Читомо > Видане > «Казки Лірника Сашка» в ілюстраціях Інокентія Коршунова

Видане

«Казки Лірника Сашка» в ілюстраціях Інокентія Коршунова

26.05.2014 0 Автор:

Казки Олександра Власюка, відомого в народі як Сашка Лірника, багато хто звик слухати в авторському виконанні: наживо на фестивалях, у відео- чи аудіозаписах. А от збірки його казок у книжковому форматі з’явилися порівняно недавно, – вперше ще 2011 року у видавництві Олега Петренка-Заневського «Сіма видає» (зрозуміло, з ілюстраціями видавця). У 2013 році це видання на Інтернаціональній виставці ілюстраторів дитячої книжки Mostra degli Illustratori (Bologna Children’s Book Fair) було обране до 50 найкращих художніх творів з понад 3200 заявлених зі всього світу. А в червні цього року варто очікувати на плід співпраці Сашка Лірника, видавництва братів Капранових «Зелений Пес» і художника-ілюстратора Інокентія Коршунова. Читомо дізналося, що звело їх разом та зазирнуло всередину майбутнього видання.

Сашко Лірник. Портрет

Сашко Лірник: Я завжди мріяв саме про традиційний формат – книжку. Але це було дорого. Тому видавав сам аудіодиски, і вийшло навіть краще: створив новий жанр. Дуже хотів, щоб мій батько потримав у руках мою книжку – то була його мрія.

Брати Капранови: Ми з Лірником дружимо вже багато років і багато років спостерігаємо за його феноменальними виступами, де він чарує глядачів – як дітей, так і дорослих. Ідея видати книжку виникла минулого року, коли ми знайшли художника Інокентія Коршунова – без перебільшення майстра усіх стилів. Отже, з’єднавши унікального казкаря та унікального художника, ми розраховуємо отримати унікальний продукт.

 

Казки Сашка Лірника

 

Сашко Лірник: Видавця і художника я обираю сам. Видавець має бути чесний і патріотичний. А художник має думати так, як я. За цей час я перебрав дуже багато художників. А Коршунова знайшли Капранови – от він якось «ліг на душу». Зробили з ним експериментальну ілюстрацію, обкатали все, і мені сподобалось: його знахідки, власні ідеї. Крім того, він прислухається до моєї думки, а це дуже важливо. Талант і геній.

Інокентій Коршунов: Звісно, різниця між дитячою та дорослою ілюстрацією існує. Ілюстрування дитячих книжок більш відповідальна і важлива справа. Маленький читач цінує візуальне і живе образами, зростає на них та проносить дитячі почуття крізь роки. Цьому мене навчив Іван Малкович, директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», який відкрив мене, доручивши перше завдання (ілюстрування другого та третього томів «100 казок» – Ред.).

Казки Сашка Лірника

 

Казки Сашка Лірника

Сашко Лірник: До нової книги увійдуть, звичайно ж, нові казки, яких ще не було в аудіоформаті – Казка про терновий пищик, дивного хлопця і Ману, що з дуба впала; Про язикатого Іванка, нову церкву і пана економа злодійського, казки козацького циклу тощо.

Інокентій Коршунов: Казки Сашка Лірника дуже живі. Теми, які вони піднімають, важливі для сучасного українця як ніколи. Ті чесноти, які допомагають героям перемагати… нам усім би таких чеснот! І ось це життя казок і допомогло мені знайти таку теплу (сподіваюсь), ручну техніку малюнків, де кожен штрих – то рух.

Казки Сашка Лірника

Казки Сашка Лірника. Ілюстрації

Успіх на Болонському книжковому ярмарку попереднього видання Сашка Лірника «Зелений пес» коментує без особливого зацікавлення: «Наше завдання – отримати відгук від українських читачів. Бо ми працюємо для них. Міжнародний успіх нас цікавить у третю чергу». Хоча за умови належного поліграфічного виконання, можна зробити припущення, що книга мала б усі шанси на міжнародні нагороди. Що з цього вийде, побачимо вже найближчими етнофестивалями, де на початку літа брати Капранови будуть готові її презентувати.

 

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

*

code

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe