Читомо підготувало добірку актуальних пропозицій щодо участі в закордонних резиденціях для письменників чи в тому числі для них. Подавати заявку на участь у пропонованих програмах українські літератори можуть протягом квітня-травня.
The Georgia Fee Artist
Дедлайн – 3 квітня
Локація: Париж, Франція
Для кого: художники, фотографи, літератори, куратори, мистецтвознавці з усього світу віком понад 24 роки
Мова: англійська
Тривалість: 2 місяці; літній сезон – липень-серпень, зимовий – січень-лютий
Витрати: організатори оплачують дорогу і проживання; резидент відповідає за оформлення візи для двомісячного перебування в Парижі. Подача заявки передбачає також адміністративний збір у розмірі $25.
Резиденцію заснували у пам’ять про Georgia Fee – засновницю та головну редакторку порталу про сучасне мистецтво ArtSlant. Щоразу відбирають одного резидента, при цьому серед літераторів перевагу віддають тим, хто має або хоче отримати досвід написання матеріалів про сучасне мистецтво. Хоча це не є принциповою вимогою, і журі, загалом, очікує на новаторські й експериментальні підходи в письмі. Подавати заявку на участь у програмі потрібно через профіль кандидата на ArtSlant. Серед документів, необхідних для подачі – резюме, дві рекомендації та опис проекту, над яким кандидат працюватиме протягом двох місяців перебування у Парижі.
Bogliasco Fellowship
Дедлайн – 15 квітня
Локація: Лігурський навчальний центр (Liguria study center), Італія
Для кого: художники, музиканти, літератори, архітектори, хореографи, актори, режисери. Організатори запрошують також тих, хто здійснює наукові дослідження (наприклад, з історії мистецтва, кінокритики тощо).
Мова: англійська / французька / італійська / німецька / іспанська
Тривалість: один місяць (у період із 8 вересня до 19 грудня – осіння сесія, з 2 лютого до 15 травня – весняна)
Витрати: Стипендія покриває витрати на проживання і харчування в резиденції навчального центру. Окрім цього, стипендіати програми отримують доступ до найбільших бібліотек, музеїв та інших культурних ресурсів Генуї.
Лігурський навчальний центр розташований у мальовничому рибальському містечку Больяско поблизу Генуї. За 18 років тут побували близько 800 стипендіатів із 55 країн світу. Стати учасником резиденції можуть кандидати, які мають помітні досягнення у своїй галузі та не є студентами на момент участі. Кандидат має заповнити онлайн-заявку, підготувати резюме, рекомендаційні листи, приклади робіт та опис пропонованого проекту.
HeARTbreaker residence
Дедлайн – 15 квітня
Локація: ?esk? B??za, Чеська Республіка
Для кого: письменники, художники, композитори і дослідники в галузі мистецтва
Мова: англійська / чеська
Тривалість: п’ять днів
Витрати: організатори забезпечують проживання і професійну підтримку. Резиденти оплачують дорогу і витрати на харчування у розмірі 4 євро на добу.
Резиденти HeARTbreaker мають змогу поринути у свою роботу серед спокійної атмосфери неподалік від природи. Для участі в програмі кандидати мають заповнити онлайн-заявку, додавши до неї своє резюме та портфоліо.
The Hambidge Center for Creative Arts and Sciences
Дедлайн – 15 квітня
Локація: Rabun Gap, штат Джорджія, США
Для кого: представники різних видів мистецтва (в тому числі письменники).
Мова: вимог не зазначено (зразки творів у заявці необхідно надсилати в оригіналі та англійському перекладі).
Тривалість: від двох до восьми тижнів (резиденція працює упродовж року, крім періоду із кінця грудня до середини лютого; із середини травня до середини серпня максимальний час перебування тут складає чотири тижні).
Витрати: Учасники оплачують подання заявки у розмірі 30 доларів США. Щотижнева плата за перебування у резиденції складає 200 доларів США. Водночас діє значна кількість стипендіальних програм. Зокрема, всі заявки автоматично розглядаються на присудження стипендії NEA Fellowship, згідно з якою дев’ять найкращих претендентів отримають виплати у розмірі 700 доларів США щотижня і безкоштовне двотижневе перебування в резиденції. Інші гранти розподіляються залежно від громадянства, виду мистецтва і досягнень учасників.
Резиденція розташована серед гірської місцевості на півночі Джорджії. Територія складає 60 гектар, і все це поміж різноманіття галявин, струмків, водоспадів і невеликого лісу. У розпорядженні гостей дев’ять художніх студій та низку інших будівель.
Arts & Literary Arts Residency (The Rockefeller Foundation)
Дедлайн – 1 травня
Локація: Белладжіо, Італія
Для кого: представники різних видів мистецтва (в тому числі письменники) з усього світу
Тривалість: від двох до чотирьох тижнів; найближча сесія триватиме із 8 лютого до 8 серпня 2016 року
Мова: англійська
Витрати: організатори забезпечують проживання і харчування; витрати на дорогу покривають самі резиденти.
Центр «Белладжіо» відомий також як «Вілла Сербелонні» розташований поруч із італійським містечком Белладжіо за 75 кілометрів на північ від Мілану. Подавати до участі в програмі резиденції можна проекти будь-якої тематики, але найбільш організаторів цікавлять ті, що пов’язані з глобальними чи соціальними проблемами. Кандидат має заповнити онлайн-заявку, надати опис проекту, своє резюме, три рекомендаційні листи та зразки робіт (для літераторів це матеріал на 20 сторінок максимум).
Ragdale Foundation
Дедлайн – 15 травня
Локація: Лейк-Форест, Іллінойс, США
Для кого: представники різних видів мистецтва (в тому числі письменники) з усього світу
Тривалість: від 18 до 25 днів
Мова: не зазначено
Витрати: щоденна плата за проживання в резиденції Ragdale складає $35. При цьому кандидати, чию участь у резиденції підтвердили, можуть подавати запит на фінансову допомогу, але ця допомога є обмеженою і зазвичай полягає в зниженні щоденної плати до $25. Окремо діє стипендіальна програма. Стати стипендіатом можна з огляду на досягнення та якість робіт, при цьому нарахування стипендії є індивідуальним. Адміністративний збір за подачу заявки складає $40.
У 1976 році Аліса Джадсон Хайес (Alice Judson Hayes) трансформувала родинний літній будинок у мистецьку резиденцію, відтоді близько 150 митців щороку відвідують Ragdale. Претендент на місце у резиденції має заповнити онлайн-заявку, надіслати резюме, план роботи на час перебування у Ragdale, два рекомендаційні листи і зразки робіт за останні два-три роки.
The Writer in Residence programme 2016 (Gladstone’s Library)
Дедлайн – 29 травня
Локація: Флінтшир, Великобританія
Для кого: літератори
Тривалість: один місяць (можливі дати заїзду: лютий, травень, вересень і листопад 2016 року)
Мова: англійська
Витрати: організатори забезпечують проживання, харчування, гонорар у розмірі ?100.00 щотижня і транспортні витрати покриваються лише в межах Великобританії та Ірландії.
Бібліотека Гладстона – єдина в Об’єднаному королівстві бібліотека-резиденція. Наприкінці ХІХ століття книгозбірню заснував відомий політичний діяч Англії Вільям Гладстон, прагнучи підтримувати й розвивати ліберальні цінності в країні. Чотири роки тому з такою ж благородною метою тому була організована програма writer-in-residence. До участі в ній запрошуються автори як художніх, так і нон-фікшн творів, які мають опубліковані книги. Кандидати повинні надіслати резюме (обсяг – одна сторінка), посилання на свою книгу та по 250 слів про політичні погляди та плани стосовно резиденції (які заходи й майстер-класи вони могли б провести у бібліотеці). Резиденти отримають доступ до особистої книжкової колекції Гладсона, що і стала основою фонду бібліотеки.
Чільна світлина з ресурсу gladstoneslibrary.org
Читайте також огляд мистецьких резиденцій в Україні: Українські арт-резиденції для письменників, перекладачів і драматургів
Найкращий лайк — це 30 гривень))
Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.
Спасибі.
Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook