Читомо > Казкарка > Добірки > Дітям про мистецтво: найцікавіші українські видання

Добірки

Дітям про мистецтво: найцікавіші українські видання

29.05.2016 0 Автор:

1. Абетка. З колекції національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. – Київ: Основи, 2016

239

«Мистецькі» абетки – доволі популярний сучасний жанр дитячої літератури. Їх ілюструють класичними зображеннями або ж оригінальними роботами художників-ілюстраторів. З одного боку, такі книжки можна віднести до мистецьких альбомів-кросоверів, що дарують естетичну насолоду читачеві незалежно від його віку. З іншого, видавці всіляко підкреслюють їхню освітню функцію, адже можливість досхочу роздивлятися такі «картинки» змалечку – найкращий і найефективніший спосіб знайомства дитини з мистецькими творами, а також розвитку візуальної культури загалом.

20160526_104401

20160526_104347

Прив’язка до абетки в таких виданнях досить часто є умовністю – прийомом, що дозволяє скомпонувати й піднести читачеві справді унікальний візуальний контент. У даному виданні це шедеври живопису, графіки, скульптури та декоративного мистецтва з колекції Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків у Києві. Кожна літера в абетці ілюстрована одним або кількома творами з музею.

2. Франсуаза Барб-Ґалль. Як розмовляти з дітьми про мистецтво. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015.

yak_govoryty_pro_mystetstvo_0-1

Я писала цей текст, щоб полегшити життя усім, хто любить живопис, та зовсім не знає, як оглядати мистецькі твори і як поділитися цією приємністю з дітьми. Мета одна – дати кілька підказок […] Традиційного трактування образотворчого мистецтва тут немає: читачеві не пропонують набір теоретичних даних про певний період, контекст, митця, тему та ін., його просто «ставлять» перед картиною. Саме вона – відправна точка. Такий підхід легко пояснити: для дитини – як, зрештою, і для дорослого нефахівця – на першому місця завжди буде сам твір.

Франсуаза Барб-Ґалль

585f7-clip-153kb

3.Франсуаза Барб-Ґалль. Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ століття. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.

jak_rozmovliaty_z_ditmy_pro_mystectvo_20_st_0_1

Почуватися непевно перед творами ХХ століття – цілком нормально. Вони часто створюють таке враження, що ми нічого не знаємо: дуже важко пов’язати те, що перед очима, із чимось зрозумілим.

Франсуаза Барб-Ґалль

56cca-clip-161kb

4. Розмальовки за картинами Пабло Пікассо, Вінсента Ван Гога, Анрі Матісса. – Київ: Час майстрів, 2016.

Untitled
Розмальовка – гарний і цікавий спосіб для дітей (і дорослих) познайомитися з творчістю цих видатних художників ХХ століття. Такий інтерактив не тільки закладе візуальне впізнавання шедеврів, але й створить простір для співтворчості та переосмислення картин і сприятиме естетичному розвитку юних читачів.

035e2-clip-117kb

fdace-clip-117kb

a6d45-clip-84kb

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe