Вже наприкінці 18 століття з’явились перші фліп-киги, що стали однією із ранніх форм інтерактивних медіа. Фліп-буки – це видання із зображенням, що при перегортанні сторінок, починають рухатись. Спочатку ці рухомі зшитки дістали назву „кінеограф” (запатентовано англійцем Джоном Бернс Ліннетом 1868 року), а зараз їх називають фліп-буками.
Найчастіше така форма книги призначена для дитячої читацької аудиторії. Проте наразі широко використовується у рекламі та дизайні, а замість картинок застосовують і світлини.
Дитяча інтерактивна книжка „Wow Wow Wubbzy” цікава не тільки фліп-технологією, а й тим, що видання – двостороннє.
Фрейзер Кларк, шотландський художник із Школи мистецтв у Глазго, зібрав 240 пародій на картину Леонардо да Винчі «Мона Ліза», які знайшов в інтернеті, та створив доволі товстенький фліп-бук.
Цікаво, що фліп-буки використовуються й для відеокліпів. Наприклад, рухома книжка під пісню „Let Me Drive” гурту Winter Gloves.
Також фліп-буки використав у своєму кліпі Kraak & Smaak на трек „Squeeze Me”. Книги на відео майстерно доповнюють основну сюжетну лінію.
А графічний дизайнер і фотограф Джеймс Вебер, який шукав роботу у спортивному глянці, вирішив створити цю фліп-книгу про екстремальний велоспорт і розіслати своїм потенційним роботодавцям.
ФАКТ: У світі пройшло вже кілька фестивалів фліп-буків, зокрема Перший міжнародний фестиваль відбулася в 2004 році в Штутгарті, а другий – наступного року в Австрії.
ФАКТ: Старі фліп-буки популярні серед колекціонерів – їх купують за сотні тисяч доларів на продажах і ауціуонах.
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook