Набір для дітей від 3 років за мотивами мобільної гри «Всяка Музяка». Містить велику настінну розмальовку (формату 70х50см) та 9 аркушів з додатковими елементами для вирізання та приклеювання: лісовими героями, їхніми сховками, різноманітними предметами та об’ємними деталями. Також є інструкція з фото-підказками та порадами.

100 грн

Творчі нравки. Папка для творчості №1 «Карпатські канікули»

Зал Малі.ua

Творчі нравки. Папка для творчості №1 «Карпатські канікули» (на вік 1-5 років). — Львів : Nravo Kids, 2016

Набір для малюків віком від 1 року за мотивами мобільної гри «Хто у горах?». Містить більше 30 аркушів (формату 21х20 см) із завданнями декількох рівнів складності. Використано папір різної щільності – цупкіші або тонші аркуші залежно від призначення. Додатково набір містить інструкцію з фото-підказками для батьків та 3 картонні рамки для оформлення готових робіт.

Ціна: 150 грн

Шалахмонеси. Григорій Фалькович

Номер стенду: Д12

Шалахмонеси : вірші для дітей / Григорій Фалькович ; ілюстрації Пінхаса (Павла) Фішеля. — К. : Дух і літера, 2016. — 48 с. 

Це унікальне видання має дивовижну, майже двадцятирічну історію. Веселі, мудро-дотепні вірші Григорій Фалькович написав ще на початках незалежності України. Тоді ж взявся до роботи художник Павло (Пінхас) Фішель. Самобутній Всесвіт «Шалахмонесів» створювався ним понад п’ять років, що й не дивно, зважаючи на складність обраної техніки – ручної роботи, на зразок єврейських стародруків. Тоді не знайшлося видавця, котрий зважився б на такий вартісний і поліграфічно складний проект. За ці роки окремі вірші з «Шалахмонесів» побачили світ в інших книжках Г. Фальковича та у шкільних підручниках, фактично ставши класикою сучасної літератури для дітей, а ілюстрації П. Фішеля неодноразово експонувалися на художніх виставках, запозичувалися іншими виданнями та розлетілися по світах вітальними святковими листівками.

«Шалахмонеси» – чи не перша, напрочуд вдала, спроба у вітчизняній літературі створити українсько-єврейську книгу, що поєднала б найкраще з обох культурних традицій. Це розкішне видання невимушено й дотепно розсуває кордони пізнання матеріальної та духовної спадщини народів нашої країни, тож, буде не лише цікавим, а й корисним для читачів різних національностей та будь-якого віку.

Ціна: 350 грн

Дивомобілі. Розмальовка від художника Віктора Зінченка + мобілевірші Миколи Возіянова

Номер стенду: В03

Дивомобілі. Розмальовка від художника Віктора Зінченка + мобілевірші Миколи Возіянова. — К. : Час майстрів, 2016. — 16 с. : іл. — (Серія «Дитяча картинна галерея»)

Захоплива розвивальна інтерактивна книжка, яка зацікавить не тільки будь-якого хлопця, а й багатьох дівчаток. Адже вона пропонує погратися із дивомобілями, які до цього можна було зустріти тільки на малюнках Віктора Зінченка. Вони не схожі на звичайні автомобілі, проте мають родичів із тваринного світу і незвичайні імена, які потрібно відгадати читачам. У цьому непростому завданні допомагатимуть вірші Миколи Возіянова, наведені наприкінці книжки, та їхні назви, розсипані серед віршів.

Отже, беремо олівці та розфарбовуємо дивомобіль. Потім шукаємо вірш про нього та підбираємо назву до вірша, яку вписуємо на номерний знак. Операції можна виконувати в будь-якому порядку, але завжди отримаєте чудовий результат ? неповторний персональний дивомобіль з оригінальною характеристикою. Найменші автодизайнери можуть потребувати допомоги дорослих при виконанні «лакофарбувальних» робіт та «виготовленні» номерних знаків.

Ван Гог & Я. Розмальовка за картинами Вінсента Ван Гога

Номер стенду: В03

Ван Гог & Я. Розмальовка за картинами Вінсента Ван Гога. — К. : Час майстрів, 2016. — 12 с. : іл. — (Серія «Дитяча картинна галерея»)

Розмальовка, яка дає можливість дітям ближче познайомитися з одним із найвидатніших художників людства і його творіннями. Вона пропонує спробувати розгадати секрети барв майстра і «завершити» його роботи по-своєму.

На кожному розгорті книжки є масштабована фотокопія цікавого для дітей оригіналу, його спрощена версія для розфарбовування та невеликий коментар до картини. В розмальовці спеціально вставлено невеликий фрагмент оригіналу, щоб дитина вчилася у майстра підбирати палітру і поєднання кольорів.

Робота з такою розмальовкою навчає дітей бачити і відтворювати красу, додаючи в неї власні емоції і відчуття, захоплює малюків дуже корисною для розвитку грою в «справжнього художника».

Пікассо & Я. Розмальовка за картинами Пабло Пікассо

Номер стенду: В03

Пікассо & Я. Розмальовка за картинами Пабло Пікассо. — К. : Час майстрів, 2016. — 12 с. : іл. — (Серія «Дитяча картинна галерея»)

Розмальовка, яка знайомить дітей з одним із трьох найвідоміших художників у світі та його творчістю. Вона пропонує попрацювати з різними стилями багатогранного майстра і «завершити» його роботи по-своєму.

На кожному розгорті книжки є масштабована фотокопія цікавого для дітей оригіналу, його спрощена версія для розфарбовування та невеликий коментар до картини. В розмальовці спеціально вставлено невеликий фрагмент оригіналу, щоб дитина вчилася у майстра підбирати палітру і поєднання кольорів.

Робота з такою розмальовкою навчає дітей бачити і відтворювати красу, додаючи в неї власні емоції і відчуття, захоплює малюків дуже корисною для розвитку грою в «справжнього художника». Вона може стати початком великого творчого шляху майбутнього майстра, такого як великий Пікассо, який опанував ази академічного малюнку ще в ранньому дитинстві.

Матісс & Я. Розмальовка за картинами Анрі Матісса.

Номер стенду: В03

Матісс & Я. Розмальовка за картинами Анрі Матісса. — К. : Час майстрів, 2016. — 12 с. : іл. — (Серія «Дитяча картинна галерея»)

Розмальовка, яка знайомить дітей з одним із найвідоміших художників та його творчістю, яку він розпочав, копіюючи чужі малюнки та картини. Вона пропонує повторити шлях майстра і розфарбувати спрощені версії його шедеврів.

На кожному розгорті книжки є масштабована фотокопія цікавого для дітей оригіналу, його спрощені контури для розмальовування та невеликий коментар до картини. В розмальовці спеціально вставлено невеликий фрагмент оригіналу, щоб дитина вчилася у майстра підбирати палітру і поєднання кольорів.

Робота з такою розмальовкою навчає дітей бачити і відтворювати красу, додаючи в неї власні емоції і відчуття, захоплює малюків дуже корисною для розвитку грою в «справжнього художника» і показує, як багато потрібно докласти праці і старань, щоб створити справжнє чудо.

Вельветовий Кролик, або Як оживають іграшки. Марджері Вільямс

Номер стенду: В03

Вельветовий Кролик, або Як оживають іграшки / Марджері Вільямс ; пер. з англ. Мії Марченко. — К. : Час майстрів, 2016. — 32 с. : іл. — (Cерія «Найкраще — дітям»)

Одна з тих історій, які не старіють і не втрачають актуальності. Вперше надрукована у 1922 році, багаторазово перевидана, екранізована, показана в театрі і по телебаченню, вона майже сто років залишається цікавою як для маленьких дітей, так і для їх батьків.

Книжка розповідає про те, як простенький вельветовий кролик став улюбленою іграшкою хлопчика, який не розлучався з ним ані вдень, ані вночі і не проміняв би його ні на які набагато цікавіші і красивіші іграшки. Кролик відчував себе таким потрібним і від цього неймовірно щасливим. Єдине, що трохи засмучувало, це його «несправжність». Та щастя було зруйноване хворобою хлопчика. Малюк, звичайно, видужав, але лікар наказав позбутися усіх речей, що оточували хворого. Тому кролику довелось «загубитися». І він заплакав справжніми сльозами, але не від того, що його можуть спалити, а від розлуки з хлопчиком. Врешті-решт, іграшку врятувала фея, яка віднесла кролика в ліс і здійснила його мрію стати справжнім.

Ця дитяча казка має неабияку глибину, навчає тим істинам, які роблять людину справжньою, здатною любити, прощати і бути потрібною.

Віршаки-розбишаки. Анатолій Костецький

Номер стенду: В03

Віршаки-розбишаки / Анатолій Костецький. — К. : Час майстрів, 2016. — 36 с. : іл. — (Серія «Найкраще — дітям»)

Видання, яке легко спростує впевненість дорослих у тому, що поезія не дуже цікава школярам, а особливо хлопчикам, для самостійного читання. Досить прочитати кілька рядків смішних віршів і лише кинути оком на веселі і динамічні ілюстрації ? і будь-якого розбишаку-нечитайка до книжки притягне, як магнітом. Це й не дивно, бо тандем дотепного пера відомого поета і веселого олівця талановитого сучасного художника зміг знайти в тяжких шкільних буднях більше тонни сміху. Не вірите? То перевірте, хоч сміх і не так просто зважити. А заодно і дізнаєтесь про універсальність портфеля та перильні змагання, перевірите, що насправді довше — урок чи перерва, а ще довідаєтесь про дуже, ну дуже страшну таємницю.

Книжку видано українською та російською мовами.

Недомальовані вірші. Григорій Фалькович

Номер стенду: В03

Недомальовані вірші / Григорій Фалькович ; ілюстрації Віталія Кириченка. — К. : Час майстрів, 2016. — 36 с. : іл. — (Серія «Малювальна історія»)

Книжка неймовірних віршів, в якій можна розфарбовувати будь-якими кольорами, домальовувати власні лінії і малювати будь-що і скрізь, де заманеться, не обмежуючи себе лише лініями, в які потрібно просто заганяти фарби, що сподобались якомусь дорослому видавцеві. Вона з’явилися якраз для того, щоб дитина могла передавати свої фантазії, виявляти свободу, розвиваючи власне творче начало, яке є у кожному малюкові без винятку. Ілюстратор лише задав напрямок, причому зробив це в такому стилі, що домальовані дітьми фрагменти не випадатимуть із загальної композиції і не розчаровуватимуть малого художника, якщо його малюнки будуть недосконалими. А дуже цікава і бешкетна поезія не просто розважає і смішить, а спонукає продовжити фантазії поета, передаючи їх за допомогою пензля чи олівця.

В результаті на книжковій поличці з’явиться збірка віршів Григорія Фальковича, така індивідуальна і неповторна. Її можна ще багато разів перечитувати, удосконалювати оформлення, а потім переглядати через багато років, як згадку про дитинство.

 

Наші рідненькі чорно-білі казки

Номер стенду: В03

Наші рідненькі чорно-білі казки. — К. : Час майстрів, 2016. — 60 с. : іл. — (Cерія «Казкова допомога»)

Це незвичайна книжка, хоч і містить найвідоміші українські народні казки «Телесик», «Котогорошко», «Коза-дереза», «Пан Коцький». Її особливість у тому, що це видання великого формату, яке не тільки несе дітям частину творчого надбання нашого народу, а і знайомить їх із мистецтвом чорно-білої графіки. Такий стиль оформлення вибраний невипадково, тому що в ньому, як і в давніх традиційних казках, усе розмежоване на «чорне» і «біле», «темну» і світлу» сторони, «зло» і «добро». В усьому цьому простіше розібратися, коли немає «зайвих» кольорів, а існують лише «чорні» образи і «білі» образи».

Хто росте у парку. Катерина Міхаліцина

Номер стенду: В29

Міхаліцина Катерина. Хто росте у парку / Катерина Міхаліцина ; ілюстрації Оксани Були. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 44 с.

Це невеличка історія про важливі речі: про зростання і пошук себе, про схожість і несхожість та важливість мати поряд когось, хто хоч трохи і хоч у чомусь до тебе подібний. А ще – про дерева навколо нас, повз які проходимо, та не завжди знаємо, хто це тут росте. Тому книжка стане в пригоді всім, хто хоче знати на ім’я найпоширеніші паркові дерева, навчитися розрізняти їх: у казковій ігровій формі завдяки чудовим ілюстраціям так легко запам’ятати, як вони виглядають, яка у них кора, насіння, листя, цвіт.

Маленький паросток, що виріс у парку, роззирається довкола, уважно приглядається до своїх сусідів – берези, дуба, горобини, клена, ясена, явора, каштана, тополі, верби – і шукає, чий же він. Бо бути нічийним – сумно. Бо щастя – «це знайти у цьому світі когось схожого на тебе».

Погортати тут

Слон Трубальський. Юліан Тувім

Номер стенду: В29

Юліан Тувім. Слон Трубальський. Вірші для дітей  / Юліан Тувім ; переклад із польської Маріанни Кіяновської ; ілюстрації Володимира Штанка. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 48 с.

Чи ви чули про пана Тралялинського та його співочу сімейку? А про забудькуватого слона Трубальського?  Дотепні та грайливі вірші відомого польського поета Юліана Тувіма читають і вчать напам’ять діти в цілому світі.

«Видавництво Старого Лева» дарує маленьким читачам вірші Юліана Тувіма в чудовому українському перекладі Маріанни Кіяновської  та з розкішними ілюстраціями Володимира Штанка.

Книгу видано за фінансової підтримки Інституту Книжки.

Погортати тут

Лізелотта ховається. Александр Штеффенсмайєр

Номер стенду: В15

Штеффенсмайєр А.  Лізелотта ховається / Александр Штеффенсмайєр ; пер. з німецької Світлани Колесник. — Х. : Віват, 2016. — 32 с.: іл. — (Акварель)

Вітаємо вас у світі чудернацьких пригод корівки Лізелотти! Ніколи не можна здогадатися, що вона утне наступної миті… Цього разу невгамовна героїня залізла на дерево, а от злізти вниз ніяк не могла! Шукати корівку вирушили її друзі, які згодом усі разом опинилися на найвищій гілці. Хто врятує друзів? І як їм спуститися вниз без драбини? Що з цього вийшло — читайте у книжці. Та будьте певні: ця казка розвеселить будь-кого!

Лізелотта захворіла. Александр Штеффенсмайєр

Номер стенду: В15

Штеффенсмайєр А.  Лізелотта захворіла /  Александр Штеффенсмайєр ; пер. з німецької Світлани Колесник. — Х. : Віват, 2016. — 32 с. : іл. — (Акварель).

Вітаємо вас у світі чудернацьких пригод корівки Лізелотти! Ніколи не можна здогадатися, що вона утне наступної миті… Цього разу корівка захворіла. Слабку та втомлену Лізелотту зусібіч оточили друзі. Вони тішили хвору чудернацькими подарунками й оповивали турботою. «А може, хворіти — це не так і погано?» — подумала хитрунка й вирішила удавати хвору, навіть коли одужала. Що з цього вийшло — читайте у книжці. Та будьте певні: ця казка розвеселить будь-кого!

Лізелотта не може заснути. Александр Штеффенсмайєр

Номер стенду: В15

Штеффенсмайєр А. Лізелотта не може заснути / Александр Штеффенсмайєр ; пер. з німецької Світлани Колесник. — Х. : Віват, 2016. — 32 с. : іл. — (Акварель)

Вітаємо вас у світі чудернацьких пригод корівки Лізелотти! Ніколи не можна здогадатися, що вона утне наступної миті… Одного разу невгамовна корівка ніяк не могла заснути. До чого тільки не вдавалася бідолашна Лізелотта! Вона блукала подвір’ям, підстрибувала, вдягала вовняні шкарпетки, чаювала, ніжилася у ванні, та сну все не було.  І тоді… Що ж вигадає хитрунка, щоб нарешті відпочити? Читайте та будьте певні: ця казка розвеселить будь-кого!

Самушок. Катрі Кірккопельто

Номер стенду: В15

Кірккопельто К. Самушок / Катрі Кірккопельто ; пер. з англійської Світлани Колесник. — Х. : Віват, 2016. — 40 с. : іл.

Весела історія про те, як подружилися Манюня-Хоробрюня і Самушок. Чудові ілюстрації автора нікого не залишать байдужим.

Офелія, або Що сталося з крокодилом. Інгрід Шуберт, Дітер Шуберт

Номер стенду: В15

Шуберт І., Шуберт Д. Офелія, або Що сталося з крокодилом / Інгрід Шуберт, Дітер Шуберт ; пер. з рос. Ольги Пилипенко. — Х. : Віват, 2016. — 32 с.: іл. — (Акварель)

Привіт, хлопчики та дівчатка! А чи знаєте ви, чому в животі з’являються метелики? Може, це страшна хвороба? Чи є інша причина? Хоч там як, а крокодил на ім’я Джонні не на жарт злякався, виявивши у своєму животі отакий «подарунок». Першою йому на допомогу поспішила бегемотиха Офелія, а за нею і всі інші жителі лісу. Хто з них поставить бідоласі Джонні точний діагноз? Хто перший простягне руку допомоги лісовому алігаторові? І від чого насправді в животі заводяться метелики? Гортайте сторінки, милуйтеся прекрасними акварельними ілюстраціями і… нічому не дивуйтеся! Приємного читання!

Оповідання про песика й кицю. Йозеф Чапек

Номер стенду: В15

Чапек Й. Оповідання про песика й кицю. Як вони разом господарювали та ще багато про що / Йозеф Чапек ; переклад із чеської Л. Ю. Кіцили, ілюстрації О. І. Курдюмової. — Х. : Віват,  2016. — 80 с.: іл. — (Мрійники)

А чи знаєте ви, що десь зовсім поруч, можливо, на сусідній вулиці, живуть і самі господарюють… песик та киця? Не вірите? Тоді скоріше відкривайте книжку знаного чеського письменника Йозефа Чапека! І познайомтеся з милими й добрими тваринками, які чого тільки не вміють: і мити підлогу, і пекти торт, і навіть давати вистави! А головне: вони дуже полюбляють веселитися з дітками! Завітайте до песика й киці на гостину!

Про вовка, який випав із книжки. Робберехт Тьєрі

Номер стенду: В15

Робберехт Т. Про вовка, який випав із книжки / Робберехт Тьєрі ; пер.  з англ. Світлани Колесник. — Х. : Віват, 2016. — 32 с.: іл. — (Акварель)

У кімнаті дівчинки Зої чимало книжок. Хто в них тільки не живе! Динозаври, принцеси, овечки… Але одного разу сталося неймовірне: з однієї книжки випав… вовк! І хоча вовк був чорний-пречоний, із гострими зубами, у незнайомому місці він дуже злякався і став шукати свою книжку. Ох і отримав цей мандрівник на горіхи! Про те, чи зуміє герой знайти свою казку, ви дізнаєтеся, прочитавши цю кумедну й незвичайну історію. Увага! Книжка заряджає оптимізмом і дарує гарний настрій!

Мій друг пірат. Інгрід Шуберт, Дітер Шуберт

Номер стенду: В15

Шуберт І., Шуберт Д. Мій друг пірат / Інгрід Шуберт, Дітер Шуберт ; пер. з рос. Ольги Пилипенко. — Х. : Віват, 2016. — 32 с.: іл. — (Акварель)

Привіт, хлопчики та дівчатка! Хочете познайомитися зі справжнім піратом, який зберігає у своїй скриньці безліч морських трофеїв? З-поміж них є ласт водяника, будиночок русалоньки й акулячий ріг! Цей старий морський вовк, який підкорював колись водні простори, ні з ким не хоче дружити. Та одного разу
на даху свого будинку відлюдько пірат побачив маленького хлопчика… Чим закінчиться ця історія? Гортайте сторінки, милуйтеся прекрасними акварельними ілюстраціями і… нічому не дивуйтеся! Приємного читання!

Їжачок Пуф шукає нову родину. Ян Валькер

Номер стенду: В15

Валькер Я. Їжачок Пуф шукає нову родину / Ян Валькер ; ілюстрації Мілен Рігоді ; пер. із фр. Світлани Колесник. — Х. : Віват, 2016. — 32 с.: іл. — (Маленьке диво)

Їжачок Пуф має все, що потрібно для щастя, — затишний будинок, батьків, які його люблять, дружних сусідів і вірних друзів. Але він все одно раз у раз скаржиться! Бо мама дуже часто його цілує, в тата немає часу погратися, а сестричка занадто галаслива… І якось уранці він вирішує іти шукати ідеальну родину. Чи вдасться їжачкові знайти потрібне? Ця ніжна й повчальна історія нікого не залишить байдужим, а прекрасні ілюстрації подарують радість і гарний настрій.

Слон на ім’я Ґудзик. Леся Воронина

Номер стенду: В29

Леся Воронина.  Слон на ім’я Ґудзик [Текст] / Леся Воронина. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 120 с.

Певно, кожен з вас мріє потрапити у казкову пригоду. Дівчинці Ясі пощастило – одного чудового літнього дня вона познайомилася з крихітним слоником Ґудзиком і саме з цього знайомства почалися неймовірні події, про які ви дізнаєтесь, прочитавши цю книжку. Адже разом з чарівним Ґудзиком дівчинка за мить може перенестися зі спекотного літа у зиму, врятувати від лихих заманюк доброго оленя Мартина, відчути чари Вогняної Квітки, перемогти хитрого чаклуна Вітасика-Лякасика і разом зі своїми друзям потрапити на фантастичний Карнавал Чудодіїв!

Погортати тут

Вельветовий Кролик, або Як іграшки стають справжніми. Марджері Вільямс

Номер стенду: В15 

Вільямс М. Вельветовий Кролик, або Як іграшки стають справжніми  / Марджері Вільямс ; літ. переказ Лілії Задьорної. — Х. : Віват, 2016. — 32 с.: іл. — (Маленьке диво).

ISBN 978-617-690-437-3     

ISBN 978-617-7269-79-2 (серія)

Кожна іграшка — гарна лялька, дерев’яна конячка чи спружинна машинка — мріє стати справжньою. Але таке не відбувається за помахом чарівної палички. Вельветовий Кролик одного разу дізнався від старого і мудрого друга таємницю такого перетворення: якщо хочеш стати справжнім, треба, щоб тебе по-справжньому полюбили. Тоді чари дитячої кімнати здійсняться і… трапиться диво.

Кіт Вікентій і острів скарбів

Номер стенду: В15

Стелмащук А., Стелмащук К. Кіт Вікентій і острів скарбів ; Агнешка Стелмащук, Крис Стелмащук ; пер. з польської Світлани Колесник]. — Х. : Віват, 2016. — 32 с. : іл. — (Акварель)

Раді запросити вас у захопливу подорож у компанії з незвичайним котом Вікентієм. На читачів чекають справжній шторм, пошуки скарбів, зустріч із чарівним створінням і ще багато цікавого. Читайте з нами — буде весело!

Нові пригоди Боні

Номер стенду: В15

Нові пригоди Боні / пер. з англ. Світлани Колесник. — Х. : Віват, 2016. — 64 с. : іл.

Оце так новина! Симпатична поні на ім’я Боні знову поспішає в гості до дітей! Боні та її друзі намагаються порадувати улюблену господиню Беккі, допомагають одне одному в складних ситуаціях  і дізнаються багато цікавого. Життя на Квітковій фермі не зупиняється ні на мить. Герої казки майструють подарунки до Нового року, ліплять зі снігу фігурки і замки, бавляться з чарівним дзеркалом — загалом, проводять час весело і з користю. Ця чудова казка вчить дітей добра, дружби, взаємодопомоги, любові до природи і навколишнього світу, а яскраві ілюстрації роблять читання ще цікавішим. Тож уперед, книжка розгортається — пригоди починаються!

Летючий сміттєвоз. Марина Гримич

Номер стенду: С13

Гримич Марина. Летючий сміттєвоз. Роман для teen-ів, їхніх батьків та вчителів / Марина Гримич ; художнє оформлення Андрія Кучерука. — К. : Дуліби, 2016. — ?80 с. 

У веселому, екологічному, можна сказати, драйвовому, а подекуди навіть дещо хуліганському романі, написаному для підлітків, їхніх батьків та вчителів, Марина Гримич пропонує формулу успіху в житті, яка, виявляється, невіддільна на філософії збирання, класифікації, переробки і повторного використання інтелектуального сміття.

Ціна: ?50 грн

Ще одна цегла в стіні. Андрій Тужиков

Номер стенду: С28

Тужиков Андрій. Ще одна цегла в стіні / Андрій Тужиков. – Чернівці : Чорні вівці, 2016. — 110 с.

Троє підлітків входять до нового періоду життя, де панують правила й закони, створені не надто розумними та зовсім не креативними дорослими. Це історія не про те, як вони побороли цю систему. Це розповідь про те, як вони шукали серед прямокутних, наче цеглини, голів однолітків, відшліфованих телебаченням та школою, самих себе, свої перші кохання та приховані таланти.

Василинка — руда вдача. Ганна Владимирська

Номер стенду: В15

Владимирська Г. О. Василинка — руда вдача / Ганна Владимирська ; ілюстрації І. С. Кравець. — Х. : Віват, 2016. — 96 с.: іл. — (Мрійники)

Чи легко бути справжньою принцесою? Тим паче, якщо ти вчишся у звичайній школі, ще й оточена заздрісними людьми. Василинці доводиться боротися за право бути собою.
У цьому їй допомагають близькі люди й вірний пес.

Зоки і Бада. Посібник для дітей із виховання батьків. Ірина і Леонід Тюхтяєви

Номер стенду: В15

Тюхтяєва І., Тюхтяєв Л. Зоки і Бада. Посібник для дітей із виховання батьків / Ірина і Леонід Тюхтяєви ; переклад з рос. О. Пилипенко ; ілюстрації О. Кубишевої. — Х. : Віват, 2016. — 144 с.

Ви тримаєте в руках книжку казок Ірини і Леоніда Тюхтяєвих про веселих бешкетників зоків і розважливу й добру істоту на ім’я Бада. Ізюминкою цієї чудової серії казок є те, що розповідь ведеться від імені дитини. Яскраві ілюстрації зроблять читання ще цікавішим!

Твій повітряний флот. Випуск 1

Зал Малі.ua

Твій повітряний флот. Випуск 1. — К. : Сова, 2016. — 16 с.

ISBN 9786177360406 

Любиш запускати літачки? Тоді тобі точно сподобається ця книжка! На сторінках ти знайдеш круті моделі літаків. Все, що треба зробити, ? відрізати заготовку, скласти її відповідно до інструкції та, не гаючи часу, запускати! Ти зможеш самостійно розфарбувати кожен літачок за допомогою олівців або фломастерів. Також буде весело взяти участь у повітряних гонках, запускаючи з друзями кожен свого літачка! Виконуй подані у книзі інструкції, збирай власну колекцію паперових літачків – та нумо гратися!

Ціна: 27 грн

Твій повітряний флот. Випуск 2

Зал Малі.ua

Твій повітряний флот. Випуск 2. — К. : Сова, 2016. — 16 с.

ISBN 9786177360413

Любиш запускати літачки? Тоді тобі точно сподобається ця книжка! На сторінках ти знайдеш круті моделі літаків. Все, що треба зробити, ? відрізати заготовку, скласти її відповідно до інструкції та, не гаючи часу, запускати! Ти зможеш самостійно розфарбувати кожен літачок за допомогою олівців або фломастерів. Також буде весело взяти участь у повітряних гонках, запускаючи з друзями кожен свого літачка! Виконуй подані у книзі інструкції, збирай власну колекцію паперових літачків – та нумо гратися!

Ціна: 27 грн

Неймовірні детективи. Всеволод Нестайко

Номер стенду: В23

Неймовірні детективи : повісті / Всеволод Нестайко.— Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016.— 480 с. (Серія «Богданова шкільна наука»)

Звичайні київські школярі ніколи не думали, що їм доведеться розплутувати загадкові злочини. Проте хіба можна лишатися осторонь, коли поруч коїться неймовірне? А ще, коли в розслідуваннях беруть участь такі креативні капітани міліції?.. Надзвичайно цікаві повісті відомого письменника Всеволода Нестайка запрошують читачів опинитися віч-на-віч із дивовижним.

Для дітей середнього шкільного віку.

Книга на сайті видавництва

В Країні Сонячних Зайчиків. Всеволод Нестайко

Номер стенду: В23

Нестайко В. В Країні Сонячних Зайчиків : повісті-казки / Всеволод Нестайко. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2016. — 272 с. (серія «Світовид»)

Карколомні пригоди й чарівні перетворення, загадкові зникнення й несподівані з’яви, сміх, веселощі, сльози, розпач — все це химерно переплелося в іскрометних і вигадливих повістях-казках Всеволода Нестайка.

Для широкого кола читачів.

В Країні Сонячних Зайчиків. Всеволод Нестайко

Номер стенду: В23

В Країні Сонячних Зайчиків : повісті-казки / Всеволод Нестайко. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2016. — 272 с. (Серія «Богданова шкільна наука»)

Карколомні пригоди й чарівні перетворення, загадкові зникнення й несподівані з’яви, сміх, веселощі, сльози, розпач — все це химерно переплелося в іскрометних і вигадливих повістях-казках Всеволода Нестайка.
Для широкого кола читачів.

Книга на сайті видавництва

Неймовірні детективи. Всеволод Нестайко

Номер стенду: В23

Нестайко В. Неймовірні детективи : повісті / Всеволод Нестайко .— Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2016.— 480 с. (серія «Світовид»)

Звичайні київські школярі ніколи не думали, що їм доведеться розплутувати загадкові злочини. Проте хіба можна лишатися осторонь, коли поруч коїться неймовірне? А ще, коли в розслідуваннях беруть участь такі креативні капітани міліції?.. Надзвичайно цікаві повісті відомого письменника Всеволода Нестайка запрошують читачів опинитися віч-на-віч із дивовижним.

Для дітей середнього шкільного віку.

Чарівний талісман. Всеволод Нестайко

Номер стенду: В23

Чарівний талісман : повісті / Всеволод Нестайко. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2016. — 320 с. (Серія «Богданова шкільна наука»)

До книжки відомого українського письменника Веволода Нестайка увійшли повісті, написані для школярів молодших і середніх класів. Дивовижні пригоди ваших ровесників, котрі потрапляють у карколомні ситуації, що виявляють і кращі, і гірші якості їхніх характерів і спонукають до роздумів і переосмислення багатьох усталених понять; формуюь особисість! Знаходьте в собі Людину!

Для широкого кола читачів.

Книга на сайті видавництва

Чарівний талісман. Всеволод Нестайко

Номер стенду: В23

Чарівний талісман : повісті / Всеволод Нестайко. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2016. — 320 с. (серія «Світовид»)

До книжки відомого українського письменника Веволода Нестайка увійшли повісті, написані для школярів молодших і середніх класів.

Дивовижні пригоди ваших ровесників, котрі потрапляють у карколомні ситуації, що виявляють і кращі, і гірші якості їхніх характерів і спонукають до роздумів і переосмислення багатьох усталених понять; формуюь особисість! Знаходьте в собі Людину!

Для широкого кола читачів.

Рожева мрія. Костя Гнатенко

Номер стенду: Д07

Гнатенко К. Рожева мрія : казки і вірші / Костя Гнатенко ; іл. Вікторії Ковальчук. — К. : Академвидав, 2015. — 64 с. : іл.

Чарівні, добрі і повчальні історії цієї книжки спонукають думати, що все у світі  залежить від чистоти  сумління, турботливої уваги і працьовитості. Що кожен може розвинути себе і досягти багато, якщо матиме мету і працюватиме на всю силу своїх здібностей. Є ще в ній звернені до уявлень дитини і наповнені життєвою конкретикою милозвучні вірші.

Я розповім вам казку… Філософія для дітей

Номер стенду: В35 

Я розповім вам казку… Філософія для дітей / Василь Сухомлинський. — Харків : Видавничий дім «Школа», 2016. — 576 с. 

ISBN 978-966-429-395-9

Це видання — найповніша на сьогодні збірка творів для дітей видатного українського педагога, чудового вихователя Василя Сухомлинського.

Книга, зібрана з усіх доступних наразі джерел, була укладена згідно з авторським баченням структури такого видання та відповідно до реалій сьогодення.

Творчий спадок Василя Олександровича буде корисним і цікавим для всіх: учителів, батьків, але передусім — для самих дітей…

День народження Гоплі. Юрій Винничук

Номер стенду: С09

Винничук Ю. День народження Гоплі / Юрій Винничук ; ілюстрації Юлії Пилипчатіної. –  Харків : Фоліо, 2016. – 24 с.

Це третя книжка із серії казок про веселі пригоди уже знайомих нам двох чеберяйчиків — Гоплі та Піплі. Сьогодні у Гоплі — день народження. Піпля вирішив привітати свого найкращого друзяку з уродинами. Але як це зробити і що подарувати на пам’ять? На допомогу Піплі приходить «супер-мега-експрес-Равлик». А що із цього вийшло і як чеберяйчики відсвяткували день народження Гоплі, дізнаєтеся із книжки відомого українського письменника Юрія Винничука, ілюстрованої чудовою художницею Юлією Пилипчатіною.

Лежень. Юрій Винничук

Номер стенду: С09

Винничук Ю. Лежень / Юрій Винничук ; ілюстрації Валентини Серцової. –  Харків : Фоліо,  2016. – 24 с.

В одному замку завелися Страхи. Що тільки не робив король, але нічого подіяти не міг — нікуди Страхіття не уходили і не давали спокою мешканцям замку. Повиганяти чудовиськ зголосився хлопець, якого називали Лежнем, бо він весь час лежав. А за свій подвиг він попросив лише одне — щоб його весь час годували варениками, так він їх полюбляв. Що було далі? Це ви і дізнаєтесь з книжки.

За цією казкою було знято мультфільм з однойменною назвою.

Піратські історії. Роузі Дікінс

Номер стенду: С02

Піратські історії / Р. Дікінс та ін. ; худож. Л. Бродлі ; пер. з англ. В. Кучменко. – К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. – 232 с. : іл.

Стережіться всі, хто на березі! До вас пливе армада піратських кораблів. Сільвер, Зелена Борода, Безжальна Меґ та решта членів піратської ватаги шукають скарби, беруть участь у змаганнях і навіть б’ються із зомбі-піратами. Герої цієї захопливої книжки, як ви вже здогадалися — безжальні й підступні пірати. Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Переклад з англійської мови – Віра Кучменко.

Мапи. Розмальовка. Наталі Хьюз

Номер стенду: В12

Наталі Хьюз. Мапи. Розмальовка. — Х. : Вид-во «Ранок», 2016. — 48 с. : іл.

«Мапи» — це не просто розмальовка, це справжня енциклопедія! Книга великого формату охоплює країни та континенти усього світу. На кожній мапі — деталізовані кольорові й чорно-білі ілюстрації художниці Наталі Хьюз. Мапи-постери легко відокремлюються завдяки перфорації, їх можна подарувати друзям або прикрасити ними кімнату. На кожному зображенні подані стислі «цікавинки». Розфарбовуючи, дитина запам’ятовуватиме назви країн і їхні столиці, історичні дати, події, пам’ятки, познайомиться з культурною спадщиною та визначними місцями різних держав.

Разом із «Мапами» вивчення географії перетворюється на захопливий квест.

Мисливці за привидами в небезпеці. Корнелія Функе

Номер стенду: В12

Корнелія Функе. Мисливці за привидами в небезпеці / переклад з нім. І. Бондар-Терещенко — Х. : Вид-во «Ранок», 2016 — 144с. : іл.

Відомий експерт із жахів і привидів Том Томскі в небезпеці! Схоже, що ані Гедвіґа Сіктмина, ані привид Хуго не в силах йому допомогти. У непримітному селищі Велика Твань, куди мисливці приїхали для виконання завдання, коїться казна-що! Будинки повільно занурюються в багнюку, запах гнилі отруює повітря, несамовиті крики пронизують туман, а привиди зовсім розгулялися.

У серії «Мисливці за привидами» буде видано чотири книги.

Світ тварин. Від хом’ячка до динозавра. Ганна Макуліна

Номер стенду: В12

Макуліна Г. Від хом’ячка до динозавра. — Х. : Вид-во «Ранок», 2016. — 64с. : іл.

Ця книга познайомить малюків і їхніх батьків із усім різноманіттям тваринного світу нашої планети. У ній зібрані факти про різні види тварин: рослиноїдних і хижаків, свійських улюбленців і мешканців морських глибин, птахів, комах і навіть динозаврів! Доступні тексти й яскраві ілюстрації допоможуть допитливому малюкові отримати відповідні на будь-які цікаві йому запитання. Книга призначена для молодшого дошкільного віку.

Космос і Земля. Наталія Бершова

Номер стенду: В12

Бершова Н. Космос і Земля — Х. : Вид-во «Ранок», 2016. — 64 с. : іл.

Книга у зрозумілій і захопливій формі познайомить юного читача з дивовижними просторами Всесвіту. Із допомогою енциклопедії та уяви школярик зможе дослідити рідну та інші планети, вивчити космос і весь світ, а також поекспериментувати. На кожному розвороті на юного любителя астрономії чекають цікаві факти, завдання або запитання й дивовижні ілюстрації.

Видання призначене для дітей молодшого шкільного віку.

Все про все. Яна Батій

Номер стенду: В12

Батій Я. Все про все. – Х. : Вид-во «Ранок», 2016. – 272 с. : іл.

Невже все і про все? Навіть не сподівайтеся — так не буває! В жодній книзі, у жодній бібліотеці, навіть у всемогутньому Інтернеті не знайти відповідей на всі питання. Тут, у цій книжці,— про найголовніше. Про те, що варто знати зовсім юним людям, які тільки починають знайомитися з величезним і прекрасним навколишнім світом.

Але не забувайте: єдино правильні відповіді — тільки в таблиці множення. А якщо мова йде про речі більш складні, остаточних відповідей просто не існує. Змінюється не тільки світ, а й наші уявлення про нього. Тому сперечайтеся, міркуйте, шукайте власні відповіді на найважливіші питання. Адже недарма кажуть: істина народжується в суперечках.

Історія автомобілів. Олджих Ружичка

Номер стенду: В12

Олджих Ружичка. Історія автомобілів / переклад з англ. І. Пушкар — Х. : Вид-во «Ранок», 2016. — 32 с.: іл.

Книга у стилі ретро-графіки для юних читачів. Познайомтеся з історією автомобілів, починаючи від винаходу колеса до найсучасніших перегонових машин. Сім тисяч років тому людство винайшло перший гончарський круг. Саме цей винахід спонукав людину до створення першого автомобіля. Колесо, віз, паровий двигун, двигун внутрішнього згоряння і, нарешті, сучасні автомобілі, на яких їздять Джеймс Бонд і Бетмен,— усе це в цій чудовій книзі з цікавими ілюстраціями.

Йон Колфер. Артеміс Фаул

Номер стенду: В12

Йон Колфер / Артеміс Фаул ; переклад з англ. С. Колесник — Х. : Вид-во «Ранок», 2016. — 288 с.: іл.

Артеміс Фаул — хлопець-вундеркінд з Ірландії, який присвятив свій геніальний мозок кримінальним справам. Коли Артеміс дізнався, що під землею існує цивілізація міфічних істот, він одразу зрозумів, що перед ним відкрилася золота жила. Тепер його блискуча діяльність набуває зовсім іншого кольору. Але Артеміс знає про міфічний народ не так багато, як йому здається. І те, чого він не знає, може йому дуже зашкодити…

У серії «Артеміс Фаул» буде видано вісім книг.

Енн із садиби Зелені Дахи. Люсі Мод Монтгомері

Номер стенду: В12

Люсі Мод Монтгомері. Енн із садиби Зелені Дахи / переклад з англ. О. Кожушко – Х. : Вид-во «Ранок», 2016. – 288 с.

Книга про рудоволосу дівчинку-сироту на ім’я Енн Ширлі була написана канадською письменницею Люсі Мод Монтгомері в 1908 році, але й сьогодні вона продовжує видаватися величезними накладами у США, Канаді, Великій Британії, Австралії, її перекладають багатьма мовами, за нею були зняті фільми, серіали-аніме, створені театральні спектаклі. Недарма сам Марк Твен одного разу назвав героїню Монтгомері «найзворушливішою та чарівною дитиною в художній літературі від часів безсмертної Аліси».

Ця жива повість, сповнена гумору, життєвої правди й доброти, нікого не залишить байдужим: адже всякий, хто знайомий із творчістю Люсі Монтгомері, знає, які світлі почуття вона народжує!

У серії «Романи для дівчаток» буде видано чотири книги: «Енн із садиби Зелені Дахи», «Таємничий сад», «Поліанна» та «Леді Джейн».

Роздобудьки в полі. Мері Нортон

Номер стенду: В35 

Роздобудьки в полі / Мері Нортон. — Харків : Видавничий дім «Школа», 2016. — 176 с. — (Роздобудьки)

ISBN 978-966-429-385-0

Одного дня «гіганти-людини» викурюють зі свого затишного будинку роздобудьків. Нова домівка — старий черевик серед чистого поля — не дуже їм до вподоби: крихітним чоловічкам докучають то дощ як з відра, то снігові замети, то нові сусіди — підступні комахи і цигани. Утім, життя на волі сповнене і нових задоволень: суниці і мед, гойдалки і катання на санчатах, а ще ж з’являється новий друг для Аріетті.

Аж ось нарешті після багатьох пригод роздобудьки знову потрапляють у великий будинок…

Роздобудьки. Мері Нортон

Номер стенду: В35 

Роздобудьки / Мері Нортон. — Харків : Видавничий дім «Школа», 2016. — 160 с. — (Роздобудьки)

ISBN978-966-429-384-3

Поряд зі звичайними людьми у звичайних будинках живуть незвичайні сусіди — крихітні істоти, роздобудьки, дуже добрі, але й трохи гонорові, тому що вважають «людинів» своїми служками. Вони роздобувають усе, необхідне їм для життя: їжу, клаптики, голки, шпильки. Усе добре, доки одного дня їх не викривають люди… і тоді розпочинаються неймовірні пригоди.

Філіпек і весела сімейка. Малгожата Стрековська-Заремба

Номер стенду: В35

Філіпек і весела сімейка / Малгожата Стрековська-Заремба. — Харків : Видавничий дім «Школа», 2016. — 160 с. — (Нова дитяча книга)

ISBN 978-966-429-382-9

Кумедні історії про веселого бешкетника Філіпека та його друзів розсмішать як дітей, так і дорослих. Вони побачать світ його очима — очима «дуже чемної, розважливої та розумної не на свої роки дитини», як він каже про себе.

Створила цього дивовижного персонажа польська письменниця Малгожата Стрековська-Заремба. Її родзинка — здатність у яскравій манері та з витонченим гумором розкривати злободенні теми, цікаві дітлахам, та навіть змушувати батьків переосмислювати власну поведінку. Серед характерних рис її творів можна відзначити відсутність нав’язливого наставництва, бачення складного світу дорослих здивованими дитячими очима і пізнання його звивистої логіки в пошуках відповідей на, здавалося б, наївні запитання. Книги Малгожати Стрековської-Заремби — це коктейль концентрованого оптимізму, щирої дитячої безпосередності та невимушеної серйозності, який хочеться куштувати знову і знову.

Світ фей. Сильвія Леман

Номер стенду: С02

Леман С. Світ фей / Сильвія Леман ; Худож. Д. Мертан. – К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. – 112 с. : іл.

Феї — чарівні створіння. Вони допомагають тваринкам у скруті, дбають про природу, навіть опікуються людьми. Це все, що ми знаємо про фей. А як вони живуть? Чим? У що вбираються, які роблять зачіски? І як називаються, скажімо, феї, котрі живуть у горах чи ще деінде? Про це вам розкаже справжня енциклопедія життя і побуту фей. Для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку.

Казки-п’ятихвилинки для принців і принцес. Мейрі Мекіннон

Номер стенду: С02

Казки-п’ятихвилинки для принців і принцес / М. Мекіннон ; худож. Л. Альварес ; пер. з англ. В. Кучменко. – К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. – 96 с. : іл.

Казки-п’ятихвилинки для принців і принцес Колись давно жили собі хоробрий принц, красуня-принцеса, могутній король, лиха королева, підступний чарівник, котрий змайстрував летючого коня… Усі вони — герої захопливих казочок, зібраних у цій книжечці. Це чудовий подарунок для вашого маленького принца чи принцеси!

Україна-дивосвіт. Марія Біла

Номер стенду: С02

Україна-дивосвіт : Розфарбовка / худож. Марія Біла. – К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. – 96 с. : іл.

Уявіть собі, якого кольору запах осінніх чорнобривців, якою фарбою шумить Дніпро, якою барвою співає соловейко у вишневому гаю. Це все — Україна, рідна з дитинства, тиха і тепла, розмаїта… Для широкого кола читачів.

Перший ілюстрований довідник школярика

Номер стенду: С02

Перший ілюстрований довідник школярика / Сара Хан, Лайза Джейн Гілеспі; пер. з англ. Р. Фещенко. – К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. – 136 с. : іл.

У дитячому ілюстрованому науковому довіднику містяться відомості з фізики та біології. Багатий ілюстративний матеріал сприяє ефективному засвоєнню знань. Інформацію подано у доступній формі. Ця книжка допоможе учням початкової школи закласти міцний фундамент для подальшого успішного знайомства з наукою.

Кораліна. Ніл Ґейман

Номер стенду: С02

Ґейман Н. Кораліна / Ніл Ґейман ; Пер. з  англ.  О. Мокровольського.  —  К. : Вид. група КМ-БУКС, 2016. — 192 с. : іл.

Шукаючи цікавих розваг, Кораліна насмілилася пройти через таємничі двері у світ, який хоч і подібний до її власного, але прикро від нього відрізняється, і  там їй доводиться кинути виклик моторошній істоті, яка називалася її «іншою мамою», щоб врятувати себе, своїх батьків і душі трьох інших дітей…

Для середнього шкільного віку.

Книга Легенд. Шеннон Гейл

Номер стенду: С02

Гейл, Ш. Книга Легенд : Роман / Шеннон Гейл ; Пер. з англ. В. Кучменко. – К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. – 320 с. (Ever After High ; кн. 1)

Щороку в День наступності студенти Школи казок ставлять свої підписи у Книзі Легенд, щоб прийняти свою долю й стати наступним поколінням казкових героїв. Білосніжка, принц Чармін, Лиха Королева — усе вже визначено наперед… Доньці Лихої Королеви Рейвен Квін в майбутньому доведеться отруїти Білосніжку. Дівчину охоплюють сумніви, вона впевнена в тому, що зло — це не для неї, і поступово в її душі назріває бунт. Для дітей молодшого і середнього шкільного віку.

Когда тебе бывает одиноко. Книга для разговоров. Юлия Ларина

Номер стенду: А17

Ларина Юлия. Когда тебе бывает одиноко. Книга для разговоров / Ю. Ларина. – К. : ИД «АДЕФ-Украина», 2016 г. – 20 с. : илл.

Книга «Когда тебе бывает одиноко» первая из серии «Книг для разговоров», написана детским психологом для детей и взрослых. Очень простой и понятный ребенку язык книги, множество ярких образов и сравнений, теплые и искренние иллюстрации – все это помогает ребенку выразить свои чувства, возникающие при разлуке, ссоре или переезде. Книга поддерживает пространство диалога между взрослым и ребенком, позволяя обсуждать сложные темы. Она служит хорошим подспорьем в поиске подходящих слов для душевного разговора с ребенком о его переживаниях. Основное послание данной книги читателю напрямую
связанно с современной психологической концепцией привязанности и может быть сформулировано следующим образом: чем прочнее ребенок ощущает связь с миром, родителями и своими чувствами, тем больше у него ресурсов и возможностей преодолевать жизненные трудности. Книга подходит для домашнего чтения детям, а также может использоваться детскими специалистами для индивидуальной и групповой работы, развития эмоциональной сферы, детской психотерапии.

Вартість на сайті видавництва: 100 грн

Спадкоємець та донька повітрулі. Надія Марчук

Номер стенду: Д01

Спадкоємець та донька повітрулі / Надія Марчук. – Львів : Апріорі, 2016. – 272 с.

Уже багато років люди живуть у повній гармонії з природою. Та раптом якимось темним силам вдається все зруйнувати і знову починаються смерчі, урагани, повені… Хто врятує людей? Можливо, незвичайні діти із села Зеленого – хлопчик Данилко, за яким від самого народження чомусь полює нечиста сила, та дівчинка Дзвінка – хоробра донька повітрулі. На дітей та їхніх батьків чекає багато захопливих пригод…

Ціна на сайті видавництва: 70 грн

Дітям про Україну. Дарія Іваницька

Номер стенду: Д01

Дітям про Україну / Дарія Іваницька. — Львів : Апріорі, 2016. – 56 с.

Книга запрошує читачів до захоплюючої мандрівки Україною. Ви побуваєте в різних куточках нашої Батьківщини, побачите, якою гарною є українська земля, яку багату і цікаву історію мають її міста і села. Нехай ваша мандрівка сторінками книги стане першим кроком до пізнання рідної землі, її історії та сьогодення.

Ціна на сайті видавництва: 100 грн

Арт-майстерня творчих ідей

Номер стенду: С02

Арт-майстерня творчих ідей / Пер. з англ. В. Кучменко. – К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. – 208 с.

Коли всі ідеї вичерпалися, а ручки так і тягнуться щось цікавенького утнути, пропонуємо запастися олівцями, папером та ножицями й скористатися оригінальними ідеями з цієї книжки. Для дітей молодшого шкільного віку.

Молдавські народні казки

Номер стенду: В32

Молдавські народні казки. — К. : Видавець ФОП Недериця С. С., 2016

Книжка, яку Ви тримаєте в руках, є першою ластівкою нашої нової серії «Ми – Європа». Ідея належить моїй мамі – Аурелії Степанівні – учительці музики, початкових класів, молдавської мови та літератури. Два роки тому, під час мого гостювання в Кишиневі, ми з мамою почали роботу над першою книжкою: протягом місяця перечитали близько трьохсот молдавських народних казок і відібрали з-поміж них тринадцять, які особливо припали нам до душі.

Ідея розширювалась і переросла в цілу серію книжок, у яких поєднаються казки та музика всіх народів Європи. Ця серія покликана познайомити маленьких українців із багатогранною культурою народів Європи, їхнім побутом, фольклором, традиціями, які особливо яскраво відображаються в народних казках. Народна музика, яка доповнюватиме ці збірки казок, допоможе дітям глибше пізнати душу кожного народу. Окрім того, наша серія «Ми – Європа» покликана допомогти молдавському, грузинському, українському та іншим народам швидше влитися до європейської сім’ї.

Отже, натхненний цією ідеєю, я розпочав роботу над першою книжкою. Оскільки все, що випускає видавництво «Класика», нестандартне (принаймні музичні книги в такому форматі видаємо тільки ми), я вирішив запросити для ілюстрування цього збірника вісім художників, що працюють у різних манерах: від знаного митця, лауреата Шевченківської премії Костя Лавра до поки що нікому не відомої художниці, школярки Марії Білик (у якої, на мій погляд, велике майбутнє). Художники творили без будь-яких моїх побажань та підказок, – як душа забажає, тому малюнки вийшли різними, а книжка в цілому такою ж непричесаною і живою, як і народні казки… Саме так ми прагнули показати неповторне бачення кожного художника.

Хочу подякувати всьому колективу, який працював над книжкою: дизайнеру-верстальнику Ользі Кришталь, літературному редактору Марії Овдієнко, випусковому редактору, талановитій письменниці Катерині Єгорушкіній, і передусім композиторці, співачці, письменниці Ользі Гурі, з якою ми переклали казки українською мовою.

Дім, що його спорудив собі Джек

Номер стенду: В32

Дім, що його спорудив собі Джек / переклад Олександра Івакіна ; ілюстрації Марії Коваленко. — К. : Видавець ФОП Недериця С. С., 2016

«Дім, який спорудив собі Джек» – це англійська народна пісенька, перекладена українською мовою. Весела дитяча книжка гарно оформлена дотепними ілюстраціями художниці Марії Коваленко.

artarsenal bookforum publish messe