Читомо > Відео > Фліп-буки, або пращури перших інтерактивних книг

Відео

Фліп-буки, або пращури перших інтерактивних книг

27.10.2013 0 Автор:

Вже наприкінці 18 століття з’явились перші фліп-киги, що стали однією із ранніх форм інтерактивних медіа. Фліп-буки – це видання із зображенням, що при перегортанні сторінок, починають рухатись. Спочатку ці рухомі зшитки дістали назву „кінеограф” (запатентовано англійцем Джоном Бернс Ліннетом 1868 року), а зараз їх називають фліп-буками.

Найчастіше така форма книги призначена для дитячої читацької аудиторії. Проте наразі широко використовується у рекламі та дизайні, а замість картинок застосовують і світлини.

Дитяча інтерактивна книжка „Wow Wow Wubbzy” цікава не тільки фліп-технологією, а й тим, що видання – двостороннє.

Фрейзер Кларк, шотландський художник із Школи мистецтв у Глазго, зібрав 240 пародій на картину Леонардо да Винчі «Мона Ліза», які знайшов в інтернеті, та створив доволі товстенький фліп-бук.


Цікаво, що фліп-буки використовуються й для відеокліпів. Наприклад, рухома книжка під пісню „Let Me Drive” гурту  Winter Gloves.

Також фліп-буки використав у своєму кліпі Kraak & Smaak на трек „Squeeze Me”. Книги на відео майстерно доповнюють основну сюжетну лінію.

А графічний дизайнер і фотограф Джеймс Вебер, який шукав роботу у спортивному глянці, вирішив створити цю фліп-книгу про екстремальний велоспорт і розіслати своїм потенційним роботодавцям.

ФАКТ: У світі пройшло вже кілька фестивалів фліп-буків, зокрема Перший міжнародний фестиваль відбулася в 2004 році в Штутгарті, а другий – наступного року в Австрії.

ФАКТ: Старі фліп-буки популярні серед колекціонерів – їх купують за сотні тисяч доларів на продажах і ауціуонах.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe