Для українського школярства скоро мине пора важелезних портфелів, розмальовування підручників і товариського биття по голові габаритними читанками, адже дорослі вирішили спростити користування підручниками та довідниками у школі.
19 лютого Міністерство освіти та науки України презентувало перші електронні підручники, якими планують замінити у найближчому майбутньому паперові носії. “Шкільний електронний підручник – підручник майбутнього” – спільний проект Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Державного спеціалізованого видавництва “Освіта” та Видавничого дому “МОСТ паблішинг”.
“Pocketbook 901″ – це перший електронний підручник, який рекомендується українським школярам. Його розроблено з урахуванням потреб сучасного учня”, – зазначив Олег Науменко, директор компанії “PocketBook”.
“19 лютого ми покажемо спеціалізований рідер, який міститиме підручники, посібники, словники, загалом, всю літературу, необхідну для навчання школяру, – пояснив Борис Максимець, директор видавництва “Освіта”. – На сьогодні ми маємо 39 файлів електронних підручників для 7-9-х класів загальноосвітньої школи. Це електронні копії паперових підручників, які діти зможуть читати за допомогою нового рідера”.
У цей пристрій можна вмістити до 10 000 підручників, довідників та посібників, що стали б у пригоді школяреві, а також програмне забезпечення, зокрема для перекладу текстів, текстовий та графічний редактори.
До речі, авторське право на підручники буде захищене технологіями DRM (Digital rights management). Для електронних текстових документів, наприклад, такі методи захисту підтримує формат Adobe PDF (можуть бути впроваджені обмеження кількості копіювань, заборона друку, копіювання тексту, терміну доступу до документа). У DRM-технологій є і свої недоліки. Вони функціонують закрито для доступу з системи, дезорієнтують користувача навмисно неправильними директоріями та шкодять роботі системи.
Так 2005 року компанія «Sony BMG» стала використовувати для захисту від копіювання своїх аудіо дисків спеціальну програму, яка шкодила операційній системі, і «Sony BMG» змушена була відкликати мільйони дисків. Пізніше стало відомо, що була винайдена троянська програма, що використовувала недоліки DRM-захисту в дисках «Sony BMG». Для безпечного відтворення різних типів файлів можуть використовуватися спеціальні програми, що унеможливлюють відтворення інформації на пристроях інших виробників.
Важко уявити школу без підручників. Але прогрес неминучий. І вчителі мають знати, що неминучий він і для учнівської творчості, і для методології списувань.
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
![]() |
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook