Читомо > Місця > 9 локацій, насичених поезією Meridian Czernowitz

Місця

9 локацій, насичених поезією Meridian Czernowitz

10.09.2014 0 Автор:

Чернівці – це унікальне місто, яке з кожним роком усе впевненіше повертається на культурну мапу Європи. Не варто говорити, що саме його історичне минуле, неповторна архітектура та етнічний колорит щороку надихають організаторів Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz. Місця, де відбувалися цьогорічні заходи, нові та цікаві, як і кожного року. Читомо побувало в історичних  та по-сучасному облаштованих місцях фестивалю.

1. Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича

Відкриття фестивалю відбувалося у колишній резиденції митрополитів Буковини і Далмації, будівлі, яку сьогодні знають як Головний корпус Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. Ця будівля входить у число Світової спадщини ЮНЕСКО. Захід пройшов у Мармуровій залі. А з балкону, що поряд, на якому проходила прес-конференція учасників фестивалю,  відкривався чудовий краєвид на увесь архітектурний ансамбль головного корпусу університету.

zala

Щодо внутрішніх оздоблень, то будівля вражає розкішшю та унікальними розписами: колони у вестибюлі, коридори вистелені мозаїкою із мармуру, стелі у формі куполів.

2. Центральний палац культури

Будівля розміщена на Театральній площі – одній  найстаріших та найкрасивіших площ міста. Свого часу палац служив Єврейським народним домом – Юдішесхаус. Як і в більшості будівель, у центрі міста  вражають деталі фасаду цього палацу, а сама будівля доповнює унікальні архітектурні особливості Театральної площі. Сьогодні у палаці культури розміщуються різноманітні аматорські гуртки, а також Товариство єврейської культури.

meridian2

А під час фестивалю читали поезію зі Швейцарії, Франції, Польщі, Німеччини, України; відбувалися Ніч поезії, концерт Нільсена, проект «Вигадані поети», презентація книжок Андрія Бондаря, Сергія Жадана та Мідної та поетичний вечір Ігоря Померанцева, а також за підтримки Галицької асамблеї – творча зустріч «Галицька поезія».

3. Зупинка «Магазин «Garderobe»

(вул. Героїв Майдану, 77)

«Коли люди не йдуть до поезії, то поезія іде до них», – оголосив президент Міжнародної літературної корпорації Meridian Czernowitz Святослав Померанцев приголомшеним людям, котрі збиралися на площі біля магазину «Garderobe».

10699073_788206364535432_200387768_n

Публіка була найрізноманітніша: від дівчат, які з нетерпінням чекали на закінчення виступів улюблених Сергія Жадана та Дмитра Лазуткіна, щоб взяти у них автографи, до бабусь, які виходили з міських маршруток і спостерігали за незвичним видовищем – читанням поезії просто неба. Під час виступів автори Сергій Жадан, Катя Бабкіна, Юрій Іздрик та Дмитро Лазуткін  читали актуальну поезію, яка висвітлювала соціальні теми та ситуацію на сході України

4. Боксерський клуб «Колізей»

Найдивнішою локацією у програмі видавався боксерський клуб. Здавалось, що може споріднювати боксерів і поетів? Але це було надзвичайне місце, де кожен поет, який виходив на ринг, відчував атмосферу, у якій працюють спортсмени: різке світло, важке повітря.

meridian12

Боксери, у свою чергу, насолоджувалися читанням, за що на знак вдячності продемонстрували учасникам фестивалю висококласний бокс.

boks

5. Міський палац дітей та юнацтва

Ще однією несподіванкою фестивального розташування була вистава «Довгі очі» за поетичною збіркою Христі Вернгринюк, яка проходила у подвір’ї Міського палацу дітей та юнацтва. Постановка була приємним сюрпризом навіть для самої авторки, яка не бачила її до цієї прем’єри.

meridian7

Чуттєва гра акторів, унікальний режисерський підхід, поезії, які звучали у аудіозаписі кількома мовами, фаєр-шоу під кінець  вистави і довгі хвилюючі овації – ось такі спогади із цього вечірнього перегляду.

6. Літературний целанівський центр

Локація розташована на старовинній вулиці Ольги Кобилянської, на бруківці якої зручно розташовувалися стільці та проводили презентації книг «Черновицкие рассказы»; переклади Пауля Целана, здійснені Петром Рихлом: «Мак і пам’ять», «Від порога до порога»;  Сергієм Жаданом «Світлотиск».

mer_zup2

7. Єврейське кладовище

Це ніби музей під відкритим небом, де вражали допитливі погляди учасників поетичних читань цікаві зображення у барельєфах на надгробках та усипальниці незвичайної архітектури.

mer_evrejske_klad

 

Поезія тут звучала досить органічно.

mer_klad

8. Австрійська бібліотека

Оригінальна споруда середини ХІХ ст. Саме тут Петра Рихла нагородив австрійським орденом першого ступеня Почесний Посол Австрійської Республіки в Україні Вольф Дітріх Хайм.

mer_bibl

А ще усі охочі мали змогу насолодитися поезією з Австрії та побувати на презентації книги Ірени Карпи  «Письменниця. Співачка. Мандрівниця».

9. Літній театр Ценрального парку культури ім. Шевченка

Закриття фестивалю відбулося у Літньому театрі, що на території Центрального парку культури, де відбувся концерт-презентація книги коміксів та СD «Бийся за неї», а неповторне свято подарували Сергій Жадан та гурт «Собаки в космосі».

mer_jad

1529776_736827793049171_3255031831177069801_o

Окрім того, учасники зафіксували ще одну незвичайну локцію.

mer_ohh

Світлини Нати Коваль, а також надані Meridian Czernowitz

Мабуть, вам кортить дізнатися про 3 незвичних місць-локацій для поезії від фестивалю MERIDIAN CZERNOWITZ-2013.

Читайте також: V Міжнародний поетичний фестиваль «Meridian Czernowitz»: спів муз під гармати

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe