Читомо > Фетиш > Сервіс: «Сампродав» для шукачів рідкісних книжок

Фетиш

Сервіс: «Сампродав» для шукачів рідкісних книжок

08.08.2014 0 Автор:

Читомо розпочинає аналізувати вартісні сервіси й платформи, які стануть у нагоді видавцям, редакторам і читачам. Розпочнемо з українського ресурсу «Сампродав», мета якого – допомогти читачам продати/обмінювати свої книжки, або купити чужі. Йдеться насамперед про рідкісні видання, які вже не знайти в книгарнях. Детальніше про проект розповів його засновник Павло Швед.

–  Коли у тебе з’явилася ідея подібної платформи й коли вдалося її реалізувати?

–  Я – багаторічний цінувальник та колекціонер книжок. Намагаюсь купляти усе цікаве, що виходить українською для своєї бібліотеки, зокрема люблю поритись у букіністичних магазинах і знайти старі видання, про які, можливо, навіть не підозрював. До речі, у мене є ще один проектик Komubook.com, де я намагаюсь писати про все цікаве, що виходить в Україні, на мою думку, звісно ж. Його завдання в основному – в оперативному інформуванні, тому розгорнутих рецензій шукати там не варто.

Як розумієте, ідея проекту існувала в моїй голові вже досить давно. Однак тільки зараз дійшли руки реалізувати її на практиці. Допомогло те, що я займаюсь інтернет-проектами як основним бізнесом. Цей досвід та ресурси і стали тепер у пригоді. Зокрема, ми зробили сайт повністю адаптивним під будь-які розміри екрану, що дуже важливо у нас час, оскільки частка користувачів, які користуються інтернетом через смартфони і планшети вже досить значна, а з часом буде тільки зростати.

samprodav2

Які проблеми може вирішити читач завдяки «Сампродаву»?

– У першу чергу, це продати книжки, які з тієї чи іншої причини стали вам непотрібними. А також знайти ті видання, які ви хотіли б мати у свої бібліотеці, але їх вже давно немає у книгарнях.

Як проект функціонує?

– Наразі – це такий собі збірник оголошень (як тих, хто хоче щось продати, так і тих, хто хоче знайти якесь видання). Ми свідомо намагались зробити сайт максимально простим, як в плані інтерфейсу, так і в плані функціональності. В майбутньому ми будемо додавати функції, якщо побачимо в цьому справжню потребу. Але не хочеться ускладнювати сайт заради самої складності. Функціонал має диктуватися потребами. Тому розраховуємо на відгуки і коментарі користувачів.

– Чи буде якесь обмеження на книжки, оголошення про які не можна розміщати?

– Обмежень немає, але ми залишаємо за собою право на постмодерацію (тобто видалення певних книжок чи блокування користувачів, якщо в цьому буде потреба. Наприклад, якщо користувач буде розміщувати книжки ксенофобського чи іншим чином образливого характеру.

– Чи плануєте ви заробляти? Яким чином?

–  Це проект для душі, по суті, хобі, тому заробляти поки не плануємо. Можливо, майбутнє внесе зміни у ці наші плани.

– Що очікувати користувачам за рік? Які нові функції будуть доступні?

– Будемо додавати тільки по мірі необхідності. Є ідея, наприклад, ввести такі розділи як “Дам почитати” та “Хочу почитати”, де користувачі зможуть розміщувати книжки, які вони не бажають продавати чи купувати, але які хотіли б прочитати або ж дати почитати іншим. Також додамо можливість коментування, щоб користувачі могли б обмінюватися книжками, адже хороші видання часто породжують потребу поділитись думками.

– У нас не прижився буккросинг, чому ти думаєш, що твоя платформа набуде популярності?

«Сампродав» – це не буккросинг. По суті, це маркет. Ринок для нього вже готовий (букіністичні крамниці тощо), але тільки майбутнє покаже, чи стане проект популярним. Моє завдання – це зробити його корисним для максимально великої кількості справжніх цінувальників книжок.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe